Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kenya83
3. jan 2011

@eyael aj my sme mali 2 neúspešné IUI a pri IVF mi tiež vkladali embryo po PK blastocystu. Teraz máme 2 mrazáčiky tiež blastocysty tak snáď to budú silný bojovníci a prežijú rozmrazenie. 😉 budem sa modliť 😉

eyael
3. jan 2011

@kenya83 - tak to já taky a to nejsem katolík 😎 Do jakého CARu chodíš?

kenya83
3. jan 2011

@eyael ja chodím u nás na Slovensku do HELIOSU, u Vás je tiež také isté v BRNE 🙂

piskotka207
3. jan 2011

@kenya83 ja som mala vlastne už 2 neuspesne IVF prve s 1 embryom a druhe IVF s 3 embryami. Zial ani toto nebolo uspesne. Ja som mala tiez predpisany take tabletky ako ty, ale v lekarni mi povedali, ze ich nevedia zohnat tak mi dali Estrofem.

kenya83
3. jan 2011

@piskotka207 to mi je veľmi ľúto, že nevyšlo to IVF ani s 3 embryjkami 😢 dobre som rozumela vkladali Ti naraz 3 embryá? a akej kvality boli? mali ste PK?

piskotka207
3. jan 2011

@kenya83 ano 3 naraz, ja neviem, nepytala som sa. Citala som uz viac kart ze baby pisali akej kvality, ale mna to vobec nenapadlo zistovat take veci. Len som chcela, aby sa to podarilo...

kenya83
3. jan 2011

@piskotka207 neboj tentokrát to určite vyjde, budem Ti držať palce 😉

eyael
3. jan 2011

@piskotka207 - taky jsem se neptala jaké byla embryjka kvality, ale dá se to odvodit podle dne, kdy je zaváděli od oplodnění. Čím déle, tím asi byla kvalitnější, protože vydržela v pořádku prodlouženou kultivaci. A neboj, musí nám to vyjít, všem! Budeme si tu držet palce 😉

piskotka207
4. jan 2011

ahojte, chcela by som este s vami poradit. Estrofem mam brat 3 krat denne od 1 dna menstrucie, ale co ak zacnem krvacat na obed. Aku davku mam zobrat v ten den?

balinka
4. jan 2011

@piskotka207 ahoj 😉 ja som dostala mrchu okolo jednej tak som si dala prve dve o jednej a potom uz normalne 😝

piskotka207
4. jan 2011

@balinka pozeram ze ty si uspesna 🙂 blahozelam a drzim prsty. Mas nejake dobre rady aby KET vyslo? 🙂 😉

balinka
4. jan 2011

@piskotka207 dakujem 😉 ani nie,toto bolo moje drhuhe ketko a isla som s tym,ze co ma byt to bude a vyslo 😉 baby tu pisali,ze po ketku by si mala ist cikat az po hodine a netlacit,tak ja som to tak tiez robila,lebo niekedy clovek skusa aj nemozne 😲 drzim ti palce,aby ti to vyslo 😉

eyael
4. jan 2011

@kenya83 - jj, máš pravdu, slyšela jsme o nich. No já bych to tam měla docela daleko 🙂 já chodím do Pronatalu, před třemi lety byli jedni z nejlepších, tak jsem zvědavá, jestli se to nezměnilo...

slavka32
5. jan 2011

Ahojte rada by som sa pridala do tejto temy. V novembri som bola na prvom KET a bolo uspesne. Bohuzial v 8tt to drobcek nevydrzal 😢
Neviete mi poradit ci ist hned do dalsieho ketu alebo pockat? Jeden doktor v centre mi povedal ze mam mesiac pockat ale doktorka na dalsej kontrole povedala ze hned v dalsom cykle mozem zacat brat lieky. Tak teraz neviem.....

kenya83
5. jan 2011

@slavka32 ahooo zlatíčko 😉 čo to tu čítam,veľmi ma to mrzí. Čo sa vlastne stalo? prosím napíš mi IP budem čakať 🙂

slavka32
5. jan 2011

@kenya83 veru takto sme dopadli ☹ uz od zaciatku to nebolo celkom ok.

jani2
5. jan 2011

@slavka32 - ja som bola na to podobne. V lete som mala úspešné KET, ale v 10 tt prestalo biť srdiečko 😔 , vraj sa to práve pri KET stáva! 😔 ...bola som na kyrete a na ďalší KET som mohla ísť až o 3 mesiace (bolo to v novembri a bohužiaľ neúspešne). Ešte mám 6 mrazáčikov, ale neviem kedy naberiem zas silu. ...a čo sa týka problémov, aj ja som mala pri tom tehu problémy, už od 5 tt špinenie, krvácanie,.....asi to od začiatku nebolo dobré! 😔

kenya83
5. jan 2011

@jani2 to ma veľmi mrzí ☹ U mňa to bolo presne to isté s tým rozdielom, že ja som ostala tehotná hneď po ET - vkladali mi čerstvé 1 embryjko. Nešpinila som ani trošku, nekrvácala som cítila som sa úplne skvele a keď som išla v 10tt do prvej poradne prišla tá najstrašnejšia správa v mojom živote, bábätku prestalo biť ♥ čize zamĺkle tehotenstvo 😢 😢 😢 8.1. už bude 3 mesiace od kyretáže, teraz čakáme na MS a ideme na KET. Máme 2 mrazáčiky tak snáď to budú silný bojovníci.

jani2
5. jan 2011

@kenya83 - tak to bolo skutočne veľmi podobné...aj ja som sa práve vtedy vybrala na moju prvú poradňu k mojej gyndoške. Tešila sa aj ona...a potom taká správa! 😔 Ale čo už, treba ísť ďalej a bojovať. Na KETko ti budem veľmi držať palce! 🙂

deinad
5. jan 2011

ahoj kočky, pripájam sa k Vám, dnes som začala svoju druhú prípravu na KET, teším sa 🙂

deinad
5. jan 2011

@slavka32 ahoj, och mrzi ma to ☹ ze sa musia take pripady stavat...ked nevies sama, najlepsie je pocuvat doktora, co Ti poradi...ked hovori, ze mozes ist do toho s dalsim cyklom, je to uz len na Tebe, ci sa na to citis, to je najdolezitejsie, ak si po zdravotnej stranke v poriadku, zavazi ta psychicka, nechaj si to ulezat a uvidis..drzim palce

deinad
5. jan 2011

@balinka moc gratulujem a som rada, ze prisli pozitivne spravy... 🙂 ja sa oddnes pripravujem na 3. pokus, cize druhe KET...tesim sa a tiez verim, ze do tretice to vyjde. A to s tym "cikanim" musim aj ja vyskusat 😉

balinka
5. jan 2011

@deinad dakujem 🙂 🙂 🙂 verim,ze to dobojujeme do uspesneho konca 🙂 drzim ti palceky,aby to do tretice vyslo.ja som tiez cikala o sto tristo 😀 😀 😀

deinad
5. jan 2011

@balinka hihi 😀 a kolko si si dala vlozit? ja mam 3 embryjka a chcem vlozit 2, ale uvidim, co na to manzel 🙂 pri prvom KET-ku chcel 1..

balinka
5. jan 2011

@deinad ja mam v bruchu tri 😉 😉 😉 18 na utz kolko drobcov sa uchytilo 😉 ostal nam este jeden snehuliak 😀

deinad
5. jan 2011

@balinka ajajaj to je odvaha 🙂 ale zase super, ved co aj na Slovensku sa predsa rodia trojcata, tak nech sa uchytia a nech su silne a zdrave az do konca, ci vlastne zaciatku? 🙂 ja by som brala dvojicky, aj ked mam obavy, ale kto nema, ze.. 😉

kessinkaa
5. jan 2011

@slavka32 Já na jaře otěhotněla,po 2 IVF ale v 6tt SP,bylo to bez kyretáže.Hned další měsíc,jsem šla na KET a koukej,kde jsem dnes 😉

matiasko
5. jan 2011

@balinka ahojky 😵
nechcem ti brat iluzie ale neboj na trojky to z HCG nevyzera 😉
moc ti gratulujem a drzim palce aby bolo vsetko OK 😉

balinka
5. jan 2011

@matiasko dakujem 😉 staci jedno,len nech je zdrave 😉

balinka
5. jan 2011

@deinad ja neviem presne ake som mala hcg,lebo som nerozumela,ale to je jedno 😉 nezalezi na hcg a vysoke tiez nieje dobre 😝 aj ja by som sa potesila dvojkam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre