Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kuspitka
17. nov 2012

@lenocka004 no co moja,ako si dopadla

lenocka004
17. nov 2012

@kuspitka Ahoj moje, celkovy vysledok uvidim v pondelok. Zatial ked som bola na kontrole vo stvrtok to bolo dobre. HCG aj sliznica narastli ako mali, ale na sone zatial nic vidiet nebolo. Celkom som sa z vysledku tesila no nie nadlho. ☹
V piatok rano som dostala silnu mrchu, tak som rano volala do centra a tam mi doktor povedal,aby som vysadila vsetky lieky. Dnes v sobotu mrcha silnela. V pondelok mam prist zas na kontrolu, kde skontroluju ci uz je po vsetkom ☹ Takze vidim to nie optimisticky ☹ No co uz, aj to sa stava, a pomaly sa zmierujem s realitou. Keby to nahodou este aj za tychto podmienok vyslo tak to budem povazovat za zazrak. Ale aj tie sa obcas deju 🙂
Kuspitka, pls. ake vysetrenia si po neuspesnom pokuse absolvovala? Co ti v centre potom odporucili?

kuspitka
17. nov 2012

@lenocka004 tak ja som teraz v 12tt prisla o babo...a tiez som mala na 8den po ET.mrchu a poriadnu a babo sa udrzalo,ale som brala nadalej lieky

lenocka004
17. nov 2012

@kuspitka No uz dnes vecer idem vysadit vsetky. Vcera som si povedala ze ked by mrcha zoslabla tak lieky nevysadim, ale nestalo sa a s krvou odchadzala aj sliznica. Tak to beriem ako konecnu ☹ Kebyže to je len krv tak nevysadim nic, ale nie je ☹
Kuspitka, to je mi luto co sa ti stalo v 12tt to muselo byt hrozne. Ja to tiez znasam zle a to je len 5tt ked na sone este nic ani vidiet nie je. ☹ Keby sme aspon vedeli v com je problem, preco sa to deje, co urobit lepsie. To ma teraz trapi najviac.

kuspitka
18. nov 2012

@lenocka004 moja nikto nic nepovie priroda moja.ja zas beriem aj puvalku aj veci co som brala a idem v januari na KET dam len jedno embrio.uz to beriem tak,ked bude chciet tak sa udrzi

lenocka004
18. nov 2012

@kuspitka Ahoj, nabuduce dam tiez uz len jedno. Mam este 5 mraziacikov a vraj krasnych tak snad to aspon jednemu vyjde. Ale neviem ci teraz nedam pauzu a nedorobim si hematologiu a imunitne testy. Som zvedava co mi na to povie doktor. 😒

kuspitka
18. nov 2012

@lenocka004 urob si tie testy a potom chod na KET.ja uz budem 3Mesiac po kyretazi tak mozem ist uz

lenocka004
18. nov 2012

@kuspitka No tak nejak si to predstavujem, len som zvedava co mi povie doktor. Dufam ze mi napise nejake odporucanie na tie vysetrenia. Vraj na vysetrenie a vysledky hematologie sa dlho caka a aj na tie imuno vysetrenia. Tak neviem na kedy vyjde potom ten vklad. No a tebe drzim palce nech to tentokrat vyjde. 🙂 Takze ides v januari? Kolko mas este mraziacikov?

kuspitka
18. nov 2012

@lenocka004 este dva mame.

siinda
27. nov 2012

dievčence idete niektora na KET v polke januara?

lucia2505
27. nov 2012

@siinda ahoj, ja som práve po neúspešnom et, ešte som nebola na konzultácii, ale ďalší menzes mám dostať koncom decembra, takže dúfam, že v polke januára pôjdem na KET.

siinda
27. nov 2012

@lucia2505 ahoj,,to mi je luto a kolo mate mrazacikov?..jasne to pojde tak ako ja..tak sa nam to musi zadarit tentokrat a nevies preco sa nepodarilo?

lucia2505
27. nov 2012

@siinda mám len 4 mrazáčikov...neviem prečo sa nepodarilo, ale to mi asi nikto nebude vedieť povedať, záleží to od množstva faktorov, takže ťažko povedať. Ale ja som mala blbý pocit, keď mi povedali pred vkladom, že zo všetkých 7, ktoré boli na PK zostali len dve a len jedna z toho bola blastocysta. Nechápem to, keď mám kvalitné vajíčka a priateľ výborné spermie, oplodnilo sa to bez ICSI a úplne v pohode a zrazu to všetko uhynie. Ja neviem, ale čo čítam tak viacerým babám v tých klasických inkubátoroch v Iscare skoro nič neostalo, takže už pochybujem o kvalite tých laboratórnych podmienok.

siinda
27. nov 2012

@lucia2505 no je to zvlastne,,lebo ja som mala len tri vajička a vsetky tri sa uzačali delit a priatel ma velmi zlý spermogram,,tak dve mi vložili a ostalo nam len jedno,,co neviem ako zareaguje po rozmrazení..ale tieto uvahy nam nepomožu,,hlavne je že este mate mrazáčkov,,tak ten vklad neni až taký naročný...ja chodím do GF,,ale naozaj nam ostava len im verit že po odbornej stranke urobia vsetko naj...no neviem ja som sa nepýtala mojho lekara preco..a asi som mala

moniq
27. nov 2012

@siinda ty máš presne ako ja s embryjkami 🙂
A tomu jednému musíme velmo verit ;)

siinda
27. nov 2012

@moniq no ja silno velmo verim,,len embriologička povedala že teda nič moc...že neni žiaden legionár,,ale uvidim ..a aspon si užijeme vianoce,,silvester, lyžovačku a ja moju jogu..ta mi velmi pomohla..skus to

drahomira123
13. jan 2013

čaute ženy ..vedeli by sme mi povedať ako to prebieha ked chcem ísť na KET...aké tabletky ste brali ..alebo na čo ste čakali...kedy sa to dáva? po mrche alebo ako::?? a prepláca to poisťovna..alebo koľko ste doplácali?? dakujem ...chcela by som ísť len neviem či budeme mať na to peniaze...a čo všetko treba brať..aké tabletky

liviah
13. jan 2013

@drahomira123 Ahoj, ja som nebrala ziadne tabletky- robili mi to v naturalnom cykle. Na 14 den cyklu som mala prist na sono- a hned na 18 den mi robili KET, takže je to rýchle. Zálezi to aj od toho, ci budes mad dobru hrubku sliznice- ak ano, tak tabletky sa neberu. Plati sa okolo 140 €

kuspitka
14. jan 2013

@liviah ja idem teraz bez liekou,som po missed abortion.

kuspitka
14. jan 2013

@drahomira123 ja idem tento mesiac bez liekou tak som zvedava,ako to dopadne.

liviah
14. jan 2013

@kuspitka ahoj, ja som tiež po MA - babenko sa prestalo vyvíjať v 8 tt, takze ďalšie KET chceme hneď v marci

liviah
14. jan 2013

@kuspitka držanie palce 🙂 a kedy ideš?

kuspitka
14. jan 2013

@liviah v piatoksom 13den tak neviem,aka bude sliznica a pidla toho hude ket,aku si mala velku sliznicu a kolko si si dala vlozit?aj sigrala nejake lieky?

liviah
14. jan 2013

@kuspitka ja som bola 13.11. 🙂 Nebrala som vôbec žiadne lieky, nakoľko 14 den cyklu som mala sliznicu 10 mm, hneď o tri dni mi robili vklad. Dala som si vložiť len jedno. Krásne sa uchytilo, na 14 den od vkladu HCG 1624. , moc sme sa tešili a potom v 8 tt sa prestalo vyvíjať . Akurát som brala. Utrogestan 2x2

kuspitka
14. jan 2013

@liviah brala si aj nejake vitaminy,ked si mala taku peknu sliznicu?kolko bunkove bolo nevies?aj si lezala po KET?kedy ides teraz zas do centra?

liviah
14. jan 2013

@kuspitka moja brala som len kyselinu listovu , tiež som bola prekvapena, ked sme prišli a hneď mi povedali, ze som krásne pripravená a ze môže byt hneď o tri dni vklad- preto som išla bez akýchkoľvek liekov a teraz pokial je sliznica aspoň 7 mm robia to v naturalnom cykle - v den v kladu som mala sliznicu prekrasnu- aspoň tak sa vyjadrila Dr. Neviem kolko bolo bunkove - musím sa pozrieť do papierov 🙂 po KET som prvý den dala kludovy režim, len som polihovala, ale už na druhý som normálne fungovala- nakoľko mám 2 ročného synceka, takze ležať mi nedovolil . Do centra mame ísť v marci a uvidíme ako to bude- zatiaľ som este po kyrete nedostala mrchu :(

kuspitka
14. jan 2013

@liviah mne prisla az po mesiaci nie o prva.,teraz som mala4mms.tak ja som zvedava,kolko budem mat ja trosku sa bojim,ako to dopadne.

liviah
14. jan 2013

@kuspitka a kolko den cyklu si mala 4 mm? Ja viem, ze máš strach, každá znas ho ma, ale musíme veriť a hlavne pozitívne myslieť . Mne vkladali blaskocystu. Kolko máš este mraziacikov? A ja som este pila pred KET ananasovy dzus - zevraj je dobrý na sliznicu 🙂 ja som ho pila aj pri prvom 🙂

kuspitka
14. jan 2013

@liviah 2posledne embria mam,uz viacej na umele nepojdem.hej tolko mam 4mm po ms.

liviah
14. jan 2013

@kuspitka moc držím palce 🙂 a kolko si ideš dať vložiť ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre