Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

slavka32
11. jan 2011

@deinad tak to sa ti to uz blizi. Tento rok bude pre nas urcite uspesny 🙂 za chvilu si budeme pisat ako tehulky 🙂

slavka32
11. jan 2011

@deinad tazko radit. niekto pise ze len lezal a okrem wecka nesiel nikde. niekto chodi v pohode do prace a vide mu tehu. Kazdopadne ja budem urcite dva tyzdne odpocivat. Naposledy mi to vyslo i ked to nakoniec zle dopadlo ☹

slavka32
11. jan 2011

@kenya83 no mozno nam to aj spolu vide 🙂 do tretice veru musi prist zazrak 🙂

slavka32
11. jan 2011

@sssilvy jeeej tak to je super 🙂 drzim palceky, nech drobci pekne rastu a udrzia sa 😀

slavka32
11. jan 2011

@ondre urcite treba ist do ketka. Zrovinka dnes mi kamoska pisala ze bola uspesna 😀 a mozno budu aj dvojicky 😀 takze aj Ket funguje.

kenya83
12. jan 2011

@sssilvy myslím dnes na teba 🙂 @slavka32 do tretice všetko dobré 😉 @sedmitecka jj už sa nám to kráti, už dávno som neočakávala tak mrchu ako teraz 😀 😀 😀

deinad
12. jan 2011

@kenya83 dakujem moja, jasne do tretice to musi vyjst, ine si ani nepripustam, tak nech mrcha dorazi na cas, mne akurat konci... 🙂

deinad
12. jan 2011

@slavka32 ved prave, tazko radit, a mne sa je tazko rozhodnut, ale urobim to tak pol na pol, prvy tyzden sa budem setrit, beriem si dovolenku, a potom budem chodit do prace...do tretice vsetko naj, musi nam to vyjst, je nas tu viacej co idu do toho, tak si budeme vzajomne drzat palce 🙂

deinad
12. jan 2011

@ondre urcite do toho treba ist, je skoda nevyuzit, ked mate mraziacikov. KET aj ET maju rovnaku uspesnost, i ked pri KET je vysie riziko potratu, ale tu je vela pripadov, ked sa to podarilo, takze tomu verim, drzim palce 🙂

sssilvy
12. jan 2011

@zufalka .........No mne včera okolo obeda telefonovali, že sa obidve dobre rozmrazili a môžem prísť dnes na KET. Zamrazili ich ako 4-bunkové a pri vklade už boli 6-bunkové.

kenya83
12. jan 2011

@sssilvy takže 6-bunkové 😉 držím palce, aby sa im u teba páčilo 😉 😉 😉
@deinad 😉 😉 😉

sssilvy
12. jan 2011

Ahojte ..........tak ja som už po KET. Keď som bola predtým na ET, tak mi nedovoli ani hlavu zdvihnúť z lôžka a len sa prevaliť na prenosnú posteľ, ale tentokrát mi po zákroku kázali vstať a prejsť si do izby na posteľ. Ledva som sa tam dostala, lebo mi bolo na odpadnutie. A to ma sestrička zaviedla hneď pri wc, aby som sa vycikala a predtým sme mohli až cc po 15 min. Ako to prebieha u vás?

zufalka
12. jan 2011

@sssilvy ja som po transfére nemohla vstat,ostala som ležat asi 30 min. a potom mi dovolili íst domov.Ja mám blastocysty tak asi preto sa vkladajú hned 😒 Embryjka sú super ked sa delili dalej,uvidíš že to bude dobre,len nerozumiem prečo ta po transfere premiestnujú,skoro všade je to tak že zavedú embryjka a ostávaš na lôžku,zvlaštny postup.

kenya83
13. jan 2011

@sssilvy u nás sa tiež po transfere ostáva ležať 20-30 min. a nikde sa nepremiestňuje 🙂 @zufalka aj my máme 2 blastocysty tak ich budú rozmrazovať v deň vkladu 🙂

sssilvy
13. jan 2011

@zufalka
@kenya83 ...........Už som sa aj ja dočítala, že žena po zákroku môže kľudne vstať sama a vycikať sa hneď. Len som bola trochu zaskočená touto metódou, keď pred 3 rokmi som ani hlavu zdvihnúť nemohla.
Už len dúfať, že tie dve oplodnené vajíčka, 6-bunkové budú dosť silné nato aby sa u mňa ďalej delili a uhniezdilo sa aspoň jedno. 😕 Toto čakanie je snáď najhoršie, však?

kenya83
13. jan 2011

@sssilvy veru to čakanie je nekonečné 😝 😝 😝

ondre
13. jan 2011

@kenya83 no ja viem ze je tam tiez uspesnost,ale neviem ci je to uspesnejsie nez ET. tiez mam po sebe neuspesne IUI,ET a bojim sa ako to bude pri KET. tiez by mi mala dorazit mrcha okolo 22.01.

ondre
13. jan 2011

@slavka32 dakujem za podporu. neviem ci aj v mojom pripade bude uspesne moc tomu nedavam velku uspesnost. no radcej sa nechajme prekvapit

ondre
13. jan 2011

@deinad dakujem. potrat??? ☹ ☹ ☹ dufam ze nieeeeeeeeeeeeee. bojiiiiiiiiiiiiiiiim,bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

kenya83
13. jan 2011

@ondre čo sa týka úspešnosti, pokiaľ sa embryjká rozmrazia a majú sa k svetu je úspešnosť pri KETE úplne rovnaká ako pri ET. Tak mi to vysvetlili v CAR, keď som sa pýtala na úspešnosti pri KETE.Takže žiadne negatívne myšlienky a pozitívne myslieť, OK??? 🙂 🙂 🙂 Keď nevyšla IUI a ET neznamená, že nemusí vyjsť KET 😉 Poznám tu na MK veľa kočiek čo im nevyšli ET a nakoniec sa podaril KET 😉 😉 😉

ondre
13. jan 2011

@kenya83 no dufam ze to bude dobre, lebo ked nie tak koncim. a ty si po KET,alebo cakatelka

kenya83
13. jan 2011

@ondre momentálne máme 1 IVF cyklus za sebou. ET - vkladali mi 1 embryjko blastocystu hneď na prvý krát som otehotnela, ale žial v 10tt nám prestalo biť ♥ museli mi prerušiť tehotenstvo a nasledoval kyret 😔 Máme ešte 2 mrazáčiky tiež blastocysty tak nás čaká KET 😉 budúci týždeň by mala prísť mrcha a ideme na to 😉 😉 😉

ondre
13. jan 2011

@kenya83 to mi je luto. ano aj ja cakam mrchu a potom hor sa do toho. 🙂 🙂 🙂 dufam ze rok 2011 bude viac uspesny,nez ten stary. a ostala si doma po ET?

kenya83
13. jan 2011

@ondre bola som doma po ET a ostanem aj teraz po KET 😉 Kedy Ti má doraziť mrcha? Snáď rok 2011 bude pre nás plodnejší 😉 😉 😉 koľko máte mrazáčikov?

ondre
13. jan 2011

@kenya83 no dufam ze v daka liekom okolo 22.01 predpokladam ze dorazi. 😒 2 cyklus IVF nam zanechal 6 mrazacikov.urcite rok 2011 bude rokom //. 😉

kenya83
14. jan 2011

@ondre tak Ti držím palčeky nech tie // nájdeš 😉 😉 😉

ondre
14. jan 2011

@kenya83 ja ti tiez budem drzat palceky aby si mala KETko dobre

kenya83
14. jan 2011

@ondre ďakujem Ti 😉

deinad
14. jan 2011

@ondre jooj prepac, nechcela som ta vystrasit, len som chcela, aby si mala radsej vsetky informacie...neboj sa toho, ziadne negativne myslienky si nepripustaj, ja som toho uz vela precitala zistovala, aj v CAR -e nam hovorili o vsetkom, takze treba len vediet, co sa moze stat, netreba ale verit, ze sa to stat musi...chod si pozriet forum "cakame dvojicky" a uvidis, kolko je tam dievcat po KET, ktore idu tento rok rodit. Neboj sa hlavne, snaz sa to brat odlahcene, co sa ma stat, stane sa 😉

piskotka207
14. jan 2011

ahojte baby, chcela by som sa este opytat na vase skusenosti s utrogestanom. Ked som ho naposledy uzivala tak som mala stale pocit, ze by som mala lezat pretoze zo mna vypadne aj ked som si ho zaviedla najhlbsie ako sa da. Mali ste aj vy rovnake pocity? Vadi ked vyse polovice davky utrogestanu samovolne vyjde von?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre