Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

katyka10
13. máj 2011

@deinad aj ja som bola na laparo ale prerusili mi len par zrastov lebo ostatne sa nedali.akurat som bola na poradni a ze mam velmi nizko maternicu tak sa bojim. ☹ ☹ ☹

boncusik
14. máj 2011

holky, kde ste, ja som 4 den prípravy na KET, kto pojde so mnou, prosíííííííííííííííím ohláste sa niekto nech mám s kým prežívat tie nerváky 😀 či sa to zadaríííííííííííííííííííííííííííííí

mabumi
14. máj 2011

@boncusik ja som 2. den PO 😀

eyael
14. máj 2011

@boncusik - já jsem 10dní po, testovat mám 21.5. 😉

tinusasa
15. máj 2011

@boncusik ja idem v stredu na prve KET 🙂

sisika12
15. máj 2011

@boncusik ja som 3. deň prípravy na 2. KET 🙂

tinusasa
15. máj 2011

@sisika12 co to je ta priprava ? akoze ktory den beries lieky ?

sisika12
15. máj 2011

@tinusasa príprava je užívanie liekov, lieky som začala užívať od 1. dňa cyklu, teda dnes 3. deň, užívam Estrofem, Anopyrin, Prednison 🙂 ty si mala aké lieky? vidím, že v stredu už máš vklad? držím palce 🙂

sobka
15. máj 2011

@sisika12 a kolko estrofemu denne, anopzrinu a prednisonu berieš? aké davky? teraz po neuspechu pri prvom KET ti zmenili davky, alebo ste zistali pri takých, aké si brala pri prvom KET? do akého centra chodíš?

sobka
15. máj 2011

mna caká KET vo stvrtok 😉

tinusasa
15. máj 2011

@sisika12 ahoj dakujem 🙂 ja beriem estrimax a utrogestan nic ine. A ty koli comu beries anopyrin a prednisol?

boncusik
15. máj 2011

no bambulky Ketáčky tak vidím že nie som sama čo ma tešíííí 😀
sisika12 ja som dnes 5 dne prípravy ket a užívam estrofen 2x1 a od zajtra 3x1 ,prednison 5mg 1 ráno, acidu folikukum 2 tbl ráno-
načo užívaš anopyrin?
ja idem na UZV či je sliznica OK v pitaok na 10 den cyklu a ty?
kam chodíš ja do ferticentra BA

boncusik
15. máj 2011

holky čo sa blížia k testovaniu
prajem hodne pozitívne testíky 😀 😀 😀

holky čo sa blížia k embryotransferu
prajem hodne zahryznuté embryjká 😀 😀 😀

a holky čo sa pripravujú na embrytransfer
prajem hodne vysokú sliznicu matrenice 😀 😀 😀

sobka
15. máj 2011

@boncusik dakujeme, dievcata, ja som mala na 8den cyklu sliznicu A/B, 8mm, na kontrolu už nepojdem, idem rovno na vklad, to bude 15 den ,tak musíme veriť...myslíte, že ked nám nevysiel ET, Ket nam vyjde? cerstve su predsa len cerstvé...strasne sa toho obávam, aj ked vim, že každe embryjko je geneticky iné, tak dufajme, že nás drobcekovia nesklamu a zahryzkaju sa na 9mesiacov 😉

dorotka66
15. máj 2011

@sobka ahoj sobka, držím palce. 😉 prosím kam chodíš do centra, gycare alebo spln? zaujalo ma, aké všetky info máš o sliznici, kvalite a pod....ja sa v splne nedozviem nič ☹(((

sobka
15. máj 2011

@tinusasa
@boncusik ja beriem od zaciatku 3x1 tbl estrimaxu a od piatku, 9 ty den cyklu beriem aj 3x1 duphaston, tentokrát mám zvýsenu dávku a duphaston beriem trochu skor ako zvycajne, ale asi dr. vie, preco to robí. minulý cyklus mi zrusil KET, nepásila sa mu sliznica, tak som už len dobrala lieky, potom vysadila po 14tich dnoch , hned na to dostala MS a zacala opat stimulovat sliznicu, tak uvidíme ci to dvojmesacné branie hormonov pomože 😉

sobka
15. máj 2011

@dorotka66 ja ked som chodila do SPLNu, tiež som nic nevedela, len som pocuvala, co dr diktoval sestricke, ale teraz viem vsetko a co sa nedozviem, pýtam sa a vsetko sa dozviem, som v gyncare velmi spokojná. Moja ako si na tom teraz ty? ides na KET?

sobka
15. máj 2011

@dorotka66 dakujem za pästičky, budeme ich obe potrebovať 😉 ved my sme si už tusím písali ohladne Caru a tusím som ti o gyncare písala viac nie? ale nepresvedcila som ta, ako vidím ☹ 😒 , to nevadí, záleží aj na diagnoze a ak si v poriadku ty, tak vam to urcite vyjde, vacsinou ženy, co su zdravé, otehotneju aj ked ma partner zlý spermiogram, ale už ked žena má problém, neviem, ci sa to v splne rieši, to ja som mala so sebou problém a dr. mi nepomohol, iba že treba skusat...no a ja skusam už 5IVF a doprcaovala som sa lež tak do biotehu...aj to v inom car... 😠

dorotka66
15. máj 2011

@sobka no mysella som si, že spln to nebude 🙂 len ťa tam občas stretnem, tak som si myslela, že máš protekciu 😀 mňa to vytáča, že mi povie, len to čo sa opýtam a to ešte nemôžem dať otázku "nepríjemnú" (teda takú akú nechce počuť)....no ja som mala 1.4. ET, bez uchytenia....nič ani dúšik a v splne máme 8 mrazáčikov, takže pokračujeme v KE. ale nedajbože, že to s nimi nevyjde meníme CAR. ja som mala krátky protokol a tak teraz II. menzes príde až o 60 dní, takže očakávam, že na KETko sa budem pripravovať cca koncom júna. predtým sme sa rozhodli ísť na dovolenku, vyčistiť hlavy a potom sa do toho chceme pustiť kým sa nezadarí 😎 pozerala som, že ty si cca po 4 IVF...máš môj obdiv 😔

dorotka66
15. máj 2011

@sobka bože, tak 5 ☹ chce to riadnu dávku odhodlania a chápavého partnera 🙂 sorry, viem, že sme sa spolu bavili, ale skôr som mala v hlave splnácku debatu a diskusiu o riedení krvi. no u nás má problém manžel, ale ja mám zase iné problémy, ktoré môže tehotenstvo ovplyvniť....takže tiež nie sme ideálny pár 🙂

sobka
15. máj 2011

@dorotka66 moja, nic iné nám neostáva, len bojovať dalej...ja prirodzene babo nemožem mat, takže musíme skusať takmer každý mesiac, hned ako to ide, ako to hormony a telo dovolia, nie som už najmladsia, ani drahý, takže musíme veriť, že sa nám to takto podarí...v lete som otehu, ale v 7tt to embryjko vzdalo, tak verím, že tento rok bude stastnejsí 🙂

sobka
15. máj 2011

@dorotka66 kým som bola v splne, 2 ivf nam trvali 2 roky, lebo sme mali aj mrazacikov a úrirodzene pred rokmi aj viac vajícok, cim som starsia, tým sa pocet znižuje každý rok presne o 2ks a v gyncare robia PK aj pri dvoch oplodnených embryjkách, takže nemáme tolko mrazacikov, teraz prvý krát máme mrazacikov a to bolo 3IVF v gyncare za rok!!!!

sobka
15. máj 2011

@dorotka66 ty más imunitný problém?

dorotka66
15. máj 2011

@sobka fíha tak oni idú na to šupom 🙂 a čo sa týka dr. je v pohode? počula som rôzne názory a po dr. v splne , hľadám príjemnejší prístup... 😉

dorotka66
15. máj 2011

@sobka písala som IP, no jediné vyšetrenie ktoré sme neabsolvovali je imunita v prahe, po tomto najbližšom kete, pôjdeme na imuno. inak sme ich absolvovali všetky 🙂 takže čo sa týka imunuty, nevieme ako sme na tom ☹

dorotka66
15. máj 2011

teda ak sa nezadarí 🙂

sisika12
15. máj 2011

@sobka ahoj! estrofem beriem 1x2, ale od 6. dňa zvyšujeme na 2x2 potom od 11. dňa 3x2 tbl, anopyrin 1x1 a prednison 2x1 tbl, áno po prvom KET mi pridali ten anopyrin a prednison, estrofem som užívala takisto, potom od 17. dňa mi pridali utrogestan, vklad som mala na 20. deň., chodím do iscare. na štvrtok držím palce! 🙂

@tinusasa po neúspešnom KET automaticky nasadili anopyrin a prednison, čo mi bolo vysvetlené tak, že keby mi telo vytváralo nejaké protilátky proti embryám, spermiám.

@boncusik ja mám ísť na uzv na 14.-15. deň cyklu, pri prvom KET som mala uzv tiež na 10.-12. deň cyklu, chodím do iscare BA
dievčatá dáte si aj PK?

sobka
15. máj 2011

@sisika12 dakujem moja anopyrin kolko mg a prednison 5mg 2x denne? dakujem moja, u nas tieto kortykoidy velmi dr nechcu predpisovať, hlavne ked máme imuno v poriadku, ževraj to nepomáha, ale viem, že v iných CAR to preventívne dávaju, ked sa dlhsie nedarí ako poistku, neviem, ale ty nemás imuno problém alebo hemato či ano? dakujem za palceky 😉 budem sledovat vas priebeh, verím, že teraz to pomože 😉

sobka
15. máj 2011

@sisika12 ja mám mrazaikov len z PK...u nas v centre ani nemrazia embryá, pokial nevidia ich kvalitu, musia to byt blastocysty

sisika12
16. máj 2011

@sobka áno prednison mám 5 mg 2x denne a anopyrin 30 mg 1x denne, dali mi ich preventívne, keď som sa pýtala na imuno a hemato, tak povedala dr. že v prípade pozitívneho výsledku by aj tak predpísali len tieto lieky, ďakujem, aj ja verím, že to pomôže, vieš, osobne aj ja som proti kortikoidom, niekde sa aj bojím, viac ako 15 rokov chodím k endokrinol. so štítnou žľazou tak dúfam, že všetko bude ok., teraz máme posledných mrazáčikov a v prípade neúspechu by sme museli absolvovať všetko od začiatku, tak asi aj preto som pristúpila k užívaniu kortikoidov, ako píšeš, aj ja som počula, že v iných car neradi predpisujú tieto lieky asi každý lekár to robí inak, chceme aj PK...vraj je vyššia šanca...uvidíme, ja som pre ťažký ohss transfer s čerstvými embryami nemala, len KET,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre