Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

annamary27
7. sep 2014

@kostickabonnie som na tom podobne,mne povedala dr.v centre,že musím dostať ms a prestať kojiť,ale na stránke mamila.sk o dojčení v tom problém nevidia,vraj sa dá popritom aj dojčiť tak teraz neviem.asi pôjdem na konzultáciu a popýtam sa o tom podrobne.

kostickabonnie
8. sep 2014

@staga ach nie, to je hrozné sa takto rozhodovať ☹ ☹ ☹

kostickabonnie
8. sep 2014

@annamary27 písala som do centra, tiež mi odpísali, že po ukončení dojčenia, ale nehovorili, že tam má byť nejaký interval od skončenia.....

staga
8. sep 2014

@kostickabonnie mozno to je pre to lebo v informaciach o UTROGESTANEje ako kontraindikacia pisana ze liek sa nema uzivat pocas dijcenia - tak asi...

petrolejka82
13. nov 2014

Ahojte dievcata, prepacte, preletela som par stranok, no nechce sa mi citat 488 stran 🙂 a nenasla som odpoved na moju otazku. Som so neuspesnom IVF, tehotenstvo neprosperuje, vysadila som Utrogestan a podla pokynov z centra mam cakat, telo by sa malo same vycistit. Zatial som vsak nezacala krvacat. V utorok mam kontrolu v centre. Zostali nam 2 mrazacikovia a s priatelom sme sa rozhodli, ze by sme hned isli na KET. Neviem vsak, ci priamo pred KET je nejaka priprava maternice pomocou liekov a ak ano, kedy zacina. Chceli by sme to totiz absolvovat v prvom moznom cykle. Dakujem Vam za rady, postrehy a skusenosti.

majab
14. nov 2014

Ahojte babule, ja by som Vás chcela poprosiť, či mi neporadíte, či môžem počas prípravy na KET cvičiť + chodiť na manuálnu lymfodrenáž, idem užívať 3x1 estrofem.

Ďakujem 🙂

sprituska
14. nov 2014

@petrolejka82 zevraj od prveho dna cyklu zacina priprava. Dnes som dostala prvu ms po punkcii( mam odlozeny vklad) a po ms mam ist na kontrolu, kde mi daju uz cely rozpis na pripravu pred KET.mozem ti dat potom vediet. Ja by som mala ist na KET v januari. Ak ovsem preziju rozmrazenie:(

petrolejka82
14. nov 2014

@sprituska no to by si bola moc zlata, ja som este vcera hladala aj nejake dalsie info a na stranke Heliosu (chodim tam) pisu, ze prva sono kontrola je 14-ty den cyklu a podla sliznice maternice stanovia termin vkladu, co byva zvycajne cca na 20-ty den. Ale trebars tu vo fore som tiez citala o priprave pred KET.

majka017
14. nov 2014

@petrolejka82
Ahoj, ja som tiež po neúspešnom IVF minulý mesiac, máme 6 mraziačikov, na KET idem tento mesiac, od prvého dňa menzesu beriem 3x denne estrimax, v pondelok aj dnes som bola na kontrolné sono, ale sliznica je ešte nízka, tak mi zvýšil dávky na 4x denne a od nedele beriem ešte duphaston a utrogestan, na týždeň v stredu idem zase na sono , a ak bude všetko ako má byť tak v piatok idem na vklad. Dúfam, že som pomohla. 🙂

petrolejka82
14. nov 2014

@majka017 Ahoj, jasne, ze si pomohla, trochu ma to vyplasila, ze od prveho dna, lebo v utorok mam az kontrolu a ak dovtedy pride mrcha, som v haji. Neviem, netusim totiz ako dlho bude trvat, kym sa pri nepresperujucom tehotenstve a vysadeni Utrogestanu rozrkvacam. Nuz, budem cakat a som zvedava, co mi v Heliose povedia. My mame 2 mrazacikov a chcela by som to absolvovat hned, co najskor, bez prestavky v cykle. Vraj aj telo je stale tehotensky nabudene a je vyssia sanca, ze sa to podari 🙂. O vklade kolkych embryjok uvazujete, ak sa mozem opytat?

majka017
14. nov 2014

@petrolejka82
Ja som sa hneď dohodla s lekárom, že ak dostanem menz.tak sa mu mám ozvať, mne meškal iba 3 dni takže celkom v pohode a všetky lieky som mala doma, takže som hned začala ich brať. No pri ET som si dala vložiť len jedno, ale sa neujalo, tak teraz rozmýšľam, že ak sa rozmrazia 2 a obidve sa budú vyvíjať tak si dám obe, tak uvidíme aká bude sliznica, či vôbec bude vklad.

petrolejka82
15. nov 2014

@majka017 budem Ti tuho drzat palce, aby sa vsetko podarilo ako sa ma 🙂. My tiez budeme zvazovat vklad dvoch, hoci vravia, ze nie poctom embryji pri jednom vklade, ale prave poctom vkladom sa zvyduje sanca na uspech. Nuz, tazke rozhodovanie.

majka017
15. nov 2014

@petrolejka82
Ďakujem, verím tomu, že to výjde, tak keď som vyskúšala dať jedno, tak teraz ak budú skúsim dve a uvidíme 🙂

ihned13
4. dec 2014

@petrolejka82 po vysadeny utrogestanu tak 7 dni by mala dojst menzes

petrolejka82
4. dec 2014

@ihned13 Ahoj, vdaka za nazor. Ja som asi cudna, nechovam sa v nicom tak ako je bezne a ani v tomto 😒 . Zacala som krvacat az vcera, ale vdaka Bohu, ze ma lekar netlacil do kyretaze a trpezlivo so mnou cakal a stale ma kontroloval. Velmi si to cenim, lebo si myslim, ze pre vsetkych je najlepsie, ak sa tomu necha cas a same sa to vyriesi.

zwalsh
12. dec 2014

Ahoj dievčatá, je tu niekto kto už bol v prechode a rozhodol sa pre KeT s darovaným embryjkom? Aká bola príprava? Vďaka

vivera
17. dec 2014

@zwalsh ahoj, v prechode sice nie som, ale priprava ako pred normalnym ket. O d 2DC estrimax, cca12 dc sono kontrola sliznice a 5 dni pred ket duphaston a utrogestan. Aspon u mna tak.

zwalsh
18. dec 2014

@vivera jej dakujem, mozes mi este napisat k comu je duphaston? Mne napisali do protokolu prednison, orgalutran, pregnyl, zda sa mi ze je toho vela no a potom samozrejme utrogestan.

vivera
18. dec 2014

@zwalsh prednison beriem aj ja, duphaston a utrogestan je na udrzanie tehotenstva.

candour
18. dec 2014

Boli ste niektora na KET bez akejkolvek hormon. medikacie? t.j. v podstate v natur cykle?

lucusik33
19. dec 2014

@candour ano 4. vklad som odmietla estrimax po 3 mesacnej pauze. A na 12dc sliznica 9mm a folik 18mm, pichla som pregnyl aby ovulka prebehla a od 14 dna som vkladala utros. Zatial mame 20 dni po ket potvrdeny gestacny a zltkovy vak. Ja som ok , umele podstupujeme kvoli zlemu spermiogramu

candour
19. dec 2014

@lucusik33 diky moc za info a drzim palce

lucusik33
19. dec 2014

@candour dakujem a tiez drzim palce. Ja som bola uz prehormonovana a tak som si povedala dost 🙂

ihned13
19. dec 2014

@petrolejka82 , ja este som chcela poradit alebo odporucit, ale je to nozaj len moj nazor, asi je lepsie trochu pockat par mesiacov ako sa hned ponahlat, my sme absolvovali 12x KET, prva s nam chytila na 3x no potratila som, potom sme dali 4 mes prestavku a chytila sa mala na treti x a uz ma 3 roky, potom som musela prestat kojit lebo sme uz chceli zacat skusat po 16 mes od porodu znovu, tak sme to sekali skoro kazdy druhy mesiac a zo 4 pokusov mrazakov nic, tak som absolvovala posledne IVF ( 3x), a skusali sme dalej 1x okt. nechytilo sa, 2x dec. sa chytilo ale v 5tt som potratila, 3x april.nechytilo sa, 4x jun nechytilo sa,dali sme si prestavku 5 mes a teraz 5x nov. sa cytilo a sme v 8tt, uz len dufat ze vsetko bude ok a udrzi sa, predtym som potratila uz 3x a z toho 2x z ket, a amy prvy krat ked som otehotnela este prirodzene v 2007. a v care sme od 2009, stale v tom istom a u toho isteho doc. tak u mna to bolo asi tak ze ked sme sa do toho ponahlali tak to nkdy nevyslo a ked sme dali 4-5 mes pauzu tak sa zadarilo, a to bol moj darcek k 40 tke lebo ket som mala den pred mojimi nar, tak moja rada je radsej sa neponahlat a dat si pauzu, ale naozaj je to len moj nazor, len som chcela opisat kusok nase zazitky a ako sa nam nedarilo/darilo. a ked som si robila test tak na 10 den tam nebolo nic, na 13 den duch a na 14 den krvny potvrdil, pozit vysledok.takze netreba nikdy panikarit ked na teste neni nic ani na 14 ty den, radsej pockat na krvny. drzim palceky 🙂

petrolejka82
20. dec 2014

@ihned13 ahoj, zlata si, dakujem velmi pekne za radu. Ja som chcela ist na KET hned teraz, no moja maternica si sama "vyziadala cas", lebo mam anovulacny cyklus, sliznica je uplne nizucka, tak sme KET zrusili. Respektujem to, lebo naozaj, ked si uvedomim, ze sa 10 tyzdnov vysilovala, tak nemozem chciet, aby hned za par dni ako mavnutim carovneho prutika fungovala akoby nic. Trosku mi to bolo luto, lebo som sa na to tak nastavila, ze KET bude teraz na Vianoce, ale myslim, ze je to takto najlepsie 🙂. Tebe drzim tuho palce, aby si mala krasne bezproblemove tehotenstvo a aby sa za par mesiacikov vyliahlo nadherne babatko 🙂 . Ja si trosku pockam a potom v buducom roku snad tiez. A krasny adventny a vianocny cas 🙂

ihned13
21. dec 2014

@petrolejka82 no ja ako som ti spominala som mala 3x potrat samovolny, a na kyret som nebola ani raz, nechala som to na prirodu, a jeden krat som to aj v hospital odmietla kedze HCG uz bolo velmi nizke tak aj doktorka uznala ze to nebide treba, pokial je to niekde na zaciatku 5-6 tt tak to sa da, ale keby ze je to uz v 10-12tt tak tam je to uz naoozaj potrebne. ale je vela doktorov ktori to tiez nerobia radi a radsej to nechaju nech to odide same ale su tam castejsie kontroly az kym sa HCG vynuluje. ono je to nozaj tak cim viac sa clovek do toho KET ponahla tym je nizsia sanca ze sa zadari, a my sme to mali teraz posledne 3 mrazaciky, 2 prezili a po vklade jedno, a ked vsetky kamosky maju uz po dve aj mala zacala nacvicovat ze by chcela surodenca, no a teda som si povedala ze si dame repete ako v nov 2010, asi u nas ten nov je spravny cas, no a vyslo to uz len dotiahnut ro do konca, len keby ma ta moja trochu viac pocuvala, nakolko som dost podrazdena a nerozna, a do toho mi zacalo byvat uz zle, presne ako pri nej od 7tt, no asi to bude zasa baba, mozno tie potraty boli chalani a asi neviem donosit chlapca, tak uvidime neskor co bude, ale kazdopadne treba si ist za svojim cielom a nevzdavat to ! ! !

petrolejka82
21. dec 2014

@ihned13 presne ako pises, viem, ze neradi doktori vyckavaju kym sa to pusti same. HC mi tiez kontrolovali, ci uplne klesne, ale ako som zacala krvacat, tak do tyzdna bolo nulove. Aj lekar mi potom povedal, ze maternica je pekne vycistena. Mas toho za sebou skutocne dost, s odstupom casu sa to uz asi aj lepsie pise, ako ked to clovek cerstvo preziva. Mne bolo tieto dni kadejako, ale uz som v pohode. To co pises s tymi chlapcami, to moze tak byt, uz som sa viackrat s tym stretla, pocula som o tom. A mala tvoja je zlata, ze si surodenca pyta 🙂. Urcite to v pohodicke zvladnes, aj s obcas neposlusnou Margaretkou 😉 , a tie nevolnosti zvyknu vraj prejs po prvom trimestri. Ale cu Ti tu ja snazilka radim, ved sama bnajlepsie vies, uz si maminkou a mas uz jedno tehu za sebou. A ja za svojim cielom pojdem, len musim menej po hlave, a viac trpezlivo, s tym zbytocnym nahnanim sa do KETu mas pravdu.

candour
11. jan 2015

Neviete niektora ci vylucne na KET na Sk sa musi pre CAR podpisovat u notara nejaky papier?t.j.opakovane ako pri Ivf?

zuzana231
16. jan 2015

Ahojte, Prosím neviete mi povedať ako prebieha príprava na KET v Gynfive? Musím brať lieky, alebo sa dá aj bez liekov? A predpokladám, že musím prestať dojčiť. Ďakujem 🙂 možno to tu už bolo písané, ale je toho veľa a nemám moc času na čítanie

zuzana231
17. jan 2015

@staga ahoj, Prosím môžem sa spýtať, do ktorého centra chodíte? Ja malého ešte kojím, ale už len ráno. A doktorka nevravela, prečo treba čakať 3 mesiace? Vďaka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre