Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nelynka
20. máj 2012

@tatinka a preco nie je sanca? sanca je ozaj vzdy, sice nizka ale je.. vezmi si my mame vsetky spermose pomale jak fras..maju ledva 2% pohyblivost a 99% patologiu, co je 99% poskodenych spermii a predsa som otehu prirodzene.. 😉

ale nez cakat, IVF je rychlejsie a ja sa stale tesim ze sa aspon nieco deje

tatinka
20. máj 2012

@nelynka my sa snazime uz dlho, uz tria pol roka,,, aj dr nam podla diagnoz hovorili ze nemame sancu na prirodzene otehu,,a ja cakat do dochodku nebudem 🙂 ))

nelynka
20. máj 2012

@tatinka my sa snazime 4,5 roka..
a tiez nam bolo povedane ze normalne neotehotnejem nikdy a vidis, just hned prvy mesiac 😀 😀 😀

tatinka
20. máj 2012

@nelynka lenze ja som nikdy nie prirodzene,, ani raz,...... len raz po ket a to odislo po mesiaci

nelynka
20. máj 2012

@tatinka ja som prvykrat prirodzene pred 4,5 rokom..potrat v 5tt
druhykrat po KET pred 4 rokmi, potrat v 6tt
tretikrat prirodzene v novembri 2011, potrat v 6-7tt
a stvrtykrat teraz po IVF, marec 2012 a potrat v cca 7-8tt

a za cele tie 4,5 roka sa nam ani raz prirodzene nepodarilo..

ale ono je to jedno, ked je moznost ist na IVF..
len keby to take peniaze nestalo, to je strasne..
a aku mas poistovnu?

tatinka
20. máj 2012

@nelynka mi hovor vsak uz som ti asi aj pisala kolko nas to stalo mam vseobecnu, a to este som neratala kolko nas stalo trikrat iui plus stale hore dole cesta do centra,,,ty mas aku? ja cakam na schvalenie druhej ziadsoti, stredu chcem volat do poistovne, uz som raz volala tento tyzden

nelynka
20. máj 2012

@tatinka ja mam doveru a mala som schvalene za 14dni ziadost...rovno na valentina mi dala poistovna darcek 😀
ale vseobecna viem, ze im to tam dlho trva...

kedy si ziadost podavala?

tatinka
20. máj 2012

@nelynka jaj moja ked som davala prvu tak som dala v auguste a schvalili koncom septembra ale do centra sa to dostalo az zaciatkom novembra lebo este sa to v poistovni zdrzovalo na tom ze tam treba podpis veduceja ona kym ho dala to bola vecnost a tiez ja chodim do iscaru v mt a hlavne centrum ma iscare v blave takze najskor to slo tam a az potom sem do mt,,,no kocurkovo co ti poviem,,,teraz sme davali 23.4... ale som volala streu a povedali mi v poistovni ze uz je to an posudzovani a ze mi mam zavolat o tyzden tak skusim,,,chcela by som apsom koncom juna zacat ,,,uvidime no ,,,je to vecnost toto cakanie,,,ale verim ze to rychlo vybavia 🙂 a ze zacnem cim skor 🙂

nelynka
20. máj 2012

@tatinka tak drzim palce, nech to cim skorej poslu, hadam sa to zase nezdrzi, ta vseobecna strasne harakiri s tymto robi, nechapem com..
a ako na doveru kazdy nadava a jedina co viem za 14dni ziadost vpohode schvalia..
aj v cechach to trva max 3tyzdne co viem...

ja teraz tiez cakam na mrchu, az nezabudnem a budem stihat musim uz zajtra zavolat do centra, aby som vedela co a jak...

tatinka
20. máj 2012

@nelynka dakujem,,,budes brat estrimax? to sa zacne od prveho dna mrchy brat,,,a potom po vklade budes asi utros vkladat,,,ale vsak to asi vies ked uz si to absolvovala viackrat.....mam hokej zapnuty a golllll 🙂))parada

nelynka
20. máj 2012

@tatinka neviem co budem brat ale predpokladam ze to bude estrimax, nejaky mam este aj doma..
a potom po vklade budem mat utros a duphaston..
v kazdom centre to je inak..

v cechach som pri KETe nebrala nic..lebo mi normalne vajka dorastali a aj sliznica, a tam lieky davali len tym co ovulku normalne nemali alebo im nedorastala sliznica..

a na SK som este na kET nebola, len co som citala od inych bab ako to chodi..

ja hokej nepozeram, mna to nebavi.. naco aj..sak my z toho nic nemame, keby kazdemu aspon cast z toho co im padne do vrecka dali tak nepoviem, ale podporovat nieco z coho ja nic nemam ma nebavi 😀 😀
(som sebecka, ale co sa tyka hokeja a futbalu som)

tatinka
20. máj 2012

@nelynka tak ja tiez hovorim ze ci uz vyhrame ci prehrame v hokeji ci inom sporte chlieb lacnejsi nebude ani vyplata pre mna vacsia 🙂 a ani nepozeravam sport ale toto o medailu to ma strhlo , moj pozerava , to je velky sportovec 🙂 a toto ma zaujalo tak veru pozeram a fandim uz teraz 🙂
ja som brala estrimax na sliznicu ale mozno by som ani nemusela lebo ja mam dobru aj bez toho a po vklade utors som mala trikrat denne ,,inak teraz neviem ze ved ket sa dava po ovulke tak ako to myslis ze vajka na ket dorastli?vsak tam vajka nejak sa neriesia,,,ci v cechach hej?

tatinka
20. máj 2012

baby fandite ?🙂 hokejistom nasim,,,,,

nelynka
20. máj 2012

@tatinka presne tak ako pises, nic lacnejsie nebude, len drahsie aby ich zase stat mohol dotovat ze tam vobec pojdu..ale tak reprezentuju slovensko aspon..
no zlaty uz asi nebudu 😝 😀

ja som mala teraz po IVF rano, na obed duphaston a vecer utros lebo utros dobre vyteka, tak v SPLNe sa to takto riesi...a je to dobre podla mna..rozumne 😀

v cechach prave sledovali ovulku kedy bude, lebo hned po nej robili vklad, koli tomu, ze z prasknuteho foliku sa tvori este zlte teliesko, co podporuje uhniezdenie vajicka a aj sliznica je vraj pripravena na prijatie vajka...
tak som zvedava ako to pojde tuto...
musim tam uz zajtra zavolat... 😀

tatinka
20. máj 2012

@nelynka mne robili vklad na ket az 19ty den cyklu, celkovo mavam ovulku tak 15-18 ty den,,,na 14ty som bola na sono a dr sa ma pytala ze ci chcem vklad na 19ty albo 20ty den,,,ze si mam vybrat,,,ach niekey mi pride ze co lekar to nazor a potom aby sa v tom clovek vyznal.....volaj, som zvedava co ti povedia, daj vedie potom 🙂

nelynka
20. máj 2012

@tatinka mna sa nikdy nic nepytali, urobili ako bolo treba 😀
nemam sajnu kedy mi robili ten KET predtym ale tiez to bolo nejak pozdejsie, ja tiez mavam ovulu neskorsie..niekedy aj na 25DC 😀 😀
chodi ako sa jej chce, ale hlavne lutealna faza je rovnaka tak to je dobre..

fiallinka
20. máj 2012

Holky, zkoušela jste některá ket jen s jedním mražáčkem? Jak jste dopadly?

@nelynka vyšetřovali ti doktoři krev na trombofilní mutace? Ty časné potraty by tomu docela napovídaly... ☹. U nás spermiogram byl taky katastrofální, ale ivf bylo vždy až moc úspěšné... tak držím palce.

nelynka
20. máj 2012

@fiallinka ja som vzdy davala dva mrazacky a teraz chcem tri pokial nebude doktor namietat...uvidime

hematologiu mam davno vysetrenu, dokonca som od transferu pichala lieky na riedenie krvi a aj tak nepomohlo..tiez som si myslela ze to bude tymto a vidis, aj tak nic..
tak bohuzial, len dufat dalej.. 😔

fiallinka
20. máj 2012

@nelynka tak aspoň, že ti to vyšetření udělali... bylo to první, co mne napadlo, taky s tím mám zkušenosti. Doufám, že u vás další pokud bude úspěšný!

nelynka
20. máj 2012

no neviem, nejako v to ani nedufam, po tom vsetkom... ☹

tatinka
21. máj 2012

@nelynka prosim ta co je lutealna faza?akurat osm dosla domkov od dr, vysledky rezistencie budu o tyzden

tatinka
21. máj 2012

@fiallinka ja som mala ket jedneho mraziacika, ujalo sa, ale v 4 tyzdni som potratila

nelynka
21. máj 2012

@tatinka to je faza od ovulacie po Ms..mala by byt rovnako
dlha kazdy mesiac..
A teraz mi povedz ty co je ta rezistencia? :D

tatinka
21. máj 2012

@nelynka rezistencia inzulinova je vysetrenie kde ti zistuju ci sa jajka neobaluju cukrom a ci nemam nabeh na cukrovku v tehu, dava sa robit zenam co maju pco,,,mne ho nechceli dat lebo ze to davaju zenam co maju tazke pco a ze ja sice pco mam ale nie az taku tazku formu a ze mi je to zbytocne ale som si ho vyziadala, uz ked sme vsetko mozne podstupovali a nic sa nezadarilo poriadne tak nech ma vysetria uz komplet 🙂no nie?🙂

nelynka
21. máj 2012

@tatinka fiha..veru tak,ja som si tiez vydupala vysetrenia
co normalne tuna musis diagnozu na to mat a v prahe
bez problemov..ale aj tak nic nezistili :(
kedy by mali byt vysledky?

tatinka
21. máj 2012

@nelynka o tyzden by mali byt vysledky ale to si tam len zavolam a objednaju ma za k doktorke, ale hadam mi povedia aj do telefonu ze co tam zstili 🙂,,,no co ti poviem tuna vela clovek hlada aj na nete, lekari to nemaju radi ked im covek povie ze to a ono som si zistila 🙂 lebo ved oni s najmudrejsi ....ale tak ja uz chcem nech miurobia vsetko co sa da teraz kym cakam na schvalenie a nie aby sa to zas potom riesilo o sto rokov a len sa mi to potom natahuje ...nic ti nezistili?neviem co je horsie ci ked daco zistia alebo nie,,ked zistia aspomc lovek vie na com je ale zas ked by maliz istit daco hrozne tak radsej asi nevediet nic🙂

nelynka
21. máj 2012

@tatinka ja by som to prave vediet chcela,presne,nech viem
na com som..
Ale vsade vysledky ok,tak uz fakt neviem,ktorym smerom
sa obratit..
Veru,toto doktori nemaju radi,ale je fakt,ze ked ti to nevysvetlia
kolkokrat tak ako maju,tak kde inde sa pozries,ked nie
na net?

tatinka
22. máj 2012

@nelynka moja a na hemato si bola?pre tie potratymyslim , lebo ved si ich mala dost

nelynka
22. máj 2012

@tatinka ano bola..uz som aj vyssie pisala,ze som teraz
pichala fragmin na riedenie krvi a aj tak to nezabralo :(

tatinka
22. máj 2012

@nelynka ach do prkinka mame my toto trapenie,,,ku mne pride piatok jedno dievca co ani frajera poriadneho vzneho nemala a zrazu caka babo ,,,a sobotu ideme na svdbu kde bude hned pri mne sediet dalsia tehotna,,,vobec nemam naladu ,,,dako nemozem vidiet ani tehotne a ani male baba lebo mi to nerobi dobre,,,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre