Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

angie2601
9. apr 2013

presne tak Sumamed sa volali....kliešťa som si pred tým nenašla, preto ma zaskočili tie výsledky...pred tým vždy, keď som kliešťa mala, tak boli pozitívne výsledky...a vždy to býva v rovnaký mesiac...september - október. Ale ako som sa dočítala, boreliózu už môžu preniesť aj komáre, nielen kliešte...no a tie ma uštipli na dovolenke v Bulharsku... Áno mala som dlhý protokol, tak mi to doporučili, keďže nám bolo jedno, či chcem rýchlo otehotnieť, alebo nie...Na Et som bola 1.4. Takže mi ešte ostáva 6 dní do okamihu pravdy...Už som aj rozmýšľala nad tehotenským testom, ale nechala som to tak...počkám si na krv...

angie2601
9. apr 2013

@zuzu1108 ten príspevok o 10.39 patrí Tebe...zabudla som tam doplniť Tvoje meno....ešte sa tu musím veľa učiť... 😀

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 A mala si aj nejake priznaky ze ta bolelo nieco? To sa naucis rychlo tu s tymto robit 😉 .
Jeeej tak ty si uz maminka cakatelka 🙂 . Tak super 🙂). Drzim si paste 🙂.a mali ste aj PK? Ja ako sa poznam ja sa urcite budem testovat po tyzdni 😀 . Zostali vam aj mrazacikovia?

dafy
9. apr 2013

@angie2601
@zuzu1108 ahojte ja som mala tiez v tehotenstve boreliozu....nechapem ako som mohla ostat tehotna po IVF ked som uz mala cele telo napadnute 😒 no a v tretom mesiaci som ochrnula takze v nemocke az do porodu 😖

angie2601
9. apr 2013

@zuzu1108 tak ja pevne verím, že už som maminka čakateľka.... 😀 A ďakujem...hneď ako budem vedieť výsledky, tak dám vedieť, ako to dopadlo...
Boleli ma kĺby a kosti...a cítila som neskutočnú únavu...tak som si vymyslela, že som si našla kliešťa...ináč by mi obvodný doktor krv nevzal...toto ma dosť sklamalo, pretože ako som už spomínala, takmer pravidelne každý rok o tom istom čase som mala zvýšené hodnoty a on mi nechcel vziať krv, keď mi robil preventívku v apríli...nabudúce už pôjdem rovno na infekčné si dať zobrať krv...nech mám pokoj v duši...Áno mali sme aj predĺženú kultiváciu...to nám doporučili...A čo sa týka mrazáčikov, tak zostali...2...Takže do budúcna možno ešte budeme riešiť nejakého súrodenca.... 😉

zuzu1108
9. apr 2013

@dafy Bozinku ☹ . to muselo byt hrozne ☹ . Ale vidis tvoje telo to zvladlo, aj ked si to ani predstavit neviem 😖 a mas zdravu bambulku 🙂 . A to zistili az v tretom mesiaci potom? Teba tiez teraz caka OPU a ET ze 🙂 ?

dafy
9. apr 2013

@zuzu1108 hej zajtra idem na OPU a v pondelok na ET 🙂 ...a áno bolo to ako z hororu neprajem nikomu nemyslela som si ze sa este niekedy vobec postavím na nohy 🙄 bola som odkazana iba na sestričky a na manzela ktorý kazdy den chodil do nemocnice ma osprchovat a učesať pretoze ako vieme sestričky poniektore nemaju na to čas ..radsej mi dali kateter ako by ma odniesli na zachod ...jááj vedela by som o tom písať 10 strán.....ale som rada ze mi pomohli sa z toho dostat nie kazdemu sa to podarí a este hoc čo mi nemohli dat kvoli malej 😒 borelioza je svinstvo niekto z nej ostane navzdy ochrnutý....

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 Verim tomu aj ja a budem cakat na pozitivne spravicky od teba o dvoch // 🙂 .Tak aj bublinky mate este 🙂. kolko si mala Vajicok? ja som mala 21 folikulov, 15 vajick a 12 zrelych.
Inak ja budem skusat potom aj ovu test, ze ked si tehu tak ovu test sa ti ukaze ako pozitivny a tehutest ti uz ukaze aspon ducha 🙂 .
Toto mam presne aj ja ze som bola strasne unavena a boleli ma klby 😒 . Ja nepochopim tychto nasich dr.mne to urobil vseobecny na ziadost jednej znamej mojej doktorky a este hovoril ze na co mi to bude a potom ked vysla hranicna tak mi povedal ze chodte k svojmu gynekologovi a mi pridite oznamit co vam povedal. Ten mi zase povedal ze to zavysi od toho v ktorom tyzdni alebo mesiaci je zena, ze ci by to poskodiloplod 😠 . Zasnem nad nimi, ako sa stavaju k niektorym veciam 😠 .na buduci tyzden mam vysledky tak som zvedava, ale uz ma asi porazi ked este zase by mi odlozili KEt. Ja sa uz chystam od januara a stale nic 😠 .

zuzu1108
9. apr 2013

@dafy Fuuu 😖 . Hlavne ze si to zvladla bez vacsej ujmy 😒 .
Tak zajtra OPU a v pondelok velky je den 🙂 . Aj tebe budem drzat silno palciska zajtra aj v pondelok 🙂 .Das si vkladat dve embrijka ak sa bude dat? ja si dam len jedno. ale v Heliose vkladaju aj tak len jedno.

kvetkokvetko
9. apr 2013

tak kocky, definitivne som KETko odlozila, necitim sa o nic lepsie a aj vnutorne to tak citim, ze to treba odlozit. Mam vysadit vsetky lieky a pockat na ms, a po nej prist na kontrolu.......som zvedava ako mi tieto lieky ovplyvnia cyklus, ci nebudem ma nekonecny, ak nie tak by KET mohol byt na prelome maja/juna...

angie2601
9. apr 2013

@zuzu1108 fúúúúha...tak super počet....blahoželám...ja som mala iba 8, oplodnili mi 4. S tým jedným neviem, čo sa presne stalo, keď mi zamrazili iba 2. Ale tak aspoň niečo...Keď som bola na infekčnom, tak tam mi robili veľmi podrobný rozbor krvi boreliózy...lebo že keď aj vyjde v krvi pozitívum, v skutočnosti nemusí ísť o nič vážne...No akurát vtedy som mala smolu...potvrdilo sa niečo nové v krvi, že je to čerstve...tak preto mi nasadili liečbu...
Neboj sa...Raz príde ten deň, kedy to absolvuješ a potom Ti s radosťou oznámia, že si tehulka...ako som už hovorila...ja si test robiť nebudem sama...

dafy
9. apr 2013

@zuzu1108 ja určite 2 budem chciet 😀

angie2601
9. apr 2013

@kvetkokvetko dobre si sa rozhodla...ako som už spomínala, ja by som urobila to isté...

angie2601
9. apr 2013

@dafy máš na mysli 2 bábätká, že? No ja by som tiež chcela...

angie2601
9. apr 2013

@dafy takže teraz si z toho ako tak vyliečená? To muselo byť naozaj veľmi hrozné...ja som v rodine žiaľ zažila kliešťovú encefalitídu...Na šťastie môj blízky človek neskončil na vozíku...je celkom sebestačný, ale musí byť vždy pod kontrolou...nikdy ju už nenechávame bez dozoru...

zuzu1108
9. apr 2013

@kvetkokvetko Urcite si urobila dobre, ze si ho odlozila 🙂 .

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 No len ja mam PCO tak mozno aj pre to som mala tak viacej folikul. len z tych 12 tich potom zostalo 8 na druhy den a na 4 den boli styri tak to nie je az tak vela. a potom sme si dali aj PGD, tak z tych styroch boli vhodne na vysetrenie 3 a z torch su zdrave 2 🙂 .jedno malo nejaku vadu ale mi geneticka nepovedala ze aku ze to osobne.
Dakujem 🙂, verim ze sa dockam aj ja 🙂.
A mas pravdu ,ze sa nechces testovat 🙂. Zbytocne sa nebudes stresovat a test aj tak nie je 100% . Vsetko ukaze krvicka 🙂. to ja som taka hrr do vsetkeho 🙂.

dafy
9. apr 2013

@angie2601 áno som 🙂 este rok nato som musela ist na kntrolu krv mi brali a zistili ze este stale to tam je šupli ma na mesiac na infekčne vybrala som infuzie.....a dalsi rok to bolo v poriadku 🙂

dafy
9. apr 2013

@angie2601 no aj 2 by som prijala 😀 ale istota je gulomet tak preto 2 😉

angie2601
9. apr 2013

@zuzu1108 z tých skratiek som trošku mimo 😝 nestretla som sa ešte s tým...a presne ako píšeš s tým testom...náhodou mi vyjde negatívne, budem smútiť a ešte sa mi niečo môže stať...a zas naopak by vyšlo pozitívne, tešila by som sa a krv by náhodou ukázala niečo iné, tak potom by to bola riadna rana pod pás...takže nechám to už tak...

@dafy tak blahoželám, že si sa z toho dostala....aj keď táto choroba sa už asi nedá vyliečiť definitívne, či? Už keď raz bola, tak sa jej človek nezbaví...škoda, že na ňu nie je nejaká vakcína...ale zas otázne je, či by sme sa dali zaočkovať...lebo každá vakcína má aj zlú stránku..

dafy
9. apr 2013

@angie2601 no ano neda sa vyliečit definitívne kedykolvek sa moze vratit 😒 klby,kosti,fyzická námaha .....ja ked niečo robím hned som unavená atd take drobnosti teda u mna len toto 😒 .....no a čo sa týka očkovania ja uz ani nemusím tak mi to lekar povedal je to uz zbytočne kedze moje telo si uz vytvorilo protiládky lebo som uz tu boreliozu prekonala 😝

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 PCO su polycysticke vajecniky 🙂 . sami robievali cysty,lebo mne sa robi viacej vajicok ale malicke a znich mozu vznikat tie cysty. a PGD je geneticke vysetrenie embrii 🙂 . embriu odoberu jednu bunku na piaty den a tu skumau na geneticke choroby.
Presne len netestuj a pockaj na krvicku 🙂 .

angie2601
9. apr 2013

@dafy jéééééééééééééj...niekto si tu pridal fotku....super... 😉

drahomira123
9. apr 2013

@lucina100 ale pri prvom som mala tiež strašne vysoké a tak som sa tešila že dvojičky budú a nič ...bolo iba jedno tak teraz som sa na to ani nepítala...lebo je to klamlivé.. a po transfere som také dva dni lenošila na gauči ale potom som ho už normálne brala na ruky a to má 8 kg...

lucina100
9. apr 2013

@zuzu1108 prý to ničemu nevadí. Jen je těžko otěhotnět normálně. Já třeba při minulém KETu jsme ležela po kEt na břiše, aby se to lépe ujalo. ale neujalo. Při ET normálně ležela na zádech a otěhotněla. Nyní taky ležela po KET na zádech. Šlo to lehce vložit. Jen denska byla mladá nová doktorka a poprvé mě to bolelo. Jako ty zrcadla než tam našroubovala, tak jsme rtostla. ale to bylo rukama.....Paní přede mnou dopadla hůř. Ležela tam hodinu, nemohli jí to přes čípek vložit. Tak jsme tam stvrdly o víc jak hodninu, než jsme šly na řadu.... Snad to mám v děloze......

lucina100
9. apr 2013

@drahomira123 prosím Tě, píchalo Tě po kETu v břichu? Mě píchá v boku a břicho mám tvrdé jak kámen.

zuzu1108
9. apr 2013

@lucina100verim, ze ti embriko vlozili presne ako mali a mas ho pekne v brusku 🙂 Dakujem krasne za odpoved 🙂 . Som nevedela, ze moze byt problem aj ze nejde vlozit. Tak ty si si uz Ket aj Et absolovla. A vkladali ste jedno? Kolko to adi trva ten vklad? Ja si vobec neviem predstavit ako to moze vyzerat a prebiehat 🙂 .

dafy
9. apr 2013

@angie2601 ja??????????ved tu som uz mala dávno hmm 😀 😀 😀

lucina100
10. apr 2013

@zuzu1108 vložení netrvá dlouho. Ta co byla se mnou na pokoji byla 5 mnut, já 10 a ta před náma hodinu. Taky jsme nevěděla, že v tom může být problém, tak toho jsme se nikdy neobávala. Spíš jsem vždy komunikovala s embrioložkou, ta má hlavní práci, aby to napočítala zprávně a oplodnila. Ta co tam byla kdysik odešla za lepším, tak jsem ráda, že už to máme za sebou a nemusíme už tam. Je to už jiné. Vložili nám 2. Vždy mi vkládají 2. Byla jsem po 4. ale prý krásné EB. Dnes a zítra by se měly zahrabávat. Jsou 6 den po oplodnění. Ty jdeš kdy?

isabellaa
10. apr 2013

@zuzu1108 ahoj, da sa PGD robit aj zo zmrazenych?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre