Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

leny2
16. nov 2008

Ahoj holky,
tak špinění zatím ustalo, byl to jenom takový zabarvený gel, tak snad to bude dobrý. Jinak jsem ráno opět testla a čárka je o hodně silnější než ty předešlé. Přidala jsem foto. Tak snad to bude dobrý. Včera jsem se ale pěkně vylekala, pak už jsem ani nic nedělala a ležela jsem celé odpoledne.

nunca
16. nov 2008

Leny, určo to bude v pořádku, prý se to stává často a většinou při úspěchu 😉 😉 , takže odpočívat, odpočívat, ......Hlavně být v klidu i po psychické stránce, ale chápu, že Tě to vystrašilo, koho by ne, mimísek to určitě zvládne 😉 .
Jinak já zatím samozřejmě bez ms, mám už z toho celkem depku 😒 , skoro celou noc mě bolel docela hodně podbřišek, až jsem myslela, že konečně .....a nic. Všechno se to tímto zase zpožduje, protože bychom rádi začali testovat s novým cyklem léky na podporu sliznice, aby se příště zadařilo, ach jo ☹ .

petista
16. nov 2008

Promiňte že Vám sem lezu, ale Nunca, o jakých lécích na podporu sliznice mluvíš. Já s tím mám asi problém, tak by mě to dost zajímalo. Děkuju

nunca
16. nov 2008

Petista, já mám špatnou reakci sliznice na léky na růst sliznice, jejich spousta- Estrimax, Estrofem, atd. obsahují estrogeny a je jich různá forma podání ústní, injekční, náplastová, ...ale zase nevím, jak je to v přirozeném cyklu, nedají se moc využít, protože zase zabranují ovulaci a podávají se většinou do 14. dne cyklu, kdy působí na růst sliznice. Jinak pila jsem i Kontryhel (na mě nic moc účinek, ale některé holky ho dost chválí), tedˇ jsem četla o Kotvičníku (obsahuje přírodní estrogeny), ten zlepšuje i spermiog. u mužů 😉 .
Já právě čekám na tu ms, atˇ můžu taky začít s tím Kotvičníkem.
Taky jsem někde četla pozitivum na sliznici i prokrvení dělohy, když dlabeš chilli, to jsem ještě netestovala osobně, ale taky se na to chystám 😉 .

petista
16. nov 2008

Nunco, díky moc, já mám po neusp. IVF, mrazáčky žádné, tak hledám příčiny neúspěchu, měla jsem Utroš. Je mi totiž divné, že při 1. UTZ jsem měla sliznici 10mm, při druhém 9,4 a při ET jen 8.6. Podle mě by měla sliznice narůstat a ne se zmenšovat. Budu to muset probrat s doktorem. Ještě jednou dík

nunca
16. nov 2008

Petisto, tak to jsi měla pěknou sliznici, mělo by být nejméně 7 mm (je lepší více), ale mě zase řekli, že to není jediný ukazatel toho, že se zadaří, ono totiž v přirozeném cyklu se nic takového nehlídá a žena normálně otěhotní i se 4 mm (vždytˇ ve vejcovodech žádná sliznice není a někdy se stává, že se tam uhnízdí, viz. mimoděložní těhu), ani o tom neví. Znám případy, kdy se normálně zadařilo i s nižší sliznicí, musí být pro úspěch správně založena (triple-line) a dobře prokrvena (progesteronem- Utroš). Takže si myslím, že určo problém mít se sliznicí nebudeš, jen možná lépe naplánovat transfer (než sliznice klesne), ale to určitě v Tvém caru vychytají a zadaří se příště 😉 😉

macous
16. nov 2008

Ahoj holky,
tak všem hodně štěstí, při dalších pokusech - dočetla jsem, ale ty nové jména se mi pletou 😅

Leny, neboj, to bude dobrý, já jsem taky jak pako, pořád se sleduju, jestli nešpiním - taky čumim i na papír 😵

Artík se nám koukám zatím neozvala, tak asi pěkně hajá 😉

Já jdu na utz v pátek 😀

mmonna
16. nov 2008

Nunca,Ty si riadne mudra s toho.....len pozeram,ake mas info.....nerobila si si teraz test?

Macous,takze nas caka perny tyzden skoro vsetky.....tak sa drzme tehulky 😉

Leny,ja som si tiez chcela testnut rano,ale som normalne zabudla 🙂 lebo som chystala malu do kostola,babka po nu prisla...tak som mala docela frmol,lebo sme skoro zaspali.....Ale zajtra testnem,ako to vyzera....pozerala som Tvoje albicko,a krasne Ti to silnie...ja Ti to potom asi opisem,ako to vyzera u mna.... 😉

nunca
16. nov 2008

Mmona, to víš, máme už něco za sebou a informuje se, to jinak nejde 😕 . Ale jsem nutriční terapeut a zdr. sestra, tak mám k tomu všemu dost blízko, ale moudrá z toho asi nikdy nebudu, jinak bych už taky za těch 6 let snahy byla těhotná, ale snad se taky dočkáme 😉 😉 . Test jsem si zatím nedělala a počkám do úterka, protože je v pondělí svátek a jaksi nejsem zásobená, nějak jsem nepočítala, že ho budu v dohledné době potřebovat 😝 . Naděje si nedávám, bude v tom nějaký asi další problém 😠 .
Jak tak čtu, tak máš taky dítko? Taky dcerku? Moc Ti budu držet pěstičky na testování, atˇ jsou krásné dvě // 😉 😉 .
Tedˇ uvažuju, když jsem byla na UZ 14.den před transferem, tak tam byla 20 mm cysta nebo vajuch (to už se nezjistí) a možná mi tam udělal nějakou paseku 😔 . Budu určitě volat do caru v úterý ráno, jestli tedy ta mrcha do té doby nepřijde (dnes je to už 11.den po vysazení!!!!!).

mmonna
16. nov 2008

Ja si tiez myslim,ze by mala uz davno prijst....ked bude test nega...tak TI daju vyvolavacku......nie?ale co ak motyka vystreli? 🙂 ha? 😉 ale predcasne sa tesit a byt potom sklamana,tak to radsej byt v tychto pripadoch pesimisticka.....je to des,kolko sa musime natrapit,a nasledovat,chudaci nasi manzelia 🙂

Ja som uz mala v stredu slabu druhu ciarku na teste,a v piatok uz pekne viditelnu...v utorok idem na krv...

Ty mas tiez dietatko?

nunca
16. nov 2008

Taky, dceru, má už 7 roků a je to moje největší útěcha a radost (otěhotněla jsem tenkrát přirozeně a hned první měsíc), i když se narodila s těžší vadou srdíčka (tedˇ už je po operaci, ale jedna ji ještě čeká), ale jinak je moc šikovná. Je to taková nějaká hříčka života, jedno dítko se narodí nemocné a další ne a ne a nejde ☹ .
Takže zatím potichu (atˇ to nezakřiknu) moc gratuluju k čárečkám 😉 😉 , atˇ Hcg roste a roste 😉 .
Manžílky dost lituju (když vidím jak šílím já 😀 ), ale klidně to brát asi ani nejde, s každým to dost zamává.

cilka2
16. nov 2008

ahojte baby , tak 04.11. som bola na KET , menzes som mala dostať 09.11. , nedostala som
včera ráno som si robila test a negatívny , myslíte , že aj napriek tomu môžem byť tehotná? ☹

nunca
16. nov 2008

Cilko, to víš, že můžeš, poněvadž je na test určitě ještě brzy, je zbytečné se takto stresovat, test si určitě udělej až tak po 10. dnu po KET (nejlépe až 14. den), někomu totiž Hcg stoupá velmi pomalu a psychika je hodně důležitá pro úspěch 😉 😉 . Určitě se zadaří 😉 😉 .

nunca
16. nov 2008

Cilko, omlovám se trochu jsem si pomýlila dnešní datum (jsem nějak pozpátku) 😝 . Určitě zkus testík ještě zítra, kdy máš jít na krev?

cilka2
16. nov 2008

ja mám dnes už 12-deň od KETu , tak uvidíme , len to sú už nervy , lebo už je to štvrtý pokus
toto je prvý KET , predtým som menzes dostala vždy na 5-6 deň od IVF a teraz nie, preto som dúfala , snáď ten menzes neodďaľujú len hormóny

cilka2
16. nov 2008

na krv idem 18.11.

artep26
16. nov 2008

Ahoj holky,
jen hlásím že dadám a dadám.
Mám 2 mimíse v břiše, bohužel museli rozmrazit všech 9 vajíček, byly naprd a zbyly 2.
Takže pokud se nezadaří - ale já věřím že jo 😀 - tak jdeme do dalšího IVF. 😉

nunca
16. nov 2008

Cilko, udělej si kdyžtak testík až toho 18., já to udělala taky tak, abych byla tak nějak připravená, ale i tak znám případy, že TT neg. a z krve pozit. (když Hcg stoupá pomalu) 😉 😉 .
Budu moc držet pěstičky, atˇ se zadaří 😉 .

nunca
16. nov 2008

Artep, tak to budou velcí bojovníci a určitě Ti nejlepší, jistě to zvládnou a Ty taky 😉 😉

macous
16. nov 2008

Ahoj holky, zdravím při nedělním večeru 😉
Artíku - hezky dadat - správně to děláš, hladit bříško a povídat mimískům pohádky 😀 😀 😀

Cilka a Nunca - holky zdravím, koukám, jak jste to spolu hezky pořešily 😵 😉 😵
Mmonna - čusík 😀 , jsem zvědavá, jaké HCG s Leny nahlásíte 😉

dusice
16. nov 2008

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Od soboty už taky patřím mezi ty, které doufají, že po KETU najdou na testíku // čárky. Snažím se být ted trochu v klidu, ale moc mi to nejde (nedokážu polehávat a nic nedělat, když mi nic není)- po ET to bylo snazší- to mě bolelo ještě břicho po OPU a fakt jsem byla ráda, že můžu ležet. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli některá z Vás druhý den trochu špinila. Včera jsem totiž trochu špinila a celkem mě to vyděsilo- po ET jsem nic takového nezpozorovala. Mockrát děkuji 🙂

mmonna
17. nov 2008

Dobre rano dievcata....Artepka,co bojis,ved jasne,ze sa to podari,ked uz ich tolko rozmaznavas...kam by chodili? 🙂 V maminkynom brusku je im najlepsie...a uz citis nejake zavrtavanie?

Nunca,co mas nove?Uz prisla mrsina?

Ja som si dnes robila test,a zda sa mi,ze ta druha ciarka je o nieco slabsia,ako to bolo v piatok......dufam len,ze mi neklesa hcg,sak by ma slahlo ☹

Cilka,ako dnes?nerobila si si test?A ako sa citis?mozno skor ako dve ciarky na teste,zbadas na sebe nejake ine priznaky.....mna bolelo v podbrusku asi 3den od KET,take sklbanie som tam citila,a prsia su neuveritelne bolave citlive a naliate..je to ine ako pred mrchou,ale len o trosku....a sem tam unava,ze si musis lahnut a zdriemnut i v priebehu dna....nic take si newpozorovala?

Ahoj Dusice,ja Ti v tomto neporadim z vlastnej skusenosti,ale to spinenie je asi dobre znamenie.lebo ked sa zahniezduju babatka,tak mozes pri tom trocha spinit...nie je to samozrejme pravidlo,ale pocula som,ze ked spinis je to lepsie,ako ked nie...tak fakt neviem....kedy si mala KET?ktoru sobotu?Tuto?

dusice
17. nov 2008

Na KETU jsem byla ted v sobotu. Špinila jsem trošku večír v sobotu a asi tak do nedělního oběda. Bylo to fakt slabé, ale i to mi stačilo na to, abych se vyděsila.Koukám na to tvoje sklbanie 😀 Kéž by to bylo to samé co mám já od včerejšího večera-pořád mi cuká v podbřišku (je to něco jako tik), ale jinak mi nic není. Dělala sis test dříve nebo jsi čekala do termínu od lékaře?

mmonna
17. nov 2008

Ja som bola na KET 4.11.a termin na krv mam az zajtra.....ale tuto kocky ma presvedcili,aby som to urobila skor,tak som si robila na 8den KET.....a bola tam "neviditelna" druha ciarka..teraz je uz dost viditelna.....Ty by si si mohla urobit test uz v piatok ale najlepsie rano.....
To sklbanie,je take drapkanie alebo ako to mam nazvat..nieco take,co inak si nikdy nemala...i pre mna to bolo nove....a na dalsie priznaky je asi este skoro...to prijde postupne......tak za take 4-5dni od KET....

nunca
17. nov 2008

Mmono, mrcha samozřejmě nikde, v podbřišku mi stále chvílema pobolívá a i ta migréna stále trvá 😕 .
A ten testík si si dělala stejný (od stejné značky)? To stejně nic neznamená, záleží vždycky na Hcg v krvi, jestli stoupá, hlavně že je druhá čárka pořád vidět na testíku. Určitě je to v pořádku 😉 😉 .

nunca
17. nov 2008

Holky, já třeba při prvním těhu nikdy neměla TT pozitivní, dělala jsem si ho tenkrát týden po vynechání ms (byla vždy pravidelná na den) a z krve se těhu potvrdilo, žádné potíže jsem neměla 😉 .

cilka2
17. nov 2008

ahojte baby , aj mňa bolelo v podbrušku ako na menzes asi 4-5 deň trvalo to 3-4 dni , potom to prestalo , cítila som sa vždy veľmi vlhká odspodu , ale ja si vkladám aj Utrogestan , tak neviem , to pichanie je občas na pravej strane, akoby ma bolel vaječník...
prsi ma boleli ako pred menzesom sú naliate aj teraz ale nebolia až tak hrozne , ale predsa...
často chodím cikať a veľmi veľa , aj keď nepijem viac 😒
len to neviem posúdiť ani samacelé čo sa vlastne deje so mnou...
no a som veľmi nafúknutá - brucho , akoby som pribrala, ale váha ukazuje toľko isto , ale cítim sa silnejšia , tak asi toľko... 😝

nunca
17. nov 2008

Cilko, ono hodně těchto příznaků zavádí, je to vlivem těch všech hormonů, co do sebe dostaneme, ale myslím, že to vypadá u Tebe velmi nadějně (časté močení je typickým příznakem těhu), určitě vyčkej a udělej si ráno testík 😉 .

macous
17. nov 2008

Ahoj holky,
Mmonno - to bude dobrý, zítra se ti to z krvičky určitě potvrdí, pak písni 😉
Cilka - když to tak čtu, tak přesně takový průběh jsem taky teď měla, a byly dvě //, tak testni a hodně štěstíčka, aby to tam bylo 😵 😵 😵
Nunca - teda ty jsi záhada, kdy půjdeš na tu kontrolu, doufám že hnedka zítra, bych tam normálně jela a nehla bych se, dokud by mi to nevysvětlili 😉 😉

nunca
17. nov 2008

Macouš, zítra zkusím ještě, kdyby náhodou ten TT a určitě tam zavolám a zeptám se na to, když tak tam i pojedu. Nejhorší je opravdu, že nevím, co zase se mnou je 😠 . U mě jaksi nikdy nic neprobíhá standartně, to už mi řekli jednou i v caru 🙄 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre