Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

dusice
18. nov 2008

Bohužel, tohle mi napsal lékař do zprávy. KET jsem měla dělaný už 15DC, takže lékaž mi to napsal 5dní po očekávané menstruaci.

lucen
18. nov 2008

dusicko u nás v CARU to tak píší po KET ještě 3x pregnyl do zadku ale každá má jiné kdy já ho píchám 1-4-7 den mělo by to být proto aby tělo si myslelo že je těhu a udělalo prostředí pro embryjko ale píchám jen těch 1500jednotek a ktomu píchám agolutin a beru prednison , listovku,a divinu bílou na sliznici

dusice
18. nov 2008

Jak koukám jiný CAR, jiný mrav 🙂 Děkuji za objasnění.

lucen
18. nov 2008

jj to máš pravdu každá to máme jiné každý CAR jsi jede podle sebe ale hlavní je aby se zadařilo to je tvuj první KET muj je to druhý a měla jsem už poslední mrazáčky ☹ ale u sebe mám jen toho jednoho bojovníka

dusice
18. nov 2008

Je to můj první KET a doufám, že už i poslední 😀 . Mrazáčky už taky nemám, takže bych musela jít znovu na IVF.

lucen
18. nov 2008

dusicko moc ti přeji aby to byl poslední a při testování jsi viděla ty krásné // na testíku a samozřejmně aby jsi je tam měla celých 9 měsícu🙂))))))

dusice
18. nov 2008

Kéž by to takhle vyšlo nám všem!!!!! 🙂

nunca
18. nov 2008

Mmono, díky, ale raději budu negativistická 😉 .
Dusice, žádný léky neberu už 13 dní (jen svoje vit.), tvrdili v caru, že ms dostanu do 3-10 dní po vysazení léků 😒 .
Artep, rozmrazit museli všechny, poněvadž je zamrazili dohromady do jedné pipety, super 😠 !!!!!!!A byli všechny výborné kvality, áčkové (8-mi bun. a 7-mi bun.).
Leny, moc držím pěstičky na 15. hod. 😉 !!!!!!!!!!!!!!
Holky, s tím Pregnylem je to zvláštní, tenkrát v Unice jsem ho měla a tedˇ po KET v druhém caru ne, ale četla jsem, že Ti co mají VVV dělohy (jako já) by ho měli brát, nějak to ovlivnuje pozitivně tyto transfery s tímto problémem, mám totiž dost velkou přepážku v děloze (neoperabilní). Tak o tom ještě pohovořím v caru s lékařem na další transfer 😵 .

artep26
18. nov 2008

Nun to je blbý 😠 mohli je zamrazit přeci i po 2 😠
Já Pregnyl neberu vůbec, při munulém KETu mi ho píchli 5 dní před KET protože mi dozrávalo přirozeně vájo, teď jsem měla PCO takže nebylo potřeba.
Po zákroku jsem dostala jen Agolutin a beru 3x2 Utrouše, 1/2 Prednisonu, 2x1 Estrofem a listovku 😉

lucen
18. nov 2008

Nun to je opravdu blbé že ti to tak zamrazily mě zamrazovaly 5 embryjí a ve dvou pietám v jedné 3 a v druhé2 tebe se neptala jak to chceš zamrazit nás jse ptaly při ET jestli chceme všechny zamrazit a v kolikati pietách.u nás v caru dávají agolutin ale mužeš jsi i vybrat utrogestan ale jsou radči když do testu budeš píchat ten agolutin ale je to otrava jsou to potvory štiplavý ☹

nunca
18. nov 2008

Lucen, nikdo se nás neptal, jak to chceme zamrazit a já myslela, že je to automatické, aspon pro příště budeme chytřejší, ale zamrzí to 😒 . V předchozím caru se taktéž měl aplikovat agolutin inječní, ale tady se dává jen Utroš (já ho brala 3 krát 2 tbl.) a k tomu jsem brala Estrimax na sliznici a jednou za 3 dny injekčně Agofolin (estrogen na sliznici), listovku, Bkomplex a ještě Siofor (mám zvýšený testosteron), 1 tbl. Prednisonu, takže docela dost ...Když jsem to do sebe ráno naházela, tak jsem byla po snídani 😀 .
Artep, právě prý při té přepážce se ten Pregnyl doporučuje, takže bych asi příště ráda vyzkoušela transfer s ním 😉 .

lucen
18. nov 2008

já mám taky zvýšený testosteron a na něho beru teda už od ledna Langerin 3xdenně a budu ho prý brát furt až do pozitivního testu aby se mi držela hladila v normně.a to že to zamrzí to věřím já bych byla na ně hrozně nasraná s prominutím ale jak píšeš brala bych že se to dělá automaticky přece nikdo nebude chtít zavést všechny naráz

nunca
18. nov 2008

Lucen, teda nas....jsme byli s manžou dost, protože je to přece logické, jak píšeš a přece kdyby náhodou nepřežily z první várky, rozmrazila by se i ta druhá, ale takto, zbytečné plýtvání embryjkama a ty jsou pro všechny z nás vzácné, každý ten malý bojovníček, který to všechno zvládne a pak se musí vyhodit 😔 .

nunca
18. nov 2008

Ten Siofor beru 2 krát denně po jídle už asi rok v kuse, nejhorší bylo ten lék nasadit, první dny jsou totiž časté poruchy zažívání (cca. 3 dny) než si tělo trochu zvykne, beru ho pořád a vysazovat nebudu (ani mi neřekli vysadit).

lucen
18. nov 2008

nun to máš pravdu pro nás je ten bojovníček každý zázrak a moc si toho vážíme ale ber že pro ně je to jen práce to není jejích tak proč by to opatrovaly ber oni si vezmou prachy a jsou zpokojeni nikdo uplně do všeho jak to tak chodí nevidíme.mě to vždy řeknou když bude pozitivní test hned langerin vysadit ón jse totiž v těhu nemuže

nunca
18. nov 2008

Lucen, tak mě ten Siofor nechali a neříkali nic o vysazení v těhu a normálně se taky v těhu bere (diabetičky), ale ještě jsem pozitivní testík neměla, tak vlastně nemůžu říct z vlastní zkušenosti.
Máš pravdu s tím zacházením, ale je to všechno tak citlivé, tak by se mělo podle toho i zacházet se vším okolo (lidma, embryjkama, atd.), potom dochází opravdu k tomu, že to zavání tím, že jim jde vážně jen o ty zisky 😒 a že jsou nemalé. Nejhorší je, že člověk sám pracuje ve zdravotnictví a dělá tak, aby pomáhal a samozřejmě si myslí bláhově, že ostatní budou dělat a zacházet s lidma také tak 😒

salute
18. nov 2008

Ahojky holky zdravím vás.Já jsem po prvním umělku a bohužel to nevyšlo ..měla jsem tři embrya v bříšku a nic..ted čekám na mršku a hurá ne Ketík...hrozně se bojím ,ale i těším ..dostala jsem prášky a první den cyklu mám brát 3x1 estrofem a 2x1 Prednisan ... ten prý je svistvo??,ale zase je prý na udržení mimísků??

nunca
18. nov 2008

Jinak tedy, dnes mě nějak enormě chvilkama bolí podbřišek, vyšší teplotu mám pořád, prsa teda už tak nebolí, ale bradavky stále tak citlivé, na to, že mám mírnou teplotu, tak se mi střídá pocitově teplo a zima, navíc lítám pořád na malou, jsem unavená, prostě v celku je mi úplně na "pytel" a nejhorší, že nevím, co mi je ☹ a musím čekat do pátku 😠 .

lucen
18. nov 2008

Salute to mě mrzý že tě to nevyšlo na poprve hold musíme bojovat dál.a já teda beru prednison a nic mi po něm není je to jak lisovka prost+ě to slupnu a hotovo takže se toho neboj je to v pohodě a ty jsi ho pří ET nebrala já ho beru vždycky je jak píšeš na to aby tělo ebryjko nevypudilo a přijalo ho

nunca
18. nov 2008

Salute, Prednison je sice svinstvo (asi jako všechny tyto léky), ale potlačuje imunitní reakci organismu a tudíž nenechá popř. působit Tvé protilátky proti embryjkům, takže působí tím na jejich uchycení příznivě. Můžu říct z vlastní zkušenosti, brala jsem jej už 2 krát, že jsem nepocitovala nějaké zvláštní negativní účinky na sobě 😉 . Takže pokud Ti jej doporučili, tak ho určitě ber, lékaři v carech vědí, co dělají 😉 . Hodně štěstíčka při KETu 😉 😉 .

salute
18. nov 2008

Ahojky Lucen ..nenene já jsem ho nebrala ,měli jsme Pk a měla jsem 30 vajíček z toho 24 dobrých ..bylo to hrozné bála jsem se hyperstymuláku.... brala jsem jenom listovku a nic ..zaplatili jsme si i to za těch 8000 tisíc..a nic ...jo já vím musíme bojovat ,ale já tedy po zklamání jsem hrozně nevěřící ..bohužel...no a ted mi ho dali a ještě ten estrf.... tak uvidíme ..počítám začátkem prosince bych měla jít na Ketík.... máme 8 mrazáčků

salute
18. nov 2008

Nunco děkuji ti.I já vám tady všem přeju hodně štěstíčka a ,aby se vám podařilo mít mimíska 🙂

macous
18. nov 2008

Ahoj holky,
já testovala od 7 dne od ET, ale to je brzy, doporučují tak 10 po ET, to už by čárka být vidět mohla 😵 přeji hodně moc štěstíčka na testíkování a taky ostatním snažilkám, kterým to teďka nevyšlo, tak samé úspěchy do dalších bojů 😉 jednou to vyjde 🙂
Nunca, tak já bych si na tvém místě skočila do laboratoře na krev sama, ať si v CARu trhnou nohou a kdyby to nebylo pozitivní, tak bych tam v pátek vlítla, jestli by byli od té dobroty a mohli ti vysvětlit příčinu, že jsi z toho vcelku dost zmatená 😖 budu držet palce, aby to všechno dobře dopadlo 😉

Mmonna - tak zítra čekám na výsledek 🙂
Leny - tak co? Jak a kolik?

leny2
18. nov 2008

Tak už jsem doma, v 15 hod. ještě výsledky nebyli, tak jsem volala až v 16.00 hod. Tak si tipněte?

jmisa
18. nov 2008

4000 😵 😀

leny2
18. nov 2008

A kdo dál?

jmisa
18. nov 2008

Tak Leny, honééém. Jsem napnutá jak kšandy, určo tam bude dost na dvojky, teď je totiž dvojkové období 😀

leny2
18. nov 2008

Kolik jsi měla Míšo ty a kolikátý den? Už si to nepamatuju.

jmisa
18. nov 2008

15 den po KET 4676 🙂

leny2
18. nov 2008

🙂 🙂 2121 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre