Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

eevulikk
30. mar 2011

@lucia.kl super, takže mesiac ušetrený - teším sa 😀

katyka10
2. apr 2011

@eevulikk my sme v gyn-five platili 120 eur za ket a museli sme ist znova k notarovy.

eevulikk
3. apr 2011

@katyka10 ja chodím do Iscer, tam je to za 150,- Eur. Prečo k notárovi? KET bol úspešný?

katyka10
4. apr 2011

@eevulikk k notarovy ze suhlasime s ket a ze nebudeme zapierat otcovstvo atd...aj pred et sme to mali.ano ket uspesne sme v 10 tt a zajtra ideme na uz tak sa tesiiiim a v stredu dufam dostanem tehu knizku.

eevulikk
4. apr 2011

katyka10 strašne moc vám 😀 gratulujem 😀 . mi sme takéto záležitosti podpisovali v centre. neboli sme u notára, tak dúfam, že to nebude nutné.

lucia.kl
5. apr 2011

@eevulikk aj my sme museli pred každým transferom podpísať papier u notára, že súhlasíme a aj počet embrií ktorý sa má zavádzať, bez toho by to neurobili...

eevulikk
5. apr 2011

@lucia.kl je to také zvláštne, ale veď to nevadí. keď si predstavím čím všetkým sme si už prešli, tak toto je maličkosť. ďakujem vám. 🙂

lucia.kl
5. apr 2011

@eevulikk radšej takto ako kamoške čo sa stalo, dohodli sa s dr. že jej zavedú len jedno embrijko, no nemali to nikde na papieri a narodili sa jej dvojvaječné dvojčatá, takže ani nemôže nič podniknúť...

eevulikk
6. apr 2011

@lucia.kl ja viem, že obvzlášť pri takýchto háklivých a veľmi súkromných záležitostiach je dobré mať všetko na papieri. i keď ja by som sa dvojičkám veľmi potešila a tajne dúfam že sa podaria 🙂 . veď pozerám, že aj vám sa krásne zadarilo.

lucia.kl
6. apr 2011

@eevulikk zadarilo, ale prišla som o to potešenie byť ešte raz tehotná 🙂 tretie dieťa si už bohužial nemôžeme dovoliť... ☹

patkapetko
6. apr 2011

Ahojte, prepáčte, že sa vám tu takto pletiem, ale chcela by som vás poprosiť o radu. myslíte, že môžem prerušiť užívanie HA (to je vlastne iba estrogen+progesteron, volá sa to Divina), mám už len 4 posledné tabletky, aby mi prišla mrcha skôr a mohla som začať užívať Estrofem. Aby som vysvetlila, ja ich beriem preto lebo moje vaječníky nefungujú a bez nich by som nemala ani menštruáciu a máme darované oocyty. Teraz máme už zmrazené embryá a pojdem na KET. Myslíte, že sa môže niečo stať ? Ďakujem 🙂

mabumi
7. apr 2011

@patkapetko ahoj, ja si myslím, že sa nič nemôže stať, ale neskúšala si sa poradiť so svojím lekárom? pre istotu 😅

@lucia.kl možno sa situácia zmení a časom si ho budete môcť dovoliť 😉 . ja vždy chcela mať najskôr 2 detičky a potom neskôr tretie 😅

andrik79
7. apr 2011

@patkapetko ahoj, měla jsem stejný problém, můj lékař mi tohle v žádném případě nedoporučoval, jelikož budeš mít rozhozený celý cyklus kvůli hormonům..určitě bych to nedělala A.

katyka10
14. apr 2011

Ahojte dievcata dlho som tu nebola ako sa mate?co mate nove?

sobcek
15. apr 2011

Ahojte baby. Ako u vás prebiehali prvé dni po KETe? My sme mali transfer moruly v stredu a od stredy pociťujem v bruchu nejaké pnutie, niečo ako svalovicu. Mali ste niečo také? Na koľký deň ste si robili test?

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek ahojky, já jsem třetí den po KETě a to pnutí mám už od transferu....je to normální

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka Ahoj. Tak to si ma upokojila. my sme mali transfer okolo obedu a podvecer zacalo to pnutie. Dnes ma už bolí brucho ako by som si večer dala sto brušákov. 😎 Takze dufam, ze je to nomalne 😅 Aké embryjko ste mali? my sme mali morulu. Predtym sme mali dva štvorbunkovce, tak tento je oproti nim obor 😀

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek transferovali mi jednu blastocystu. měli jsme tři mražáčky, ale zbyl nám jen jeden-nejstatečnější 😉 a kdy jsi přesně byla na KETu? já 13.4. Mě to bříško bolelo nejvíc ten první den, teď už to ustává, mělo by být už zahnízděné 😉

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek koukám, že máme podobnou minulost. Já v roce 2008 GEU , v roce 2009 MA v 5tt, v roce 2010 MA v 7tt po IVF, no a teď KET

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka Aj ja som bola trinásteho 😀 Áno, najviac to bolelo hned večer v ten deň. Vravím, že dnes je to už len niečo ako svalovica. Snažím sa čo najviac ležať. My sme mali už len jedného mrazáčika, takže sme nemali z čoho vyberať 😢 Kedy testneš? Počkáš až za krvou?

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka No, to sme teda mali skutočne takmer rovnakú históriu.... Už je načase, aby sa mrazáčiky udomácnili.

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek já nemůžu testovat dřív, protože budu ještě v sobotu a pak ještě v úterý píchat Pregnyl 1500, tak musím počkat až z těla vyprchá. Testovat mám 27.4, ale zkusím to už 23.4. Po prvním IVF jsem testovala už 5tý den po ET a našla jsem //, jenže to jsem nepíchala Pregnyl, takže mám teď smůlu ☹

sobcek
15. apr 2011

@drndapetka Jaj, tak ja nemám Pregnyl, len Estrofem a Utrogestan. Zo všetkého 3x denne po dve tabletky. Ja som pri IVF skušala na 10 deň, to bolo tiež pozitívne. Teraz keď bolo embyo väcsie, tak by som skusila testnut v pondelok.

drndapetka
15. apr 2011

@sobcek ano, to určitě můžeš dříve testovat, morulka by měla být zahryznutá už 48 hodin po transfere 😉

dicinka1
15. apr 2011

@sobcek ahoj sobcek.si den po ako ja...mali ste PK?mne vkladali 2 blastocysty..uz sa aj bojim..ci sa uchytilo..testujem kazdy den jak trubka... 😀 testov mam blud..všetko 10-tkove...len aby to bolo pozitivne..sliznicu som mala 10,6 mm tak bola super..len ci zmrzlinky pekne vydržali.. 😒

dicinka1
15. apr 2011

@drndapetka a blastocysta?kedy sa uhniezduje..?

sobcek
15. apr 2011

@dicinka1 Nemali sme PK. V nasom centre je povolena PK az od urciteho poctu oplodnenych vajicok a my sme mali oplodnene len 3 ...☹ Takže pri IVF mi vkladali dva štvorbunkovce a tohto jedneho nam odporucili zamrazit, pretoze bol maly, nemal ani tie pozadovane 4 bunky. Vtedy ho este nejake tri dni sledovali a potom ho zamrazili, takze v konecnom dôsledku ho sledovali priblizne rovnaky cas ako pri PK. Super, že si mala blastocystu, to je oproti nasmu morulacikovi obor 🙂

@drndapetka Super, že už za 48 hod. je zahniezdena. Takze teoreticky uz nejake mizive percento HCG produkuje 🙂 Som nevedela, si ma potešila.

dicinka1
15. apr 2011

@sobcek obor 😀 😀 😀 budeš aj testikovat?

drndapetka
15. apr 2011

@dicinka1 expandovaná a hatchující blastocysta by měla být do 24 hodin uhnízděná

dicinka1
15. apr 2011

@drndapetka ta blastocysta hetach.alebo expand...to je už ako že už je prasknute to vajko...a taa blastocysta ktora ešte nema "prasknuty obal" kedy sa uhniezduje? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre