Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nelynka
22. nov 2008

mmonna nemala, bolest brucha ako pred mrchou odkedy mi vlozili embryjka, prisia ma vobec neboleli a ani nebolia..
som 8den od KET a myslim ze by tam mal byt aspon nejaky tienik..
a teraz ma boli podbrusko presne ako ked sa maju rozbehnut kramy a spinim stale..

mmonna
22. nov 2008

ja som mala vecer na 8den,taky tienik,ze to skoro volnym okom nebolo vidiet....a teraz mam take hcg,ze sa obavam 4riciek..... 🙂 ale ak to prijde,tak co s tym......mas este nejake mrazaciky?

nelynka
22. nov 2008

a preco nemas zmenene hore pri mene snz na tt??
a ty si nespinila..

nemame uz ziadne mrazacky, budem musiet ist znova na IVF, ale na to si zase budem musiet dlhsiu dobu pockat ☹

nelynka
22. nov 2008

neviem, ja uz na tieniky neverim, ja som ich tolko mala, ak ti mam pravdu povedat tak na kazdom jednom teste aj z minulosti, takze tienik je pre mna 0bodov..

mmonna
22. nov 2008

to som si myslela aj ja,ze tienik je 0bodov..ale kocky tu ma ukludnili,a tak som im uverila...potom som si robila test az na 10den a boli tam krasne dve....

Idem si to zmenit 🙂 vies,ja ked neporodim,tak neuverim....uz som potratila v 2mesiaci,tak tesit sa hned na zaciatku nema vobec zmysel.....a potom zas 2x mimomaternicove,tak myslis,ze este ked som nebola na UTZ mozem sa radovat?z vlastnej skusenosti nie....

a nespinila som teraz...ale Leny spinila,a ma tiez krasne vysoke hcg.....

po ET som uz dlhsiu dobu pred testom z krvy citila,ze ide mrcha......na teste som bola 10den.....

nelynka
22. nov 2008

tak ja uverim jedinemu testu ked na nom bude tienik a to je mamatest...ostatne ked je tam tienik tak to nehra rolu lebo ten som tam mala ja na zaciatku tyzden po mrche 😀 😀 😀

viem, verim ti, ja som tka ista, kym nemam dokaz v rukach tak tiez tomu neverim 😀 😀

Leny? musim precitat dozadu.. 😉

ja citim od ET hned od prveho dna, ze pride mrcha, ale dneska to je taka ina bolest, taka mrchovska uz..uz je to prilis nizko a normlane citim akoby utrogestan tam len tu mrchu zdrziaval...no uvidime...

mmonna
22. nov 2008

mne ani Utros nepomohol.....prisla hnusna mrcha,tak som este 3dni jedla ten Utros lebo som sla este na krv 14den....

Nely kolko mas rokov?ja len preto,ze ja mam 36a mam uz strasne malo casu na otehotnenie.....takze na dalsie skusacky by som sa uz asi nedala,a musela by som vyjst s jednym dietkom.....ale vdaka bohu aj zan,i ked je to "poklad"sam osebe..drzejsie decko som nevidela 🙂 ale hlavne,ze sme zdravi...

artep26
22. nov 2008

Ahoj holky,

Mac gratulace 😀 😀
Nel co to čtu?? Třeba se vajíčka jen zahnizďují?? 😉 Jak píšou holky, neházej flintu do žita kočko, v pondělí to zkusíme znovu, jo?? Spolu??
já dnes taky měla nutkání testovat, ale mám jen ten 1 tt a tak mi nezbývá než vyčkat, v pondělí už by mělo být rozhodnuto.

nelynka
22. nov 2008

mmona citala som nejak prispevky o leny tak aj ona pro 1.ket zacala spinit a nedopadlo to..
a pri druhom mala 8den uz peknu ciarocku na teste a to ja nemam, moju by si musela veeelmi hladat... 😔

ja som este mlada, mam este relativne dost casu, mam 21
len vsetky skusacky nieco stoja a tych peniazkov velmi nazvys nemame, co si ale myslim, ze to je na tom tak kazdy...
neviem ako to bude do buducna, bojim sa o tom premyslat co bude..snazime sa uz,alebo len 2roky, jedno IVF mame za sebou a je to strasna zataz hlavne na psychiku..
a problem je len v manzelovi, ja som vraj zdrava tak nechpem preco sa nechce uchyit 😠

nelynka
22. nov 2008

ahoj artep...
podl mna by uz nieco bolo vidno aj dnes, testla som len koli tomu ze som zacala spinit a neprestava to a brucho boli stale viac a viac, co nie je dobre znamenie...mrcha prichadza presne nacas hnusoba jedna 😀

artep26
22. nov 2008

Nel to je povtora 😠 😠 😠
koukej jí pořádně vyčinit, ať už nechodí, že o ní nikdo nestojí 😉
je mi to moc moc líto, ale jak píšeš je ti 21 a času máte moře.
No mně je 28,5 takže mi taky doktorka říká že jsem mladičká, ale prostě mimi už bych ráda a dcerunka sourozence potřebuje. Navíc ji mám z 1. manželství, takže manžílek by taky už rád nějakého drobečka. Aničku má rád jako vlastní, ale prostě nějaké to řvoucí miminko by taky rád 😀 😀
U nás je problém u mě i u manži. Já mám anovulační cykly a občas PCO (někdy prostě cystičky, někdo vajičko dozraje - ale to tak 1 x rok ) a manža morfologii spermií tak v rozmezí 8-15%. 😒

nelynka
22. nov 2008

artep ja som mladucka, ale ani tak nejde o mna ako o manzela, mal rakovinu, zhubny nador, zatial je OK ale kazdu kontrolou len trpnem aby sa to nevratilo a nebolo by neskoro..
vy uz aspon jedno babo mate, ja sa ale bojim ze mi ani to jedno mat nebudeme..
sice mame za sebou len 1.IVF a 1. KET ale je to fakt strasna zataz, hlavne finacna.. ☹

nelynka
22. nov 2008

artep a Anicka sa ti povedla prirodzene?

artep26
22. nov 2008

Nel chápu tě, nás stálo IVF ca 26.000 Kč a to proběhl jen 1, KET s 1 embr. a 1 KET s 2 embr. ET jsem ani neměla kvůli OHSS ☹ ☹ A to jsem měla 12 vajíček. 😖 😖 😖 Škoda, mysleli jsme, že s takovou zásobou to zvládneme na 1. IVF 😒
Tak Nel ať je manžílek zdravý, to je nejdůležitější. A neboj, miminka se určitě dočkáte, dnes je ta medicína tak daleko, že se není čeho obávat.
Ano, s Aničkou jsem otěhotněla ani nevím, jak. Byla to asi velká náhoda, protože anovulkou jsem trpěla pořád. Byla neplánovaná 😀 😀 😀 ale je tu a je to náš poklad 🙂 🙂 🙂

artep26
22. nov 2008

Nel jdu si natáhnout na chvíli nožky, vzala jsem si Utrouš, tak ať se dostane kam má.
Za chvíli jsem tu 😀

nelynka
22. nov 2008

tak vidis, zazraky sa deju, teraz je to na tebe, musis sa drzat za nas obe 😀
ja este v pondelok skusim testnut, pokial sa mlada pani nedostavi v plnom rozsahu a ked nic tak pojdem co centra, nech mi vezmu krv, ukoncia marodku a nastupime normalne do prace a zacneme setrit peniazky..
najradsej by som do toho sla hned,...
len musime dokocit barak do ledna, tak budem musiet chvilku vydrzat... ☹
a aj v praci by to bolo divne, nechcem aby to tam vdeli a ked tak vela poslednu dobu chybam tak je to tazke stale sa vyhovarat kde som..

nelynka
22. nov 2008

dobros bez , idem si aj ja kusok lahnut, je mi nejak zima od vcera stale..idem si uvarit aj cajik..

mmonna
22. nov 2008

Nel,si ozaj mladatko......daj si pauzu potom nasetrite zas a ked sa sustredis na barak,mozno sa to podari aj prirodzene.......nas to stalo aj s benzinom okolo 50tis...je to fakt des....a to este tiez nemame barak dokonceny.....

dasa24
22. nov 2008

ahoj holky,

macousku moc gratuluju 😵 😵 to je super 😵

Artep kolikátý den jsi po KET? 😵

leny2
22. nov 2008

Ahoj holky,
já než jsem vás dočetla, včera jsem tady už pak nebyla, raději jsem zalezla do pelechu, leze na mě nějaká chřipka, tak to musím léčit čajíčkem a pelíškem. Dnes je mi už o trochu líp, ale bolí mě trochu záda. V pondělí si zajedu asi po PN, nebudu to přecházet a riskovat.

Ahoj Dášo, dlouho jsi tu nebyla?

Nelynko, taky jsem špinila, ale jen malinko, druhý den už nic a podívej jaké mám HCG. Tak jestli se ti mrcha nerozjede, tak může být vše v pořádku.

Mmonny, jak se cítíš? Něco nového?

Macousku, gratuluji k srdíčku. 🙂 🙂 🙂

artep26
22. nov 2008

Ahoj Dáší
jsem stejně jako Nel, 8. den a testíkovat chci v pondělí,no snad to zítra vydržím a ten proužek nepočurám 😅 😀 😀 😀
Nel já bych možná teď pokud to nevyjde chtěla laparku, nebyla jsem na ní, tak bych to ráda podstoupila. Aby se jukli, jestli jsem OK. A pak hnde další IVF, mám naškudlíno na horší časy, tak bych to vytáhla 😀 😀
v práci mám hrozná stresík a šéfa v.la, tak se tam nechci vrátit a ráda bych na MD. A pak si najít jinou práci.
Jdu holčinky vařit, mám tu pracanty, taky stavíme - no spíš rekonstruujeme 🙂 takže práce habakuk a penízků je taky potřeba pořád moc moc
zatím pa pa 🙂

leny2
22. nov 2008

Arti, budu držet palečky na pondělí. 😉

nunca
22. nov 2008

Ahojky, tedy, že jste toho stihly tady .... 🙂 .
Artep, Nely, budu držet pěstičky na pondělí, atˇ jsou tam dvě krásné maxi // 😉 .
Nely, špinění je prý normální na počátku, když dochází k zahnizdování, neházej určitě ještě flintu do žita 😉 , já u prvního těhu myslela, jak mě děsně bolel podbřišek, že tu mrchu dostanu do rána určitě (večer si dala "vlojdu") a ono nakonec ani kapka celých 9 měs. Já vím, nejistota je děsná, ale asi nic jiného nezbyde než čekat, ale snad to dobře dopadne a bude tam mimísek 😉 😉 .

nunca
22. nov 2008

Navíc Nely, jsi vážně moc mladinká a věřím tomu, že se určitě zadaří 😉 , času na mimi máte hodně a prostě to musí jednou vyjít 😉

nunca
22. nov 2008

Jinak, dnes je mi docela fajn, cítím spíše hodně kříže, ale ty cítím takto už 4 týdny 🙄 . Takže jsem ráda, že se to nějak nezhoršilo a neměla jsem ty husté bolesti, co předtím 😉 . Ale unavená jsem teda fest 😒 .

artep26
22. nov 2008

Nel mě bolí břicho pořád, někdy víc a někdy míň.
jako kdybych to měla každou minutu dostat.
jsem z toho taky nervní, pořád se kontroluji, jestli náhodou nedorazila
pokud se opravdu mrcha nerozjede, není nic ztraceno
já špinila s Anďou ještě asi 3 měsíce 😉 😉

nelynka
22. nov 2008

dakujem baby, ste zlate, teraz pre zmenu lezim polezim si cely vikend, manzel ma nocne takze cez den spi tak do domceka nejazdime, oddychnem si..

Leny, clenze ty si 8den uz mala pekne dve ciarky, hodi bola druha slabsia ale bola tam...ja bohuzial nemam ani taku slabulinku..uvidime, mozno este vyskoci, pokial sa mrcha nerozjede, v pondelok znova testnem a uvidime 😀 😀

artep26
22. nov 2008

Nun tak o tom mi chvilku povídej.
Mě bolí záda jak čert 😠 😠 😠 manža povinně každý večer zlehýnka masíruje 😉
Nel v pondělí budeme moudřejší 🙂 🙂 🙂 jud?? 😀 😀 😀

nelynka
22. nov 2008

juju, aj ked neviem, budem oddychovat..keby aspon tienik teraz tam bol ale nic, len sama samucicka / 😢

artep26
22. nov 2008

já taky odpočívám, jsem taková celá unavená, asi z toho věčného ležení 😀 😀 😀
ale odpolko chci jít ven, dojdu s dětma na chvojí do lesa a vezmu pesana na prochajdu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre