Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lucia.kl
4. mar 2011

@katyka10 hovorím, že to nemusí byť tvoj prípad, mňa to len napadlo, len určite by som na tvojom mieste išla na PN treba hodne oddychovať, všetko pre detičky, aj ja som bola celé tehu doma, a nelutujem

ondre
4. mar 2011

@lacikagr no nic mi to nepovedalo, iba ze mam pocis samoti ci nieco v tom

ondre
4. mar 2011

@katyka10 musis oddychovat a nohy v teplucku.baby tu pisu ze je to normalne ze niektore mali hnedy vytok ze to sa zahniezduje

ondre
4. mar 2011

@katyka10 teraz si v ktorom dni

katyka10
4. mar 2011

@ondre na uhniezdeni si myslim ze je neskoro som 22 den po ket takze 3 tyzdne.

katyka10
5. mar 2011

Ahojte dievcata tak ked sa sere tak sa sere.....rano ma chytila poriadna chripka takze strach je vacsi kaslem a bojim ze plod sa otrhne.

kenya83
5. mar 2011

@katyka10 hlavne neužívaj žiadne tabletky ani nič podobné radšej si uvar čaj s medom a citrónom 😉 Jediné čo môžeš ako tehotná užívať je SEPTISAN ( cmúlacie tabletky od hrdla ) a SIRUP STODAL ( od rôzneho druhu kašlu ) ináč nič nesmieš 😉

lucia.kl
5. mar 2011

@katyka10 ak je to chrípka, tak ležať a vela vitamínov a čaj ale ovocný alebo čierny, nie bylinky... a max 1/2 paralenu keby bolo moc zle

kenya83
5. mar 2011

@lucia.kl prečo sa nemôžu bylinky?

lucia.kl
5. mar 2011

@kenya83 niektoré bylinky sa v tehotenstve nesmú, môže to škodiť, ale neviem ktoré, tak radšej sa vyhnúť všetkým... 😀

kenya83
5. mar 2011

@lucia.kl ale väčšinou všetky tehotenské čaje sú bylinkové 🙂 práve že čierny by sa nemal lebo obsahuje kofein a takisto aj zelený čaj 🙂 a hlavne veľa čerstvého ovocia a zeleniny 🙂 a minimum banánov, lebo tie obsahujú nejaké toxické látky, ktoré môžu uškodiť plodu 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
5. mar 2011

@kenya83 s tými čajmi je to také všelijaké, asi najlepšie sa opýtať v lekárni a bude to najistejši...

eyael
5. mar 2011

ahoj holky, tak jsem zas testla, 12. den od KETu, zas nic, sněhobílo. V den očekávané MS jsem dostala něco jako menzes, slabé krvácení, které v podstatě trvá do teď (4 dny). Volala jsem do CARu, co a jak, jestli mám přestat brát Utrogestan a Prednison, když na testu nic a krvácím a oni, že mám počkat do termínu CARu - do 11.3. Zdá se mi to dost pozdě, přijde mi zbytečný cpát do sebe hormony a léky, když stejně nic, žádné těhu příznaky navíc ani nepociťuju. Břicho nebolí, jen mírně jako při MS. Vnitřní UTZ by asi vše potvrdil nebo vyvrátil, ale ten mi podle všeho dřív neudělají. Nemusím se třeba bát mimo-děložního těhu? Máte prosím některá zkušenost?

katyka10
5. mar 2011

Dakujem vam dievcata ste fakt zlate.zajtra si pojdem vybrat lieky co mi predpisala na pohotovosti.od vcera cajikujem kua tolko caju som este nevypila haha.ale dufam ze babo bude v poriadku a ye sa drzi zubami,nechtami.

yoyo123
6. mar 2011

@eyael ahoj 🙂 Nemusíš sa bat mimomaternicoveho tehu,to by si mala pozitivny tehot. test 😉

lacikagr
6. mar 2011

Ahojte, Som 30DC, 11 dní od KET a na rannom teste bola druhá čiarka už tmavšia ako z piatku. Tak som rada. Ráno som musela ísť na pohotovosť, lebo som celú noc nespala. Môj zápal močových ciesť mi spôsobil také bolesti, že som až zuby musela zatínať. Takže mi dali antibiotika a vela čajov piť. Hádam to nepoškodí dieťatko. ☹

kenya83
6. mar 2011

@lacikagr supeeeer držím palce nech čiaročka silnie 😉 a hlavne sa rýchlo uzdrav 😉

lacikagr
6. mar 2011

@kenya83 ďakujem, čítala som tvoj príspevok o banánoch. Ja ich milujem a práve včera som si kúpila dve kilá a polovička už je fuč. To sú fakt také nebezpečné?

kenya83
6. mar 2011

@lacikagr aj ja milujem banány, ale teraz ich vôbec radšej nejem 😉 Áno obsahujú nejaké toxické látky, ktoré môžu byť pre plod škodné 😉

lakostka
6. mar 2011

ahoj holky, v patek jsem byla na krvi po KETU a pry negativni, tak jsem dost zklamana.. Embryjka prikladove a nic z toho.. Asi pujdu z Ostravskeho gyncentra jinam, ale mam problem, ze pritel je ted v zahranici..

lacikagr
6. mar 2011

@lakostka je mi to luto, máš ešte nejaké zmrazené embrya? kolko ti vkladali? Robila si si test? Drž sa, hlavu hore, ja idem na krv po KET v stredu, tak som z toho nervozna.

lakostka
6. mar 2011

@lacikagr Ahojky, jsem po neuspesnem 1.IVF a KET. Takze zadne embryjka nezbyla a s pritelem jsme se dnes rozesli.. Treba s novym chlapem prijde neco noveho a lepsiho..

ondre
6. mar 2011

@lakostka no to je smutne. aj ja som bola na dne po prvom neuspesnom IVF a tiez som sa chcela rozist ale ja ho nadovsetko milujem ze to nedokazem no dufam ze sa mrazacikovia uhniezdily a ze bude vsetko dobre.podla mna ak ho este lubis je dobre to skusat,mozno raz sa to podari. drzim palce

lucia.kl
7. mar 2011

@lakostka to je mi lúto, tak sa drž a dúfam že ťa v živote čaká to čo ťa má čakať, a budeš aj ty konečne šťastná...

holly74
7. mar 2011

Ahojte kočky, stretli ste sa s tým, že by vám po KETe dr. znížil dávky estrofemu? Ked som sa poriadne kukla na prep. správu, zistila som že mi dal dávkovanie 1x2 mg estrofemu a dovtedy som mala 3x2 mg, tak neviem či sa len nepomýlil. Díík za odpoved.

vlada17
7. mar 2011

@holly74 ahoj, ani mne sa to nezdá. Veď aj v protokole býva, že po KET pokračovať 3X2 denne počas nasleujúcich 2 mesiacov. Ja by som tam zavolala.

lucia.kl
7. mar 2011

@holly74 ahoj. tiež odporúčam overiť s to u dr. ja som mala celý čas rovnaké dávky estrofemu až keď sme začali vysádzať sa to zmenilo..

holly74
7. mar 2011

Díki, baby..zatiaľ som neznižovala, zajtra volám...rozpis protokolu mi končil práve dnešným dňom.

katyka10
9. mar 2011

Ahojte dievcata tak moj zapal priedusiek nie a nie prejst.drahy siel do lekarne kupit test ci sa vobec babo udrzalo pri takom kasli :( uz neviem co s kaslom.a to mi sestricka frflala co mi daju ked som vobec tehu fnuk.

katyka10
9. mar 2011

Dievcata je normalne ked som si robila test ze prva ciarka sa mi ukazala skor nez kontrolna?ale ta prva je silnejsia nez kontrolna.kupil mi aj stodal dufam ze zaberie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre