Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

ma77
27. dec 2011

@brita Vidim že si velmi silna žena a maš moj obdiv neviem či by som zvladla to čo ty nejde ani tak o prachy ale o psychiku ☹ ja som tak isto ako
@nelly3 raz ET a raz Ket všetko neuspešne a neviem ako dalej ked som po neuspechoch mala silnu depku povedala som si nikdy viac ale tužba je silnejšia aj ked teraz som v pohode časom to prejde ten plač a nechcem zas počut vetu je to negativne 😢 😢 😢 ale taha ma to dalej ale dokedy to neviem tiež ☹

brita
27. dec 2011

@ma77 Dakujem ma77, ale je to uz dost na psychiku, ako pises. Drzim ti palceky, aby si to este nevzdavala. 😉

wifina
28. dec 2011

@brita Ďakujem veľmi pekne, chcela som vedieť len orientačne, na čo všetko sa mám (aj finančne) pripraviť...
🙂

antonia2077
28. dec 2011

Ahojte, poradíte mi idem sa objednať na čistenie po spontánnom potrate po IVF. Kedy sa môžme zasa pokúsiť o KET? Som hrozne neštastná že to nevyšlo.

lume
28. dec 2011

@antonia2077 Odporucaju tak 3-6 mesiacov. Dufam, ze Vam to uz vyjde.

tatinka
30. dec 2011

ahojte dievcata, chcela som sa spytat , vklad pri KET je aky? take iste je to ako pri ivf?lebo pri iui to trochu boli ale pri ivf som to ani necitila,,,ake to je pri ket?a pri stimulke na ivf som musela vela vody pit, treba to aj pocas priprav na ket?predpisali mi brat estrimax a utros..chcem ist na ket az pocas februara ale chcem vediet co ma caka , aky je tam postup,,,dakujem vo pred za odpovede

brita
31. dec 2011

@tatinka Ahoj, pri KEt, ET aj IUI je rovnaky postup. Proste ti cez krcek maternice zasunu tenucky kateter do maternice - pri KET a ET tam vypustaju embryjka, pri IUI spermijky . Niekedy to trosku boli, niekedy absolutne. Zalezi od toho, ako je krcek otvoreny. Mna to pri IUI vzdy dost bolelo, lebo vzdy som mala vtedy krcek malinko otvoreny, pri ET raz iba trolinku a raz to nebolelo vobec, takze neda sa s tym nic nerobit. Neboj sa, je to len par sekund, a malokoho to boli. Vacsina dievcat pisala, ze to vobec ani necitili. Neboj, zvladnes. 😉 😉

tatinka
31. dec 2011

@brita dik, vsak je le tak so zvedavosti, lebo uz som bola viackrat ma iui a raz na ivf tak reku ci aj ket je taky 🙂...ach uz nech sa to konecne zadari

tatinka
31. dec 2011

@brita este mam otazocku ci je potrebne aj pri ket vela pit, lebo pri stimulke na ivf bolo treba 4 l denne, pri ket mam brat utrogestan a estrimax

janula18
31. dec 2011

@tatinka nie pri ket netreba toľko piť,

tatinka
31. dec 2011

@janula18 dik 🙂

janula18
31. dec 2011

@brita nám sa podaril "iba" na piaty pokus ale tiež sme si všeličo skúsili. Nakoniec nám to vyšlo v čechách, kde aj kamarátka čo bola na slovensku tiež možno na okolo desiatich vkladov, sa jej to tam podarilo.

Inak pre mna ket bol vždy najviac uspešný

brita
31. dec 2011

@janula18 Tak to je super, ze sa vam KET zadaril! 😉 Si si tiez presla kadecim 😒 Ono je to vzdy boj, ale clovek veri a dufa, ze raz to predsa musi vyjst.

zlatanka30
31. dec 2011

@janula18 boli ste v brne?

janula18
31. dec 2011

@zlatanka30 áno v brne, a ako ste vy natom teraz? čo ste skúsili zatial a kde

martulle
1. jan 2012

ahojte holky,náhodou jsem se tu ocitla a chtěla bych vám popřát hodně uspěchu v novém roce........@tatinka neboj se ketu.já ho postupovala 5.3.2010 a hned napoprvé se zadařilo...máme Petříčka...měla jsem trošku nervy,bála jsem se,ale moc si to nepřipouštěla a vubec to nebolelo.po zavedení mražáčku jsem tam asi 15min.odpočívala a potom šla normálně domu,manžel tam byl semnou a držel mě za ruku.neboj se a přeji at se zadaří.... 😉

zlatanka30
1. jan 2012

@janula18 poslala som ti ip

mayka
1. jan 2012

caute baby . Chystame sa na KET a v podstate viem do coho idem. Len by ma zaujimalo aka je pravdepodobnost ze sa uchytia obidve vlozene embryjka. Pravdupovediac na dvojky sa necitim kedze uz jedno dieta mame. 😅 Je vas tu vela co sa Vam podarili dvojicky vdaka KET?

timmka
3. jan 2012

ahojte baby, chystam sa na ket, tie co ste boli, mozte mi napisat davkovanie liekov? viem ze pocas mrchy zacnem brat estrimax a potom asi duphaston, ale ja nechcem brat duphaston, chcela by som utrogestna, tak si ho zhanam tak aby dr. nevedel, duphaston je velmi slaby, kedy ste zacali brat, myslim vkladat utrogestan? dakujem

zuuuzana7
3. jan 2012

@mayka ja som dvojickova mamina po ket 🙂 a ked som ja cakala na vysledok po ket v tejto teme tak sa nam 4 podarili // s dvoma mimi 🙂

mayka
3. jan 2012

@zuuuzana7 dakujem. Sakra ja sa toho obavam. Neviem si to predstavit. V akej teme sa prebera ket? a je tu aj brjaka tema kde chodia tehotne po ket?

mayka
3. jan 2012

Kocky a neviete ako je to ked si necham vlozit len jedno embryjko tak to druhe (lebo vraj ich mrazia po 2ks ) znovu zamrazia a znovu vlozia ak sa prve embryjko neujme?

marci
3. jan 2012

@mayka já jsem na tom podobně. Jedno dítě už doma mám a teď se chystám na KET. Upřímně taky si na dvojčátka moc netroufám (jednak zdravotně a jednak i kvůli synovi, který je ještě docela malý). Já se v CAR ptala jak to je, když jsou embryjka zmrazená po 2 a chtěla bych zavést jen jedno, tak mi řekli, že to druhé už se pak znovu nemrazí. Možná záleží jak kde, já chodím do Repromedy v Brně.

mayka
3. jan 2012

@marci a kedy ides na ket? a das si teda zaviest dve ci este nie si rozhodnuta?
ja tiez si netrufam na dvojicky. Ked som isla na ivf tak som sla do toho s tym ze mozu byt dve. ale ujala sa len Teri. no teraz uff no netrufam si. Ale asi aj v gynfive znova nezmrazuju.

marci
3. jan 2012

@mayka někdy začátkem února, v prosinci jsem absolvovala neúspěšný ET (měla jsem zavedené jen jedno embryjko). Teď zatím váhám.

deinad
3. jan 2012

@timmka ahoj, davkovanie je taketo: 1.-7. deň cyklu estrimax 1x denne 1 tabletu, 8.-14 deň cyklu estrimax 2xdenne 1 tabletu, potom na 14. az 16.deň cyklu je ultrazvuk, od 15 dňa cyklu sa uziva estrimax 1x denne 1 tabletu a vklada sa utrogestan 2x denne po 2 gulicky. ket je potom zvycajne ak sliznica dobre rastie na 19. az 20.deň cyklu, po ket sa 14 dni uziva estrimax 1 tabletu denne a vklada utrogestan 2x 2 gulicky denne, po pozitivnom tehu teste sa vklada len utrogestan do 12.tt 🙂
Inak ak ti to nechcu predpisat v CAR, zajdi za svojim gynekologom, utrogestan ma praveze pripravit sliznicu na vklad, takze potrebny je...apropo duphaston sa brat nema, ten sa nasadzuje az v pripade spinenia alebo krvacania po ET alebo KET, drzim palce 😉

deinad
3. jan 2012

@mayka ahoj, ja som mala uz dvakrat vkladane po dve embryjka, po KET sa ujalo len jedno, ale po case neuspesne, teraz v decembri ET a neujalo sa ani jedno...je to na zvazenie a tiez zalezi od toho, aj ako dlho ich mas zmrazene, cim dlhsie, tym stracaju na kvalite, ak chces stavit na istotu a mas posledne dve zmrazene, ja by som dala urcite obe, lebo ak su zmrazene spolu a to jedno sa neuchyti, o druhe prides bez pokusu. Kazda kocka sa dvojok boji, ale co som citala, ked prisli na svet, boli to najstastnejsie maminy. Samozrejme to treba zvazit, viacpocetne tehu je rizikove a je to hlavne na tebe, drzim palce 😉

timmka
4. jan 2012

@deinad dakujem , si zlata, ja neviem ci mi ho v gyncare predpisu, ale chcem byt pripravena, ze ked nie, tak si ho nasadim sama a duphaston nebudem brat, je to take divne, ale duphaston obsahuje len 10mg a utrogestan 100mg, mne sa zda,ze ked som utrogestan vysadila, tak preto som potratila ☹ , uz taku chybu nespravim, skusim sa porozpravat s dr. a uvidim co mi povie

deinad
4. jan 2012

@timmka presne utrogestan nesmies vysadzovat, ani v pripade spinenia ci krvacania, pri krvacani sa potom davkuje 3x1 tableta ale cez usta. V nasom pripade pri IVF je idealne brat ho az do 12.tt, je mozne, ze vysadenie tehu ovplyvnilo ale aj to tak byt nemuselo, to je teraz tazko sa obvinovat, asi to jednoducho embryjko vzdalo, ja som aj brala utrogestan a potratila som uz 2x, teda asi to tak malo byt. Ale istejsie je ho brat, kedze toto vsetko, co podstupujeme je vlastne umelo vytvorene - aj hormony, aj prostredie, proste nie za prirodzeneho cyklu zeny,
A inak vysadzat by sa mal postupne, nie zo dna na den, ak budes tehu, ale to by ti mal vsetko poradit lekar. Prip. ak by si sa chcela na hocico spytat, tak na stranke Heliosu v Martine mozes pisat svoje dotazy (anonymne) a doktor tam odpoveda naozaj na vsetko 🙂

timmka
5. jan 2012

@deinad ahoj, tak dala som si vcera vysetrit moc a norma je 5 a ja mam 10, tak mi dali moc na kultivaciu, tak teraz neviem ci budem moct ist na ket, ked pred ket budem brat ant., skusim sa ho tam opytat, idem mu napisat, dakujem velmi pekne, uvidim co mi odpise

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre