Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

deinad
1. feb 2011

@franina dakujem, ved sama vies, co kazda tu prezivame, ake je to tazke, ja som sa z toho 2x "liecila", viem, ze aj ty si tym teraz musis prejst, snazim sa byt aj napriek tomu optimista a verit tomu, ved nie je mozne, aby sme sa my, co po detoch tak velmi tuzime, raz nedockali 😉

deinad
1. feb 2011

@piskotka207 ahoj moja, nesmut, kedy ides na test? zajtra? pockaj si na vysledok z krvi ten je najpresnejsi..i ked treba bohuzial pocitat so vsetkym ☹ ziadne vzdavanie a zufalstvo, ide sa dalej...

deinad
1. feb 2011

crinone som si vygooglila, doplaca sa nejak 48 eur, ale ma medzi neziaducimi ucinkami, i ked zriedkave ale predsa: poruchy reprodukcneho systemu zien, predmensturacne spinenie, gastrointestinálne krce, bolesti hlavy...
treba sa poradit s lekarom 🙂

kenya83
1. feb 2011

@deinad ďakujem mojka, budem si perinku pestovať, tak snáď mi ešte do KETU pekne narastie 😉
@piskotka207 neviem nájsť slová, ktoré by Ťa teraz aspoň troška potešili, snáď len jedno hlavu hore a veľa, veľa síl a trpezlivosti do ďalšieho boja 😉

kenya83
1. feb 2011

Myslím, že radšej ostanem pri starom známom osvedčenom utrogestane 😉 vôbec neviem prečo mi ten crinone gel teraz dal, do CARU už chodíme niečo cez rok a ešte nikdy mi ho tam nikto neponúkol 😲 zaujímavé 😝

mindinka
1. feb 2011

@piskotka207 To je mi líto, příště se určitě zadaří.

piskotka207
1. feb 2011

@kenya83 sil a trpezlivosti mam stale menej a menej kedze to bol uz 3 pokus ☹ a neuspesny....

mindinka
1. feb 2011

@deinad Taky už to mám dvakrát za sebou, tak doufám do třetice se už mimi bude držet. 🙂

kenya83
1. feb 2011

@piskotka207 moja zlatá viem čo prežívaš 😔 ale nesmieš to vzdávať, musíš veriť že sa určite aj ty dočkáš toho vytúženého miminka 😉 Veľmi Ti držím palčeky 😉

janik777
2. feb 2011

ahojte
Ja len tak v krátkosti....Hcg je menej ako 1 takže negatívne ☹
ozaj neostal niektorej gonal????

yoyo123
2. feb 2011

Ahojte kočky,tak sa k vam pridavam aj ja 🙂 Ja som čakatelka na krv po KET.To čakanie je hrozne,najradšej by som prespala tych 14dni. 😀 Ja idem na krv 11.2 😲 Toto je moj treti pokus,vkladali mi jedno 4bunkove embryjko 🙂 Ja som mala smolu.1.ET-mimomaternicové.......2.KET-v 8tt spontanny potrat 😠

kenya83
2. feb 2011

@yoyo123 vitaj medzi nami 🙂 tak teraz do tretice to musí určite vyjsť 😉 😉 😉 držím palčeky 🙂

mindinka
2. feb 2011

@yoyo123 Ahoj taky tě vítám, mně ted čeká třetí pokus na KET jdu 11.2. to ty půjdeš na krev, hodně štěstíčka, at se zadaří, dneska jsem si volala do sanatoria, tak v sobotu ráno mám přijet na ultrazvuk 🙂

mindinka
2. feb 2011

Holky copak je s váma, že ani nepíšete??? ☹

eyael
2. feb 2011

@mindinka - já zatím čekám, není moc co psát 😉

mindinka
2. feb 2011

A kdy tě čeká KET?

deinad
2. feb 2011

@yoyo123 ahoj a vitaj medzi nami..mas pravdu, to cakanie je strasne, ale tu spolu nam to pojde dufam rychlo, ja tiez 3. pokus, na krv idem 9.2 🙂 drzim palceky, ako sa citis?

deinad
2. feb 2011

@mindinka urcite, je nas viac na treti pokus, viac a viac tomu verim 🙂
Ty si doma? No ja chodim do prace a tam na MK nechodim, odpisujem az z domu..

deinad
2. feb 2011

@kenya83 urcite narastie, ja som sice kvoli tomu, ze mi rastla pomalsie musela dlhsie brat estrimax, ale islo to pekne hore, aj pri KET-e hovoril doktor ze je to dobre, tak sa tesim, snad som tentokrat urobila co sa dalo, aby to vyslo. dokonca som aj mala plny mocovy mechur a nesla som hned na wc po KET-e, len "trochu odpustit" pisali tu baby, ze to pomaha pri uhniezdovani 😉

deinad
2. feb 2011

@janik777 ahoj, tak to ma mrzi ☹ a ako to s tebou vyzera? mate este mraziacikov? co ides dalej robit?
ja gonal ani nepoznam, s tym ti nepomozem...

deinad
2. feb 2011

@kenya83 veru radsej ostan pri tom, co je osvedcene, dokonca pri tomto pokuse mam pocit, ze mi ten utrogestan vyteka ovela menej nez predtym, takze naozaj vacsina ostane dnu 🙂

kenya83
2. feb 2011

@deinad od dnes t.j. 15DC už mám brať estrimax iba 1x denne, nemyslíš, že by som ho mohla brať ešte 2x1 denne aspoň do KETU a potom už budem len 1x denne??? Nemôže mi to uškodiť? Nech ešte viac podporím rast sliznice 😉

mindinka
2. feb 2011

@deinad Já jsem doma, mám invalidní důchod jsem 2 roky po operaci kyčle. ☹ Prostě to miminko vyjít musí 🙂

janik777
2. feb 2011

@deinad no ešte presne neviem , čo idem robiť 😒 . Mrazáčiky máme ešte 3 ,ale rozmýšlam ísť teraz hned do dalšej stimulky. Čerstvé embryjká sú predsa len čerstvé a mrazáčiky si nechám v zálohe.Len si musím ešte napísať Dr. že či je to možné ísť hned teraz ako dostanem mrchu do stimulky.Niečo sa mi marí že ano.Ja som totiž od samého začiatku samoplatca a toto už bude posledný pokus ,kôli peniažkom ,tak by sme chceli tie prašule použiť čo najlepšie.Potom sa mi lahšie nahrabe na KET ako na celé IVF.

zufalka
2. feb 2011

@kenya83 ahojky,ja mam v protokole od 7 dna cyklu až po transfer 3x1 tbl 2mg estrofemu..aj pred tým som ho tak brala a v pohode.Podla mna kludne si dávaj 2x1,to nieje vela

zufalka
2. feb 2011

@deinad ahoj,plny močovy mechur aj ja som mávala ked som chodila do centra na SK a aj tak som nikdy neotehotnela a to som mala5 ivf 😒 Teraz som v RF brno a tam nevyžadovali plny mechur,vraj kludne sa vycikajte a otehotnela som na prvý krát,ale v 14tt som potratila ☹ Teraz som začala prípravu na KETko,tak uvidíme 😉 hlavne oddychuj,papaj čili a všetko bude ok 😉

kenya83
2. feb 2011

@zufalka a do 7DC si brala koľko estrofenu? Ináč aj u nás v centre sa chodí na ET a KET s plým močovým mechúrom, vraví sa, že je dobre viditeľná maternica a lepšie tiež viditeľné embryjko pri transfere do maternice 😉 Aj estrimax je 2mg takže asi ešte do pondelka kým bude KET potiahnem 2x1 🙂

kenya83
2. feb 2011

@zufalka @deinad akú ste mali pri KETE výšku sliznice???

zufalka
2. feb 2011

@kenya83 mne robili v brne ET pod UTZ,sama na to pozeráš na obrazovke 🙂 najprv ti ukázu prenos embryjka do pipety priamo na obrazovke a potom to prinesú,vložia a ty to sleduješ na obrazovke,vypustia embryjko a presne ti ukážu kde je na obrazovke 🙂 úžasné naozaj 😉 Beriem estrofem 1až4den 1tbl,5až 7 dve tbl a od 8dna tri denne až do transferu.Sliznicu som mala 9

kenya83
2. feb 2011

@zufalka a brala si estrofen aj po KETE? Lebo ja ho mám po KETE napísaný stále brať 1x1 denne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre