Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

andi2
27. jan 2010

eva-Jo mě ho píchly v sanusu na gyndě a to sestřičky vždycky už věděly jakmile někdo přišel večer na devátou a ted naposledy říkala to už jste kolikátá dnes. 😉 baraf taky mě to mrzí.Tak bojovat dál nic jiného nezbývá. 😉 fillinka tak ted domlouvat mimískům 😉 koukám,že si pícháš fraxík já mám zas anopyrin.A prednison mě ted nedaly nevím proč. 😉

rebeca_1
27. jan 2010

Katne, zajtra drzim palceky na krvicke! Bude dalsia maminka pripisana do tabulky? Mohla by byt....

Venika, ako dopadol dnes UTZ? Kedy ides na KET?

jani2
27. jan 2010

ahojte,
baraf, to je mi ľúto, že tá nádej je preč. Tiež som veľmi držala palce, aby tam HCG predsa len bolo....moc by to pomohlo aj nám ostatným....sa mi zdá, že je tu tehuliek ešte málo ☹
fialinka - tak pevne verím, že sa drobci pekne uchytnú...alebo aspoň ten jeden siláčisko 😉 ...inak je to fakt zvláštne, že pri takých ranných štádiach embryjka je možné odstrániť aj niekoľko buniek a aj z jednej ostávajúcej bunky sa vyvinie plnohodnotné bábo...viem, že aj pri PIGD sa jedna bunočka vezme a embryjku to neuškodí. Inak ktohovie ako je to pri blastocystách (tie majú okolo 100buniek), či sa už nesmie poškodiť ani jedna bunka, alebo či ešte každá z tých 100 buniek je nahraditeľná...no musím sa v sobotu opýtať embryologičky.
venika - tak som tiež veľmi zvedavá kedy bude KET?
..a mimochodom, napísala som aj katne a modene do IP, aby sa ozvali....bola by som rada, keby aspoň oni dali nádej, že KETy vychádzajú...ale obávam sa, že ak sa nehlásia, že to nebude dobré 😢 ..hm, asi mám blbú náladu, idem radšej preč z netu.

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.01 test ???
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 30.01 – KET
venika: 27.01 – UTZ
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

fiallinka
27. jan 2010

jani, tak mně to vlastně taky překvapilo, že to má ještě cenu zavádět, ale embryoložka říkala, že ty zbylé buňky jsou pěkné a živé (oni asi poznají, když začnou odumírat), tak že to má rozhodně cenu že tím nic nezkazím a že se třeba aspoň podpoří, přece jen vylučují nějaké hormony... možná mne utěšovala, nějak tam na mne padla depka...

jani2
27. jan 2010

joj, a ešte jedna dôležitá poznámka:

fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test

jani2
27. jan 2010

fialinka - ja sa ti nedivím, že depka prišla...na mňa už asi tiež....nejako sa tu nedarí...a keď si predstavím, že ja idem len pre jedno embryjko, tak tá šanca mi príde skoro nulová 😢 ..asi sa musím na to vyspať.

fiallinka
27. jan 2010

jani, ale ty jich máš hodně a to tvoje bude krásné velké a dobré a to je něco úplně jiného - budou mít z čeho vybírat...

jani2
27. jan 2010

možno je ich dosť, ale bude sa rozmrazovať len jedno a ak sa v ten deň nerozmrazí dobre, čo potom?..zrušia mi KEt tento mesiac, alebo ďalšie embryjko rozmrazia na druhý deň?...to sa zas prepásne ten vhodný deň na transfer..nuž máme to veru ťažké, ja by som tak chcela otehotnieť prirodzene!!!..žiadne ETy či KETy 😖

rebeca_1
27. jan 2010

Babulky, je cas aby som sem vstupila....
Co je toto?
Nejako mi zosmutnievate...
Posielam Vam megadavky pozitivnej energie a aj pozitivneho myslenia!
Nemozeme byt predsa smutnucke, musime bojovat!
Embryjka sa urcite u nas vsetkych zacvaknu!
No, ved ja som Vam to uz tam hore trosku vybavila a este sa za Vas aj pomodlim...
Tak prosim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
No tak veru 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Usmievat sa treba, len vtedy pridu babatka!!!!

venika86
28. jan 2010

Ahoj holky. Tak se hlásím s novými zprávičkami.
KET mám naplánovaný na 2.2.2010 v 10 hodin. Jinak sliznice ani nic moc, jen 8mm, ale doktorka mi řekla, že je to prej v pořádku, tak nevím. Mám strach, že je to málo. A to jsem pila i různé bylinky na podporu sliznice.
Bohužel jsem četla ty smutné zprávy 😔 mirnkam, baraf - co říct, myslím, že vše bylo vysloveno. Hlavně neztrácet naději.
Fiallinka - to jsou dobré zprávičky, že jsou dvě 🙂 To by bylo, aby se aspoň jedno nechytlo 😉

aniii
28. jan 2010

ahojda,
jani měla jsem jen 2 mrazáčky ze 2. IVF, které na mě čekají 😉 . 1. IVF ET jsem měla mimoděložní a přišla jsem o 1 vejcovod. KET nevyšel. 2.IVF ET pozitivní, ale až v pozdním stupni těhu přerušeno kvůli VVV miminka. Do té doby jsem se sliznicí problém neměla a tělo fungovalo,ale teď najednou bum a sliznice špatná. Mámi strach, jestli se mi teď povede vůbec otěhotnět, když je tělo nastaveno jinak. Vlastně ani bez té sliznice nemůže IVF proběhnout, takže se musím modlit, aby se to zlepšilo.
baraf a mirenkam ☹ , ale hlavu vzhůru, jednou to musíme dotáhnout do zdárného konce všichni, to by nebyla na světě žádná spravedlnost!!!

fiallinka
28. jan 2010

venika: jé, tak to je za chvíli... neboj, sliznice dorozste 🙂, ještě má chvíli čas...
anii: jejda, co to čtu...to je mi moc líto, že jsi přišla pozdě o miminko, to je to nejhorší...a to se zjistilo po amniocentéze? Ufff... moc ti přeju, ať ti to už fakt vyjde
Rebeca: nechceš třeba už testnout, moc ráda bych tu četla o tvých dvou čárkách... a jak se cítíš? Mně zatím bolí břicho, ale to je prostě asi tím, jak tam zavedou ten katetr...

Včera jsme měli doma výbornou debatu o tom, jak to vlastně funguje, že ty embryjka "nevytřepu" a sama nevím. Teď jsem Juráša udala babičce, takže mám docela klid, ale že bych ho vůbec nezvedala, to se říct nedá.. a nakoupit jsem taky musela, a oběd taky musím udělat, ať neumřu hlady 🙂

rebeca_1
28. jan 2010

Fialinka, chcem byt este v nadeji, ze je to tam. Kebyze mi vide negativny test, tak sa urcite zrutim, takto to je urcite lepsie. Predsa si mozem pohladkat brusko a prihovorit sa miminkam v brusku. Za celych tych 8 rokov som 6 krat v nadeji a mozno to predsa len teraz vide...

Venika, tiez si myslim, ze sliznica dorastie. Bude to dobre..

Aniii, ty si mala potom podobny osud v tehotenstve ako Fialinka. To muselo hrozne moc boliet taka strata. Ste velke bojovnicky, mate u mna zato jeden velky obdiv...

fiallinka
28. jan 2010

Rebeca, a kolikrát jsi teda vlastně absolvovala ivf? Nebo něco jiného...? Nebo se někdy zadařilo i přirozeně? Jestli nechceš, nepiš...

venika86
28. jan 2010

holky, akorát mě napadlo, že mi nikdo neřekl, jestli si mám taky zavolat, jak to vypadá s rozmražením embroušů.

rebeca_1
28. jan 2010

Fialinka napisem, preco nie...
Absolvovala som 4 krat IUI, 1 krat IVF, ICSI, ET a v septembri IVF, ICSI bez ET, KET prave teraz.
Prirodzene sa nam nepodarilo otehotniet ani raz.

rebeca_1
28. jan 2010

Venika ja som nevolala, myslim, ze oni by ta urcite kontaktovali, keby nieco..

evaav
28. jan 2010

ahoj Bojovnice držím všem čekatelkám pěsti,já jak jsem vás tady včera a dnes četla tak jsem se šla podívat na své tehotenské testy,ano mám je celou tu dobu schované má jich osm a koukala jsem , jak tenkrát čarka sílila a prosila at se to podaří znovu mně i vám všem 🙂 🙂.

rebaca1 já tenkrát taky ne testovala měla jsem strach.
anii ty jsi toho také dost prodělala takže taky už musí příjít štěstíčko moc ti to přeji

fiallinka s tím klidem to bude u nás pak asi stejné copak nákup to manžel obstará snad,ale z toho že bych malou vůbec nezvedla to teda nevím jak půjde už jí ted cepuji

evaav
28. jan 2010

taky jsem absolvovala IUI 1x ale moc jsem tomu nevěřila pak mě stejně hned nevrhli IVF

rebeca_1
28. jan 2010

Evaav a vyslo to vtedy? Niekedy je lepsie netestovat.
Prajem ti vela stastia!

evaav
28. jan 2010

rebeca vyšlo 😉 já si je pak dělala,abych věděla jak to vypadá 😉
tobě taky přeji moc štěstí a taky tobě posílám ted energii zase já 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉
fiallinka tobě také 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

afrika
28. jan 2010

ahojte babuľky
ja mám len jednu otázočku - je úspešnosť KET omnoho nižšia ako pri ET? čo Vám na to povedal doki?
držkám pršteky 😉

venika86
28. jan 2010

afrika - uvádí se, že se šance při KET snižuje o 15%, ale je to individuální. Však prolistuj a uvidíš, kolik je těhulek právě z KETu 🙂
Doufám, že mi budeme mezi nimi 😉

aniii
28. jan 2010

fialinka,
ve 20. týdnu při UTZ mi přišla doktorka na vadu obou ledvin miminka. Vzhledem k tomu, že vada to nebyla jistá a jasná a nevědělo se jak se to bude dál vyvíjet, tak se skoro 2 měsíce řešilo, co bude dál a my jsme se s manželem snažili o mimčo bojovat a běhali od odborníka k odborníkovi, ale nakonec jsme to pro špatnou prognozu vzdali.
Ale je to už za námi a musíme jít dál. Jen potřebuju, aby se tělo vzpamatovalo a mohli jsme dál bojovat.
A taky jak tady budete postupně všichni těhulkovatět, tak mi to bude pomáhat 🙂

baraf
28. jan 2010

ahoj holky,

tak jsem se snad z nejhoršího vyspala a oklepala. a teď půjdu vygruntovat celej barák, abych přišla na jiný myšlenky. vůbec jsem nečekala,že mě to tak sebere. teď čekám na pořádnou ms a pak znova do boje. však to vyjde-MUSÍ.
všem moc moc držím palečky a posílám energii,co mi zbyla 😉

rebeca_1
28. jan 2010

Dakujem Evaav..

fiallinka
28. jan 2010

anii, to je mi moc líto, muselo to být hrozné a hrozně namáhavé, takhle dlouho se bát a mít nejistotu a nakonec vše špatně... to u nás ta hrůza trvala naopak jen pár minut, možná to vlastně bylo dobře... A teď ti budu moc držet palce, ať už se konečně dočkáš...

Rebeca: díky...no, taky už sis užila...

afrika: podívej se na www.stránky svého CAR, většinou tam mají výsledky... ale nižší ta šance je, u nás je to cca kolem 30%, ale prý nejvíc záleží na kvalitě rozmražených embryí...

h.jitka
28. jan 2010

ahoj, ještě jsem tu nebyla, ale teď mě úplně polilo horko. beru od minulého týdne 3x denně Estrimax a dnes jsem si ho zapomněla vzít s sebou do práce a v poledne jsem se tam nedostala. myslíte, že si mám vzít večer dva nebo prostě to jedno vynechat? 😒
všem, které už jsou těhu gratuluju k začátku a těm, co čekají tak přeji ať se drží.

baraf
28. jan 2010

h.jitka-já nevím, já bych ho asi vynechala, ale fakt nevím.

fiallinka
28. jan 2010

h.jitka: ahoj 🙂, já bych ho vynechala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre