Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
14. jan 2010

baraf: to je dobře, že je vše ok, s manželem i se špiněním 🙂
mirenka: dobře, že na to přišli a je skvělé, že se rozmrazilo!

jani2
14. jan 2010

mirenkam - nad tým sa fakt netráp, mne keĎ robili ET, tak ho robili pod UTZ, tak som videla ako sa pri stlačení pipety objavila v maternici blikavá škvrnka, dr. vravel, že je to kultivačný roztok, v ktorom sú embryjka....takže dr. ti ukazoval tu tekutinu a ako laičke tvrdil, že to je embryjko....takže tak...a neboj, ja verím, že sa mu nič nestalo 🙂...a v akom štádiu bolo to embryjko?...a kedy si máš robiť testík?, rada by som to pripísala do našej tabuľky, ak teda nevadí...
baraf - tak je fajn, že sa to upravilo...ono niekedy treba telo postrašiť telefonátom 😉 🙂 😉 ...a sme radi, že si tu, aspoň je nás tu viac a navzájom si môžme držať palce

atlaselka
14. jan 2010

Jani děkuju 😉
Mirenkam budu držet pěstičky,aby se u tebe pěkně zavrtalo

jani2
14. jan 2010

...a v jednej témičke som našla zaujímavý link, je to čínsky horoskop - dá sa vypočítať podľa mesiaca počatia či to bude dievčatko alebo chlapec...tak na prvé tehotenstvo mi to teda sedí....tak sa trošku zabavte

http://www.mamaaja.sk/mamaajaUserFiles/File/kal...

....ked sa objaví tabulka tak hore sú vaše roky a na ľavo je mesiac kedy ste otehotneli.

mirenkam
14. jan 2010

jani bylo to blastocysta a testík mám dělat za 12-14 dní 😉

atlaselka
14. jan 2010

Jani já zas znám podle krve a dost hodně holkám to vyšlo,taky se asi jednou chybička vloudila,že to byl kluk a podle tabulky vycházela holka,není to stoprocentní,ale tak na 90% určitě.Mě vycházej podle té krve ještě dva roky holky,podle té tvé ted v lednu kluk.Ale ono to je spíš pro zasmání,hlavně když to bude zdravé a na světě že? 🙂
dobrou

venika86
15. jan 2010

Mě vychází na únor chlapeček 😀

fiallinka
15. jan 2010

hlásím, že jsem vyfasovala od hematologa fraxiparin a budu píchat už ode dneška, tak doufám, že ne zbytečně 🙂

jani2
15. jan 2010

fialinka - fúha, tak už tak skoro?...ale ty si predsa len mala pozitívny ten horší gén a smutnú udalosť za sebou 😔 ...teraz je to podchytené už od začiatku, tak všetko bude už v poriadku až do 40tt, ja jednoducho verím! 😉 ...inak ja idem na hematologiu 26.2., možno už budem po KETe, dúfam, že mi hematologička nevynadá 😖
mirenkam - tak ak to bola blastocysta, tak v tomto okamihu už bude pekne zavŕtana v teplej perinke 😉
..ten kalendár je len tak pre zábavu, veĎ podľa neho by všetky moje zamrazené embryjka mali byť dievčatká, keďže sa naraz oplodnili keĎ som mala 33...a to asi bude hlúposť....a je pravda, že hlavne nám (dlhoročným snažilkám) je úplne jedno či dievčatko, či chlapec, hlavné je aby bábo bolo zdravé 🙂 🙂 🙂
atlaselka - a to sa ako robí z krvi?...

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embyjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 22.01 - UTZ
jani: čaká na ms

jani2
15. jan 2010

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 22.01 - UTZ
jani: čaká na ms

...no, tak ako moja malá nevie povedať R, tak ja ho neviem napísať... 🙂

fiallinka
15. jan 2010

jani: jj, je to tak, já mám k tomu jen dispozici, krev mám ok - ale když je tam ta hormonální příprava, tak prý raději mi to dá (kdybych se na to nezeptala, tak ho píchám až cca od 8. týdne...).. a jinak já jsem se do kalendáře ani nedívala, minule mi vycházela holka a výsledek byl dva kluci 🙂... ale zato teď by to mohly být holky, mají jen 7 buněk (ty předchozí 8), tak třeba už teď drží linii 🙂

atlaselka
15. jan 2010

Jani jak píšeš hlavní je že bude zdravé,to jeslti to bude kluk nebo holka je jedno 🙂
http://www.pohlaviditete.cz/pohlavi-ditete-podl...
Jinak já jdu 25.1 na UTZ,jinak nového nic
mějte prima den

baraf
15. jan 2010

ahojky, jsem zpátky z caru, dr. mi zvýšila dávku estrofemu a uvidíme. zatím nešpiním, tak snad to vydrží.
hezký víkend 🙂

mirenkam
15. jan 2010

ahoj holky, tak mně by podle obou tabulek vyšla holčička 😉

rebeca_1
15. jan 2010

Ahojte baby,

tak ja som bola dnes vo Ferti na UTZ a doktor mi dal konecne termin na KET. Konecne som sa dockala.
KET mam naplanovany na stredu 20.1.2010 o 11,30 hod.
Velmi sa tesim...

rebeca_1
15. jan 2010

V prvej tabulke mi vysiel chlapcek a druhej tabulke mi vyslo dievcatko.
Viac verim tej druhej tabulke, chcela by som zdrave dievcatko ale samozrejme prijmem aj zdraveho chlapceka.

No zaujimave...

atlaselka
15. jan 2010

Nevadí Jani 🙂

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ,20.1.KET
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC,25.1.UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
jani: čaká na ms

Tak ve středu na tebe budem myslet Rebeca 😉 no zajímavé..

rebeca_1
15. jan 2010

Atleska dakujem, si zlata!
Ja ti to potom vratim, ty ides az po mne.

Len prosim vymaz mi ten UTZ, ja sa uz chcem posunut. Uz som za UTZ, uz sa bavme len o KET v mojom pripade.
Prosim!

atlaselka
15. jan 2010

Ok 🙂 jj díky..

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 20.1.KET
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC,25.1.UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
jani: čaká na ms

evaav
15. jan 2010

Ahoj vlastně dobrý večer tak se mi tona to úterý 19.1 nakupilo jedu už na desáto do HK s Verčou bude nás skoumat psycholog a ve 12h. dětský lékař v rizikovce a ve 14.30 dojde konečně na tenUTZ
mirenkam drším moc pěsti

rebeca_1
15. jan 2010

Dakujem atleska,
si pokladik!

Hned to lepsie vyzera.

Vsetkym babam predo mnou drzim hrozne palceky!
Vela oddychujte, papajte vitaminky a hlavne treba pozitivne mysliet!

Posielam pozitivnu energiu, drzte sa!

jani2
15. jan 2010

Evaav - aj ja som bola s Jankou u psychologa pred jej dvoma rôčkami, predsa len tieto predčasniatka viac sledujú...ale, klop-klop, psychologička ju pochválila, že je šikulka a má dobrú pamäť...len tu jej živosť trošku skritizovala, ale to by sa vraj rokmi malo spraviť 🙂 ....hrala sa s ňou, dávala jej rôzne úlohy, musela ukázať na všetky časti bábiky (ruka, nohy...), potom hrala s ňou niečo ako škrupinky (malé zvieratko schovala pod jednu škrupinku, boli tri, potom odviedla JAnkinu pozornosť niekam inam a až potom musela Janka ukázať pod akou škrupinkou je zvieratko)..bolo to celkom zaujímavé...však uvidíš....len to všetko pekne v ten deň zvládnite!!!! 🙂 😉 🙂
atlaselka - ja vymažem aj ten tvoj 1.DC, nech sú tam len aktuálne veci, ok? 🙂
...krásne sa to tu už KETuje, radosť podívať...a za každou chcem potom pri správe Test vidieť len //

mirenkam: 13.1 – KET, vložené jedno embryjko – blastocysta, 25.-27.1 test
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 20.1 – KET
evaav: 19.1 – UTZ
fialinka: 22.01 - UTZ
atlaselka: 25.01 – UTZ
jani: čaká na ms

rebeca_1
15. jan 2010

jani2 ahojky,
no tabulecka jasneze musi byt...

Skvele! Takze ja som stvrta v poradi. No to je super, len nech cas teraz pekne plynie.
Zajtra pridavam utrogestan 6 tabliet denne. No uvidime, ci to zvladnem
Tesim sa na stredu a potom uz budem len oddychovat.

Dnes som sa dozvedela rano sice prijemnu spravu od lekara ale vecer zase tu najsmutnejsiu.
Zomrel mi ujo dnes poobede a manzel mi stale opakuje "zivot za zivot"...
No doteraz mi bolo velmi dobre, teraz som sa rosypala trosku po psychickej stranke ale do stredy sa dam urcite dokopy, slubujem!
I ked nas caka v rodine pohreb, stale myslim na KET a opakujem si, ze to je teraz to najdolezitejsie..
Myslim pozitivne a tesim sa na stredu i ked so slzami v ociach..
Mam pri sebe toho najuzasnejsieho manzela a Vas tu, Vy vstci ste teraz moj hnaci motor a obrovska energia!

atlaselka
15. jan 2010

Jasnačka Jani 🙂 a rozkaz šéfe,všechny //
Evaav teda máš toho dosti na ten den,tak at všechno zvládneš
Rebeca to mi je moc líto..ale mysli pozitivně,já věřím že to moc nejde,ale zkus to,myslím na tebe

atlaselka
16. jan 2010

Hezkou sobotěnku tady všem přeju 😵

evaav
16. jan 2010

🙂 jani2 jsem na to teda zvědavá Verča je taky dost živá zvládá tak nějak na ten věk myslím dost ted se snažíme odbourat pleny doma když je nahá tak bez řečí na nočník jde ani o tom koikrát nevím jen když jí dám kalhoty tak si taky sedne ale udělá to skrz kalhoty neumí mi to prostě sama říct,že musí ,ale to je tím že odzačátku všechno chce dělat sama už když jí při narození dávali do nosu podporu na dýchání tak si to tak dloho strkala z hlavy až jí to sundali a dýchala si sama
jinak jsem dnes se vzbudila hodně brzo o hlavou se mně honilo to úterý jak to všechno dopadne a pak potom jak to budu doma zvládat být v klidu manžel říkal,že si kdyžtak vezme dovolenou tak uvidím
Dneska šla taky na KET jedna moje dobrá kamarádka ta už by si taky zasloužila aby se jim zadařilo má zasebou 2IVF a ted 1 KET chodí tam už od lonského června a miminko chtějí tak určitě osm let
moc vás všechny zdravím a hodně síly do boje 🙂

andi2
16. jan 2010

Ahojda můžu se taky přidat?mě ted čeká první Ket mám za sebou 2Ivf druhé bylo sice uspěšné ale v 8tt revize nyní po 3 měs.půjdu na Ket doufám,že to zmrzlinky přežijou máme jich šest.Chci se zeptat nechali jste si některá při Ketu udělat ten asist.hatching?My ho měli při 2 Ivf a zadařilo se ale nikdo neví jestli díky tomu.Embryoložka ho nechtěla dělat ale že jsme chtěli my.Moc díky. 😉

fiallinka
16. jan 2010

andi: ahoj, vidíš, o tom jsem vůbec neuvažovala a přitom při ivf jsme ho měli a podařilo se...

rebeca_1
16. jan 2010

A da sa to aj pri KET?
To by som mohla este rychlo zavolat do centra. Tiez ma takato vec nenapadla.
Esteze ta tu mame Andy2!

venika86
16. jan 2010

Ahojky. Tak já už se konečně dnes dočkala MS, takže začínám se stimulací na KET. Mám hroznou radost 😀
Já jsem taky slyšela, že se to při KET dá. Myslím, že to určitě není od věci ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre