Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

melisska
25. jún 2010

awe, ved to som myslela🙂 😉

zuuuzana7
25. jún 2010

@awe ako dlho si ty mala vtedy to spinenie, ja som dala utros idem na wc a opat na papieri ... co myslite mam ist do nemocnice?

melisska
25. jún 2010

zuzi asi budem testovat v pondelok, lebo mm povedal, ze ak nic aby sme zbytocne nesli do KE

zuuuzana7
25. jún 2010

@melisska je melisska tak to budem velmi velmi na teba mysliet 🙂

melisska
25. jún 2010

dakujem🙂 😎

afrika
25. jún 2010

ahoj zuzi. utrog. môže niekedy spôsobovať špinenie pri vkladaní. hovorili mi to v centre. v tom prípade odporúčajú užívať cez ústa. ale určite najprv konzultovať s dokim. mne sa to stalo pri IVF a toto mi povedali.

chrobacek
25. jún 2010

@zuuuzana7 já myslím, že pokud to není moc tak není třeba chodit do nemocnice

zuuuzana7
25. jún 2010

jeee ahoj afrika, aj ty si spinila po ivf?
chrobi ono to neni nejak moc ale az ma zaludok boli z toho stresu ...

chrobacek
25. jún 2010

@zuuuzana7 no to se nedivím já jsem na palici i u toho slábnoucího testu co teprve ze špinění, ale mám to hodně těhulí tak si myslím, že to je v pořádku a není potřeba plašit spíš by jsi měla být v klidu a nic nedělat

afrika
25. jún 2010

zuzi ja som vám vtedy o tom nepísala. bolo to jeden deň, tiež vlásočnica. doki povedal, že sa to niekedy pri vklade z utrog. stáva a mám brať perorálne. prešlo mi to. a s tím zuzka môj potrat vôbec nesúvisel ak ťa napadlo to. toto viem na 1100000 percent 😉 .

zuuuzana7
25. jún 2010

@chrobacek mas pravdu mala by som sa nejako upokojit a sup do postele ...
chrobi ale tie testiky predosle si mala ukazkove, cize ja si myslim, ze to proste vyjde 🙂
ale ten pocit strachu a napatia ti asi nevezmeme ...

chrobacek
25. jún 2010

@zuuuzana7 předtím ano to bylo na jedničku ale dnes jsou prostě slabší a tak se bojím, že se mimčo/a pouští

zuuuzana7
25. jún 2010

afrika fakt? asi to ma fakt vela bab ... mala by som sa ukludnit ... dakujem
len ked to uz druhy den je ... uz mi asi aj sibe ...

afrika
25. jún 2010

zuzi čo tak brnknúť dokimu a opýtať sa ho na užívanie perorálne? 😉

afrika
25. jún 2010

dnes som bola taká protivná k mužovi až mi slzy išli ☹ , ale už je ok.

zuuuzana7
25. jún 2010

@chrobacek ani si to nepripustat ... aj ked viem ze nie vzdy to ide ... ja si vzdy poviem, ze ja to teraz aj tak nemozem nicim ovplivnit a tym stresom len zhorsim, ale ako pisem nie vzdy sa mi to podari ... mam hodiny ked uplne prepadnem tejto panike a potom vyjde opat slniecko a tesim sa ...

chrobacek
25. jún 2010

@zuuuzana7 tak jo kočky v pondělí tu vystavím ty dálnice jo?

zuuuzana7
25. jún 2010

@afrika no afrika este pockam, lebo minule mi povedal, ze len oddych a uzivat tabletky ako mi kazali ale ak by sa to zhorsovalo tak urcite vlietnem na pohotovost ...
je afrika ja som mala priam slzave zachvaty ... to su tie nervy a napatie

zuuuzana7
25. jún 2010

@chrobacek beriem ta za slovo 😉

chrobacek
25. jún 2010

😉 😉 😉 musí to tak být 🙂

chrobacek
25. jún 2010

@zuuuzana7 já jsem si ty testy dnes už taky obrečela

zuuuzana7
25. jún 2010

chrobi to ti verim ... ale teraz klidek ... nohy hore ... horuce kakao a predstava ako budu asi vase malinkate vyzerat 🙂

awe
25. jún 2010

@zuuuzana7 ja som spinila v case, kedz som mala mat MS a bolo to asi 6 dni...zabral mi ten ascorutin asi, spinila som aj v 9tt, ale iba raz...neboj nic, ak sa ti ale nieco nezda, chod k lekarovi, nech si kludnejsia.

awe
25. jún 2010

@zuuuzana7 inak mne aj napriek spineniu kazali nadalej uzivat utros vaginalne, vraj to s tym nesuvisi a lepsie sa vstreb, ked ho uzijes vaginalne, ma vyssi ucinok, tak ja uz neviem 😕 inak ja stale lezim, uz som si zvykla, pre babenko urobim vsetko, som PN.

zuuuzana7
25. jún 2010

@awe a co ti vlastne k tomu spineniu povedali? z coho to je?

awe
25. jún 2010

@zuuuzana7 nepovedali nic, bolo to na zaciatku, takze trebalo vyckat, ako sa to vyvynie....a po kontrole na ultrazvuku, kde bolo vsetko ok mi povedali, ze to mohla byt prasknuta cievka...cokolvek.

derylka
26. jún 2010

ahojte... chcem sa spýtať.. kedy ste boli - koľkí deň na kontrolu pred KET... pri užívaní tabletiek myslím... mne doki povedal že od 16 do max 19 dňa sa mám ukázať .... ale 16 vychádza na sobotu... a 19 sa mi zdá už trošku neskoro... kedže vraj cca 21 deň sa robí KET... kedy ho robili Vám????.. vopred ďakujem..

78marcela
26. jún 2010

@derylka - ahoj, já zrovna před dvě ma dny jsem dostala rozpis na KET, jakmile dostanu ms, tak se objednat na kontrolu sliznice na ultrazvuk přesně 13.den a na KET půjdu buď 19.nebo 20. den cyklu. Tak to mám přesně v papírech.

derylka
26. jún 2010

78marcela .... no ja som am bola asi tak cca 2-3 týždne... dostala som rozpis ako užívať lieky.... a teda od toho 16 do 19 sa mám ukázať na utz.... tak teraz neviem... nerada by som zase niečo prešvihla.... už sa mi to predlžilo zbytočne skoro o 3 mesiace... mala som OHSS a potom som čakala na mrchu, potom som sa dohodla že ešte jeden mesiac pre istotu si dáme pauzu.... teraz mi zase týžden meškala mrcha.... a ked som si vypočítala tie dni.. skoro ma porazilo.... začína sa to komplikovať... :(

78marcela
26. jún 2010

@derylka Mě naordinovali pauzu jeden měsíc. Budu brát norethisteron 10 dní, pak vysadím, dostanu ms a pak mám brát zase estrimax a asi po té kontrole (13.den cyklu) zase dostanu utrogestan navíc. A u vás v caru tě nechtějí objednat na sobotu? u nás dělají téměř nonstop, sice je omezenější provoz o víkendu, ale stále tam někdo je, tak třeba u vás taky, ne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre