Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

renitr
5. máj 2014

@adka1001 Ahoj. Ja som tiez po prvom IVF a bohuzial neuspesnom. V piatok idem na pokec s lekarom a bude treba vsetko vybavovat od zaciatku. Prve je cakanie na poistovnu, potom injekcie a cela ta priprava(( je to beh na dlhu trat ale ideme do toho. Aj tebe drzim palce aby ten druhy pokus bol uspesny

pavlina1976
6. máj 2014

Ahoj děvčátka, něco nového?
@adka1001 co kontrola? Už jste mluvili s dr?

katka17044
6. máj 2014

@pavlina86 Ja mám písanú kontrolu na 10-14 deň cyklu, ale že naj je prísť na 14 deň, aj prvý krát som tak spravila, od toho 14 dňa som začala brať aj utrogestan, no a vklad by mal byt tak na 16-18 deň, to sa ukáže na tej ultrazvukovej kontrole.

katka17044
6. máj 2014

od zajtra začínam užívať prednison 5mg, bojím sa toho, má to veľa vedľajších účinkov máte s týmito liekmi skúsenosti? Ďakujem

vanushka
6. máj 2014

@katka17044 ahoj, ja ho beriem uz tyzden, neni nic strasne, trosku som unavena ale inac ok. Beriem 1 tbl denne rano a ty ? Kedy mas vklad ?

nikaaaaa
6. máj 2014

@katka17044 ahoj ja beriem prenison 2 tabletky a nemám ziadne vedlajsie ucinky nemusís sa bát 🙂

katka17044
6. máj 2014

@vanushka ahoj, tak ja začínam zajtra a tiez 1x denne 5mg do vkladu potom uz len polovicku vklad by som mala mat tak okolo 7.6

katka17044
6. máj 2014

@nikaaaaa ahoj tak to si ma potešila, lebo čo o tom čítam hotová katastrofa, ale asi sa to týka len vyšších dávok, teda dúfam, že aj ja budem ok, lebo nechcem mať hlavu ako baloon

vanushka
6. máj 2014

@katka17044 vsak to je minimalna davka 🙂 ja mam vklad okolo 21.05 🙂

nikaaaaa
6. máj 2014

@katka17044 neberiem to prví krat a nikdy som nepocitovala nejaké ucinky :o) len som viac unavená ale asi koli tomu ze beriem popri prednisonu aj anopyrin estrimax a utrogestan a kedy ideš na vklad ? ja som bola včera tak čakám už len na výsledok

katka17044
6. máj 2014

@vanushka držííím palce 🙂

nikaaaaa
6. máj 2014

@vanushka držím palčeky

katka17044
6. máj 2014

@nikaaaaa mňa to ešte len všetko čaká... tiež od zaciatku cyklu budem užívať este estrofem a potom po vklade utrogestan. Vklad by mal byt asi tak cca toho 7.6
Držíím palce

vanushka
6. máj 2014

@nikaaaaa potom nie som jedina co je tiez unavena 😉 jej drzim ti palce 🙂 urcite to vyjde ! davali ti blasto ?

@katka17044 dakujem tak isto aj tebe drzim silno silno 🙂

nikaaaaa
6. máj 2014

@vanushka hihi nie, nie si sama ja by som vkuse drichmala :oD áno dala som 2 blastocysti nakolko mám vela nezdarov tak neriskujem a ďakujem musí sa to už podariť.

vanushka
6. máj 2014

@nikaaaaa ja tiez by sm furt spala 🙂 🙂 aj ja budem davat dve 🙂

pavlina86
11. máj 2014

Ahojky holky,já beru od 1dne ms estrimax a 12den. jedu na KO.A pak budu brát ještě utrogestan. A domluvit si KET.Máme 3 mrazáčky 1 jedničkové a 2 dvojkové kvality. Zatím zkusíme to jedno jedničkové a potom ty 2.Tak se uvidí.Příští týden asi nějak v pondělí bysme měly jít na KET.Teda jestli se bude bojovníček vyvíjet jak má.🙂 🙂

adka1001
13. máj 2014

@pavlina1976 ahoj pavli.prepáč, že som sa skôr neozvala, ale blbol mi net a opravili mi ho až včera. s lekárom som ešte nerozprávala, ale v pondelok 19.5. idem na konzultáciu a tam sa dozviem podrobnosti. ale nevzdám to určite. idem na to pekne od začiatku. verím, že tentokrát to vyjde. a čo ty máš nové?

adka1001
13. máj 2014

@smoulinka13 nie, viac mrazáčikov nemám. takže idem na to odznova. v pondelok idem do Blavy na konzultáciu. nevzdám to. i keď viem, že to dochádzanie bude náročné, pretože ja si sama na aute do Blavy netrúfam, manželovi sa z práce nedá uvoľniť. takže budem chodiť s ocinom a s bratom. budú sa musieť striedať. je pravdou, že na tento druhý pokus mi dodával odvahu práve bráško. a ty si na tom ako? môžem sa spýtať kde bývaš?

smoulinka13
13. máj 2014

@adka1001 ahoj🙂 som rada ze si sa ozvala. a kam chodis do caru?ja tiez zvazujem zmenu caru, rozmyslam nad ferticentom.pri mojom posledno KETE 24.4 som si dala 2 embryjka ale neuchytilo sa ani jedno, od 3.dna som zacala spinit,potom to sice preslo ale tak nic :( este mame posldneho 5.mrazacika, idem na KET koncom maja, ale uz sa pripravujem na druhe IVF..dnes sme boli na genetickych testoch tak som zvedava co zistia...Inac s tou cestou to poznam, aj ja aj mangel stale vymeskavat z prace, je to narocne....
Ja byvam okres Nove MEsto nad vahom...takze to mame rovnako do MT aj do BA...a ty si odkial?

adka1001
13. máj 2014

@smoulinka13 Ja chodím do gynfivu do blavy. je to tam celkom fajn, len pri prvom konzultovaní ma trošku nahnevali. predpísali mi injekcie a vôbec ma neupozornili na to, že koľko ma to bude stáť v lekárni. len niečo trepali o výnimkách ja som bola v tom, že keď to prešlo cez poisťovňu tak že lieky nebudem platiť. no ale musela som. to nevadí. prežila som to, zvládli sme to a máme krásnu dvojročnú dcérku. ja som z Pastuchova, okr. Hlohovec. Nebola si spokojná s doterajším centrom? kam si chodila?

smoulinka13
13. máj 2014

@adka1001 noo ja chodim do Heliosu, vadi mi to, ze pred 1.IVF nam neurobili dalsie vysetrenia, ani po 3.vklade neskumali pricinu, sama som sa odhodlala ist na genetiku a hematilogiu, inac by ma nikde neposlali...aj ceny maju dost dost vysoke.take preco asi inam pojdem...este pojdem na KET a potom budem asi riesit ine centrum, uvidim..

adka1001
14. máj 2014

@smoulinka13 Ja som bola a aj som s gynfivom spokojná až na ten prípad čo som ti písala. ale inak sú tam celkom milí lekári. Ja chodím k doktorovi Harbulákovi a je tiež celkom fajn. Nasadená liečba mi zabrala a prvý pokus vyšiel na prvýkrát z čoho sme boli všetci doma prekvapení. A ceny? Čo je dnes lacné? KET by ma stál 150 €. Injekcie ma pri prvom pokuse stáli 300 €, predl´žená kultivácia tuším 150 €, niečo som platila pri odbere vajíčok 270 € / už si presné ceny nepamätám, predsa sú to už tri roky /. Myslím, že ich cenník by mal byť na ich stránky. Ja som vyšetrenia mala hotové ešte z Piešťan, tam bolo maličké centrum, ktoré už nefunguje, Ja som už s hotovými výsledkami prišla do Blavy. A to budem musieť ešte raz podstúpiť schvaľovanie poisťovňou?

adka1001
14. máj 2014

@katka17044 Ahoj Katka! Ja som brala prednison a vôbec som pri ňom nemala žiadne komplikácie. Dá sa to zvládnuť. Kam chodíš do centra?

katka17044
14. máj 2014

@adka1001 Ahoooj, tak to som rada, dúfam to bude tak aj u mňa, ja chodím do gyn fivu, teraz čakám na menzes a pridávam estrofem a potom o 14 dní prvá kontrola...

adka1001
14. máj 2014

@katka17044 ja tiež chodím do gynfivu a konkrétne k MUDr. Harbulákovi. Ku komu chodíš ty? Ja idem teraz v pondelok na konzultáciu po neúspešnom KET. Som zvedavá čo mi pán doktor povie.

katka17044
14. máj 2014

@adka1001 tak to ma mrzí a máš ešte mrazáčikov? Ja mám posledných 3... ja patrím k MUDr. Stenovej, bola som u nej už aj 2x na laparke

smoulinka13
14. máj 2014

@adka1001 ak ides na dalsi cyklus IVF tak treba poistovnu znovu, ale ak ides na KET to netreba 🙂

adka1001
14. máj 2014

@katka17044 už nemám žiadnych mrazáčikov, takže na to idem odznova.

adka1001
14. máj 2014

@smoulinka13 tak to si ma vôbec nepotešila, že musím znova cez poisťovňu. zase čakať či to schvália, to budú nervy. to by som asi mala znova absolvovať s manželom, však?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre