Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

gejbicr
5. aug 2010

soni a afrika-budu na vás zítra moc myslet,holky,vždyt jste strašná motivace a naděje i pro mě🙂)takže se držte a doufám že zítra si tady přečtu jen ty nejlepší zprávy.-))

soni1
5. aug 2010

@gejbicr Ďakujeme, veríme, že sa nám to podarí, však afrika? Aj keď ja nemám veľké šance, lebo tehu test som mala na 12 deň po KET stále negatívny.

bublina_dd
5. aug 2010

@soni1
@afrika - baby držte sa zajtra, nech rozšírite rady tehuliek... Čo najmenej nervov, tie bábätkám neprospievajú...

bublina_dd
5. aug 2010

@gejbicr, @avwe - ďakujem za povzbudenie... aj keď to ťažko znášam, dúfam, že zajtra mi bude lepšie, ale neviem neviem ako to vydržím do stredy budúceho týždňa...

awe
5. aug 2010

@afrika strach je o to vacsi, ze si netestovala, cize nervy pracuju...ale neboj, budes mat krasny vikend, uvidis 😉 daj vediet, drzkam palce 😵

afrika
6. aug 2010

baby ja nemôžem ani spať. bojím sa, že tomu bude koniec- že sa to nepodarilo....
ďakujem Vám všetkým za držanie prštekov, je milé prečítať si, že niekto na Vás myslí 😵 .

afrika
6. aug 2010

ahojte, ani neviem ako na tom som....na utz nebolo nič vidno, sliznica má len nejakých 6,5mm. samozrejme som to v aute hneď oplakala. zobrali krv, poobede výsledky. kúpila som si 2 testy a urobila som ich - ale nie z prvého ranného moču. no a pozerajú na mňa dve čiarky, slabšie ale pekne viditeľné a zobrazené po cca 30 sekundách-možno aj menej.
baby ja sa neskutočne bojím. nešpiním, nekrvácam-nič. čo si o tom myslíte?
inak so sliznicou mám vkuse problémy- zlá a nízka.

petronela82
6. aug 2010

@afrika - 14 dní po KET na UTZ nemusí být nic vidět, to si myslím že je v pohodě, tak sliznice je sice dost nízká, ale rozhodující bude HCG, musíš čekat - a zkus být v klidu - // na testu jsou tak že HCG v krvi bude - jaký jsi použila test?

afrika
6. aug 2010

ahoj
@petronela82 rapiclear - robím ho zakaždým. tie čiarky bolo hneď vidno. tá sliznica ma neskutočne štve. ako aa máš ty?

afrika
6. aug 2010

teraz si meriam teplotu v podpazuší a mám 37,3.

afrika
6. aug 2010

cítim, že sa niečo u mňa deje alebo dialo. mávam akoby záhu, vracia sa mi jedlo, začínajú bolieť bradavky-mám pri prsiach modré žilky, zíva sa mi vkuse.............

petronela82
6. aug 2010

@afrika - a ta citlivost je 10 neo 20? Já jsem dne 13 den po KET, testovala jsem 10 a 11 den a byl tam duch (na Mamatestu 25) a oba dny mi přišel stejný - že vůbec nesílil, tak jsem se na testování vyprdla a budu testovat až zítra (14den po KET) - strašně se bojí - k Dr. objednaná ještě nejsem - v našem CARu nechodíme 14 den na krev, ale objednáváme se když máme pozitivní těhu-test tak cca 21 dev po KET rovnou na UTZ, tak že buď v klidu že 14 den po KET na UTZ nic nebylo - to je v pohodě

petronela82
6. aug 2010

@afrika - v kolik budou ty výsledky

afrika
6. aug 2010

peti až teraz som si všimla tvoj testík 😵 😵 😵 . to by bolo úžasné keby nám to obom vyšlo. veď sme boli spolu aj v téme IUI 😵 😵 😵

afrika
6. aug 2010

výsledky sú okolo 15. sa zbláááááááááááááznim dovtedy. ja som testovala až dnes prvý krát. nechaj to aj ty už tak. pregnyl ti nepichali však? tú tvoju čiarku vidím

petronela82
6. aug 2010

@afrika - nene - pregnyl nebyl - ty jsi vydržela celých 14 dní netestit - jsi dobrá 😀 a teď jsi v práci nebo doma - zkus se nějak zaměstnat a nemyslet na to - na testu jsou // tak že v krvi HCG bude na 100% - a co baštíš na tu sliznici? zkus hodit testíky do alba ať je zhodnotíme 😀

petronela82
6. aug 2010

@afrika - už by jsme si to zasloužili - já si tě taky pamatuju z IUI - to jsme pokročilo, co? ☹ ale už jsme před cílovou páskou - musíš tomu věřit - drž se

afrika
6. aug 2010

peti som doma. mala som akurát dovolenku 14 dní a uvidím čo bude od pondelka..... muž mi nedovolí nič robiť, len ležať a odychovať. tak sedím a píšem 😀 . ty si v práci?
ako sa cítiš? bolí ťa bruško?

petronela82
6. aug 2010

@afrika - já byla doma týden (taky dovča) ale tento týden už jsem v práci - já jsem se chovala naprosto normálně, jen jsem přestala cvičit a nic těžké nezvedám, jo a bez sexu 😉 ale jinak se neomezuju - a těhu příznaky žádné nepoci´tuji, akorát se mi včera udělaly asi tři opary a afty a sem tam mě píchne v břiše, ale nějak se na to nesoustředím

afrika
6. aug 2010

pichanie mám aj ja. tiež som sa na to nesústreďovala-mala som tu švagrinú na týždeň s ročným synom. ale dnes som už nervózna hrozne

afrika
6. aug 2010

jani ako si dopadla? myslím na teba

awe
6. aug 2010

@petronela82 krasna ciarocka, drzim palce, nech uz len silnie 😉

@afrika takze si mala dnes pozitivny tehu testik? supeeer, gratulujem a cakam na vysledok tvojho hcg 🙂

78marcela
6. aug 2010

Ahoj holky, ráda bych se vás na něco zeptala. Zítra mám jít na KET, a mám z toho docela obavy, jak to bude s rozmražováním embrýsků. Stalo se některé z vás, že se po rozmražení nevyvíjeli? Nebo třeba jen jeden? Já mám zamražených 13 embryjí, s doktorem jsem domluvená na zavedení dvou, aby byla větší šance. Ale bojím se toho, že třeba jedno se nebude vyvíjet, tak nevím, zda si nechat dát jen jedno nebo rozmrazit další...ale když se rozmrazí další, a zrovna jak na potvoru se budou vyvíjet obě dobře, tak budu mít tři. Dávala jsme si některá tři?
Omlouvám se, ale jsem z toho docela zmatená, tak by mě zajímalo, jak jste řešili tento problém vy...díky moc za rady.

awe
6. aug 2010

@78marcela my sme mali len jedneho mrazacika, ten sa nam krasne rozmrazil a pozri, uz sme v 16tt 😉 takze nic sa neboj, sanca je rovnaka aj pri jednom, drzim velmi palce 😉

78marcela
6. aug 2010

@awe Díky moc a zároveň ti blahopřeju, to je prima, že se to zadařilo i při jednom. I když se stále bojím, jak to zítra dopadne. Neumím se nikdy rozhodnout. Snad to někdo za mě vyřeší a bude to.

awe
6. aug 2010

@78marcela nechaj to na prirodu, ale ja verim, ze sa ti krasne rozmrazia obaja snehuliacikovia, daj potom vediet, ako si dopadla 🙂

78marcela
6. aug 2010

@awe Určitě dám vědět, tak mi zítra v 9.30 držte pěstičky.

gejbicr
6. aug 2010

afrika-potichonku gatulujui slabá čárka je pěkný příslib že krev bude pozitivní🙂)dali ti něco na tusliznici? estrofem nebo ethinylestradiol/ten je prý ještě lepší/ a pij kontryhel..však já s tímto problémem bojuju už dva cykly-vždy mě odloží Ket prtze není dost vysoká sliznice☹(( tobě moc držííím!!je veliká naděje že to vyjde,tak nevěš hlavu a ,mysli pozitivně!!!
Marcela-embryolog by ti měl přesně říci v jaké kvalitě se embryjka zamrazovala a dle toho i poradit kolik jich nechat zavést..dala bych dvě a uvidíš-máte pěknou zásobu🙂))myslím že se rozmrazí až 95% bez problémů aspon tak mi to dr.říkal .kolikabunkové jsou?
petronela-zdravím a taky gratuluju k duchovi..drž se a neboj!vše dobře dopadne🙂))

78marcela
6. aug 2010

@gejbicr - Ahojky, já tomu přesně nerozumím, kolika buněčné jsou. Teď jsem koukala do té zprávy, co mi poslali, všechny jsou ve stádiu blastocyst, pak jsou nějak očíslovaný a tomu nerozumím, je tu třeba HB1 a HB2 v té jedné pejetě. Tak nevím.
Měla jsem 33 vajíček, a 29 se jich oplodnilo, dvě zavedli, 13 zamrazili, zbytek nic.

afrika
6. aug 2010

@78marcela hatchujúca blastocysta a to druhé sú známky. to máš dobré štádium. ja som teraz mala jednu hatch. blastoc. mala som zamrazené 3 a všetky sa rozmrazili

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre