Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

annie29
22. okt 2008

Miky, ja mela jen 2 zmrazena embrya a 1 se chytlo. Jsem v 9tt..

rozarka.hubata
22. okt 2008

Ahojky Annie!
Můžu se zeptat,jestli jsi měla nějaké příznaky,že se to povedlo a pokud ano,od jakého dne jsi to na sobě pozorovala?Třeba jestli Tě bolela prsa,jako když otěhotníš normálně? 🙂
A dělala jsi si testík,nebo jsi vydržela a šla až na krev?Pokud ano,kolikátý den po ketu?
Děkuji a hezký den,Petra

misik1
22. okt 2008

ahojte, aj mna caka ket a pozeram,ze annie je krasny priklad...ja mam ale len 1 mrazacika, tak neviem, neviem....mozem sa tu teraz sem tam pridavat?

iveb
22. okt 2008

Ďakujem Vám za podporu a Tebe Hozny držím silno všetky palce , aby to dobre dopadlo. Koľko embryjí Ti bolo vloženo ? Tá hodnota je slušne vysoká .

artep26
22. okt 2008

Misk samozřejmě že sem můžeš chodit, budeme rády, bude nás víc nebudeme se KETu bát nic 😀 😀 😀
A vy ostatní samozřejmě taky 😉

misik1
22. okt 2008

dik artep, pozeram,ze si po ket par dni, tak drzim palce...kolko ti dali malych? a ako sa citis?

artep26
22. okt 2008

Misk, já měla 1. KET bez předchozího ET (OHSS). Celkem jsem měla 12 nanučků zamražených po 3. Z první várky zbylo bohužel jen 1, takže jsme souhlasili s tím, že se dál rozmražovat nebude a zavede se jen 1. Nemělo by cenu rozmražovat při prvním pokusu další várku, mohlo by se stát že se krásně rozmrazí všechny 3 a co pak se 4 embryi??
Takže jsem řekli nerozmražovat, že to zkusíme zatím s 1. Při druhém KETu už budeme chtít víc embryií.
Je mi zatím nijak, bolí mě občas břicho jako před MS a bolí mě záda. Občas mě píchá vlevo, občas vpravo. Takže zatím je mi asi nijak, rozhodně asi ne těhulkovsky, nebo si to už z 1. těhotenství nepamatuji 😀 😀 😀
A kdy jdeš na KET ty?? 🙂

dasa24
22. okt 2008

ahoj holky 😀

Hozny to moc gratuluju, jsem ráda že se to tady prolomí 😵 😵 já už totiž přestávám KET nějak věřit ☹
artep, radši nepozoruj 😀 to stejně nemá cenu.Ale už se ti to s testováním krátí 😵 😵

Holky,při úspešném ET mi boleli prsa( to ale bylo stejně už ze stimulky) a pak teda mě bolelo v křiži.
Při neúspěšných KETech mě 1-2 dny bolelo šíleně břicho.
Ale MS poznám většinou tak že ca 10 dní před mám hroznou chut na sladký, čož normálně nemusím 😀

artep26
22. okt 2008

Dáší ahojda, no já se sleduju jen tak trošku, jen nevím kdy testnout. Zítra budu 8. den a nevím jestli už můžu. Navíc bych u toho asi neměla klid, bude doma dcera (je nemocná a tak nebude doma) a manža je živnostník tak taky doma bude. To bych musel vstát hodně brzy a udělat si ho hodně brzy, ale to nevím, znám se a vím že nevstanu.
Přemýšlím že to nechám na sobotu, to Anďa nebude doma a manža bude pospávat po výletu do osvěžovny.

rozarka.hubata
22. okt 2008

Ahojky holky!
To já jsem po ket 13 den a testovat bych se bála,protože se bojím,že budu zklamaná!
V ARTU mě řekli,že mám jít na krev k dr až po třech týdnech a mě se to zdá strašně dlouho! 😒

misik1
22. okt 2008

jaj, ja az v novembri, listopadu, teraz som dnes po hysteroskopii, mam pockat na ms a pootom....tak verim, ze sa rozmrazi dobre...aj ked viem ake su percenta....rozarka u nas beru krv po 2 tyzdnoch....ja neviem, ale ja som po et netestovala, radsej som cakala na krvny test....

artep26
22. okt 2008

Rozarko tak to já bych teda testla, protože 13. den už je to podle mě tutovka, že se ukáží // nebo /.
Já jsem teprve 7. den a už mě svrbí ručičky 😀 Budu testovat 9. den od KETu, jestli bude jen /, tak to zkusím za 2 dny znovu a pokud budou // tak to budu ověřovat taky dál 😀
U nás se chodí taky 14 dní po KETu nebo ET,ale řekli mi že si můžu udělat i tt doma.
Misik tak budu držet palec ať se miminko hezky probudí a ať se mu u tebe v bříku líbí 😵

misik1
22. okt 2008

artep dik a teda nech testy dopadsnu tak ako vsetky chceme...tak a tebe dali jedno?

artep26
22. okt 2008

Misik jo dali, protože ze 3 vydrželo jen jedno a nechtěli jsme rozmrazit další celou dávku se 3, víš??
Takže teď je to takový zkušební KETík, vlastně doktorka říkala že by to tak mělo být, zavést jen jedno, ale ta šance na těhu je menší, takže zavádějí většinou 2 😉

misik1
22. okt 2008

ale mozno je to to spravne a neskor mu pojdes po braceka alebo sestricku 🙂

artep26
22. okt 2008

Misik no uvidíme, necháme se překvapit.
Jak říká moje mamka : Buď to je to vyvolené, nebo to bude jiné. Uvidí se. 😵 😵 😵

misik1
22. okt 2008

presne, pekna veta.....tak ja budem sledovat ci si testovala a ako si dopadla....pa

hozny
22. okt 2008

Ahoj holky všem moc dík a také všem moc přeji uspěch.Já mám zavedené 2 embria vždy jsem měla po dvou. Je to moje 2IVF a druhí KET z 1 IVF mám kluka 3 roky. Ted jsme měli 21 embrií na dvě dávky mi je zmrazili kuli hyper.stymulu Z první dávky 10 nezbylo nic a z druhí 11 my dali 2 a zbylo 6 ale napovedlo se a .mužu vám říct že mě vubec nic nebolelo.Těd mám 2 a žádný mražáček nezbil a asi od 5 dne po KET mě pořád něco bolí břicho záda i křeče jsem měla a vidíte jsem v tom prostě je ta příroda nevispitatelná.Jsem strašně zvědavá jestli se chitli obě ale je to jedno lepší dvě než nic.Na UTZ mám jít až příští čtvrtek ale v pátek si zajdu ke svému gin.a nechám si udělat UTZ tak vám dám hned vědět.Moc vám všem držím palce a hlavně klid.

annie29
22. okt 2008

Rozarka: Ja bych to bez testovani nevydrzela 🙂 Testovala jsem 10.den po KET a byly tam //
Jinak priznaky jsem mela hlavne tlaky v brise jako pred menstruaci, citlivejsi prsa, ale jinak asi nic zvlastniho. Testovani je na tobe, ale ja nechtela cekat do krve, abych pak tam nebyla treba vic zklamana. Chtela jsem se na to propravit doma a v klidu..
Jinak drzim vsem cekatelkam palecky.

rozarka.hubata
22. okt 2008

Jejda,děkuji za názory,je zajímave tu číst vaše příběhy!Zítra uvidím,pokud se nic nezmění,tak si asi koupím testík a zkusím ho doma v pátek ráno až vstanu.Převládá ve mě pocit,že to musím každým dnem dostat a moc bych si přála,aby opak byl pravdou! 😵
Kéž kdyby to tady vyšlo všem,jako annie a hrozny!...holky vy se máte,že máte mimíska už v bříšku! 🙂 🙂
Tak krásný večer všem!!

macous
22. okt 2008

Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla a byla to teda fuška, nějak jsem nestíhala chodit na net (poslední 2 dny) 🙂
Hozny - gratuluji, moc mě to potěšilo 😵 tak ať se tě drží zuby nehty 😀 😀
Annie - tebe ať se taky drží 😉 a jak ti je, blinkání nee?
Arti - ahoj, tak ti to utíká, pozítří testneš? nebo v sobotu?
Dáši - ahojda, tak jdu na tuty v pátek na OPU mám tam asi o pár folíků navíc než původních 15, ale doufám, že to bude do 20 a nebude OHSS - já chci 2 embrijka, aby byla větší šance. A jak ty se stimulkou? Já ti nemůžu vydržet s prsama, to je teda tentokrát něco, v noci se budím při každém otočení 🙄 ale to neva,hlavně, aby byli mimísci 😀

Zdravím ostatní 😉

leny2
23. okt 2008

Ahoj holky,
macous, držím palečka, aby OPU dobře dopadlo a bylo vše OK.

Jinak zdravím všechny nové příchozí snažiliky a čekatelky na KEt.

dasa24
23. okt 2008

ahoj holky,

macousku to je super 😉 tak to budu v pátek na tebe myslet 😵 😵 😵 To budeš mít hezkou úrodu 😀
2 emryjka si taky dám.
já pořád stimuluju, ode dneška ještě orgalutran 😀
Prsa zatím v pohodě, ale myslím že to přijde, při minuly stimulce mě taky pak hjrozně boleli a s tím spaním jsem měla to samé.
Teda ty hormony, mi dávají zabrat, mám v noci chuť na sladké 😅 😀 ale zatím žádné kg navíc.

Leny tak to budeš na tom stejně s macouskem 😀 , já to vidím na ET příští pátek, když všechno bude ok jak minule

mmonna
23. okt 2008

Very,diky moc...ked tu vidi clovek tolko optimizmu,tak hned to inak vnima.....mne sa to uz krati,a pojdem o tyzden na UTZ,podla toho sa uvidi,kedy na KET.....dufam len,ze sa mrazaciky v pohode rozmrazia.
Misik,ty ides na KET uz teraz po mrche?A uz mas vsetky vysetrenia,co si chcela, za sebou?
Ked tu citam,kolke ste uz zacinajuce tehulky po Ket-e,tak sa velmi tesim....drzim vam vsetkym palce,aby vam,no samozrejme,aj mne,to vsetko vyslo.....
Vcera sa v BA narodili stvorcata jednej 37rocnej.Ta ma doma este vraj 12rocnu dceru....dve dievcatka a dvaja chlapci🙂))tak snad je to plodne obdobie🙂))a dobra sprava i pre nas🙂))

misik1
23. okt 2008

ahoj mmonna, tak sme pisali v cakani po transfere a teraz tu? super...
no nejake uy mam aj ked nie vsetky asi dovtedy budu, aleidem na to...viacmenej je to aj tak otazka ci ket bude, kedze mam len 1 zmrazene embryjko...a zhruba kedy bude tvoj ket? beries uz aj lieky?

olive
23. okt 2008

Ahoj holky, muzu se k vam pridat?
Vcera jsem mela ket, a nechala si zavest 3 emrbrya, testovat mam 7/11, tentokrat to chci vydrzet, ale to je zatim daleko. 🙂

leny2
23. okt 2008

Olive, vítej mezi námi. Něco nám o sobě napiš.

annie29
23. okt 2008

Macous: uz jsem si rikala, jak se vyhnu pekne vsem nevolnostem, ale trochu to prislo az od 9tt. Nemam ale ranni jako spis odpoledni nevolnosti. Nastesti zadny zvraceni, ale zaludek na vode.. Nestesti zabiraji celkem ty lizatka 🙂

leny2
24. okt 2008

Annie, neboj to zvládnete, po třetím měsíci bude zase líp, nevolnosti ustoupí. Docela pomáhá pít po doušcích vychlazenou Colu, kámoška to má vyzkoušené.

mmonna
24. okt 2008

Ahoj Misik...uz beriem Estrogem odpondelka...na druhy tyzden vo stvrtok idem na UTZ.......ked Ti prijde mrcha ides aj Ty nato nie?Ja som dufala,ze ta moja neprijde,ked som bola nastimulovana,ze snad sa to ujme prirodzene.....no nestalo sa...tak si mzslim,ze je to uz jasne,ze prirodzene to nepojde...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre