Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka a este mi doktorka velmi prizvukovala, aby som nezabudala brat Estrimax uplne pravidelne, aby bola sliznica naozaj kvalitna.

mina85
6. apr 2013

@fantinka
ahoj ja som bola v marci 1x na Kete a to som bola na sone 14 DC sliznica bola len 4,5 mm tak som mala ešte jedno sono na 17 DC sliznica 6,5mm od 18 DC som začala brať 2x2 utroš vaginalne a na vklade som bola 23 DC.
S tebou možno chcú zacať možno preto skor ak máš problemi s rastom sliznice. Ja som ani nevedela že ju nemám takô ako má byť, len teraz pred Ketom som to zistila a možno aj preto som mala 2x neuspešny ET.

lucina100
6. apr 2013

Každý CAR si to dělá jinak ty Ety KETY. A dávají jiné hormony. Já jdu 23 den na KET. A ty křeče břicha mám taky, ale KEt ještě neproběhl, dělají to ty hormony. Mě to dělá po Utrogestanu a v noci lítám pořád na záchod,prsa mám jak po silikonocech. Takže to nebudou těhu příznaky. Já po úspěšném i po neúspěšném jsme měla pořád stejné pocity. A břicho mám jak balon nafouklé a to jdu až v úterý na KET. A neustálý hlad,jím nonstop 😀 .
Mino, jak se cítíš?

lucina100
6. apr 2013

mino, já ten utroš zavádím 3x denně po 2 bobule.

mina85
6. apr 2013

@lucina100 ja sa citim stale rovnako ako pred mrchou, ked niečo robim tak si to neuvedomujem, ale ako náhle vegetím tak sa to vráti. Mám len strach ak sa to teraz podarilo aby to nebolo MMT lebo ma viac bolí pravý vaječník, ale snažim sa si to nepripúšťat. Ja som pred ET a KET nemala žiadne príznaky, ale teraz je to iné tak verím že je to bude dore.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka a este od DC sa berie prednison (ja mam medrol, ale ten beriem uz dlho kvoli inej diagnoze) a este aj anopyrin 100 alebo 50 mg.

lucina100
6. apr 2013

co to je MMT? Já mám taky tlaky a hlavně ráno křeče, jak před menckama, to je ten utroš.

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko aha čiže vklad bude tak či tak až s druhou ms, či? Teda som na tom tak, ako som aj chcela 🙂 ok 🙂

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko no kriste pane, zase kopec liekov, porazí ma. ale tie nie sú také silné ako pri stimulke že?

mina85
6. apr 2013

MMT je mimomaternicové tehotenstvo , ja mám celý den rovnaké krče nie sú silné, presne ako pred menštruaciou, len občas ma viacej bolí prava strana ako keby vaječník tak to ma trošku znepokojuje, ty ideš na Ket v utorok? ak som dobre pochopila

fantinka
6. apr 2013

@mina85 ja som mala naposledy 9mm, takže s tým problém nie je...no som zvedavá.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka ak som ta dobre pochopila, tak ano vklad bude v dalsom cykle po pichnuti decapeptylu. Kolku ms mas teraz od ivf - ET? ja som zacala so stvrtou ms uzivat lieky. Zda sa to dlho, niektore CAR ide aj hned do KETu, ze je telo nastimulovane. A niekde ani nepripravuju sliznicu, nechavaju to na nativ.
A lieky nie su take silne, ja ich znasam bez problemov. Zavisi ci Ti da aj Prednison. Ten moze byt u niekoho problemovy,ale zase je to nizka davka. Ja uzivam jeho obdobu kvoli reum. artritide a znasam to dobre.

lucina100
6. apr 2013

jj, lae v pondělí si mám zavolat, budou se rozmražovat. \snad vydrží, jsou 4, tak snad 2 budou krásné. neboj, to bude dobré. Taky se bojím, že než proběhne KET, dostanu to. Bude to 23 den a předtím jsme už 4 dny špinila. Tak to bude taktak. Ty jsi dneska který den po KETU?

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko no ja som mala 8.3. ET a na 11dpet mi prišla ms, teraz mi príde druhá a s tou mi vravela, že začneme. Tiež som myslela, že je to skoro, nechcem už nič riskovať, ale povedala, že sa uvidí podľa utz. A keď mi povie, že môžem bezproblémov do toho ísť, tak jej budem veriť. Len som si chcela očistiť telo od hormónov, ale aj tak budem do seba ďalšie dávať takže...

lucina100
6. apr 2013

Já šla po neúspěšném kETU hned ten další cyklus na celé IVF. Jsme chtěla jít hned, kdy je tělo nadopované hormonama a ono to vyšlo. I vajíček bylo hooodně a vyšlo to konečně. Já nativ nechtěla, je lepší podle mě, když je tělo nadopované. Kdo jde na IVf, většinou proto, že to normálně nejde a když si ještě musíme zaplatit takovou částku a trpět, tak čím víc, tím líp. Prednison beru 2x denně, divinu 3x denně, 3x 2 bobule utroš a acidum folikum-listovku 1x denně. Tak snad to pomůže..

mina85
6. apr 2013

@lucina100 neboj nič len sa tým priveľmi nezaťažuj, aj ja som si to myslela, ale potom som sa s tým zmierila a povedala som si, že vedia čo robia. Ani som extra neoddychovala bolo akurat pred veľkou nocou tak som na to nemyslela ako predtým. Dnes som 11 deň po KET deň vlkadu nerátam. Menzes mala prísť pred 5 dňami a zatial nič a krče už od nedele.

macinkapapulka
6. apr 2013

@angie2601 Bola som na transfere pred 15 dňami, a dvakrát odvtedy na krvi, HCG mám krásne, ale tehotenstvo mi s istotou potvrdí až utz, kt. sa robí mesiac po transfere. Ja chodím do BA.

lucina100
6. apr 2013

@mina85 a testík jsi si už dělala? my chodíme na krev 10-14 den a je ultrazvuk. jak je krev pozitivní. Ale po 14 dnech není ještě srdíčko vidět, tak pak jedeme po dalších 14 dní na utrazvuk na srdíčko. Jak je potvrzeno, tak se už odeberu ke svému gynekologovi.

mina85
6. apr 2013

@lucina100 nie nerobila som si a asi ani nebudem. myslim si, ze len stresuju človeka, tak sa budem snažiť vydržať do stredy. Idem na krv aj na sono. My chodime na 14 deň na krv aj na sono a potom ti neviem povedať ako to funguje lebo ešte som nebola tehu, ale zdá sa mi že sa chodi znovu po 14 dňoch na krv aj sono

ratatooy
6. apr 2013

@mina85 byla sem v uterý a ted sem začala mít naružovelý výtok bolí me v kříži jak před ms

lucina100
6. apr 2013

@ratatooy myslíš, že se Ti rozjíždí mencky? pokud to není čistě červená krev, tak je to dobré.
mino, 2x na krev? to je zbytečné, přece. když je krev pozitivní, ta za mesíc jde vidět na ultrazvuku už srdíčko. My byli pak jen na ultrazvuku a srdíčko bylo a byl macek velký, měl 12mm už. A prý většinou těch í bývá. To byl krásný pocit. Já testovat budu, nebo jak nebudou 2 čárky a začnu krvácet, tak tam ani nepojedu. Máme to od ruky a pak tam musíme čekat na výsledky..... jen kdyby to vyšlo, tak pojedu pro další léky.

ratatooy
6. apr 2013

@lucina100 no asi ne stejne bych to mela dostat až tak 12tého,je to jen lehce ružový to muže být po hnízdění,ale třeba u ivf u malyho sem to nemela vubec ale je jasny ž pokaždy to je jinak

lucina100
6. apr 2013

Já při malém taky nešpinila, nic. Já se právě bojím, že to chytnu ještě před Ketem. Ještě pícháš, nebo už zavádíš Utroš?

lucina100
6. apr 2013

Embrya se zavrtávají 6-7 den od oplodnění. Záleží který den Ti je vkládali, jestli 5 den kultivace, tak se pak ten 6 až 7 den zavrtávají. Mě by měli vkládat pátý den po oplodnění. Podle toho i zavádím utroš 5 dní předem a 6tý den zavedení.

mina85
6. apr 2013

@ratatooy ked je to len taky ružovkavý výtok tak to može byť uhniezdením embrya, určite to bude tým

ratatooy
6. apr 2013

@mina85 jj zatím to tak je ružový vytok ale sou toho fakt 3kapky zatím 🙂

ratatooy
6. apr 2013

@lucina100 ještě píchám ješte jich mám až do testu 16tého ale test budu delat už v pátek

ratatooy
6. apr 2013

@lucina100 jj meli jsme 5dní kultivace když to počítám i se dnem vklu tak je to dnes 5den

lucina100
6. apr 2013

@ratatooy tak to je 5 dní +4 dny je máš u sebe. 9 dní po oplodnění. Ještě kuknu přesně jak to bylo s tím zavrtváním. Já to vyčetla v odpovědích u lékaře tady na pc.

ratatooy
6. apr 2013

@lucina100 supeerrr díky toto sem nikdy nikde nevyčetla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre