Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

renitr
2. máj 2014

@smoulinka13 drzim palce a prajem ti aby ti to vyslo. Daj vediet ako dopadnes po odbere krvi. Veeeela veeela stastia

smoulinka13
2. máj 2014

@renitr dakujem stastie budem potrebovat...jasne dam vediet...ale viac menej je to iste:(

renitr
2. máj 2014

@smoulinka13 nevzdavaj to naozaj drzim palce. Drz sa

78marcela
2. máj 2014

@renitr neni zac dekovat. Drzim pesti at nam to vyjde vsem.
@smoulinka13 take bych jeste pockala.

dz
2. máj 2014

@78marcela
@pavlina1976
dakujem baby, samozrejme, ze mi povedia, ale teraz po stimulacii som mala zhorsenu hemokoagulaciu a bolo to z hormonov to mi je jasne, ale bolo to dost vysoke, tak picham clexane, tak preto som chcela vediet ci este dake hormony budem brat, tym padom mi da zase asi aj clexane pichat... ale velmi nechapem na co sa beru hormony, ved by sa to malo vkladat akurat po ovulacii ako by to bolo prirodzene, nie? a ja mam este aj v normalnom cykle vysoku sliznicu, tak neviem, uvidim teda co mi povie doktor, dakujem pekne za reakcie a drzim palce aj vam 🙂

pavlina1976
2. máj 2014

@smoulinka13 Držím pěsti i na nohách 😉 . Pořád věřím, že to není ztracené 😉

pavlina1976
2. máj 2014

@dz jj je to trochu zvláštní to je fakt. také nemám problém se sliznicí a ten estrofem je podle mě na skliznici 🙄 . A pregnyl také nevím proč budu píchat, zeptám se dr. Pregnyl jsem měla na uvolnění vajíček při IVF. Tak nevím no, snad aby tu ovulku nějak řídili a neudělalo to neplechu 😉 .

pavlina1976
2. máj 2014

@zuzina1881 Já osobně si teď říkám, že nebudu testovat až ten 14 den ráno než půjdu na krev 😉 . Je fakt, že se člověk buď zbytečně stresuje, nebo raduje no 😠 . Babo raď 😀 . Nevím co je lepší. Věřím, že teď to bude prostě na 9 měsíců 😀

zuzina1881
3. máj 2014

@dz hormony sa musia brat kvoli tomu, ze pri prirodzenom tehotenstve su v zenskom tele produkvovane automaticky zltym telieskom, ktore sa vytvori po prasknuti folikulu vo vajecniku. Kedze je v cykle ivf vajicko oplodnene mimo tela, hormony sa netvoria a musia byt doplnene, aby sa embryjku staremu 3-6 dni vytvorilo prirodzene prostredie. Inak by sa neuhniezdilo a cely ten proces by bol zbytocny.

zuzina1881
3. máj 2014

@pavlina1976 aj ja som sa poucila, testovat nebudem po dalsom KET. Naplanujem si nejake aktivitky, aby som nemyslela na to, ci sa podari ci nie... a uvidime. Pravdupovediac sa uz tesim na koniec maja na dalsi pokus 🙂
Drzim palce!

pavlina86
3. máj 2014

Ahojky holky, mě snad klepne ms pořád nikde. ☹ Toto čekání je hrůza a nevím, jak to vydržím pak po KETU. 😒 Navíc dneska do rána malý dostal 40 teploty a já mám angínu jak vyšitou. Takže když se daří, tak se daří. Takže od rána ležíme a hrajeme si. Ach jo... ☹

pavlina86
3. máj 2014

@smoulinka13 ještě vydrž. 🙂 Já měla ducha až 10 den. 😉

dz
3. máj 2014

@zuzina1881 ano to je pravda, ale so zltym telieskom suvisi len progesteron, teda liek utrogestan, estrogeny su skor asi na zabranenie ovulacie, kedze pri ovulacii rapidne klesa prirodzene estrogen a stupa progesteron, ale neviem urcite a pokial by ti trafili presne do cyklu, tak tie hormony by mali byt ok, tam ide cisto asi o ovulaciu, ale to len tak uvazujem...

zuzina1881
3. máj 2014

@dz tak to neviem, ja som nikdy nic ine ako utrogestan nebrala. V CAR ti nepovedali, ze preco ti predpisali dalsie hormony?

dz
3. máj 2014

@zuzina1881 ja este nic nemam, ja som sa len pytala, ci mate vsetky nejake lieky, ci sa musia brat, ja idem este na kontrolu s krvou, co som mala zvysene hemokoagulacne a kvoli tomu sme sa na KET dohodli az na jun, takze ja zatial len zistujem, jasne, ze sa opytam

pavlina86
4. máj 2014

Ahojky holky tak ms, konečně dorazila a začínám brát estrimax. A chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho vám dávaly embryjka na KET. Já mám psanou kontrolu 10-12 den. A pak by měl být transfer. Vpondělí musím zavolat na tu KO. Začínám být nějaká nedočkavá. 😒

78marcela
4. máj 2014

@pavlina86 ja mam taky kontrolni utz 12 den cyklu. Transfer se pak vetsinou dela 18 den cyklu. Aspon v nasem centru. Ale jednou mi ho myslim delali i 19 den. Ale tu nedockavost chapu, ja taky jsem se nemohla dockat. Ale uz se to pomalu blizi, mela bych jit 12.5

pavlina86
4. máj 2014

@78marcela děkuju, tak jsme zvědavá. 😉

adka1001
4. máj 2014

@pavlina1976 ahoj na utz som dopadla dobre, na ket som mala ísť 30.4., ale bohužiaľ sa mi bambuľky prestali vyvíjať. tak sme už skončili.navyše ma nikto neupozornil, že keď prestanem brať lieky, tak sa mi o pár dní spustí menzes. som bola z toho hotová, keď som zistila, že po 14 dňoch mám opäť menzes. teraz premýšľam či sa mám na to dať odznova. ja by som aj na to pristala, ale ako presvedčiť manžela?

adka1001
4. máj 2014

@smoulinka13 no mala som ísť 30.4. na 11.30 hod. ale o 7.30 mi volali, že mám lieky vysadiť lebo sa bambuľky prestali vyvíjať. bola som z toho na nervy. a ty sa ako cítiš?

adka1001
4. máj 2014

babenky, keďže mi ket nevyšiel a chcela by som mať ďalšie bábenko, musela by som podstúpiť všetko odznova? najskôr schvaľovanie poisťovňou, potom injekcie typu pregnyl a ešte neviem aké, odbery krvi, odber oocytov, kultivácia, vklad, krv, utz? asi hlúpa otázka odniekoho kto tým prešiel, však? ale ja som mala len jeden pokus, ktorý vyšiel na 1x. Mraziačikov som mala troch, ktoré sa po rozmrazení prestali vyvíjať takže neviem či na ďalšie bábo musím absolvovať všetko odznova a ako je to s financiami. ďakujem za odpoveď

adka1001
4. máj 2014

@pavlina86 u nás väčšinou býval kontrolný utz medzi 10-14 dňom. vklad býva medzi 16-18 dňom

pavlina86
4. máj 2014

@adka1001 děkuju.

pavlina86
4. máj 2014

@adka1001 no, my máme mrazáčky 3. V případě, že se nepovede ani jeden KET. Budeme to muset podstoupit celé znova, aby jsme měly zase embryjka. Takže si myslím, že to budeš muset podstoupit celý cyklus IVF. ☹

pavlina1976
4. máj 2014

@adka1001 Ojoj, to mě velmi mrzí ☹ . A rozmrazovali všechny tři mimi najednou? Ach jo ☹ . Bohužel to budeš muset vše podsoupit znovu, celý IVF s oběrem a se vším 😠 . To je děsný vím. A jestli máš za sebou jeden IVF, tak to máš ještě dva s příspěvkem pojišťovny 😉 . Já už mám všechny na pojišťovnu vyčerpaný 😠 , takže už bych do toho nešla, tak doufám, že mým 5 mrazáčků to aspoň jeden z nich dá 😉 . Přeju pevné nervy, drž se Adka 😉

adka1001
4. máj 2014

@pavlina86 aj ja som mala len troch mrazáčikov a všetky mi naraz rozmrazili. preto som z toho na nervy, že sa mi prestali vyvíjať. takže pokiaľ by som platila iba injekcie a transfer tak by to nebolo také najhoršie.

adka1001
4. máj 2014

@pavlina1976 aj mňa to mrzí. keď mi to zavolali, bola som z toho hotová. potom som si povedala, že to tak asi malo byť a že lepšie teraz ako potom sa dozvedieť pri odbere, že to nevyšlo. potom som si zasa povedala, že môj brat má pravdu a že keď som sa na boj už dala treba ho dobojovať. a ja naozaj nechcem, aby dcérka bola jedináčik. teraz ešte presvedčiť muža a môžem ísť do toho. teraz alebo nikdy...

pavlina86
4. máj 2014

@adka1001 záleží na tom, jak psala Pavlina 1976. Ale pokud jsi vyčerpala jen 1 pokus máš ještě2. A jaké byly kvality?

adka1001
4. máj 2014

@pavlina86 Neviem, pretože som mala hovoriť s ošetrujúcim lekárom o kvalite a ďalšom postupe, ale nakoľko je to dosť citlivá téma tak musím sa o tom najskôr dôkladne porozprávať s mojím manželom. musíme prebrať všetko pre a proti. chcela by som tam zavolať zajtra. dozviem sa viac.

smoulinka13
4. máj 2014

@adka1001 fuha..a uz viac mrazacikov nemas?? rozmyslat ci ist na dalsi IVF cyklus? ja rozmyslam tiez ze kam :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre