Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

zuzu1108
10. apr 2013

@lucina100 Aha, tak duufam ze ja tam budem tiez len 10 min ako ty, ked aj ja mam maternicu otocenu opacne 🙂 .
Oni ich rozmrazuju v ten den transferu alebo den pred tym?
Mala si 4 embrijka? Jeej tak oni sa uz urcite krasne zakusli a zahrabali dobre do tvojho bruska ☹ .
No ja uvidim na buduci tyzden co mi povie kardiolog, dufam bude vsetko ok a potom na dalsi cyklus by som uz isla, lebo tento nestiham. teda skor nemozem ako nestiham 😒 .
Tak tebe velmi drzima palce 🙂 . a chces sa aj testovat? ci to tiez nechas na krv?

zuzu1108
10. apr 2013

@isabellaa No ono myslim si ze to vysetrenie si musis dohodnut uz do predu, uz pri OPU. Asi sa to nerobi z marzenych, ale na isto neviem.
A mne ich robili z cerstvych na 5ty den. odoberu embriu jednu bunku a potom ho zamrazia a skumaju tu jednu bunku.

angie2601
10. apr 2013

@zuzu1108 transfer netrvá dlho..10-15 minút...mne osobne to tak rýchlo ušlo...by som ani nepovedala, že tam ležím už taký čas...

angie2601
10. apr 2013

@dafy no tak buď som bola slepá, alebo čo, lebo fakt sa mi vtedy neukazovala... 😀

lucina100
10. apr 2013

@zuzu1108 měli jsme 4, ale 2 mi zavedli, 2 zlikvidovali už. Dali mi ty co se krásně vyvíjely. mě je rozražovali den předem. Aby byly 5 dni kultivace, jak při ET. Je to lepší, nebo dojdou do posledního stádia. Měla jsme jich oplodněných 16 a jen 6 se dobelhaly do 4 dne, jakože byly nejhezčí a dobře se vyvíjely. Tak mi 4 zrazili 4 den a pátý den jsem měla ET. Nyní je rozrazili a na druhý den, aby byli expandované blastocyty mi je vložili. Ta otočená děloha nevadí v kladu, jen otěhotnění je složitější.... testovat budu určo hned 6 tý den to už jde vidět duch, tak uvidíme.....

mistisa
10. apr 2013

@fantinka ahojko tak ako pokracujete?este cakam na mrchu? mne volali v utorok mame 4 krasne vyvinute embryjka 🙂 🙂 len nech uz dostanem mrchu a nech mi povedia ze mam vsetko dobre a tak sa modlim aby mi dali vklad na maj 🙂 🙂

fantinka
11. apr 2013

@mistisa ja tiež čakám, okolo 18-19.teho by som mala dostať. Mala som teraz slabé špinenie, ale to sa vyplavujú ešte hormóny po ivf. Teraz som fakt presvedčená, že nám ket vyjde, počúvam to z každej strany, že to je úspešnejšie...tak snáď...ak by to nevyšlo, bolo by som veeeľmi sklamaná, asi viac ako po EToch.

mistisa
11. apr 2013

@fantinka budem drzat silno palceky aby to vyslo 🙂 🙂 ja si este pockam kym pojdem na KET ale dufam ze to ubehne rychlo 🙂 stale sa modlim aby mi povedal dr. ze mozme uz buduci mesiac to by bolo super 🙂 vcera som citila dost vajecniky a krize ako pred mrchou ale som len 19 DC tak uvidime. ale neverim ze dojde budem musiet na vyvolavvacku opet.jedine ze by sa stal zazrak po tom odbere ze by sa mozno troska prebrali vajecniky 🙂

mistisa
15. apr 2013

@fantinka ahooj 🙂 tak ako ? nieco sa pohlo? ja som vcera dostala mrchu ale taku silnu a bolestivu uf.sestricka povedala ze to je koli tomu ze je prva od odberu 🙂 aspon sa to vsetko vycisti 🙂 a co som prekvapena dosla uplne sama sice na 22 DC ale dosla 🙂 🙂

fantinka
15. apr 2013

@mistisa hej ona príde, aj načas ako mne, aj keď som brala utros - je tak nastavená 🙂 tento týždeň by som už mala dostať aj ja...snáď...bude druhá po neúspešnom ET. A tiež si pamätám, že som mala príšerné bolesti pri prvej...a vy ako?

mistisa
15. apr 2013

@fantinka no zatial nic pockam kym skonci a pojdem na kontrolny Ultrazvuk ake velke su vajecniky a ci nieje cysta a budem volat do BA ako to vyzera a uvidime kedy bude vklad 🙂 ale stastna by som bola keby uz dalsiu mrchu beriem lieky a ideme na to 🙂 ked to nebude oki tak az v juni ☹

dadaba
17. apr 2013

ahoj dievcata,
ostali mi 3 embrya po predlzenej kultivacii,,14 bunkove a jedno dokonca 60 bunkove...zajtra mam ist na vklad rano mi maju volat ci sa rozmrazili....mate s tym nejake skusenosti.?????????????????????????
zatial mi vkladali 1, 2 bunkove a tie rozmrazovali jeden jed pred vkladom...

ratatooy
22. apr 2013

ahoj tak hlásím že nám ketík vyšel na poprve tak sna bude vše v pořádku protože sem celkem dlouho špinila vlastne bych špinila furt drží mi to utrogestan,jinak přeji všem at se zadaří tak lehce jak nam

drahomira123
22. apr 2013

jaj baby tak som sa tesila ze test z krvi pozitivny a dnes v noci strasne. o druhej som zacala krvacat a vracat mala som strasne zavrate tocaky. som myslela ze je to stratene . rano som isla k dr svojmu gynekologovi a on mi povedal ze zle je. to krvacanie je zle a spravil.sono a su tam dva plody zatial v pohode aj srdiecka aj velkost sedi na ten tyzden. ale ze co bude dalej tak to nevie nikto. ale nakazal kludovy rezim tak lezim . ale maly ma 5mesiacov tak neviem ako dlho to bude mozne. strasne sa bojim

rusalka22
22. apr 2013

Ahojte dievčatá... Dnes som sa dozvedela že mi KET nevysiel ..... :( mám ešte zmrazené 2 embrijka ale mám strasny strach že to nevyjde že sa nerozmrazia. Toto bolo krásne a nič :( dievčatá akú máte skúsenosť s rozmrazenim?

zuzkagm
22. apr 2013

ahojte....ja som momentálne tiež čakateľka na výsledok po KET /dnes 10 deň vrátane vkladu/, a dnes som robila prvý test a je úplne snehobiely a nemám ani žiadne príznaky :( A tiež sa rozmrazilo krásne.....Myslíte, že z toho ešte niečo môže byť??

sally2401
22. apr 2013

@rusalka22 ahoj, ja teda veľa skúseností nemám so zamrazením, nám sa podarilo zatiaľ iba 1 zamraziť, a to mi vkladali rozmrazilo sa krásne po 6 kultivácií keď ho mrazili bolo XB 2 kvality, po rozmrazení XB 1 kvality, momentálne som 8 deň po KET, takže výsledok ešte neviem test si budem robiť v piatok. Ja som mala tiež strach že sa nerozmrazí, ale lekár ma ubezpečil že pri tej kvalite aká bola je 99% úspešnosť. Takže treba veriť.

sally2401
22. apr 2013

@zuzkagm čauko, ja som dnes 8 deň po KET a nemala som ešte odvahu si urobiť test, príznaky nemám ani ja žiadne, je to moje prvé KET, ale 8 ET. Ešte nie je nič stratené.

ratatooy
22. apr 2013

@drahomira123 no to krvácení koukám je po ketu celkem běžná vec,bereš utrogestan?

ratatooy
22. apr 2013

@zuzkagm určite z toho ješte uže byt mi mame nařizeno testovat 14den

nelly3
22. apr 2013

@rusalka22
ahoj, ja som mala 3x KET, tie co som mala zmrazene hned po odbere sa rozmrazili dobre, ale posledne 4ks som mala po PK zmrazene tak sa ani jedno nerozmrazilo 😔 to bolo v gyn-five, teraz chodim do reprofitu Brno a mam 1ks zmrazenu po PK tak zatial kockam sa rozmrazili, podla mna zalezi aj od centra 😉

ratatooy
22. apr 2013

@nelly3 no reprofit je taky jedno z nejlepších caru

rusalka22
22. apr 2013

@sally2401 Ďakujem hned mi je lepšie 🙂

rusalka22
22. apr 2013

@nelly3 No ja chodim do heliosu a zatial nemozem ani krive slovo na nich.. ale ak sa mi to nakoniec nepodari tak tiez uvazujem nad reprofitom lebo tam s darovanymi vajkami maju kratke cakacie doby...

drahomira123
29. apr 2013

ach baby zajtra prve sono v centre po ket. a po tom krvacani 😒 😒 ☹ tak drzte palce bojime sa s muzom ako pred skuskami

drahomira123
29. apr 2013

@ratatooy ano beriem ale pri prvom som to nemala a cely tyzden som krvacala hlavne v noci tak neviem co bude zajtra sono

olusam
30. apr 2013

Baby,v pia mam moje prve ketko,mam si dat utrogestan rano,alebo po vklade?

ratatooy
30. apr 2013

@drahomira123 mi jdem ve čtvrtek ale už bych řekla že se to zastavilo uplne,že když nevemu utroš tak se nic neobjevi

ratatooy
30. apr 2013

@olusam před ketem spolknout a pak zavest

drahomira123
1. máj 2013

@ratatooy tak je to potvrdené...čakám dvojičky ... 😅 to je sila tak medzi deťmi budem mať rok rozdiel...ja som hotová to bude riadny zaberák...3 deti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre