Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

adka1001
20. máj 2014

@jana954 ja verím, že sa ti to podarí a onedlho mi napíšeš, že si tehuľka. veľmi ti to prajem a aj všetkým ostatným, ktoré tak veľmi túžia držať v náručí tak ťažko vybojovaný poklad. včera som sa ceny nedozvedela, pretože to všetko závisí od toho, či mi to aj tentokrát poisťovňa schváli. ale som pozitívne naladená a ja verím, že to všetko dobre dopadne.ale som prekvapená z toho, že vám robili genetiku embrií a hneď ste vedeli, že sú v poriadku. nám nič také nerobili

adka1001
20. máj 2014

@katka17044 ďakujem krásne, Kati. to isté prajem aj ja tebe. teba čo všetko čaká a neminie? čo všetko si už absolvovala a kam chodíš do caru?

pavlina1976
20. máj 2014

@adka1001 Tak to jsou parádní zprávy 😉 . Rozhodla jsi si se správně, uvidíš, že nám to prostě už musí vyjít 😀 . Já jsem dnes odpol dostala ms, tak se začínám připravovat na svůj první ket a věřím, že poslední. Dost holkám to nevyšlo teď a hodně nás jde do toho společně v červnu, tak kolektivně to dáme 😀 . A kdy do toho tedy půjdete? Pojišťovna to je tak měsíc ne? Takže červenec? Budeme ti dělat předvoj 😉

jana954
21. máj 2014

@adka1001 Tak nám testovali embriá kvôli tomu, že manžel mal zlé výsledky z genetiky .... Takže my sme už vedeli od začiatku (od prvého pohovoru), že vzorky pôjdu do Brna.... čakali sme myslím skoro 3 týždne na výsledky aby som stihla KET ale keď som bola na sono, tak mi dr odporučila počkať jeden cyklus aby si telo oddýchlo od všetkých hormónov a ukľudnilo sa.... v pondelok idem na sono pred Ket a podľa výsledkov bude potom vklad.... Trochu už začínam byť nervózna čo mi povedia ale dúfam, že to bude dobré.... Teraz ideš čakať či ti schvália žiadosť??? Tak dúfam, že to bude skoro aby ste sa mohli do toho pustiť.... 🙂 😉

adka1001
21. máj 2014

@pavlina1976 tak vám všetkým budem v červnu držať päste, aby to všetko dobre dopadlo a aby ste mi oznámili pozitívne správy. ja rátam s tým, že skôr ako v červenci alebo začiatkom srpna nepôjdem, ono to schvaľovanie trvá dlho. a potom ešte tie injekcie, odbery vajíčok, vklad to všetko je o čase. veď to všetky poznáme. ale ja verím, že nám to všetkým vyjde, keď sme už do toho dali všetko / čas, energiu, peniaze, atď/

pavlina1976
21. máj 2014

@adka1001 Musííííííí 😀 . Tak my ti uděláme předvoj a ty se krásně v září připojíš 😀

adka1001
21. máj 2014

@jana954 budem držať päste, aby sono dobre dopadlo a ty už aby si mohla ísť na ket. ja verím, že sa vám to podarí. veľmi vám to prajem. ja teraz budem na správu z centra či mi to poisťovňa schválila a potom s vervou do toho. tak ma lekár nakazil pozitívnou energiou, že si nepripúšťam, že by niečo nemalo vyjsť. len to čakanie je na nervy.

adka1001
21. máj 2014

@pavlina1976 a ja verím, že všetkým, ktoré mi budú robiť predvoj sa to podarí. pevne tomu verííííííííííím. držím palčeky, pästíky, všetko.

jana954
21. máj 2014

@adka1001 tak to ti verím.... čakanie je najhoršie.... ja už som zabudla aj ako som si injekcie pichala.... 🙂, ale prvý krok máte za sebou a postupne to pôjde... neboj.... len nech príde čo najskôr schválená žiadosť... 😉

katka17044
21. máj 2014

@adka1001 ahoj... júj už mám veru toho dosť za sebou... najprv jedno IVF tam bola slabá stimulka tak som mala len 5 vajíčok z toho len 2 embryjka aj tie boli asi slabé, tak sa neuchytili, pred tým som mala kontrolnú laparku tam zistili, že mám čiastočne nepriechodné.... no a potom zase IVF a už bolo super 11 vajíčok no a prvý vklad sa podaril, ale len na chvíľočku odišlo, potom som mala prvé ket a už to bolo o niečo dlhšie, ale tiež odišlo no a potom som poprosila o ďalšiu laparku po 2 rokoch od prvej, lebo som tu vyčítala o sactosalpingu a mala som ciťák, že to je aj môj prípad... a presne tak, odobrali mi vajcovod v ktorom sa mi hromadila toxická tekutina ktorá zrejme vždy odplavila embryjko, čiže už nebol len čiastočne priechodný, ale úplne zlý a vraj ten druhý sa polepšil a je lepšie prechodný a to som myslela, že mi zoberú oba.. no a teraz ma čaká ďalší ket, lebo ešte mi ostali 3 embryjká pridali mi ešte aj prednison, aby náhodou moje telo nevypudzovalo embryo ako niečo cudzie no a uvidí sa... už je to dosť rokov čo sa snažíme tak verím, že teraz to už bude ok... chodím do gyn fivu

adka1001
23. máj 2014

@jana954 ja som to takisto všetko zabudla. injekcie mi pichala švagriná, ale tentokrát sa ich pokúsim pichať sama, lebo sa mi nechce dochádzať do HC. aj tebe držím palce nech už si čímskôr tehuľka

adka1001
23. máj 2014

@katka17044 no tak to máš toho za sebou hodne. ja som HCG absolvovala v nemocnici v Piešťanoch nakoľko som takisto nemohla po IUI otehotnieť. ale tam mi zistili, že mám vajíčkovody priechodné. tak som sa potom sama odporučila do gynfivu. a tam sa to podarilo na prvý krát, z čoho som bola veľmi prekvapená. čo bol pár z našej dediny v tomto centre a takisto absolvovali IUI v Piešťanoch a takisto neúspešne, tak sa im to v gynfive podarilo takisto na prvýkrát a majú krásne dvojičky. preto verím, že sa to každej z nás podarí. veď ako sa vraví: nádej zomiera posledná

katka17044
23. máj 2014

@adka1001 tak to je paráda určite sa ti to aj teraz podarí... presne treba veriť, hlavne byť v pohode, aj tak všetko bude tak ako má.... všetko ma svoj čas... niekto si na to dobré hold musí počkať...

jana954
27. máj 2014

@adka1001 ja som si injekcie pichala sama a manžel miešal.... zvládli sme to, tak neboj zvládneš to aj ty.... ja som bola včera na sono pred KET a v piatok cestujeme.... je to môj prvý pokus tak drž palce.... 😉

adka1001
29. máj 2014

@jana954 budem na teba veľmi myslieť, aby sa to podarilo. potom daj vedieť ako to dopadlo. verím v dobré správy

jana954
29. máj 2014

ďakujem.... budem informovať.... aj ja ti držím palec nech Vám to čo najskôr schvália aby ste sa mohli pustiť do prípravy.... 😉

katka17044
5. jún 2014

Ahojte tak dnes som bola na kontrole... v pondelok ma čaká vklad...

casperka1980
24. jún 2014

@katka17044 ahoj, som tu nová.. budúci týždeň ma čaká opu a následne transfer.. dosť sa bojím ohss.. ako si to všetko zvládala?

katka17044
24. jún 2014

@casperka1980 ahoj , ja vobec nemam skúsenost s ohss ja to nejak dobre všetko znášam aj lieky a celkovo... Držím ti palce aby bolo vsetko v poriadku kolko mas rokov ak sa smiem spýtať 34? A este nemáš deti?

casperka1980
24. jún 2014

@katka17044 mám 1 syna 9r. , a už vyše 5 rokov sa nám nedarí.. boli sme aj na IUI, ale to nám žiaľ nevyšlo.. ty si už po opu? držím Ti palce v pondelok.. 🙂 a koľko vajíčok Ti odobrali?, ja som bola dnes na kontrole a zvýšili mi dávku gonal zo 125j na 150j, a od zajtra si pichám aj cetrotide.. 😒

katka17044
24. jún 2014

tak to mas super ked uz mas jedno dietatko ja este nemam, ja som teraz bola na Ket a mala som velmi nizke hcg len 14 tak teraz v piatok mi budu este robit kontrolny odber tak som zvedavá inak ked som bola na ivf v auguste 2013 tak mi odobrali 11 vajíčok aj nám sa nejak okolo 5 rokov nedarí a to som už bola na 2 ivf 2 krát som bola tehu raz biochemické a druhý krát do 5 tt, zobrali mi teraz vo febr. jeden vajcovod lebo som mala sactosalping

katka17044
24. jún 2014

@casperka1980 ten cetrotide nepoznam to je k comu? gonal som mala aj ja

casperka1980
27. jún 2014

@katka17044 to je, aby vajíčka skoro nepopraskali..aspoň myslím.. v utorok ma čaká opu..

leonetka
3. júl 2014

Ahojte baby, viete mi niektora zopakovat cely postup od pripravy az po vklad? Specialne niekto kto je z Iscare BA lebo neviem ci kazde centrum to nema inak. Ja som po OPU schytala OHSS, takze vklad sa nekonal. Doktor mi povedal, ze mam prist po 2 tyzdnoch od prvej MS a zacne ma pripravovat a vklad bude az po dalsej MS. Cize odteraz za 2 mesiace. Viac mi nebol ochotny povedat, takze netusim preco az o 2 mesiace (a nie hned nasledujuci cyklus!), ake lieky a preco budem uzivat (co znamena, ze ma bude “pripravovat”?). Som strasne sklamana z pristupu, ale uz to musim dobojovat. Budem vdacna za info.

kostickabonnie
6. aug 2014

Ahojte, neviete niektorá, či musím ukončiť dojčenie pred KET? Po úspešnom IVF by som si rada išla po ďalšieho mrazáčika, ale neviem si predstaviť, že by som moju vytúženú prvú lásku mala natvrdo odstaviť, ak preňho chcem súrodenca 😒 😒 😒 Ďakujem za odpovede

petulanl
7. aug 2014

Ahojte kočky,
viete mi poradiť ktorý spôsob je vhodný ako UO pre mna, ked ja som uplne zdrava, bez ziadnych problemov s ovu ale partner má zlý spermiogram? Odporucili nam IVF, ale ja by som velmi nerada vsetky tie hormony a lieky do seba pchala, ked som uplne zdrava. :(
Mám už dve detičky a každé na šupu a bez komplikácií.
Vdaka

ludinka
7. aug 2014

@petulanl ja by som ti odporucila ivf soft v reprofite v brne, tam sa vyhnes tym konskym davkam hormonov a cenovo ta to vide este menej ako u nas

petulanl
7. aug 2014

@ludinka vdaka za tip, idem si ich vygooglit

ludinka
7. aug 2014

@petulanl je tu aj tema slovenky a ivf v brne tam sa dozvies asi najviac 😉

staga
7. sep 2014

@kostickabonnie ahoj, ja teraz zacinam pripravu na KET a lekarka sa ma pytala ci este kojim a potom mi povedala ze min.3mesiace po ukonceni kojenia sa moze zacat s pripravou na KET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre