Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

wewulka
6. sep 2011

@lucy125 tak to sme uplne rovnako, ja som v piatok tiez 12DC 🙂

nancy123
6. sep 2011

@pici Dakujem za radu 🙂

lucy125
6. sep 2011

@andriss23 Ahoj tak ako si dopadla? Všetko ok? Už si tehu? 🙂 Ja idem v piatok na kontrolu sliznice a bud. týždeń na ten KET tak hádam to vyjde.

lucy125
6. sep 2011

@wewulka Ahoj tak to je fajn, že je tu niekto kto je na tom rovnako ako ja. Ja idem radšej až v piatok na kontrolu sliznice aby to nebolo skoro. Šla by som až v 14 DC ale to je nedela takže smola
☹ . Kedy ideš na kontrolu ty?Som zvedavá či budeme mať naraz aj KET 😀

wewulka
6. sep 2011

@lucy125 ja idem na kontrolu zajtra, chcem ist radsej skor pretoze mam vyssie davky estrofemu 3*3 a ak bude treba pridem aj v stredu. Tiez som velmi zvedava ci na spolu vyjde aj KET to by bolo super 🙂

lucy125
6. sep 2011

@wewulka ja beriem Estrofen 3x denne 2 tabletky, naposledy som bola na kontrolu na 14 Dc a sliznica bola fajn.Ja idem v piatok, skôr nemôžem ale myslím, že by to malo byť ok. No keď ideš zajtra a budeš to mať ok, tak KET budeš mať asi v piatok, väčšinou tak na druhý deń volá embryológ na objednanie, Ja rátam tak bud. týždeń utorok 🙂 koľko si dáš vložiť? ja už mám len 4 tak rátam že rozmrazia 2 embryjká 😉

viktoria1975
6. sep 2011

Baby, som 16 dc, o tyzden ma byt KET a ja som zacala krvacat. Stretli ste sa s tym niektora?

lucy125
6. sep 2011

@viktoria1975 ahoj ty si 16 DC a KET máš mať až o týždeń? To ako? veď KET sa robí okolo 16-18 DC ja budem v piatok 12 DC a na KET idem asi v utorok, aké lieky užívaš? Ja Estrofen, kys. listovú,Prednison a budem aj Utrogestan

viktoria1975
6. sep 2011

@lucy125 lucy, ja estrofen, anopirin, prednison a od pozajtra aj utrogestan. Tak neskoro asi kvoli tomu, ze mam velky problem s dorastanim sliznice. Ale dnes podbecer som zacala slabsie krvacat, neviem, co si mam o tom mysliet a nenasla som nikde o tom nic...nenormalne som znervoznela..

lucy125
6. sep 2011

@viktoria1975 fíha, no to ti neviem poradiť moja, s tým ssom sa ja osobne nestretla 😒 , ja som ce lieky nekrvácala, radšej zavolaj zajtra do centra. Kam vlastné chodíš? ja do gyn Fiv a koľký KET ťa čaká? Ešte sa ti to nestalo? A ako krvácaš moc či len špiníš? verím ti moja aj ja by som sa bála, držím place zajtra radšej zavolaj do centra aby si si bola istá, neboj bude to dobré uvidíš 😉

viktoria1975
6. sep 2011

zavolam, urcite...chodim do iscaru. Je to vobec moj prvy ET, lebo pocas stimulacie pred IVF som dostala silny hyperstimulak a ET sa nekonal. To bolo zaciatkom juna a az teraz to vyzera nadejne, ze by sa dali embryjka vlozit. Mam problem so sliznicou a vobec nemam cyklus, takze zacat u mna stimulku znamena vyvolat menzes a to je vzdy velky problem a teraz, ked nemam, tak zacnem krvacat...na porazenie...a ty si na tom ako?

lucy125
6. sep 2011

@viktoria1975 Mńa bud. utorok čaká už 2xKEt ja mám za sebou 2xIUI,1xIVF, 1xKET a tento druhý ma ešte len čaká. Ja idem na sono sliznice v piatok na kontrolu, tak snáď to bude dobré. Neboj aj u teba sa to určite zastaví,a budeš môcť ET absolvovať.Ja už mám vložených 5 embryí a ani jedno sa neujalo teraz mi dali prednison, tak hádam zaberie na tú imunitu maternice.Lebo vraj maternica mi vyhadzuje embryjká a preto sa nechcú uhniezdiť tak uvidím či to zaberie, ☹ ale som chorá a beriem ATB na hrdlo a uzlinu tak hádam to nebude mať nejaký negat. dopad na KET, ke´d v piatok mám už posledné ATB na doužívanie.Určite zavolaj tam ti poradia na 100% a budeš si istá. 🙂 Určite to dobre dopadne potom zajtra informuj, čo ti povedali ok moja? 😉 Budem na teba myslieť 😀

viktoria1975
6. sep 2011

si zlata, dakujem za podporu. My mame 7 mrazacikov a dva si chcem nechat vlozit. Tiez drzim palce a urcite sa ozvem.

andriss23
6. sep 2011

@lucy125 ahoj, neviem ,či som tehu dozviem sa to v utorok,ale až toho 13,keď ty budeš mať KET,dnes som 7 dní po. 🙂
My sme mali posledné 4 zamrazené,najprv rozmrazovali 2, jedno bolo slabšie,tak rozmrazili ďalšie 2,prežili,tak som si dala vložiť všetky tri. A už nemám nič.

wewulka
7. sep 2011

@lucy125 Ahoj, tak kontrola dopadla dobre, vyska sliznice je 10mm co je oproti minulemu ovela lepsie ako povedal aj lekar, takze pokracujem estrofem 3*3 a od vkladu 3*2. Vklad mi dal az 14.9. co je presne o tyzden a v nedelu zacinam s utrogestanom. Hrozne vsak je, ze ked som prisla domov nasla som si na nohavickach jasnu krv, dufam, ze je to len nejake podrazdenie z ultrazvuku a vecer uz ziadna krv nebude.

wewulka
7. sep 2011

@viktoria1975 Neviem co ti povedali dnes na kontrole, ale ja som zacala krvacat minuly cyklus. Brala som estrofem a 10DC som bola na kontrole a na dalsiu som mala ist 14DC medzitym som vsak zacala krvacat a lekar povedal, ze to nebudeme silit, nasadil mi na desat utrogestan, ktory mi krvacanie zastavil a po desiatich dnoch mi prisla normalne mrcha a zacala som opat s estrofemom. Dufam, ze si na kontrole dopadla dobre a vsetko pojde tak ako ma.

viktoria1975
7. sep 2011

@wewulka nebola som dnes na kontrole. Chcela som volat lekarke, ale do rana to uplne preslo...tak teraz vaham, ci jej zavolam, alebo nie...Nevysvetlil ti vtedy lekar, z coho to krvacanie bolo?

wewulka
7. sep 2011

@viktoria1975 nevystvetlil, povedal iba, ze no tak ked ste zacali spinit nebudeme to silit a dal mi ten utros
Neviem akoby to pokracovala keby som nezacala s utrosom.

viktoria1975
7. sep 2011

ja s nim zacinam oficialne zajtra vecer a dnes uz vobec nespinim. Bolo to take slabe krvacanie vcera podvecer. Nic ma neboli a ani nepopkracuje. Asi pockam do zajtra a ked sa opat objavi, az potom zavolam lekarke...Aj tak by sa so mnou mali spojjit este embryologovia - co a ako...Ty sa kedy chystas na KET a kde?

petula22
7. sep 2011

Ahojky, já jsem 7. den po KET, mám u sebe 2 12ti buněčné emryjka, manžel tvrdí, že jsou 14.ti buněčné, měli jsme zamražená 3 embryjka po prodloužené kultivace ( byly 8 buněčné), jedno nebylo po rozmražení, tak kvalitní, tak mi dali ty 2 lepší. Beru jen utrogestan a prednison. Před KET mi nedali nic na stimulaci sliznice a 10 DC jsem měla 7 mm. Když čtu, že ho všem dávají, tak jsem zvědavá, jestli to u mě nebude špatně.

lucy125
7. sep 2011

@andriss23 ahoj aha, ja som myslela, že teraz v utorok, tak ti držím palčeky, ja idem teda v piatok na to sono, som zvedavá kedy mi určia KET ale asi nejako bud. týždeń. Aj sa teším aj sa opäť bojím sklamania ☹ lebo som zatiaľ vždy bola len sklamaná. Držím palce potom informuj . Aj budeš testovať doma? 😀

lucy125
7. sep 2011

@wewulka Ahoj, tak to máš fajn, mne nikdy doktori nepovedali akú mám výšku sliznice ale na poslednej konzultácii Dr. povedala, že všetko reaguje tak ako má, že ja zatiaľ všetko fajn. Tak som zvedavá na piatok, ako dopadnem ja akedy mi určia KET. myslím, že aj ja začnem v piatok poobede s Utrogestanom, keď to bude dobré, ešte je možné, že sa na KETE aj stretneme 😀 ktovie či by som ťa spoznala 😀 .V piatok ti dám info,ako to je a kedy idem ja 🙂

lucy125
7. sep 2011

@viktoria1975 Ahoj, tak to je fajn, že ti krvácanie už prešlo, myslela som na teba, to môžeš inak mať z Estrofenu aj tam je jeden z nežiaducich účinkov malé krvácanie, ja som ho ale nemala.Dobre, že ti to prešlo, ale ja byť tebou nejaké to info s Dr. hodím, že prečo to tak bolo. Držím palčeky moc! 😀 😀 Neboj bude to dobré 😉

lucy125
7. sep 2011

@wewulka neboj tá krv môže byť len z podráždenia ale aj z Estrofenu, keď sa telo zblázni. určite to prejde sná´d sa tam stretneme 🙂 Som zvedavá kto mi do tretice bude robiť tentokrát vklad embryí 😉

viktoria1975
7. sep 2011

@wewulka , tak ako to spinenie zmizlo?U mna sa zasa neskor popoludni objavilo, cely den nic a teraz zas. Ale tak ako pise Lucy, moze to byt aj z esetrofenu, citala som to prave v letaku. Tak snad to nebude nic zle...DUFAM

wewulka
7. sep 2011

@viktoria1975
@lucy125 spinenie preslo no uvidime zajtra, hadam to bolo len z podrazdenia

wewulka
7. sep 2011

@lucy125 tak ak pojdeme spolu na KET snad sa spozname aspon ty mna podla foto 🙂 dufam, ze v piatok na kontrole dopadnes velmi dobre

lucy125
7. sep 2011

@wewulka ďakujem aj ja dúfam, že to bude ok, bolo by super, keby máme KET spoločne 😀 to by sme mali spolu aj krvný test 😀 a bolo by supéééér keby aj // čiarky na teste.Hádam ťa spoznám, keď tam budem 😉 v piatok ti dám vedieť, ako som na tom.Určite to špinenie bolo len s podráždenia, aj mne sa to po vyšetr. u gynekol. stáva, neboj nebude to nič vážne hlavné je, že to prešlo 🙂 🙂

wewulka
7. sep 2011

@lucy125 tak ja verim, ze // ciarky budu stopercentne. Dame sa do kludoveho rezimu 🙂

lucy125
7. sep 2011

@wewulka no asi budeme musieť, aj keď ja moc kludový režim nemám, moc sa bojím ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre