Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

macous
10. okt 2008

Arti, u nás rozmražují, dokud nemají dvě v pořádku, pokud jsi, tak domluvená předem.
Nechci strašit, ale z jedenácti mrazáčků mi po rozmražení přežilo 5, radši se připrav na tu horší variantu, prý je normální, že jich polovina odumře, když na to budeš připravená, tak pak už můžeš být jen mile překvapená, že ti jich přežilo více 😉

artep26
11. okt 2008

Mac a kdy vám je zamražovali?? Po jaké době?? Mně řekli že když je zamrazily jako zygoty hned po oplodnění, že ta úmrtnost je o dost menší. No uvidíme co mi řeknou ve středu ☹ ale i půl z 12 je dobrá, na 3 KETy. Doudám. Takže uvidíme 😉

leny2
11. okt 2008

Ahoj holky,
Artep já mám zamražené moruly po dvou, při prvním Ketu rozmražení jedno nepřežilo, ale jelikož se chceme vyhnout dvojčátkům, tak mi zavedli jen to jedno. Ale teďka budem zavádět dvě,aby se ta šance zvýšila, zatím to bylo neúspěšné s jedním. Takže nám rozmrazí zase dvě a kdyby nějaké nepřežilo, tak rozmrazí další dávku.

artep26
11. okt 2008

Leny tak ti přeji, aby to dopadlo dobře a miminko se tě drželo jako klíšťátko při 2. KETíku 🙂 🙂 🙂
Tak mně to asi udělají stejně s tím rozmražením, mám je po 3, tak bych byla ráda kdyby museli rozmrazit jen jednu várku a 2 aby přežila, aby nemuseli pak nějaká vajíčka zbytečně vyhazovat 😒

dasa24
12. okt 2008

ahoj holky,

jak se máte a co je nového?

Artep, já jsem měla 5 zamražených, z toho mi rozmražovali najednou 3 ale jedno se nepovedlo.
Při druhém kET jsem měla 2 vložený, ale jendo prý bylo nic moc ☹

Leny a když jdeš na 2 kET?

a co ty Artep? 😉

saze
12. okt 2008

Ahoj holky, jsem po 2 neúspěšném ivf. a chci se zeptat jak je to s KET? Dělají ho hned další měsíc nebo se musí čekat měsíc.

vm72
12. okt 2008

saze- u nás pokud je všechno v pořádku a nevyjde ET,KET,jde se hned v příštím cyklu do dalšího KET,pokud jsou ještě mrazáčci.

artep- mě se teď naposledy stalo,že jsem měla zamraženo ještě 3 a 2. V září jsem šla na KET a myslela jsem si,že případně když to nevyjde,budu mít ty 2 ještě na říjen.Jenomže ty 3 co rozmrazili byly nic moc,tak vzali ještě ty 2 a rozmrazili je taky.Takže celkem 5 rozmražených,na transfer byly 3.Dali mi je všechny,ale s tím,že to jedno z nich stejně velké šance nemá.
Mě potom hrozně mrzelo,že mi tím padla případná naděje na další transfer v říjnu,protože tím pádem mi už žádní mrazáčci nezbyli.
Ne že bych ti něco podobného tímto chtěla přivolat,ale opravdu raději vždycky počítej s větší spotřebou,aby jsi potom nebyla zklamaná jako já.

artep26
12. okt 2008

Ahoj holky,
Saze jak se chystáš na KET?? Vždyť čekáš na //??? 😲 😲 😲 Nebo jak? Teď tomu nerozumím 😕
Tak jak píše Věrka, KET dělají pokud je vše OK po ET, sliznice, bez cyst ...
Věrko jasný že počítám s tou horší variantou. Jen mě zajímalo, jestli dorozmrazují, když z těch 3 by zbylo jen 1. Chci totiž zavést 2 😉 A kdy jdeš na IUI??
Dáší já budu volat v úterý do Sanusu a jestli budou mimísci připravení na transfer, tak jdu ve středu 🙂 Přesný čas ještě nevím, to se dozvím teprve od laborantů.
Jo Věrko prosím tě, v rychlosti mi sestra řekla ať si vezmu s sebou 3050 Kč na KET a pak nevím co říkala že mám mít s sebou na zákrok. Nevím jestli si to dobře pamatuju, ale myslím že říkala košilku (to myslela noční??)?? 😕 😕
Fakt nevím, ale ty to určitě budeš vědět 😉

saze
12. okt 2008

Artepko já dneska testovala a negativní víš. A i cítím že to nevyšlo.

artep26
12. okt 2008

Sazi a kolikátý jsi den?? 😒

artep26
12. okt 2008

Vždyť ty musíš být tak 5. nebo 6. den od ET, ne?? Tak nejanči 😠 holka jedna uplašená 😀

vm72
12. okt 2008

artepko-na ET/KET si s sebou bereš noční košilku.Ne pyžamo,ale košilku,protože si ji oblíkneš a v ní ti dělají ten KETík.Potom Tě i s lehátkem převezou na dospávák,kde budeš ležet asi tak 1 1/2 hod. Prašule jsou tak jak píšeš a platíš to až těsně před odchodem.Klidně se ptej,kdyby jsi něco potřebovala.Já to mám za sebou 4x... 😒

A stěma embryama.Já myslím,že když by si ten pár přál,další už dorozmražovat nebudou a zavedou jen to jedno,ale muselo bu určitě být jedničkové kvality.Ale spíš si myslím že to neřeší proto,že každý většinou počítá s tím že se zavádí 2,tak automaticky dorozmražujou.

Jinak na UZ před IUI jdu v úterý a myslím si že samotná IUI bude tak ve čtvrtek.

saze
12. okt 2008

Artepko 6tý. já vím že asi jančím. manža se na mě právě zlobí a nemluví kvůli tomu na mě.

vm72
12. okt 2008

Jo a Utrogestan ráno před KET spolkni.Nezaváděj!

vm72
12. okt 2008

saze-neblbni a stestováním vydrž.Rozhodně z toho nedělej závěry.A co se týká bolesti jako na mrchu,tak to jsem měla taky a byla jsem těhotná.Sice jen biochem.,ale prostě chvíli to tam bylo... 😉

saze
12. okt 2008

Vm díky.

artep26
12. okt 2008

Věrko díky moc, jsi poklad, Už jsem se zase viděla, jak volám sestře abych se zeptala 😀 Jsi moc hodná díky.
mě to právě zaskočilo, protže na OPU jsem si nic nebrala, dali mi andílka 😀 Tak mě to nějak zaskočilo. A ona mi to sestra říkala tak jako když jsem byla na odchodu. Byla tam ta jak tam není moc dlouho, tak mi to asi zapomněla říct a říkala mi to ve dveřích. 😕 To byla sranda, v čekárně byli i chlapi a když říkala a rozmražení, penězích ... tak měli všichni oči skoro venku z důlků 😀 😀 😀
Tak ti budu držet palec ať je UTZ OK a ať na další stimulku už nemusíš 😉
Sazi ani se mu nedivím, jsi janek pojančená 😠 😀 😀

artep26
12. okt 2008

Utrouš jsem si domyslela, to by jim tam při KETu asi vadilo, co?? 😀 😀 😀 myslím že ho spolknu i večer, ať se nemusím durch proplachovat 😀 😀 😀

vm72
12. okt 2008

Klidně se ptej.Alespoň můžu radit s tolika zkušenostma,když nic jiného... 😅
Ta naová setřička mi vůbec nesedí.Nevím jak Tobě,ale mě je docela nesympatická.Je úplně jiná,než ty dvě "staré". 😕

andy26
12. okt 2008

Ahojte kočky, nechcem Vám tu skákať do Vašej rozbehnutej temy, ale mám takýto problem a či ste sa s tým už niektorá "pred" KET stretli.
Dnes som 11 DC a beriem Estrofen. Včera som začala špiniť a dnes krvácam ako pri mrche. NECHAPEM.
Volala som s doktorom a že to nie je normálne, len sa obávam či s tým hned neisť na pohotovosť... a tak. Co to môže byť, neviete poradiť?

vm72
12. okt 2008

andy-tak bohužel.V tomhle Ti já neporadím.Estrofen jsem nikdy neužívala a nic takového se mi nikdy nestalo.
Ale když jsi volala s doktorem,tak Ti snad nějak poradil,ne???

andy26
12. okt 2008

Povedal že to nie je normálne, ale že tabletky mam užívať dalej. Len ak by neprešlo krvácanie, tak mám prísť v utorok za nim a ked prejde, tak platí štvrtok, to je 15 DC na tento den bol plánovaný ultraz. pred KET. Ale asi sa KET preklada... to je všetko čo mi povedal. Ja krvácam ako pri mrche... dokelu, čo to môže byť?

vm72
12. okt 2008

Tak to fakt netuším.Nikdy se mi to nestalo.
Nechápu,proč si tě nepozval hned na zítra.Ale zase on musí vědět jestli to je nebo není závažné.Takže bych se asi řídila tím co mi řekl.Pokud to nepřejde,jdi určitě v úterý za ním.Pokud by přišly nějaké bolesti,zajeď si na pohotovost.
Možná by jsi taky mohla zkusit napsat na diskusi zdravotních sestřiček tady na Koníkovi,pokud jsi to už neudělala... Třeba Ti tam některá z nich napíše víc. 😉

artep26
12. okt 2008

Věrko to mně taky moc nesedí. No nenní zlá, to ne ale taková roztěkaná. Jak už jsem psala k vám do Sanusek, nejradši mám tu co si trošičku šlape na jazýček (myslím že jste psaly že je to Pavlínka). Je prostě skvělá, všechno vysvětlí, měla jsem jí při OPU, tak snad tam bude i při KETu.
Věrko nebyla jsi náhodou ve středu nebo v pátek v Sanusu?? Byla tam holčina, co ti byla docela podobná. Ale to asi ne, viď??
Andy taky neporadím, taky jsem nic takového nebrala a jak psala VM, určitě doktor ví co dělá a na kdy si tě pozve. 😉

andy26
12. okt 2008

kam mam napísať? Neviem, nepoznám to.
Skusim a inak sa asi oblečiem a vybehnem na pohotovosť

artep26
12. okt 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Andy tady máš link, tak se holek zkus zeptat 😉

andy26
12. okt 2008

Tak som bola na pohotovosti a u nás sú takí amaterí.. nevedia nič.
Nerozumejú IVF programu, takže nevedia ani čo s tým súvisí a nesúvisí.. takže som tam bola zbytočne. No urobil mi ledva ledva ultr. napísal mi správu a inak mám počkať na utorok ako som sa dohodla s Maršíkom. Takže tak. ☹ ☹
Ale je to teda dosť divné a nechápem. Skúsim neskôr napísať kočkam - sestričkam, či sa už stretli s čímsi podobným a čo to bolo. Dík moc... ste milé.

lucen
12. okt 2008

Andy stím sem se taky nesetkala ale určitě počítej že KET nebude protože ti asi určitě odešla aji sliznice a stou pohotovostí se nedivím oni opravdu o IVF nic nevědí.a Estrofen jsem nikdy nebrala a ani o nikom nevím že bych se poptala někde takže promin a držím pěstičky at to vše dobře dopadne

lajcikova
12. okt 2008

andy ja estroferm brala před e.t s darovanymi vajičky je na rust sliznice,a jednou se mi stalo to co tobě a doktorka mi řekla že ten lek zkracuje menstr.cyklus,proto sem začala krvacet dřiv,pichly mi ještě při kontrole agulutin aby odešly i zbytky sliznice aby se to vyčistilo.takže si myslim že si dostala dřiv ms,jako ja.ona mi řikala že si mam hlidat aby ze mě vypadavali kousky te sliznice jelikož by se to špatně vyčistilo,no nicmeně ti držim palce,uvidiš v utery,
jinak co se tyče pohotovosti to vubec neřešim když sem před 12dny potratila a řekla jim že sem po ivf tak se na mě divaly jako bych přilitla z marsu ☹ nechtěji do toho vubec štarat,jako by sme měli svrab či co 😖

andy26
12. okt 2008

Dík Lucen, neviem čo s tou sliznicou práve je, lebo mi ju na ultr. nameral vo výške 3,2, takže tam je.. ale prečo krvácam, fakt neviem. Ono stale je to taká zrazená krv, ale je jej dosť, takže ma to dosť straší.
Už nech je utorok 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre