Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sssilvy
19. jan 2011

@kenya83 ..........je to 7 deň po KET a vtedy mali vajíčka 3 dni. Tak teraz môžu mať 10 dní a ak to vyšlo, už by mali by aj uhniezdené............. A ak to nevyšlo neviete niektorá, kedy dostanem menzes? Či normálne ako mávam, alebo to mešká následkom hormónov, čo užívam. Lebo v noci som nespala skoro vôbec........strach, nervy a pobolievalo v brušku ☹

piskotka207
19. jan 2011

ahojte, ket mam uz za sebou. 2 bublinky su v brusku, bodaj by sa im tam pacilo az tak ze tam ostanu 9 mesiacov 🙂
Su iba stvorbunkove tak dufam, ze im prostredie prospeje a zacnu pekne rast...

piskotka207
19. jan 2011

@sssilvy ja som dostala menzes vzdy na 4 den po vysadeni utrogestanu.

kenya83
19. jan 2011

@sssilvy hlavne sa nestresuj a žiadne nervy, ale pohoda. Ono tieto tvoje stavy môžu na to vplývať 🙂 Nechaj tomu voľný priebeh, aj tak to nijako neovplyvníme 🙂 Určite sa im u teba páči a už sú určite uhniezdené ak nie 2 😉 tak určite 1 😉 A čo sa týka menzesu, v prípade že by sa embryjká neuhniezdili mala by prísť MS v termíne, ale je pravda, že utrogestan mrchu aj brzdí. Ale od vysadenia utrogestanu by mala MS doraziť do 3 dní. 🙂 držím palčeky 😉
Ja viem ono sa mi to ľahko vraví, keď ešte nemám po KETE, toto isté čaká aj mňa, ale už teraz sa snažím pripravovať sa na to 14 dňové čakanie ako to vlastne dopadne 😉
@piskotka207 tak si ich len pekne hladkaj a rozmaznávaj 😉

zufalka
19. jan 2011

ahojte,pripájam sa do tejto diskusie,aj ja čakám začiatkom februára mrchu a idem na Ketko,tak vám všetkým držím palčeky 🙂
@piskotka207
@sssilvy babulky lepší all inclusív ako u vás v brušku fazulky nemôžu mať,takže tfuj,tfuj nech sa zahryzkajú na plných 9 mesiacov 😀 😀 😀

deinad
19. jan 2011

@kenya83 dakujem, a Tebe zelam prijemnu pripravu a aby Ti to co najskor ubehlo. ja dufam, ze aj moji drobci sa dobre rozmrazia a budu bojovat dalej, kolko si ides dat vlozit?

deinad
19. jan 2011

@piskotka207 drzim palceky tfuj tfuj tfuj 🙂 verim, ze uz coskoro sa zaradime vsetky medzi tehulky

kenya83
19. jan 2011

@deinad ďakujem mojka 🙂 stále sa neviem rozhodnúť koľko dáme vložiť 🙂 máme len 2 blastocysty. Keď dáme vložiť 1 v prípade, že by to nevyšlo je tam ešte šanca, že by mohol vyjsť ďalší cyklus druhý pokus. Keď dáme vložiť 2 je tam šanca o dosť vyššia ale môže sa stať, že to budú dvojičky 😀 Tie by mi síce po tak dlhom čakaní na bábätko určite nevadili 🙂 Lenže ak by nevyšiel KET s 2 embryjkami bolo by to veľmi zlé ☹ museli by sme absolvovať nový cyklus IVF od začiatku 😔 pomóóóć čo mám urobiť? 🙂

zufalka
19. jan 2011

@kenya83 ahoj,ja mam tiež už len dve blastocysty a nič viac.Ale som rozhodnutá že si dám vložit obidve ak sa samozrejme v poriadku rozmrazia .A ked z toho nič nebude tak si možme pripravit 5000 eur a absolvovat nový cyklus 😒

noe
19. jan 2011

@kenya83 ahojky ak mozem 😉 presne viem ako sa cits. Cely december som nad tym premyslala. Tiez sme mali 2 mrazacikov. A ako sa blizil den KET som sa viac bala ci sa aspom jedno rozmrazi. Ale dali sme rozmrazit obe a dufali, ze sa rozmrazi aspom jedno, aby sme mohli na transfer. A moji milacikovia sa rozmrazili obaja a od pondelka si ich hrejem v brusku. Manzelik sa strasne tesi na dvojicky, tak sa modlime aby aspom jeden bobacik vydrzal, ak by obaja, tak by sme boli najstastnejsi.
Nam pri rozhodovani pomohlo to, ze ak ma len jeden prezit? Tak naco vkladat po jednom a ten prvy neupech si zas odplakat a zas mesiac cakat a vkladat druhe. Vlozili sme obe a ak je aspom jedno zivotaschopne, tak vydrzi. Ak ani jedno, tak je jedno ci sme ich vlozili naraz, alebo postupne.
Viem, ze uz nemame nic a caka nas dalsie IVF... no aj tak sme sa rozhodli pre 2 naraz 🙂

Ja som totiz nechcela bobacikov oddelit. Nech su spolu 😵 😵

Urcite sa rozhodnes spravne 🙂

noe
19. jan 2011

@sssilvy je to individualne. Niektore babulky dostanu cerveny uz na 7den od vkladu, co je vlastne nejaky 27dc. vtedy by mala normalne cervena prist. Mne ju utrogestan brzdi a dostanem ju hned na druhy den po vysadeni. Takze je to individualne.
My sme dnes len 3 den od vkladu a vlecie sa to. No ako pisu babulky, hlavne mysli na drobcekov a nestresuj sa. Hladkaj si brusko, ved sme neoficialne tehulky 😵 😵

piskotka207
19. jan 2011

@noe ahoj noe, velmi pekne si to napisala "nech su bobacikovia spolu" 🙂 ja som mala dnes KET a caka ma opat to nekonecne cakanie na to ako to dopadne... chodis do prace alebo si doma?

kenya83
19. jan 2011

@noe ďakujem za príspevok krásne si to napísala 😉 Po tvojom príspevku som si to ešte viacej uvedomila, že máš asi pravdu. V prvom rade bude veľmi dôležité, aby sa mi bobáčiky dobre rozmrazili a boli k svetu 🙂 Už som rozmýšlala aj nad tým, že HOP alebo TROP, buď sa uchytia oba bobáčiky a budú krásne dvojičky, buď to bude len jeden silák alebo to žiaľ bobáčiky vzdajú 😔 Asi pôjdem do dvoch 🙂 ďakujem snáď sa rozhodnem správne 😉

kenya83
19. jan 2011

@noe aké mrazáčiky ste vkladali? @zufalka tak čo? Ideme do dvoch 😉 😉 😉

noe
19. jan 2011

@piskotka207 no tak to je. Ostali nam traja a preto sme sa pri ET rozhodli vlozit len jedno, aby v mrazaku boli dve spolu a nebolo im smutno 🙂
My byvame v dome a jedej casti je kancelaria v druhej byvame, takze som vlastne doma. No ale manzelik je v zahranici, takze tu mam len kocura 😀

noe
19. jan 2011

@kenya83 2 blastocysty. Embrya po PK 5 dnove, take nam vkladali aj pri ET.

kenya83
19. jan 2011

@noe aj my sme mali 3 expandované blastocysty po 5 dňoch PK 🙂 Pri ET mi vložili jednu blastocystu, tá sa krásne uchytila a ostala som tehotná, ale trvalo to len 10 týždňov 😢 v 10tt MA drobčekovi prestalo biť srdiečko a musela som na kyret 😢 zrejme sa niekde upchala cievka a mimi nedostávalo toľko výživy ako potrebovalo a odumrelo 😔 Teraz mi už ostali len títo dvaja bojovníčkovia tak snáď nás nesklamú 🙂 V prípade, že by KET vyšiel budem si pichať preventívne fraxiparine 😉

noe
19. jan 2011

@kenya83 juj je mi luto 😒 no mate tam hore anjelika a ten bude dozerat na svojich surodencov. Musi sa to raz podarit 😵

kenya83
19. jan 2011

@noe v nebíčku už máme dvoch anjelikov 😔 Prvý raz som otehotnela prirodzene, ale v 6tt som potratila 😔 takže snáď sa to do tretice podarí, musí!!! 😉

noe
19. jan 2011

@kenya83 😔 😔 😔 jasne do tretice sa to musi podarit. Na kedy vam vychadza KET?

zufalka
19. jan 2011

@kenya83 jasné že ideme 😉 😉 my máme v nebíčku štyroch anjelikov

zufalka
19. jan 2011

@zufalka my máme v nebíčku štyroch anjelikov ☹

kenya83
19. jan 2011

@noe dnes mám 2DC , KET nám vychádza cca 19-20DC t.j. 5-6. februára. 2011 😉 @zufalka nesmúť 😉 určite sa to raz podarí, len musíme veriť a dúfať a hlavne pozitívne myslieť a nájdeme // 😉

noe
19. jan 2011

@kenya83 to ubehne ako voda, urcite rychlejsie ako potom tie 2 tyzdne 🙂
Babulky ako intenzivne potom lezite?

kenya83
19. jan 2011

@noe po ET som celý deň len ležala a oddychovala. Na druhý deň som už fungovala normálne ale samozrejme, že som nerobila nič ťažké a pod. Také veci ako varenie, žehlenie, prechádzka so psom atď. bolo pre mňa normálne. Tiež si myslím, že aj tak to my neovplyvníme. Ešte som si každý hladkala bruško a rozprávalo som s drobčekom ♥

kenya83
19. jan 2011

@zufalka pre teba zlatko 🙂 tvoji 4 nádherný anjelikovia, ktorý Ťa strážia z nebíčka 😉 daj si ich do albumu snáď Ti tentokrát prinesú šťastie 😵 😵 😵 veľmi by som Ti to priala 😵

noe
19. jan 2011

@kenya83 dakujem 😉 som mala trochu vycitky, ze nelezim cely den. Tak som rada, ze nemusim. Lebo kazdy vravi inac, ako ma vyzerat kludovy rezim 🙂

zufalka
19. jan 2011

@kenya83 dakujem krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 si zlatá,budem na teba mysliet,ty už budeš mat fazulky v brušku ked ja začnem 🙂

zufalka
19. jan 2011

@kenya83 ako si to mám dat do albumu? neviem to 😒

kenya83
19. jan 2011

@noe nemusíš mať výčitky moja. Ak to má vyjsť tak to vyjde aj bez toho, aby sme celé dni len polyhovali 😉
@zufalka najprv si túto fotku čo som Ti tam dala uložíš a to tak že na ňu klikneš pravým tlačítkom na myši a dáš uložiť na plochu. Potom pôjdeš do tvojho fotoglogu a dáš si vytvoriť album a budeš pokračovať presne podľa postupu čo Ti tam bude písať. Skús 😉 daj vedieť či Ti to išlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre