Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

nunca
18. máj 2007

Ahoj, na KET se tedˇ připravujeme. Co vím, i když se to může trochu lišit, záleží na zvyklostech vybraného CARu. Začala jsem s antikoncepcí, po příchodu menstruace se nasadí léky na růst sliznice (já začnu s Divinou), tj. ta peřinka pro mimi, aby se mohlo zahnízdit. Tyto léky se berou tak 15 dní, potom přichází na řadu samotný přenos embryjek. Přidává se léky Prednison (tj. na potlačení imunity matky), dále na zkypřování dělohy se píchá do svalu Agolutin (některá pracoviště dávají přednost tabletové formě, ale jinak je to to samé) a taky v injekcích Pregnyl (tj. vlastně HCG hormon těhotenství) a je to na výživu miminek. Jinak po transferu asi 3 týdny se dělá testík, takže skoro stejné jako při transféru čerstvých embryjek. Nejlepší je když se na to zeptáš ve svém CARu, určitě ti rádi vše vysvětlí 😉 😉

nunca
18. máj 2007

Ještě jinak určitě jsem pro PN, protože prý úspěšnost u KETu je nižší, tak bych to neriskovala. Možná ale záleží, jak jsem psala na zvyklostech CARu, ale určitě to jde i nějak pro klid na duši zařídit.

tucniacik
18. máj 2007

NUNCA, zaujal ma ten prednison, to sa dava len tak preventivne vsetkym zenam? alebo iba u zien ktorych vydu tie testy pozitivne???
a ten agolutin - kedy sa presne picha?? a kolko inekcii?

nunca
18. máj 2007

Ahoj, my chodíme do CARu v Brně a ten Prednison tam myslím berou všichni, je to opravdu preventivní, aby nedošlo k tzv. "alergii na embryjka", je větší šance přijetí těla a embryí. A ten Agolutin se od transféru píchá každý den (až do dne pozitivního testu nebo bohužel nepozitivního), ale vím, že některá centra podávají místo toho třeba Duphaston nebo Utrogestan, ale vyjde to nastejno. Já už si ten Agolutin píchala i při prvním transféru s čerstvými embryjkami, píchala jsem si jej vždy ráno ve stejnou hodinu. Slyšela jsem, že je dost účinný, ale záleží určitě na zvyklostech dané kliniky. Příští týden už budu začínat píchat ten Agolutin 🙂

cicuska
18. máj 2007

to je zaujimave ze Prednison beru vsetci pred transferom.Ja ho budem brat aj tak lebo mi zistili mierne pozitreakciu na trofoblast ci tak nejako a budem brat cca 3 mesiace az do otehotnenia

avaka
18. máj 2007

Cicuska,kde Ti zistili pozit.reakciu?Beres prednisom pred IUI?Predpisali Ti ho v centre?

tucniacik
18. máj 2007

nunca, ten prednison sa berie iba pri KET alebo IVF? - teda takto,je tam vacsia sanca ze telo vlozene embryjka neprijme nez pri normalnom otehotneni,alebo sa to berie tak, ze ak tie protilatku su, treba ho brat tak co tak, a ak niesu nie je ho treba brat??? robia sa vzdy testy na to?
babule,je to tak aj na slovensku? a kde vam to vysetrovali?
ja ma po dvoch abortoch a bojim sa ze ak mam tiez tieto protilatky,nebola som na to vysetrene/robi sa to zevraj iba v Prahe alebo Plzni/...
ako beriete ten prednison?
nunca, ja tiez beriem agolutin, mne ho dr picha tak cca.5den po ovu, jednorazovo, to iba pre pripad aby sa oplod.vajicko lepsie uhniezdilo,inak mam dost aj svojho progesteronu, a utrogestan budem brat az ked budem teho..
sakra,ten prednisom ma stve, nehccem uz treti krat potratit, kde si mozem spravit tento test?

nunca
18. máj 2007

Tucniacik, pokud vím, tak žádné testy na protilátky mi nedělali a neznám nikoho komu by je dělali, je to prostě preventivka.
Ale k tomu potrácení, moc mě to mrzí, ale vím, že moje známá taky potrácela a tak ji poslali na genetické testy i s manželem. Ono se někdy vyskytuje tzv. "alergie" na spermie partnera a to se myslím taky bere ten Prednison, který nemůže uškodit.

nunca
18. máj 2007

Ještě ten Prednison se bere při KET i IVF. Budu držet pěstičky, atˇ se dočkáš vytouženého miminka. Nám první těhu vyšlo přirozeně ihned při prvním "úletu", bohužel druhé mimi nejde vůbec jednoduše, ale doufáme 😉 .

tucniacik
18. máj 2007

nunca, ked som uz tehu bola 2x, tak hadam nemam protilatky na tie spermie,nie? ty myslis to ze hlien tie spermie neprepusti? to nemam... ak nieco mam,myslim ze skor tu imunit.zabranu uhniezdenia zarodku v maternici...
trochu som citala o prednisone,preboha,ma mnozstvo vedlajsich ucinkov, a sposobuje problemy aj v tehotenstve, bolo tam pisane predcasne prasknutie vaku blan,predcasne porody,hypotrofia plodu a pod... clovek aby ako keby si mal vybrat mensie zlo... 😖
dik, aj ja tebe moc drzim palce... ak jedno mimi ste uz splodili, tak aj druhe urcite pride...len je to mozno otazka casu...

qiara
19. máj 2007

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat myslíte, že když jsem 3. den po ET začala krvácet, že můžu mít protilátky proti embryu? Jak se to zjišťuje? O co mám požádat v CARu? Měla bych jít na KET někdy v červnu, tak chci udělat všechno pro to, aby se embryjka chytla. Byla jsem těhotná už dvakrát, ale pokaždé mimoděložně ☹ .

jeja1505
20. máj 2007

ahojte babule,
qiara po 3 dnoch ET som nemala krvacanie,no v 10. den hnedy vytok.No to bol neuspesny ET pre mna.Po 14 dnoch po ET ti budu davat test.Ak by si nebola tehotna tak s KET zacinaju v 10. den po druhej menstruacii.Ja zacinam tak koncom juna.

zdeena
20. máj 2007

ahojky qiara,
promiň, že jsem se neozvala, co a jak s KET, ale máme trochu pozdvižení v rodině. Bráchovi se před 14 dny narodil chlapeček a jeho manželka leží v nemocnici se zánětem ve tváři. Malýho tam mít nemůže, prý by to mohl od ní dostat, takže si ho vzal brácha domů. Nabídli mu i dětskou nemocnici, ale to jsme zamítli. Takže se o malýho starám s bráchou a s naší mamčou, tak si to dokážeš představit. Museli jsme přejít na umělou výživu, naštěstí ji v pohodě přijmul. Je to všechno pro mě nový, sama dítko žádný nemám.Vypadá to ještě tak na 3 týdny, tak uvidíme.
Ale teď k tomu KET.Jestli si pamatuješ, jsem 12.4. po neúspěšném IVF, 10.den po ET jsem dostala mens.Hned desátý mens.cyklu mi dělali ultrazvuk. píchli mi pregnyl a dnes jsem 11den po KET ( když nepočítám den transferu). Měli jsme jen jedno embryo, ale prý vypadalo hodně slušně, bylo i po 5denní kultivaci.Beru utrogestan. Zatím jsem mens. nedostala, dneska jsem si ze zvědavosti dělala test, ale vyšel negativní. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Uvidíme.

To jsem se ale rozepsala 😀

vladimuraz
21. máj 2007

Alakova, KET může probíhat dvojím způsobem:
1) stimulovaný - to je v případě, že nemáš normálně ovulaci. Dostaneš tabletky na růst sliznice (Divina, Estrofem, náplasti s estrogenem), berou se od 2. DC. Možná dostaneš i Prednison, jak píšou holky, ale já bych ho nebrala, pokud ho opravdu nepotřebuješ, ty vedlejší účinky jsou docela děsné. Kolem 14. DC se chodí na kontrolu sliznice na UTZ a pokud je dostatečně vysoká, rozmrazí Ti embryjka a za pár dní zavedou. pak si buď pícháš ten Agolutin nebo jíš Utrogestan a čekáš..... 😉

2) nestimulovaný - když máš ovulaci, jdeš někdy kolem ovulace na kontrolu folikulů na UTZ a podle jejich velikosti Dr. rozhodne o termínu KET. Folíky by měly být velké jako před OPU. Pak opět nasadíš Utrogestan nebo Agolutin a čekáš... 😉
Pregnyl se pře KET NEPÍCHÁ.
A co se týče toho, jestli být doma- já při ET a 1. KET doma byla a nic, teď jsem chodila normálně do práce (dojíždím denně 60 km) a vyšlo to.
Ještě pro tucniacik - být Tebou, určitě si vyšetření na buněčnou imunitu vyžádám. Dělalo se jen v Praze a Plzni, ale četla jsem, že už se snad dělá i v Brně, to bys měla blíž. To vyšetření se nedělá automaticky, musíš si o něj říct. Podle MUDr. Madára z Podolí, který se na toto specializuje, nemá braní Prednisonu je při ET, tzn. krátkodobě, smysl. Víc o tom píše v článku na "neplodnost.cz".
Hodně štěstí všem.Ahoj.

vladimuraz
21. máj 2007

Omluva : chtěla jsem říct Pregnyl se po KETu nepíchá.

nunca
21. máj 2007

vladimuraz, ten Pregnyl se píchá a myslím, že jde o zvyklosti určitého CAR. A po tom Prednisonu, jak píšeš mě nikdy nic nebylo a že s ním mám už dostatečnou zkušenost. Je to značně individuální, spíše mi bývá špatně pokaždé po antikoncepci, takže důležitá je důvěra v lékaře aby se vše zdařilo.
Takže prostě v našem CAR Brno se Pregnyl aplikuje i po KETU. Opravdu záleží na zkušenostech a zvyklostech klinik.

vladimuraz
21. máj 2007

Aha, tak to se omlouvám, nikdy jsem o tom neslyšela, v Č. Budějovicích ani třeba v Gennetu a Podolí v Praze se nepíchá. Ohledně Prednisonu - ono nejde ani tak o okamžité vedlejší účinky, spíš o to, že sníží celkovou imunitu těla na delší dobu a pak snáz chytneš vše, co se kolem Tebe mihne. Při jeho braní ale neúčinkují ani antibiotika, takže i angína nebo zánět močáku je problém. Aspoň tak to vysvětoval MUDr. Madár.

mikulka
21. máj 2007

Vladi, ty máš zkušenosti s Podolím? Já se tam chystám, nevíš, zda tam nabízejí také minimální stimulaci?

vladimuraz
21. máj 2007

Mikulko, já bohužel ne, chodí tam kamarádka. Myslíš minimální stimulaci na IVF? Na KET můžeš jít bez stimulace, pokud máš ovulaci, jak jsem psala. Jestli myslíš minimální stimulaci na IVF, tzv. nativ, ten dělají v Gennetu, pokud vím.

qiara
21. máj 2007

všem děkuji za informace.
zdeena držim mooc palce. Musí to vyjít!
Vladimuraz a jezdíš po ok silnici? Já mám trochu drncačku, tak nevim, jestli mám jít na PN, nebo ne.

vladimuraz
21. máj 2007

qiara, já myslím, že to drncání nevadí. Někde na netu jsem vyčetla, že děloha vypadá jak dva plátky chleba přilepené k sobě a mezi nimi embryo, které nemůže vypadnout.... 😉 Já jezdím po silnici 1. třídy, ale víš sama, jak silnice v ČR vypadají. Rozhodnutí je na Tobě, když se budeš cítit lépe doma, tak buď určitě doma, jde fakt jen o Tvůj pocit. Já byla doma 2 dny po KET a pak jsem šla do práce. Máš po těch mimoděložních odstraněné vejcovody? Když to vezmeš rozumně, moc možností na mimoděložní už nemáš, tak to prostě musí klapnout!!! Tak hodně štěstí!

alakova
autor
21. máj 2007

dakujem vam za informacie. Ja som zacala brat estrofem a o inych liekoch doktor nehovoril. Pred menzesom mi pichol Decapeptyl depot,chce ma dostat do prechodu,odstavit činnosť vaječníka. Doktor povedal,že nechce,aby mu tam pri praci zavadzal vaječnik,že on potrebuje pripraviť iba maternicu. Som velmi zvedavá,ako to dopadne,lebo so sliznicou maternice mavam problemy.U mna este ivf neprebehlo,lebo po odbere nastali velke komplikacie. Tak vkladam velke nadeje do Ket. Mam zmrazenych 6 embryi,ale chcem ich dat naraz rozmrazit, dat urobit Pigd. Len silno verim,ze po Pigd tam zostanu aspon 2 embrya,kt. mi tam vložia a budu uspešne. Verim,že ked som mala zly začiatok,tak budem mat dobry koniec.

jeja1505
22. máj 2007

caute babule,
alakova ja mam tiez 6 nanuckov,su zmrazene po 2.Ty vsetkych 6 si ides dat naraz rozmrazit?hm.
Inac babky kolko trva rozmrazenie?

qiara
22. máj 2007

vladimuraz vejcovody jsou v nenávratnu ☹ , tak jiná šance neni. Aspoň, že nějaká je. Já bych chtěla chodit do práce, ale taky chci udělat všechno pro to, aby se to povedlo z mražáčků. Plánuju to nějak, že by bylo faj, kdyby se KET povedl třeba na středu, tak si čt a pá vezmu dovču a ty první dny bych byla doma. Prosimtě měla jsi nějaký klidový režim? Ležela jsi, nebo jak ses chovala? A taky ty chodíš do Genetu? Přemýšlím o změně CARu a nevim kam.
zdeena to máš super průpravu 😀 . Švagruše musí být nešťastná. Z čeho má ten zánět? To je z těhotenství, nebo to někde chytla jako chřipku? Moje ségra čeká za 6 týdnů, ale pořád si myslí, že to bude dřív. No já se nemůžu dočkat na synovce 😀 .
A holky vám zamrazili všechna embryjka, která zbyla po oplodnění, nebo vám je ještě probrali? Když mám 3 zamražené musí je rozmrazit všechny najednou, nebo to berou po jednom?

qiara
22. máj 2007

Omlouvám se napsala jsem Genet, ale myslela jsem Pronatal 😅 . Nemáte některá zkušenosti. Prý jsou tam dobří na genetiku.

jeja1505
23. máj 2007

ked ich mas 3,tak ich rozmrazia naraz,pretoze su urcite spolu.Tych mojich 6 su po 2.Tak rozmrazia 2 naraz...
Zmrazili,tie ktore prezili do druheho dna po ET.Mala som ich 10 a zostalo 6.

jeja1505
23. máj 2007

Kde ste KETky????

zdeena
23. máj 2007

Ahojtě holky,
tak nám to opět nevyšlo. Mens. jsem sice nedostala, ale těhot. testy jsou negativní. Volala jsem do caru a řakli mi, že to těhotenství už nebude a pokud "to" nedostanu, abych přišla na injekci. Jsem už z toho zoufalá. Cítím hroznou prázdnotu a beznaděj.
Taky přemýšlíme o změně caru. Slyšela jsem chválu na Pronatal v Praze, takže půjdeme asi tam.Ale teď si musíme dát pauzu.
Jinak, qiara, máme ten samý problém. Já mám za sebou taky dvě mimoděložní těhotenství a moje vejcovody jsou už taky fuč. Tohle je naše jediná možnost, ale abych byla upřímná, nějak mě to vysiluje. Hlavně ty otázky, kdy už budeme mít mimčo.Po KET jsem dost ležela, jen asi od 8 dne jsem začala mít starosti s tím synovcem. Příště budu asi chodit do práce.
Teď si ale užívám malého synovce, mám to opravdu jako přípravu na svý, možná...

qiara
23. máj 2007

zdeena jsme na tom stejně! Já si taky dávám pauzu a taky jsem to ješťě nedostala, ale na injekci nepujdu (jsem se rozhodla). Už tak do mě naprali dost hormonů. Prostě počkám, až to příjde. A taky přemýšlím na další IVF o Pronatalu. Je mi smutno, že pořád nemám mimi a beznaděj se snažím potlačovat a vnucovat si všelijaké jiné plány na nejbližší dobu. Jako přestat mimi chtít a přestat doufat. Pak to třeba vyjde dřív. No ale nevim, jestli mi to jde 😉!? A prosimtě promiň, ale nepamatuji si kolikáté IVF či KET jsi měla? Hezky si užívej pujčené mimi, třeba na tebe přeskočí babybacil 😀

jeja1505
24. máj 2007

Caute babky,
tak je mi to luto,ze to nevislo.Nam tiez nie.No mame este 6 nanuckov tak KET bude o mesiac.Cakanie je hrozne,fuj.Je mi tie smutno z toho vsetkeho,pozerat sa ako ine vlacia kocarik....Je to strasne tazke to prekusnut.No raz sa to podari,nie?Treba len dufat..... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre