Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

deinad
23. júl 2011

@fibi21 ahoj, neboj sa, vsetky to tu budeme s tebou zdielat 🙂, podporovat sa, tak nech Ti to rychlo ubehne, aby si mala drobcekov co najskor tam, kde patria - v brusku 😉

fibi21
24. júl 2011

@deinad dakujem si zlata 😉 citam ze ty mas ko kete tiez ...uz mas vysledky ?

deinad
24. júl 2011

@fibi21 ahoj, po vysledky si idem zajtra, teda rano na krv a UZ a vysledky z hcg budu poobede 🙂 potom sa urcite ozvem, ako sme dopadli. Verim, ze budeme v poriadku, uz by sa patrilo po tolkom snazeni 🙂
A preco mas Ket az v septembri? davas si pauzu?

cuddle
24. júl 2011

ahoj holky, dovolim se k Vam pridat jestli muzu, dnes jsem 11 den po ET a tehu test je negativni, zitra jdu do caru na povinny odber krve, ale uz to beru opravdu jen jako formalni potvrzeni, ze nam IVF nevyslo
mame 1 mrazacka - blastocystu, tak bych si pro ni chtela co nejdrive zajit, nevite jestli se muze hned ten nasledujici cyklus po IVF - nebo je nejaka pauza - nevite jestli dostanu nejake leky pred zavedenim embryjka - nejake slazeni nebo tak? mam vetsinou problem se sliznici, ze je nizka, tak nato snad doufam, bych neco dostala 😒

fibi21
24. júl 2011

@deinad juuj tak silno drzim palce ...Ket mam v septembri koli tomu ze mam pazu ...koli alergii ...som alergicka na palinu a to je teraz v juli a auguste vrchol sezony ...august mam vzdy hroooznyyyy 😒 tak mi Dr. odporucila pockat do septembra ....ake si mala vlozene embrijka po PK ? ci ? a kam chodis do Car ?

fibi21
24. júl 2011

@cuddle ahoj ...este nic nieje stratene nebooj .... drzim palce ...ale ak by vam to nahodou nevyslo je lepsie nechat jeden cyklus pauzu ....nech si organizmus trosku oddychne ...ja cakam na ket do septembra koli alergii a teda mam 2 cykli pauzu od ET .... a pred ket sa berie take nieco ako je estrofen sa to tusim vola a to je na rast sliznice ...

cuddle
25. júl 2011

holky tak den D, hodina H potvrdila, ze HCG v krvi je 0,5 cili negativni vysledek po ET, vysazuji vsechny prasky a cekam na MS, 14 den se pak mam dostavit na ultrazvuk a jestli to bude trochu pozitivni , sliznice a tak KET pry probiha 20 den, takze uvidim

deinad
25. júl 2011

@fibi21 ahojky, tak mam vysledky....hcg 1286, takze sme sa konecne dockali, 5 bude moje stastne cislo.
vkladali mi posledne embryjko, velmi sa mu nechcelo rozmrazit, ale nakoniec to dokazalo a pekne sa u mna uhniezdilo..🙂 bola to expandovana blastocysta so znamkou 1-2, som stastna...tak nech ti to rychlo ujde, hnusna alergia...ale co uz ze... 😉

deinad
25. júl 2011

@cuddle ahoj, to ma mrzi, ale mysli pozitivne, hlavu hore a pekne za svojim najkrajsim snom 🙂

fibi21
25. júl 2011

@deinad super super velmi sa tesim s tebou 🙂))tak drzim palce az do stastneho konca 🙂) 😎

deinad
25. júl 2011

@fibi21 dakujem, velmi sa tesim 🙂

zuuuzana7
27. júl 2011

@deinad uz som nakukala co sa u teba deje 🙂 velka gratulacia a krasne tehu mesiace 🙂 tesim sa s tebou 🙂

minniy
27. júl 2011

Ahojte, môžte mi poradiť? Včera som mala bolesti v podbrušku a dnes silné špinenie. Som 5 deň po KET. KET bol na 18 DC. Môže to byť uhniezďovanie? 😖

evik31
28. júl 2011

ahoj omlouvám se ,že vám sem lezu,ale chtěla bych se zeptat od kdy se před ketem začne zavádět utrogestan,nějak si nejsem jistá a do caru se nemůžu dovolat ,včera večer jsem si píchla ovitrrel a v neděly by měli rozmražovat mrazáčky,měla bych zavádět odedneška po jednom ,nebo až od neděle

kenya83
28. júl 2011

@evik31 ja som začala zavádzať utrogestan už 10 dní pred KETOM 😉

evik31
28. júl 2011

@kenya83 děkuju dovolala jsem se do laborky a tam mě řekli,že mám začít zavádět v sobotu a v neděli budou rozmražovat tak nevím,asi jiný car jiný postup no uvidíme,ale děkuju

cuddle
1. aug 2011

tak holky dnes jsem si zasla do caru vyfasla jsem dalsi krabicku leku pred ET, dostala jsem teda Ethinylestradiol - to jsou leky z Rakouska v cechach se nepredepisuji, nevim presne co to je za slozeni, ale ten ethinylestradiol obsahuje antikoncepce....takze asi aby nedoslo k ovulce - nevim, tu stejne nemam, ale mela by se po tom zlepsit sliznice a pripravit na KET, na ultrazvuk mam prijit 14 den od zacatku tech leku, takze v patek 12.8, a mozny KET 18.8 kdyz bude na ultrazvuku vse v poradku, tak snad doufam, ze to vyjde a pujdeme si pro toho naseho bojovnicka 😉

petula22
29. aug 2011

@cuddle Ahoj, taky se už chystáme na KET, já dostala jen Utroš, divila jsem se, že mi nic nedali na sliznici, asi Utrogestan stačí. V pátek jsem píchla Pregnyl na vyvolání ovulace a ve čtvrtek jdeme na KET, teda pokud prdolové rozmražení pežijou 😵

cuddle
29. aug 2011

@petula22 Peti ahoj, KET jsem mela 18.8 zustal nam jen 1 mrazacek, vcera 10ty den první test....dnes jsem byla na krev....verim, ze mi v 13 potvrdi hladinu HCG 🙂 🙂 🙂
jinak ja si pred KET rekla, ze chci neco na ruct sliznice a ze normal nemam ovulku a mam s tim problem a dostala jsem nejaky leky a 14 dni potom byl ultrazvuk a ze dobry, slizice byla 6mm a jeste do KET trochu dorostla

petula22
29. aug 2011

@cuddle Jééééé, to je skvělý, mooooc držím palečky. 😀 . J8 byla ve čtvrtek na UZ, byla jsem 10 DCa měla jsem sliznici 7 mm, tak jim to asi stačí. měla jsem tam i folikul 19 mm.

cuddle
29. aug 2011

@petula22 no tak vidis krasa, nakonec otehotnis prirozene kdyz tam mas takovyho krasavca...🙂 nebo ti tam soupnou mrazacka a budes tam mit hned 2, to ma krasne pripraveno, takze za chvilku pujdes pro nej, co 🙂

petula22
29. aug 2011

@cuddle když já mám takhle vajíčka pořád, proto nechápeme proč to nejde 🙄

cuddle
29. aug 2011

@petula22 mozna maji tvrdsi obal a ta spermie se tam neprobojuje, a spermiogam uplne ok? delali jste i vickrat, morfologie, atd? vse v pohode? zadna alergie na sperma a tak?

petula22
29. aug 2011

@cuddle vše OK, taky mě napadla ta tvrdá vajíčka, ale bez problémů se nám oplodnily a bez napíchnutí.

cuddle
29. aug 2011

@petula22 hmmm tak asi se proste chteji podivat mezi lidi a trosku to zkomplikovat, ale ted uz to urco vyjde, rikaji, ze to prirozene oplodneni je nejlepsi, takze telo si odpocalo a ted si ho pekne necha 😉

wewulka
31. aug 2011

@fibi21 Ahoj, zasla som do tejto temy pretoze som hladala davkovanie liekov pred KET. Som dnes 3DC a vklad ma teda caka v septembri takze mozme spolu zdielat vsetky nastrahy a uspechy 🙂

fibi21
31. aug 2011

Ahoj 🙂 ja uz mam lieky doma a cakam na menzes, ktory by som mala dostat 1. alebo 2. septembra...potom zacinam brat estrofem a prednison...., ty mas ake lieky ? a kam chodis do centra ?

wewulka
31. aug 2011

@fibi21 ja beriem estrofem a kys. listovu, chodim do gynfivu v BA, buduci tyzden idem na kontrolu.

fibi21
31. aug 2011

kys. listovu beriem aj ja uz asi 3/4 roka strasne dlho 🙂 ja chodim do Iscare .... a ketko by som mala mat niekedy v druhej polovici septembra az dobre ratam 🙂 kolko mas mrazacikov ?

wewulka
31. aug 2011

@fibi21 ja kys. listovu uzivam od jula... mame 9 mrazacikov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre