Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

onno
19. nov 2009

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se provádí ket a kolik se doplácí.Dle zdravotních důvodů můžem jen jedno.Jaká je úspěšnost?Děkuji

matelko1
19. nov 2009

jani dakujem ti pekne.inac ja sama pochadzam z jednovaj.dvojciat. 🙂 ...

jani2
19. nov 2009

Walle - na KET sa chystám niekedy na prelome januára a februára, už to pred Vianocami nechcem riešiť, cez sviatky zvykneme mať dosť návštev z rodiny, dosť malých soplíkových detí 😉 a nerada by som ochorela práve v prvom trimestri...tak prečkám najprv toto obdobie plné zhonu a šup na KET-ko...ja dúfam, že úspešné 😉 Povedala som si, že budem tomu veriť od prvého dňa 🙂
Onno - tak ja som dnes pozerala výsledky jedného CAR a tam udávajú úspešnosť ca. 39%, a nás to bude stáť približne 4 000 tisíce...neviem, čo to tam zarátavujú, asi rozmrazovanie a jednorazovú transferovú súpravu.
Matelko - tak tam je pes zakopaný 😵 myslela som si že sa to dedí každú druhú generáciu...inak ja som tak strašne chcela dvojičky, no bohužiaľ 😢 ...ale tú sestričku, či bračeka ešte malej Janičke vybojujem 😉

fiallinka
19. nov 2009

walle: držím palce a vidím, že se rozmrazili obě 🙂... jinak vůbec nechci zlehčovat něčí bolest po potratu, je to vždycky hrozné, ale asi mne chápeš...
matelko: to máš perfektní v tom, že na otázku "a to máte v rodině nebo..." budeš odpovídat - jasně 🙂.... já jsem taky vždycky tvrdila, že to máme v rodině, těm sousedkám, co se nutně musely ptát 🙂...sice dvojčata má manželova sestřenice a to se nás opravdu netýká, ale....no uvidíš 🙂
jani: jj, taky budu bojovattttt a vidím to taky na ten leden 😉, praštíme do toho spolu 😉

a jinak vidím spoustu pozitivním příkladů, to je dobře...

matelko1
20. nov 2009

ahojte.ano ddi sa to kazdu druhu generaciu,ale tym,ze som podstupila umele oplod.tak sa to aj na mna prilepilo.som rada.u nas je to v rodine moja mama mala,jej starka.
jani mas pravdu,vybojuj malej este surodenca 🙂

rikuska21
20. nov 2009

Ahojte babulky,

Walle, velmi ti drzim palce a chcem a spytat, ci si aj PN?? ako sa citis???
Ja sa citim velmi zle, je mi na vracanie od &estrofemu, boli ma stale hlava a v pondelok idem na sono na 10 den, neviem sa dockat.

Aj ja sa snazim mysliet pozitivne, snad po tych 6 rokoch sa dockam,
V nasom centre bolo v poslednom case velmi upsene oplodnenie po Ketkách. snad tam budem patrit aj ja 😀
Prijala by som kludne aj dvojicky, len nech uz nejake babusko je

matelko1
20. nov 2009

rikuska dobre robis,ze sa snazis mysliet pozitivne.urcite to vyjde....prajem vam to baby. 🙂

lenkacar
20. nov 2009

onno ket se provádí katetrem přes děložní čípek kontrola utz kam se to zavede ..je to rychlé a většinou nic necítíš .. 😉

fiallinka
20. nov 2009

onno: no a peníze asi záleží jak kde, u nás je to kolem 5000,- Kč...

walle
20. nov 2009

ahojte budúce maminky 🙂
idem si vás prečítať...ale rikuška...teraz som tretí deň po KET...zatiaľ mi nie je zle...v prvý deň a pol ma bolelo bruško, ale dúfam, že je to zahniezdením!! 😉 vraj blastocysta sa zahniezďuje v deň transferu alebo nasledujúci deň...veríme... 🙂

walle
20. nov 2009

a mám PN...takú milú...manžel ma zamestnáva 😉

rikuska...ale tá hlava ma pobolieva. pravdupovediac...a teraz si lámem hlavu nad tým, ako to je...po KET sa berie napr. ESTRIMAX a spol. a DUPHASTON...nie utrogestan ako pri ET? ja neberiem utrogestan...a veľa ET berú...neviem sa teraz zorientovať, či aj po KET ... 😒 nevieš?

walle
20. nov 2009

riki...pi viac vody...keď nás bolí hlavička musíme piť...tie hormony aj zahusťujú... 😔

walle
20. nov 2009

UPOZORNENIE!! 🙂 🙂 🙂
vyzývam krásne budúce maminky aby / ak chcú/ si zmenili kliknutím na svoju fotografiu " logo" na aktuálnu informáciu o sebe...vidˇ.priklad vidíte , keď pôjdete myškou na moje "foto"...je to super, aj pre nové návštevníčky...máme o sebe aktuálne informácie a sme hneď v obraze, ktorá čo podstupuje a tak... ďakujem tým, tkoré tak urobia...a tie ktoré tak neurobia...aj tak posielam pusinku! 😀 😉

fiallinka
20. nov 2009

walle: a pro je vlastně dobré sexovat den předem 😉 ?

jani2
20. nov 2009

Fialinka - takže si sa rozhodla ísť do KET tiež až od nového roku? ja som myslela, že to skusíš už pred vianocami...ale pre mňa je to fajn, aspoň budeme naraz čakateľky na // a dúfam, že sa obe pekne naraz dočkáme a pôjdeme do nejakej tehulkovskej témičky 😉
Walle - tak keĎ bruško v tie prvé dni bolelo, tak to by mohlo byť dobré znamenie...ja si pamätám, ako som sa na druhú noc po ET prebudila na silné pichnutie v bruchu...vtedy ma napadlo, že to pichajú moje zrasty a bola som z toho rozladená, ale teraz som presvedčená, že to sa moje bambulky zavrtavali 🙂 😉 ..inak mne na KET-ko predpísal dr. práve Utrogestan, ono je to asi v každom centre rozdielne.
rikuška - tak sa snažíte už dlhých predlhých 6 rokov??? Už by si si to bábätko veru zaslúžila! držím palčeky!!!

fiallinka
20. nov 2009

jani, no jak jsem zjistila, tak u nás v CAR mají vánoční přestávku a přes vánoce a silvestr nedělají ET a mně by to tak vyšlo, takže je to jasné - i když ještě tam radši zavolám, tohle mi říkaly holky...i když si tak říkám, že možná bude lepší s KETem začít až po těch chřipkách 🙂

walle
20. nov 2009

ahojky...my sa snažíme už 7 rokov... ☹ ☹ pre dvoma rokmi som bola prvý krát v CAR
jani, fiallinka - vy ste také naše slniečka, rovnaké osudy...nech vám to vyjde na prvý krát a bez bolesti na srdiečku celé tehotenstvo...vy si to zaslúžite dvojnásobne!!! 🙂

insolka
20. nov 2009

Ahojte kočky ja čakam len na ms aby som začala s pripravou na KET .Mam pocit ako by telo štrakovalo stale nie a nie príst ☹ ☹ ☹ Chcela by som sa opýtať kto bol na kete a bral estradiol či ho bral stale alebo len na tie trio tyždne a potom len utroš

lucia.kl
20. nov 2009

neboj on príde 🙂 len si zisti v car, či robia ja cez sviatky, lebo ti to potom tak nejak bude vychádzať keď rátam.

insolka
20. nov 2009

to ma dr.pod kontrolou takto som začínala aj minuly rok s ivf ešte aj neskor 😉

walle
20. nov 2009

insolka...rada by som ti odpovedala, ale ja som brala ESTRIMAX od 1DC 2x1 od 10 teho dňa DC / aj kontrola/ 3x1 ESTRIMAX a od 12 DC som začala brať aj DUPHASTON. teraz po KET beriem tiež tie lieky...utroš nie.

vraj ESTRIMAX je to isté čo ESTRADIOL a moja gynekologička mi práve volala...a povedala, že je aj to isté čo utroš...pretože ja som sa obávala, prečo po KET neberiem UTROGESTAN. Povedala mi, že UTROš je len silnejší.

lucia.kl
20. nov 2009

ja som brala estrofem od 1DC a utrogestan od 14dc, od včera už konečne vysadzujem, sa teším, že od pondelka mi už nebude zvonievať pravidelne budík aby som nezabudla na lieky 🙂

insolka
20. nov 2009

Luci estrofem je to iste ako estradiol a ked si brala utroš tak si prestala brať astrofem?

lucia.kl
20. nov 2009

nie, brala som spolu oba až do vysadenia. aj estradiol má také pekné vedlajšie účinky??

insolka
20. nov 2009

.no ešte som ich niako nezaznamenala ale brala som ho po ET ale ma take iste zloženie

lucia.kl
20. nov 2009

ja som radšej už ani nečitala pribalovy letak, stačilo mi, že sa nesmie brať v tehotenstve, to keby sme sa tým mali riadiť, tak tie lieky neberieme.

walle
20. nov 2009

trošku tým liekom nerozumiem...veď gynekologička mi povedala že utrog je to isté čo estrimax...len silnejšía ty luci si brala obidve naraz?aj estrofem?

lucia.kl
20. nov 2009

hej aj estrofem aj utroš, estrofem je na rast sliznice maternice a utroš je na udržanie tehotenstva

insolka
20. nov 2009

.no presne tak luci to je na porazenie 😉 nikdy nevieš čo Ti može uškodiť

rikuska21
20. nov 2009

Jani, ano uz vyse 6 rokov by som povedala.
Walle, snazim sa pit, ale hlava boli ako delo, ten pocit na vracanie je hrozny, a ak som dobre informovana tak by som mala po ketku brat utroš s este nejake lieky ale neviem ake, v pondelok budem vediet viac
Walle a mame trosku spolocne osudy, mne ale zomrel syncek ked uz mal 6 rokov, a odvtedy sa nedari, ☹ ☹

Dievcata, aj va, bolo tak zle z liekov, konkretne z Estrofemu??? asi budem volat zajtra do carka, ze sa to neda vydrzat, idem si pichnut Fraxiparin, 😝

Este sa chcem spytat, ci beriete lieky v urcitu hodinu? mne sa to nejako nedari 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre