Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

makovicka53
6. apr 2013

@fantinka ja by som mala mat vtedy vklad 🙂 ...to mas peknu sliznicu...kam chodis do car

fantinka
6. apr 2013

@makovicka53 do icsare ba, tiež mi dr vravela, že mám peknú sliznicu, že som mladá, zdravá a prt z toho 🙂 u nás je problém v spermiách, ževraj kazia embryo ☹

angie2601
6. apr 2013

@fantinka ahoj...ako dlho chodíš do Iscare? Bola si už aj v inom car? Ja som bola v GIN-FIV v BA, ale teraz sme šli do sanatória Helios v Martine...

makovicka53
6. apr 2013

@fantinka to ma mrzi...my mame tiez zly spg a navyse ja mam znicenu sliznicu kyretom..som vdacna za kazdy mm...vzdy musim brat estrogeny...

fantinka
6. apr 2013

@angie2601 v máji bude rok, čo tam chodíme...najhoršie je, že sa na všetko dlho čaká, na poisťovne, na genetiku...ale to asi všade tak. ale som spokojná, chcela som meniť za inú dr. v inom car, ale verím tej mojej, takže pri nej zostanem.

fantinka
6. apr 2013

@makovicka53 verím ti...je to veľmi nespravodlivé, že má niekto všetko a niekto nič...ale verím, že to vyjde každej z nás 😉

makovicka53
6. apr 2013

@fantinka ano musi..raz urcite 🙂 taaak drzim ti palce.. 🙂

angie2601
6. apr 2013

@fantinka my sme na schválenie žiadosti nečakali dlho...tuším 6 týždňov, čo je podľa mňa celkom OK, keď si vezmeme do úvahy, že na iné veci sa čaká oveľa dlhšie. Za ten čas nám zatiaľ urobili základné vyšetrenia. Keby som nemala po schválení žiadosti zdravotné problémy, tak ktovie, či by som Vám dnes už nepísala ako "tehuľka"...ale verím, že čoskoro to tak už bude...aj keď mám teraz taký pocit, ako by som mala dostať svoje dni...no dúfam, že je to len klam

macinkapapulka
6. apr 2013

@angie2601 Ahojky, to je normálne, ja som 15deň po a tiež mám už asi týždeň kŕče ako pred menezesom, ale to je vraj preto, že sa niečo deje v maternici - prekrvenie, rozširovanie. Ak by si začala krvácať alebo špiniť, Utrogestan začni jesť, ale určite ho neprestávaj brať, kým lekár nepovie.

mistisa
6. apr 2013

Ahojte babule.vsetkym by som chcela v prvom rade popriat aby sa co najskor stali tehulkami a potom uzastnymi maminkami 😉😉 chcela som sa spytat jednu otazocku.vo stvrtok som maka odber vajicok.mali sme 12 vajok a v piatok mi volali ze sa 9 oplodnilo a ze ich budu do utorka sledovat ako sa vyvijaju a kolko sa vyvinie.to mi budu volat ze kolko zamrazia.koli mojim pcos mam totiz ohss tak mi transfer odkladaju o 2-3 mesiace.tento mesiac po mrche mam ist na sono nech mi dokina zmera vajecniky a pozre ci su neni cysty.potom dalsi menzes a az pred tretim mam volat a da mi lieky s bude vklad.myslite ze ked by boli vajecniky po tomto menzese v pohode ze by dali vklad aj o mesiac skor? Ci to nerobia? Dakujem kocenky za odpovede 😉😉

kvetkokvetko
6. apr 2013

Ahojte, rada by som sa poradila. Som v priprave na KET, malo by byt v piatok 12. 4. Dnes ma chytila angina, teplotu nemam, radsej som si ale dala ATB-Klacid. V pondelok pojdem k vseobecnej a budem volat aj do CAR.
Myslite, ze mi dovolia KET, alebo ho zastavia? A neviete ako sa vtedy postupuje, hned vysadim lieky alebo ako? Dakujem.

fantinka
6. apr 2013

@angie2601 my sme absolvovali za ten čas 1xIUI, 2IVF a ubehol už rok ☹ čaká sa na výsledky sg, 2x ho opakovali, potom sme boli na dovolenke, mali svadbu, po ivf sme čakali 3m, kým sme mohli ísť na 2pokus...na poisťovňu 2x po 5-6 týždňov..nezdá sa to...držím silno prsty každej jednej z nás 😉

fantinka
6. apr 2013

@mistisa hm všetko záleží od vaječníkov a od toho, ako sa zregenerujú po stimulácii. Ja som musela po prvom ivf čakať 3m a s tou mrchou v 3m som začala stimulovať na 2ivf. Čiže si myslím, že s tým 3m už začneš.

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko ja osobne by som počkala - záleží od toho, čo ti povie dr. - ale už iba kvôli môjmu pocitu, že som fit 😉

angie2601
6. apr 2013

@macinkapapulka DAkujem velmi pekne za radu...človeka nenapadne sa opýtať DR., ked ho vyzve...až potom má otázky, keď sa niečo deje....Keď som bola na ISCI v Gin-Fiv, tak utrogestan som nejaký čas jedla a potom som si ho vkladala....Tu v Heliose mi povedali hneď od začiatku vkladať...takže tie kŕče by mohli byť aj na niečo dobré...keď sa zväčšuje maternica, tak asi vie prečo....či? 😀

angie2601
6. apr 2013

@kvetkokvetko ja osobne si tiež myslím, že ak začneš užívať ATB, tak minim. o mesiac Ti to preložia...aspoň v Martine nám prízvukovali, že ak by sme boli chorí, alebo sme užívali ATB, treba dať vedieť a sa to preruší...Paralen od horúčky sa môže jesť

angie2601
6. apr 2013

@fantinka ďakujem, podobne aj ja želám všetkým, nech sa nám splní to, po čom tak veľmi túžime

mistisa
6. apr 2013

@fantinka aha dakujeeeem 😉 no on hovoril ze pred tretou mrchou zacinam brat lieky 😉 no asi bude zalezat od toho.mozno po sone ked dr uvidi ze su vajecniky zregenerovane povie ze sa moze aj skor.ale tak to rychlo ubehne 😉 7 rokov cakam na dve pslice uz tie tri mesiace su nic 😉😉

fantinka
6. apr 2013

@mistisa presne, treba si dopriať radšej dlhší oddych, kety sú úspešnejšie práve preto, že telo nie je nadopované hormónami.

mistisa
6. apr 2013

@fantinka tak tak neni telo napichane umelinami a pekne si drobcek v kludnom a precistenom tele ustelie a bude sa citit dobre celych 9 mesiacov 😉😉 vy ste v akom stadiu?

macinkapapulka
6. apr 2013

@angie2601 Tak veľa báb tu už o tých kŕčoch písali a mnohé boli tehotné, takže aj ja len dúfam, že kým tie kŕče mám, aspoň viem, že sa tam niečo deje, ale všetko závisí ešte od utz, ten mám až koncom mesiaca. To čakanie je nekonečné.

fantinka
6. apr 2013

@mistisa presne 😉 my sme v štádiu, že čakáme na ms v apríli a ideme stimulovať na prvý ket. Pred 2t sme mali negatívne 2ivf.

mistisa
6. apr 2013

@fantinka joooj to ma mrzi.tak drzkam palceky nech sa pekne vsetko uz teraz podari 😉😉 inak viac bab mi pisalo ze ket byvaju uspesnejsie ako et. Tak drzkam silno palceky.ja som v tom nova ja som pred prvym pokusom.prvy krat som stimulovala vo stvrtok bol odber a teraz cakat do juna na prvy vklad 😉😉😉 vies ako sa to hovori ze telo zvladne vsetko na co je pripravena hlava tak drzkam palceky nech to tento krat vide 😉

fantinka
6. apr 2013

@mistisa ďakujeme 😉 aj tebe držím palce.

angie2601
6. apr 2013

@macinkapapulka ja som tu dokopy 2 dni, takže sa tu ešte oťukávam....podľa toho, čo píšeš, tak ty si ešte nebola na transfere, keď máš sono až koncom mesiaca....alebo to je už druhé? Ja budem mať ultrazvuk po 14 dňoch od transferu embrya, t.j. 15.4. Tiež dosť dlhá doba...

mina85
6. apr 2013

@ratatooy
nech naám to dobre dopadne, kedy si bola na Kete?

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka dakujem, aj ja citim, ze by bolo lepsie pockat, nechcem riskovat neuspech kvoli chorobe. radsej to stopnut ako si vycitat, ze to mozno nevyslo kvoli angine.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@angie2601 dakujem, budem volat v pondelok do CAR, teplotu nemam, som zvedava, co mi povie doktorka. A dobre vidiet, ako k tomu pristupuju v inom CAR. este raz dakujem.

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko tak tak, počúvaj telo a lekárov 😉 ja som si myslela, že ket trvá kratšie, chcela som s májovou ms s tým, že v máji bude aj vklad, ale dr mi povedala, že keď začneme v apríli, tak vklad až koncom mája, to prečo? Tiež uvidím, čo mi povie na utz, ak povie počkať, tak určite počkám.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka u mna bolo neuspesne IVF v decembri, kazala mi pockat tri cykly. Priprava na KET zacina vlastne este v predchadzajucom cykle, ked sa na 20 DC picha Decapeptyl (ale ten sme nepichli, kedze som teoreticky mohla byt tehu), a potom cakas na menzes a hned od 1 dna sa berie Estrimax. Na 15 DC som bola na kontrole sliznice, bola v poriadku.
Vklad ma byt na 22 DC, mam blastocysty po 6 dnovej PK, takze zajtra vecer zacnem vkladat utrogestan. To sa nastavi podla toho, kolkodnove su embrijka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre