Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lanna
16. máj 2008

PEETULKO dekuji a hodne stesti, proto ze to potrebujem.

lanna
16. máj 2008

MAMAK,ahoj a do kteriho CAR chodis, ja do GENNET.

lanna
16. máj 2008

mamak,jeste jednov citis nijakov zmnenu na sobe,nebo se citis furt stejne,ja sem 3 den po KET bricho mam jako balon, to je asy iekama, jinak sem hodne votravena,a bez nalady,

mamak
16. máj 2008

Chodím do Brna do Unicy no a změny na sobě nějak nepozoruji jen snad že chodím dost na malou ale to jen přes den, v noci mě to netrápí, no a pak ještě když dlouho sedím a rychle vstanu jako bych vstávala s kamenem v bříšku,ale je fakt lepší se nějak nepozorovat někdy totiž příznaky sou a těhu být nemusíš a zase naopak seš těhu a jako by se nic nedělo.Takže to si nevybereš a pak každá máme nebo spíše budeme mít těhu problémy jiné samozřejmně že bysme byly nejradči kdyby žádné nebyly což se může taky stát.

lanna
16. máj 2008

mamak,mas pravdu budu myslet na neco jineho,a vubec je to jeste byrzi neco citit,tak hodne stesti.

mamak
16. máj 2008

jj,přesně tak mysli na něco krásného já třeba přemýšlím nebo spíše plánuji dovolenou a sem schopna třeba půl dne listovat po netu a kochat se obrázkama moříčka a vůbec mě nedochází že sem byla na transferu.Samozřejmně když si jdu odpočinou tak si hladím bříško a už s ním mluvím ale to je jen a jen dobře takže tfuj,tfuj,tfuj hodně štěstíčka a ať se brzy těšíme s těch našich mimišek 😉 🙂

lanna
16. máj 2008

mamak,na dnesek se loucim uz musim do prace, pak se ozvu. Ahoj.

kaculek
5. jún 2008

Ahojky snažilky,

doufám, že Vám nevadí, že se přídám do Vaší diskuze. Pročetla jsem všechny příspěvky a přídávám vlastní poznatky.

Dojíždíme do Pronatalu, je to tam takové pohodové. Já jsem veškerá vyšetření prodělala u svého Gyn., který s Pronatalem spolupracuje.
Nyní jsem 10 den po 4 KET. A přemýšlím kdy si udělat testík (který den už je HCG znát). Dle CARu mám až 11.6. ale nedočkavost je silnější. Já začínala vždy KETem, protože po odběru folíků jsem měla hyperstimulaci a přenos nešlo provést.
Pokaždé jsem měla PN a už nevím co udělat aby se zadařilo. Minulý KET jsem měla tak krásný pocit že vše klaplo a opět nic. Do tohoto 4 vkládám veškeré naděje, ale musím přiznat, že jsem nějaká přecitlivělá a mám strach že to opět nevýjde.....
1 KET jsem měla v přirozeném cyklu. Ostatní mám řízené hormonálně. Estrofem 1-1-1, náplasti Climara 2 týdně a 3 dny před KET utrogestan 2-2-2. po transferu to samé + 1/2 prednisonu. Myslím si že hormonů hromada a stejně to prostě nevychází.
Je pravda, že je asi lepší počkat na testík až v určený den. U toho 3 KETu jsme s manželem nevydrželi a test udělali den před stanoveným termínem a byl pozitivní. Manžel měl ohromnou radost, ale mě pořád něco říkalo, že rozhodující je až ten následující den a to byl test negativní. U Dr jsem se pak dozvěděla, že se embryjko chytlo a pak pustilo. Ten pozitivní test zachytil HCG, které bohužel už mizelo.

Všem snažilkám přeji mnoho úspěchů a hlavně víru v to, že se brzy zadaří. Sama ale vím jak je těžké myslet na jiné záležitosti než na to zda se zadaří. A všem již těhu přeji mnoho štěstí.
Káčule

lenka20
6. jún 2008

kaculka - podla skusenosti tu z konika vela napovie test uz od 10.dna po ET. samozrejme su aj vynimky, ktore maju test negativny a krv pozitivnu - to je ten lepsi pripad...a velakrat sa stane to co aj tebe....ale skusit mozes kludne uz teraz, len sa psychicky priprav na obe moznosti a nerob unahlene zavery z toho 😉 aby si sa zbytocne nestresovala...zalezi od toho, ci su embrijka s predlzenou kultivaciou alebo bez nej, kedy asi sa uhniezdili - niektore skor, ine neskor.....najlepsi je ale az vysledok krve 😵 drzim palce nech je tento stvrty ket ten pravy 😵 😵 😵

kaculek
6. jún 2008

Lenka20, děkuji za info. Embryjko bylo 3 denní a 8 buněčné... Testík jsem zkoušela a byl negativní, ale zatím mě to nepřesvědčilo a čekám na příští týden, na den určený CARem, tak snad to dopadne.
Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale na psychiku je to opravdu dost náročné, především otázky okolí, jsou dost záludné a bolestivé.
Někdy se člověk cítí nad věcí, jindy ho to úplně pohltí, ale zřejmě to všechno k tomu též patří.

Holky všem přeji pěkný víkend a držím pěstičky pro štěstí.
kačulek

lenka20
6. jún 2008

to je dobry pristup kaculek, no to si mala embrijko bez predlzenej kultivacie a tie sa zahniezduju az okolo 7.-8.dna po ET takze testik este ani nemohol nic ukazat. drzim palce na krvicku 🙂

arku
7. jún 2008

Ahojky snažilky ( KETulky ) 🙂

Ráda se k vám přidám. Jsem po 1. neúspěšném IVF a teď mě čeká 1. KET.
Zítra mám jít na UTZ , tak uvidíme . . . . moc si přeju aby to vyšlo!
Hledala jsem podobnou diskusi, abych zjistila, jak je KET úspěšný , ale koukám,že
je to spíš zázrak, když to vyjde! 😕
Všem moc držim palce, hodně trpělivosti a štěstí. 🙂

sany79
7. jún 2008

Ahojky,taky stimuluji na KET. Ta spěšnost je asi hodně malá!! Jaké berete před a po KET léky? Já uživám 3x1 Estrofem, 1x Prednison a pak budu mít 3x 2 Utrogestan.
Hlavně aby nám mrazáčci přežily to rozmrazení!!!! 🙂

chycky
7. jún 2008

Ahoj arku. KET je embriotransfer?

dicinka1
7. jún 2008

chicky..kedy ides na to?

chycky
7. jún 2008

No dicinka. Počítam,že v auguste už môžem mať v brusku embrijko-možno. Lebo štvrtok sme dali žiadosť na poisť.tak tak počítam.

chycky
7. jún 2008

Ale už som raz bola.

kuspitka
7. jún 2008

chycky budem sa tesit ked budes v tehu mozme ist na spolocnu dovolenku dve tehotne 😀

arku
7. jún 2008

Chycky - KET je Kryoembryotranfer ( což je transfér rozmražených emrii ). 😉
Já beru zatim Prednison 1x 1,5 a po transfétu ( pokud to sněhuláčci přežijou ), tak budu mít
Prednison , Fraxiparin ( injek.) , Utrogestan . . . .

Sany - tak držim palce! 😉 Taky mám strach aby mrazáčci přežili!

chycky
7. jún 2008

arku,dík. Bolo mi čudné,prečo to nepoznám. Ja som žiadnych mrazáčikov nemala. Tak asi zato. kuspi...to by bolo seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeenzačnéééééééééééééééééé !

kuspitka
7. jún 2008

tak to by bolo dobre mozno to tak bude len si davaj na seba pozor.

arku
7. jún 2008

Kuspitka - ty jsi byla na KET ( kolikáté ) ??? Přeju hodně štěstí, aby se zadařilo a embrísek se zabydlel! 🙂
Kolikátý den byl transfér?

Chycky - neni zač. 😉 Třeba ani žádný mrazáčky potřebovat nebudeš!

chycky
7. jún 2008

možno? Určite !

kuspitka
7. jún 2008

tak ja som bola na ICSI .na 6den bol transfer mala som predlzenu kultivaciu

chycky
7. jún 2008

vidíš arku ! Tak na to som ani nemyslela,že mrazáčkov nebudem možno potrebovať. To by som ale musela mať dvojičky teraz,lebo túžim mať 2 detičky

arku
7. jún 2008

Aha, tak to byl ET po IVF ( a né KET ). A máte ještě nějaké embrijka zamražené?
My jsme měli při IVF taky ICSI a transfér byl 5. den . . . to nám holt nevyšlo! ☹
Takže teď doufám v KET!

kuspitka
7. jún 2008

mam zamrazenych 6..
Anka ty aspon mozes mat dve ale ja nie

chycky
7. jún 2008

Držím palce. Už za tú námahu si zaslúžime pozitívny výsledok k bábätku.

chycky
7. jún 2008

kuspi...nemôžem. Som chudučka a to vravel lekár. Jedine,ak by s nami embrijko vybabralo a v brusku sa to jedno rozdelilo ešte na 2 babätká. Aj to sa stáva pri jednovaječných.

arku
7. jún 2008

Chycky - 🙂 tak třeba se zadaří a budou hned dvojčátka ( i to se často stává ). 😀
Jak je dnes na Slovensku? Byli jsme 2x v Tatrách (Lip. Hrádek ) na dovče - super, moc se nám líbilo a rádi na SL. vzpomínáme! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre