Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

deinad
4. feb 2011

@janik777 ja myslim, ze ak si po fyzickej stranke zdrava, ze mozes do IVF ist hned, ale pre istotu sa porad s lekarom 🙂

deinad
4. feb 2011

@genderka ahojky, vitam Ta medzi nami, kedy si mala KET a kedy ides na krvicku? 🙂

genderka
4. feb 2011

Ahoj, velmi pekne dakujem. Minuly piatok som bola na KET a teraz idem na krv v piatok

kenya83
4. feb 2011

@deinad ďakujem moja aj ja sa už veľmi teším, kedy si pôjdem po moju bublinku 😉
@genderka ahoj a vítam Ťa medzi nami Keťáčkami 😉 Tak čo ako sa cítiš? Takže už máš polovicu za sebou 😉 no kráááása ti to ale odsýpa 😀 budeš testovať??? Držím palčeky 😉

janik777
4. feb 2011

@deinad ,
@kenya83 už som volala s Dr. a povedal že smelo možem začať 🙂 .Už len pozhánať tie lieky...už moc času nemám, lebo ma aj začína pobolievať brucho a to som ešte len v sttredu na obed vysadila utroš 😒 .

yoyo123
4. feb 2011

@genderka 🙂 Aj ja som bola na KET v piatok 😉 takže sme na tom rovnako.....a v piatok na krv 😀 Ja už budem zajtra testovat,a čo ty?Ja to nikdy nevydržim,vždy som testovala 😀

yoyo123
5. feb 2011

ahojte kočky 🙂 No tak som testovala........a nič ☹ negativne,ale možno je ešte skoro(ja sa utešujem/,som 8.den po KET a vkladali mi len 1 embryjko.Može to ovplyvnit aj počet embrií?A možno to naozaj nevyšlo ☹ Testnem ešte tak za tri dni a uvidim 😉

kenya83
5. feb 2011

@yoyo123 no možno je ešte naozaj skoro 😉 aké embryjko Ti vkladali?

balinka
5. feb 2011

@yoyo123 ahoj 🙂 nemusis vobec stresovat,mne vkladali troch,uchytilo sa jedno a robila som si test na osmy den a biely ako sneh a deviaty rano som uz mala kolajnice//,tak treba verit.drzim ti palce a specialne pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT. 😉 😉 😉

kenya83
5. feb 2011

@balinka ahooj 🙂 aké emryjká Ti pri KETE vkladali? Vkladali Ti až 3 ? 🙂 Všimla som si, že si bola na hematologických testoch, predtým než si mala výsledky nasadila Ti hematologička len preventívne fraxiparine? A aké množstvo picháš?
Ja idem v pondelok na KET a tiež mi hematologička nasadila preventívne fraxiparine 0,3. Výsledky budú až 29.3. ale ak by boli tiež negatívne, v prípade pozitívneho ketíku budem pichať už radšej do konca, lebo dr. vravela, že keď sa fraxiparine vysadí človek nikdy nevie ako sa bude telo správať. Tak radšej vydržať s pichaním 🙂

A kde si bola na hemato testoch?

balinka
5. feb 2011

@kenya83 ahoj 🙂 vkladali mi tri,jedno bolo stvorbunkove a dve boli medzi 2 a 4.bola som na hematologii v malackach,strasne zlata doktorka.mam vrodenu trombofiliu a picham si 0,3 fraxiparin.pred prvym KETkom som pichala len 2 dni,to nevyslo,ale pred druhym som si pichala uz dva tyzdne a to sa podarilo 😉 teraz som bola na kontrole a vysledky mam super,tak sa tesim.fraxik,ale picham do konca tehu,tak mi to dr.povedala a ja jej verim 😀 tebe drzim moc palceky,aby ti to vyslo a kolko embryok ti vkladali?posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT virusiky 😉 😉 😉

kenya83
5. feb 2011

@balinka na KET idem v pondelok 🙂 Máme 2 mrazáčiky 2 blastocysty (jednu expandovanú a jednu už hatchujúcu), rozhodli sme sa pre transfer len 1 blastocysty, vzhľadom k tomu, že pri ET sme tiež vkladali len 1 blastocystu a pekne sa uchytila. Ale žial v 10tt MA ☹ Tak veríme, že aj teraz by sa mohla pekne uchytiť, len neviem ktorú rozmrazia uvidíme v pondelok. Ja už pichám fraxiparine tiež 10. deň zajtra už bude 11 injekcia a v pondelok ketík (snáď) 😉 Takže tiež si pichala už 2 týždne pred ketom? Ja som veľmi zvedavá na moje výsledky či sa nejaká mutácia potvrdí 😲 Nechceme nič pri Kete podceniť tak mi hemtologička predpísala zatiaľ preventívne fraxík tiež 0,3 keďže som už 2x potratila ☹ Snáď by to teraz mohlo dopadnúť dobre 🙂
Aj ty máš modriny na bruchu z fraxiparinu?
A ináč ďakujem za tehu vírusíky budem ich potrebovať 🙂

balinka
5. feb 2011

@kenya83 tak to mi je luto ☹ moja dr.mi vysvetlovala,ze prave trombofilia sposobuje potraty,vela zien o tom ani nevie,ze to ma.jednoducho sa ti z plodu utvori krvna zrazenina a je koniec,ona mi to povedala odborne,tak ja ti to len tak svojimi slovami 😀 urcite ti to tentokrat vyjde,musis verit.ja som este len v 10 tt a tiez sa bojim a za dokim idem az 24.02,tak dufam,ze bude vsetko ok.na bruchu mam strasne modriny,niekedy si prepichnem aj zilku a tam mi strasne tecie krv,ze az 😉 a kam chodis do centra?

yoyo123
5. feb 2011

@kenya83 vkladali mi 4 bunkove pekne 🙂 povedala embryologička,bez PK.Ja som vždy testovala na 8.den a mala som pozitivne,ale mala som vložene vždy 2embryjka.Nevadi,vyskušame ešte 😉

yoyo123
5. feb 2011

@balinka tak ty si ma potešila 🙂

kenya83
5. feb 2011

@balinka ja chodím do Heliosu do Martina. Ty chodíš kde? A vkladáš si aj utrogestan alebo si len picháš fraxík? 😉
tiež Ti držím palček y, aby si mala krásne a bezproblémové tehuľkovanie 😵 😵 😵

kenya83
5. feb 2011

@yoyo123 skús testnúť zajtra ráno to budeš 9 deň po KET a možno budeš milo prekvepená 😵 Kiež by si zajtra objavila na teste // 😵 😵 😵

lucia.kl
5. feb 2011

@yoyo123 ahoj, vôbec sa nestresuj, mne vkladali dve embrijká a až na 10 deň bol na teste duch, takže si myslím že 8 deň a pri jednom embrijku je strašne skoro, skúsila by som tak na 10 až 11 deň...

andriss23
5. feb 2011

@balinka ahojček 🙂 gratulujem a držím palce aby všetko bolo OK
aj ja chodím na hemato do MA. mám za sebou pár KETov +potratov... Dr.mi vždy hovorila,že pichať fraxík stačí,až keď sa tehotenstvo potvrdí na ultrazvuku,ale pre môj kľud si možem teda pichať od dňa KETu. Ty si pichala už dva týždne pred? V marci sa chystám znova,a asi začnem pichať tiež skôr . Ináč ja beriem 1tbl denne na riedenie krvi odkedy mi zistili tombofíliu.
Všetkým KETačkám držím palce 🙂 🙂 🙂

deinad
5. feb 2011

@janik777 no vidis tak to je super ze aj doki potvrdil, a mrska urcite cochvila dorazi, tak prajem prijemnu stimulku 🙂

smima
5. feb 2011

Ahoj holky, co myslíte...Zítra je 6. den po KETu, zaváděli v úterý 5-ti denní blastocystu. Má smysl si dělat zítra ráno test? Četla jsem tady, že už to hodně holkám 6. den ukázalo //. Máte některá zkušenost?

deinad
5. feb 2011

@yoyo123 ahojko, ako pisu kocky to je naozaj skoro, takze ziadny smutok 😉 ja rozmyslam, ze testnem zajtra rano, to budem 11.den po KET, sama som zvedava....ale som z toho aj nervozna ako pred nejakou skuskou 🙂

deinad
5. feb 2011

@kenya83 mne vkladali tentokrat dve, tak som sa vlastne rozhodla s mm, jedna bola uz vyhatchovana a jedna hatchujuca blastocysta, verim im ze zabojovali, ak naberiem odvahu, zajtra rano testnem 😉

deinad
5. feb 2011

@genderka a chodis do prace? snaz sa niecim vzdy zamestnat a nemysliet na to, ako sa citis?

genderka
5. feb 2011

@deinad nie nechodim do roboty ale robim vsetko tak ako pred tym

kenya83
5. feb 2011

@smima ahoooj 🙂 Ak si mala v utorok KET tak zajtra budeš mať len 5 deň KET. Ono sa prvý deň po KET počíta až nasledujúci deň po transfere 🙂 Ale môžem Ťa potešiť, mne pri ET tiež vkladali 5 dennú blastocystu a testovala som už 5 deň po ET a výsledok je tu:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kenya83/albu... 😵 😵 😵 A keďže tebe vkladali tiež blastocystu tak je možné, že by si už mohla mať zajtra na teste aspoň viditeľného ducha tak ako som to mala ja.
Tak držím palce. Mňa čaká KET v pondelok, tiež máme 2 blastocysty ( 1 expandovanú a 1 hatchujúcu ).
@deinad mojka určite to vyšlo 😵 Ak sa teda zajtra rozhodneš testovať tak veľa šťastia a určite mi príď hneď ráno podať informácie 😵 😵 😵
@andriss23 ahoj 🙂 aj ja si pichám fraxík už 12 dní pred ketom 🙂

smima
5. feb 2011

@kenya83 díky za ukázku testíku, je vidět, že může být test je pozitivní i po tak krátké době.. Asi mě k tomu rannímu testu donutí bolesti prsou, včera ještě v poho, dnes o něco větší. Dokonce jsem cítila v prsech brnění, a to mě dělalo vždycky, když jsem byla těhu - 2x to nedopadlo dobře. Jestli to bude pozitivní, to se můj drahý asi zblázní 😀

smima
5. feb 2011

@kenya83 a hlavně, ať se Ti po pondělním KETu obě blastocysty pořádně zanoří a rostou. Jsi taky nadopovaná hormony?

kenya83
5. feb 2011

@smima aj mňa prsia strašne boleli, nemohla som sa ich ani dotknúť 😠 bolesť pretrvávala skoro až do 8tt potom to ustálo, ale žial v 10tt prišiel MA 😢 tak veľa šťastia na zajtra, nech objavíš na teste zatiaľ aspoň ducha 😵
My budeme vkladať len 1 blastocystu (neviem, ktorú rozmrazia), 1 ostane ešte zamrazená 😵 Ale ináč ďakujem snáď sa bublinka krásne chytí 😵 beriem estrimax a utrogestan 😵 😵 😵 Ty berieš aké lieky?

smima
5. feb 2011

@kenya83 uvidíš, že se všechno podaří a krásně se uchytí. 😵
Mě zaváděli taky jenom jednu, chtěli jsme jen jednu. Bylo jich rozmraženo 6 a zůstala jenom ta jedna a nechali ji kultivovat do 5 dne. Beru taky Utrogestan 3x2, Divinu, Prednison a na ředění krve si musím píchat Zibor. Ale v pohodě. Jak snášíš hormony?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre