Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

holubice.petra
12. mar 2014

@mmarch 1dc se uz nedela 😉

mmarch
13. mar 2014

@holubice.petra ale já mám přijít v dubnu hned první den menstruace na ultrazvuk a když bude vše ok, dostanu injekce na ivf

holubice.petra
13. mar 2014

@mmarch taky jsem si chodila prvni den ms pro leky...protoze ten den nejpozdeji druhy si zacnes pichat injekce...v ten den ti ultrazvukem nemaji co kontrolovat......na uz se vetsinou chodi 10den ms aby se zjistilo mnozstvi a velikost folikulu a ovulace...no uvidis😉 preji mnoho stesti!

mmarch
13. mar 2014

@holubice.petra prý se zkontroluje jak to tam vypadá v neutrální den, to je ten první, jestli nejsou nějaké cysty a podle toho mi dají nebo nedají injekce a pak až někdy kolem toho 10.dc na kontrolu folikulů, však uvidím, nějak to přežiju, určitě nejsem první ani poslední 🙂 děkuji

vanushka
13. mar 2014

@mmarch ahoj, aku njekce myslis ?

mmarch
13. mar 2014

@vanushka hormonální u IVF

vanushka
13. mar 2014

@mmarch ty ides na KET ci normalne na IVF ?

sarka1985
14. mar 2014

zdravím všechny, zítra mám jít na KET a dostala jsem rýmu. Jsem teď z toho nervózní, nemůže to ten pokus zmařit?

vanushka
16. mar 2014

@smoulinka13 ahoj moja, myslela som na teba, ako vyzera sliznica ? uz pekne dorastla, vsak ?

smoulinka13
16. mar 2014

@vanushka no nedorastla :( ma len 6 mm tak mi dali lieky a vklad bude piatok nakoniec..ale hlavne ze bude 🙂

mmarch
17. mar 2014

@vanushka na první IVF

vanushka
17. mar 2014

@mmarch aha, tak to je super 🙂 drzim palce !

mmarch
17. mar 2014

@vanushka děkuji 🙂

soleilll
4. apr 2014

Ahoj, nemáte některá při KET zkušenosti s medikací pomocí nějakých náplastí? V CAR na Obilňáku mi řekli, že léčba před KET je jen Utrogestan a lepení náplastí. Zajímalo by mě, o co jde a jak se pohybuje cena. Nevíte..?

smoulinka13
4. apr 2014

ahojte...takze nevysiel ani druhy pokus..ide sa na treti..v aprili 🙂

adka1001
11. apr 2014

Ahojte babenky! Takže aj ja som pred KET a chodím do Gyn-fivu. Prvý transfer prebehol pred 3 rokmi a vyšlo to na prvýkrát. Teraz mám krásnu dcérku. Pred týždňom som bola u MUDr. Harbuláka na konzultáciu pred KET a dostala som Estrofem a potom Utrogestan. Budúci mesiac by som mala podstúpiť transfer. Tak dúfam, že sa mi embryjká v poriadku rozmrazia a transfer bude takisto úspešný. A čo môžem povedať o prístupe lekárov? Ja som bola nadmieru spokojná. Preto môžem túto inštitúciu odporučiť. Želám všetkým čakateľkám, aby im všetko vyšlo tak ako mne pri prvom transfere na prvýkrát a aby ste už čo najskôr držali v náručí vytúžený pokladík. Je to naozaj krásny pocit.

smoulinka13
11. apr 2014

@adka1001 ahoj a davas si vlozit dve? ja idem na KET cca o 2 tt a chodim do MT do heliosu..tam dve neodporucaju ale chceme si dat

pavlina86
11. apr 2014

Ahojky holky, tak my se chystáme na 1 KET nejspíš v květnu máme 5 mrazáčků, tak snad budou ok.. Příští týden jdeme na konzultaci k Dr. 😒 Tak doufám, že to vyjde.Nejlépe na 1. 🙂 Jen ještě nevíme kolik si jich necháme zavést. 1 pcka už doma máme. 🙂

adka1001
11. apr 2014

@smoulinka13 prvýkrát nám vložili dve, ale bolo z toho len jedno bábätko. nechám si poradiť od lekárov, pretože mám len tri zamrazené embryjká. ale je pravda, že keď si dáš vložiť dve embryjká, je väčšia šanca na otehotnenie.

smoulinka13
11. apr 2014

@adka1001 ja to riesim kvoli tomu ze uz dva pokusy neuspesne, vzdy vkladali jedno, tak chceme skusit dve, sanca je vyssia, tak preto..aj ked sanca rastie poctom vkladov ja viem 🙂

78marcela
11. apr 2014

@adka1001 Ahoj, já zase slyšela, že to prý tak není, že když jsou dvě embrya, že je větší šance. Jedna embryoložka říkala, že když to jedno není dobré a když jsou vedle sebe, tak třeba to jedno špatné začne něco vylučovat a může s sebou vzít i to dobré. A možná je to tak. Mojí sestře vkládali dvakrát dvě, neuchytilo se to, ptřetí jenom jedno, a chytlo se. Já měla třikrát po dvou a nevyšlo to.
já jdu na KET kolem 15. května a budeme dávat dvě, protože to tak máme zamražené. Ale ted se toho docela bojím.

adka1001
14. apr 2014

@78marcela Môže byť. V Gynfive ma nikto na toto neupozornil. Dávali mi dve, ale narodilo sa mi len jedno dieťatko. Dám si aj teraz poradiť a podľa toho sa rozhodnem. Ja by som na KET mala ísť 1.5. Ale na Teba budem rozhodne toho 15.5. myslieť. Daj potom vedieť ako si dopadla

adka1001
14. apr 2014

@smoulinka13 Ja asi takisto budem opäť vkladať dve. Rátam i s tou možnosťou, že by sa mohli obe ujať nakoľko sú u nás v rode dvojičky. Ty ideš kedy na KET?

smoulinka13
14. apr 2014

@adka1001 ja by som tiez velmi rada mala dvojicky ale budem rada aj za jedno .) idem uz na 3. pokus tak snad sa podari....teraz piatok idem na kontrolu 14 DC a vklad tipujem okolo 23.4..ale mozno aj neskor, uvidime piatok 🙂 ty ides 1. maja? to nebudeme daleko mat od seba_)

adka1001
14. apr 2014

@smoulinka13 tak ti budem držať v uvedený dátum palce. ja som si ten vklad vyrátala sama. možno to bude skôr možno neskôr. ale na kontrolu 14 DC idem v pondelok 28.4. tak dúfam, že budem na vklad pripravená a že sa mi embryjká v poriadku rozmrazia. teraz sa len pozitívne naladiť. daj vedieť ako si dopadla na kontrole

78marcela
14. apr 2014

@smoulinka13
@adka1001
moc vám budu držet pěstí pro štěstí, ať se zadarí. Já se osobně dvojčat troška bojím, ale říkám si, že jak to má byt tak to bude. Máme mrazeno po dvou, tak uvidíme, jak se chytí. A když budou dvě, tak to zvládli jiní, zvládnu to taky. Hlavně ať je miminko.
Moc vám přeji štěstí při vkladu a dávejte na sebe pozor a přeji na testu //. Už se vám to krátí. Já ještě celý měsíc..

smoulinka13
14. apr 2014

@adka1001 ja som si ten datum tiez vyratala sama 🙂) podla mna to bude aj neskor lebo mavam dlhe cykly.sama som zvedava🙂 aj ty daj potom vediet. my mame este 3 mrazacikov, tak dame 2 a ostana este jeden

smoulinka13
14. apr 2014

@78marcela ja som chcela dve od zaciatku ale 2 krat nas odhovorili, ale bola som sa radit so zenskym a ten ma podporil aby som si dala dve ked uz 2 krat sa nezadarilo.testovat asi nebudem, minule som testovala od 5. dna a sibalo mi uz z toho..takze stacilo 🙂)

78marcela
14. apr 2014

To obdivuju že to vydržís. Já si vždycky řekla že nebudu testovat ale nikdy jsem to nevydržela..
@smoulinka13

smoulinka13
14. apr 2014

@78marcela noo mozno ani ja nevydrzim 🙂)) to je len taka moja predstava ze nebudem testovat 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre