Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

janik777
1. feb 2011

Ďakujem za privítanie 🙂
Baby myslíte ,že by to mohlo byť OK??? Nemám ani žiadne príznaky. Mala som akurát tak asi do 9 dňa také nafúknuté bruško, ale ani to už nemám 😕.A vkladali mi len jednu blastocystu.

mindinka
1. feb 2011

@kenya83 Tak to nevím kolik se doplácí, kamarádka ho aplikovala jednou dene a nebrala ho tak dlouho, asi 3 týden po ET jak ho přestala brát, já jí zkusím napsat a zeptám se jí kolik se doplácí, jinak taky děkuji. 😉

mindinka
1. feb 2011

@janik777 Někdo na sobě něco cítí a někdo necítí vůbec nic, mně poprvé boleli prsa a měla jsem tlaky v podbříšku a staejně se nezadařilo, každá má různé příznaky.

efkas
1. feb 2011

crinone se doplácí asi 48,-,je to 15 dávek,měl by se dobrat celý,je podstatně hygieničtější než utrogestan,zavádí se jen jednou denně a vytéká minimálně,spíš taková voda 😉

kenya83
1. feb 2011

@janik777 na príznaky je ešte dosť skoro 🙂 myslím, že môžeš byť fakt kľudná 🙂 Ak sú na teste // tak je to supeeeer 🙂
blastička určite krásne zabojovala 😉

kenya83
1. feb 2011

@efkas ty si užívala crinone? Ako sa to užíva? len tých 15 dávok alebo sa to aplikuje aj ďalej po KETE? Ja mám doma balenie 15 dávok 🙂

mindinka
1. feb 2011

@kenya83 Tak kamarádka mi psala, že na ten crinone gel nedoplacela vubec nic. 🙂

mindinka
1. feb 2011

@efkas Tak já zkusím v sobotu doktora jestli by mi ho mohl předepsat. 🙂

efkas
1. feb 2011

@kenya83 začala jsem užívat 1.den=v den KET a užívám stále,využívat všech těch patnáct dávek(pokud se nedostaví menstruace,to se má vysadit.Při slabém zašpinění nepřerušovat!!!),dále už se pak nebere

efkas
1. feb 2011

@kenya83 Ty ho máš už před KETem?To asi z jiného důvodu???

mindinka
1. feb 2011

@efkas A kolikátý den jsi po KET? Kam chodíš do CAR? 🙂

kenya83
1. feb 2011

@efkas som trošku zmätená 😲 normálne mám dnes 14DC od zajtra t.j. 15DC by som mala začať užívať utrogestan 2x2, 20 DC bude KET a potom aj naďalej ostáva utrogestan 2x2. Dr. mi dnes dal tento crinone gel, aby som ho od zajtra namiesto utrogestanu začala aplikovať ale to je málo tých dávok, však utrogestan sa má užívať denne v prípade pozitívneho TT až do 12tt !!! Tak potom je to ako s týmto gélom? Ty vravíš, že sa to má aplikovať od 1 dňa transferu po dobu 15 dní a potom vysadiť???? A potom do 12tt budeš brať čo na udržanie tehotenstva?
A vieš mi povedať ako to je s tými dávkami? utrogestan na 100mg na 1 tabletku ak je denná dávka 2x2 to je 400mg a crinone je v jednej dennej dávke len 90mg progesterónu 😲 😲 😲 nie je to dosť veľký rozdiel v dávke????

kenya83
1. feb 2011

@efkas mám ho brať od zajtra t.j. 5 dní pred KETOM 😲

efkas
1. feb 2011

@mindinka 12.den po KET,chodim k Apolináři

kenya83
1. feb 2011

@efkas už si testovala? Koľko ste vkladali?

mindinka
1. feb 2011

@efkas Tak to je pěkný a už víš jestli jsi těhotná? Já jezdím do Brna Sanatorium Hellios.

kenya83
1. feb 2011

@mindinka ja chodím tiež u nás na Slovensku do Sanatória Helios 😀

mindinka
1. feb 2011

@kenya83 Já jsem si o tom četla že na Slovensku je taky Sanatorium Hellios 😀

kenya83
1. feb 2011

@mindinka to sú sesterské spoločnosti 😀

mindinka
1. feb 2011

@kenya83 Jj, tak doufám, že se nám zadaří a odnesem si od tamtud krásné miminko 🙂

efkas
1. feb 2011

@kenya83 tak to jsem ještě neslyšela 😖 ,fakt nevim???
nám vkládali jednu čtyřdenní blastocystu,testila jsem dost brzy a čárka stále sílí 🙂 ,v pátek se objednávám na UTZ

efkas
1. feb 2011

u nás už je to druhé mimi po IVF,ale jak to bylo s utrogestanem při tom prvnim ,už si nepamatuju???zda jsem ho brala až do 12tt?
ted už asi nic brát nebudu

mindinka
1. feb 2011

@efkas Tak to moc gratuluji, já jdu na druhý KET 11.2. 🙂

efkas
1. feb 2011

@mindinka držim palečky,to čekání je dlouhé,ale nakonec to rychle uteče 😉

mindinka
1. feb 2011

@efkas Moc děkuji, kéž bych i já na testu našla //, první Ivf nám nevyšlo, první KET taky ne, tak ted máme posledního mrazáčka tak doufám že už to vyjde. 🙂

franina
1. feb 2011

@deinad musim sa dat fakt dokopy a uvidime co dalej ... ale tebe strasne drzim palce, aby bolo vsetko dobre...

franina
1. feb 2011

@mindinka dakujem aj tebe vela sil prajem, teraz neviem mysliet, nijak, ani pozitivne, ani negativne, som taka prazdna...

deinad
1. feb 2011

@kenya83 no tak vidim, ze UZ dopadol dobre, to je fajn, je zaujimave, ako nas potesia spravy od dokiho o nasej maternici 😀 tak nech ti pekne rastie a stupa, aby mal mraziacik dobru postielku 😉
@mindinka ano viem, ze je to dlhe cakanie na vysledok, uz som to zazila 2x, takze len sa obrnit trpezlivostou a verit v pozitivny vysledok.
prajem vsetko naj naj kocky a drzim na vsetkym palce 🙂

deinad
1. feb 2011

@janik777 ahoj, vitam ta tu...ako pisu kocky, priznaky su rozne a niekedy nemusia byt ziadne, ale ta ciarka i ked slabsia o niecom hovori, tak aj ja len potichucku gratulujem a daj vediet, ked budes mat vysledky krvicky 🙂

piskotka207
1. feb 2011

ahojte, hlasim sa do klubu nestastnych a zufalych ☹ ☹ ☹ Dnes 13 den po KET, test negativny - iba jedna ciarka ☹ ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre