Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

pet1308
23. jan 2013

@makovicka53 2x1 tabletka do toho 14.DC, a potom už iba 1x1 až do potvrdenia tehu.

pet1308
23. jan 2013

@makovicka53 a aj ja som pred kyretom nemala problém s rastom sliznice a po kyrete po prvej ms mi ešte narástla tuším na 7mm, ale potom po ďalšom mesiaci, keď sme plánovali KET, tak už iba na 5mm, tak sme to museli odložiť. a aj teraz, keď už som po potvrdení tehu, tak mám ju nízku, tak sa bojím, ako to dopadne ☹ a rozmýšľam, že si zvýšim dávku utrogestanu na 3x2, keďže je to progesterón a ten vplýva na rast sliznice.

makovicka53
23. jan 2013

@pet1308 a aku si mala pri vlade a aku mas teraz po potvrdeni...neboj sa ked sa zavrtalo tak je dobre len sa setri a davaj si utros 🙂 a tiiisko gratulujem 😉 ....ja budem musit dat davkovanie 3x1 po celu dobu aby mi narastla aspon na 6,5mm

pet1308
23. jan 2013

@makovicka53 pri vklade mi už nemerali, tak vôbec neviem, ale na potvrdenie som bola včera u môjho gynekológa a podľa mňa mi ju zle odmeral, lebo mi nameral len 7mm a 3,6mm dutinku, tak ma aj vystrašil, ale dnes som bola na odbere krvi a HCG 1133 🙂 , tak ma to trošku upokojilo. keď som volala do Heliosu, aby som im oznámila výsledok, tak pre tú nízku sliznicu ma nechali ešte užívať estrimax 1x1. A ďakujem 😉 , budem držať palce, aby sa aj tebe hneď podarilo! Najskôr som sa strašne bála, či mi narastie sliznica, potom zase či sa nám rozmrazí embryjko, potom či sa zahniezdi a teraz či vydrží, ach musíme toľko toho vytrpieť, aby sme sa dočkali vytúženého bábätka. Teraz sa mi zdá, že prirodzene počať a bezproblémovo donosiť bábo, je niečo neuveriteľné! A kedy sa chystáš ísť po embryjko?

basenkamasenka
23. jan 2013

@makovicka53 ja mam estrofem tusim to je mozno ine....

makovicka53
23. jan 2013

@pet1308 ....veru tak je...ja planujem ist vo februari...cakam na mrchu...lenze mne zle dorasta preto mam dilemu

makovicka53
23. jan 2013

@basenkamasenka to je asi to iste, len ine pomenovanie

pet1308
24. jan 2013

@makovicka53 no snáď už sa umúdri a pekne porastie aspoň na tých 7mm 😉

makovicka53
24. jan 2013

@pet1308 no kiezby si mala pravdu 🙂 a ty si mala aj nejake priznaky pocas cakania?

pet1308
24. jan 2013

@makovicka53 Keď som bola na ET, tak na druhý alebo tretí deň po vklade ma začalo pobolievať podbruško, ale vtedy som si neuvedomovala, že sa bublinka zahniezďuje a bála som sa robiť si test, aby som nebola sklamaná,ale na 9.deň som už neodolala a mala som slabučkú čiaročku. A inak prsia ma pobolievali hádam ešte pred vkladom vďaka tým všetkým hormónom po stimulácii, takže to som ani nebrala na začiatku ako príznak tehu. A teraz po KET ma pobolievalo podbruško už večer v deň vkladu, tak som dúfala, že sa embryjku hneď u mňa zapáčilo a už na 5. deň som si robila test a bol tam slabučký duch, bolo ho síce vidieť až po zaschnutí, ale verila som, že sa nám to podarilo a každým dňom palička silnela. A začala som aj špiniť a na 6.deň pár hodín som mala aj slaboružové, čo bolo zrejme špinenie po zahniezdení a tiež som začala pociťovať tlaky v prsiach.

hadassah
24. jan 2013

@pet1308 ja som už týždeň po KET, ale teda nemám odvahu spraviť si test. Dám si ešte týždeň čas, aj tak mi kázali až na 14-tydeň po KET testovať. No ale mne nie je ani šľaka, tak neviem, či sa mám obávať, že sa neuhniezdili, alebo to môže byť o.k. aj tak.

pet1308
24. jan 2013

@hadassah Neboj sa, to že nepociťuješ nejakú príznaky, napr.pobolievanie podbruška, ešte nemusí znamenať, že sa neuhniezdilo, pretože nie všetky to cítia. Ak sa bojíš, tak ešte vydrž, pretože po KET sa môže aj neskôr zahniezdiť. Aj ja som chcela po ET testovať až na 13.deň, aby som na druhú deň nebola až taká sklamaná z negatívnych výsledkov krvi, ale nevydržala som to a skúsila som na ten 9. Tak držím palce 😉 a dala si si vložiť 2?

kuspitka
24. jan 2013

Bambulku uz ma v brusku

hadassah
24. jan 2013

@pet1308 áno, rozhodli sme sa pre dve, aby sa zvýšila šanca. Možno fakt nemusím mať príznaky, ja asi nejako extra nereagujem na hladiny hormónov, lebo nikdy ani pred menzesom som nič nepociťovala, ja neviem, čo je to mať bolesti v prsníkoch, alebo menštruačné bolesti. Užívam estrofem 3x1 a utrog. 3x2.

pet1308
24. jan 2013

@hadassah tak to môže byť kľudne aj tým, ja zase na zmeny hladín hormónov reagujem hneď, keďže som mávala kvôli PCO znežený progesterón a estrogén, aj na stimuláciu som hneď reagovala a taktiež som mávala bolestivé menštruácie a aj citlivé prsia a dokonca že mám maternicu otočenú dopredu. Hlavne sa nestresuj, aby sa embryjkám u teba páčilo 😉

pet1308
24. jan 2013

@kuspitka Jeeej, tak nech sa tam pekne zabýva! 🙂

basenkamasenka
24. jan 2013

@kuspitka aj ja 🙂 vlastne 2 - jedno je 100%- tnej kvality a druhe 50%. Tretie neprezilo.. Lezis alebo normalne fungujes? 🙂

makovicka53
24. jan 2013

@pet1308 super 🙂 tak drzim palce do uspesneho konca 😉

pet1308
24. jan 2013

@makovicka53 Ďakujem 🙂 snáď už áno 😉

liviah
24. jan 2013

@kuspitka super 🙂 moc držím palceky moc moc moc

liviah
24. jan 2013

@hadassah ahoj, neboj sa príznaky nemusíš mat žiadne 🙂 každá sme iná - ja so pri prvom ET na 6 den začala trochu krvacat, bala som sa ze čo sa deje, ale v centre mi vysvetlili ze to môže byt z uhniezdovania a tak aj bolo 🙂 a teraz pri KET som nemala žiadne príznaky , cítila som sa úplne normálne, akoby som ani nikde nebola a bala som sa ze sa to asi neuhniezdilo, ani som radšej netestovala - pockala som na krv a bola som tehu . Žiaľ v 8tt sme prišli o babo, ale verím ze ďalšie sa na podarí. Takze nemusíš sa báť a hlavne sa nestresuj , ak nemáš žiadne príznaky 🙂

hadassah
24. jan 2013

@liviah vďaka za podporu. Týždeň ešte vydržím netestovať a potom sa uvidí 😉 už som v práci, tak sa musím sústrediť aj na iné veci. Za tie tri dni, čo som kvasila doma, sa mi to na stole nakopilo.

kuspitka
24. jan 2013

@pet1308
@basenkamasenka lezim dnes.tak bola blastocysta a este nejake veci napisane tak neviem co to bolo.
Tak ti budem drzat palce
@liviah dakujem moja

basenkamasenka
24. jan 2013

@kuspitka aj ja drzim palce tebe 😉

kuspitka
24. jan 2013

@basenkamasenka dakujem moja

martuska00
24. jan 2013

@kuspitka držím ti palčeky aj na nohách 😉

kuspitka
25. jan 2013

@martuska00 joj moja potrbujem to velmi..

tinnna1
27. jan 2013

Caute baby. Zajtra ma caka KET, chcem sa opytat, stalo sa vam uz ze rozmrazene embryjka neprezili? Ja mam zmrazene 3 a bojim sa ci mi budu mat co vlozit ☹

zuzu1108
27. jan 2013

@pet1308 ahoj 🙂 . Rada by som sa k vam pridala 🙂 .citam ze aj ty si citlivo reagvala na hormony aj ja, mna velmi boleli prsia po Opu asi este dva tyzdne z hormonov. Ak som to spravne vypocitala tak nam by mal vychadzat KET na 14.2 lenze mne nekazali brat Utrogestan pred KETom je to v poriadku? Len mi povedali ze na 14DC ma prist na utz a uvidi sa aka je vyska sliznice.

pet1308
27. jan 2013

@zuzu1108 Ahojky, tak to by ste mali pekný valentínsky darček 😉 utrogestan ti nasadia od toho 14.dňa po kontrole sliznice, dovtedy by bolo zbytočné ho brať, ak by náhodou nedorástla, ale určite dorastie 😉 a užívaš aj estrimax na rast? Ja ho užívam ešte aj teraz po potvrdení tehu, ale iba 1x1, lebo ju mám nízku, ale podbruško ma stále pobolieva, tak dúfam, že sa pekne zväčšuje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre