Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

noe
19. jan 2011

@kenya83 no ja si doteraz trochu vycitam, ze nam ET nevyslo preto, ze som lezala len par hodin po vklade a potom takmer vobec. Tak teraz sa snazim viac. No aj vcera som musela na 2 hodiny odist autom, dnes tiez. Tak snad som bobacikom neublizila. 😉

kenya83
19. jan 2011

@noe nie určite si im neublížila 😉

noe
20. jan 2011

Ahojte babulky 🙂 konecne svieti slniecko, tak prajem pekny den 😵 😵 😵

noe
20. jan 2011

@kenya83 preco si na ceskom konikovi?

kenya83
20. jan 2011

@noe ani sama neviem 🙂 keď som sa prvý krát zaregistrovala tak som sa registrovala na modrýkoník.cz som nevedela, že je aj slovenská verzia. A potom som na to prišla 😒
tak ako? cítiš nejaké zmeny? 🙂 Aj tebe noe krásny deň s bobáčikmi v brušinku 🙂

sssilvy
20. jan 2011

Ahojte........už mám 8 deň po KET. Tak nech to rýchlo ubehne a budem vedieť výsledok. Lebo keď nevydržím........testnem to 😅

zufalka
20. jan 2011

@sssilvy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tfuj,tfuj,tfuj,nech je to pozitívne!!!!!!

kenya83
20. jan 2011

@sssilvy kedy budeš testovať??? 🙂

sssilvy
21. jan 2011

Už som testovala ...........

eyael
21. jan 2011

@sssilvy - gratulace! Krásné //, moc ti to přeju!

sssilvy
21. jan 2011

@eyael ............neviem, či sa mám už tešiť, či je to ozaj pravda, lebo som 9 deň po KET. .........a tá druhá čiarka je tam moc slabunká 😒

kessinkaa
21. jan 2011

@sssilvy tohle je 25 test,určitě jsi těhule!!!Já testovala od 8 dne po KET,koukni do albumu 😉 ......taky to byla 25 citlivost

nelly3
21. jan 2011

Ahojte ketacky 🙂 🙂
patrim medzi Vas, som 3 den po ket, sice neviem ako sa to rata, ket som mala v utorok a vkladali mi dve 8-bunkove, neviete mi poradit, vcera som bola na wc-ku a nieco take biele zo mna vypadlo, aspon som to uvidela vo wc-ku, nemohli by to byt tie ebmrya? ☹ a kedy sa tak asi zahniezduju? toto je uz moje druhe ket-ko a nemam zaidne priznaky, ani predtym som nemala a dopadlo to nie dobre. nejako to tazko prezivam toto ket-ko 😢

eyael
21. jan 2011

@nelly3 - neboj holka, embrya to určitě nebyla, ty bys totiž pouhým okem ani neviděla 😉 jsou tak maličká, že je při transferu umísťují do pupíku pod mikroskopem 😉 😵 Takže to musel být nějaký děložní hlen, nic vážného 😉 nebereš třeba utrogestan? Ten takové věci dělává...
Jinak embryo se zahnizďuje mezi 7. až 10. dnem od oplodnění, tak si to u sebe spočítej kolik dní stará embrya ti vkládali 😉 A na přínaky vůbec nedej, je to stejné jako s menstruací - některá z nás ani neví, že jí měla, jiná má migrény, nateklá prsa, nálady, chodí pořád čůrat apod. Fakt je to děsně individuální.

eyael
21. jan 2011

@sssilvy - určitě je to akorát tak silná čárka, teď už bude jen tlustší 😉 Jestli jsi měla 4dny stará embryjka, tak plus 8dní od KETu to je 12dní, to je pozitivní výsledek před termínem očekávané menstruace, to je moc dobrá zpráva 😉

nelly3
21. jan 2011

@eyael dakujem ti, trosku sa mi ulavilo, ked teraz sa nejako moc pozorujem, predtym ked som mala ket tak som takto nebrala, neviem cim to je 😢 no vkladali mi embrya, ktore zmrazili hned po OPU a rozmrazili ich v pondelok a v utorok mi ich vkladali a boli 8- bunkace 🙂 tak rada by som si nasla uz na teste dve krasne ciarky 🙂

ronecek
21. jan 2011

Ahojte holky! Koncem února, v březnu se chystáme na KET. 🙂 Chtěla jsem se zeptat, jak je to s financema a kolik se platí za neúspěšné rozmražení🙂Moc vám všem držím palečky, ať se u vás co nejdříve objeví //.

deinad
21. jan 2011

@kenya83 ja mam presne taketo pocity moja...ale my sme sa rozhodli ist do dvoch, i ked pre mna je to riziko mat dvojicky (uz aj lekar si ma predstavil a hovoril, ze ked budem v nemocke lezat pred porodom, ze na neho budu doktori nadavat, ze co to urobil 😀 ). aj manzel sa toho boji, ze by som ich nevynosila, alebo by sa moc tlacitli v brusku.
lenze mne nevysiel ET s jednym, pricom pri ET je sanca vyssia ako pri KET, tak sme pri KET zaciatkom decembra dali zase jedno kvoli obavam a opat nic. Este mame 3 embryjka, ale ja som sa rozhodla s manzelom, ze dame dve, nech sa deje co sa deje, uvidim ako sa budu rozmrazovat, takze ani ja teraz nemam istou, ci mi ostane jedno "zalozne" alebo sa nerozmrazia, psychicky som uz nachystana ist do dalsieho IVF cyklu, ak sa teraz nepodari a rozmyslam, ze si podam uz teraz ziadost na poistovnu, lebo to sa zase bude cakat dalsi mesiac, kym to schvalia.
Samozrejme v kutiku duse prosim boha, aby sa to tentokrat podarilo 😉 viac to nevieme ovplyvnit ani Ty ani ja, necham to teda na osud 😉 ako som uz aj pisala, dolezite je to mat v hlave jasne a aby clovek sice pocital so vsetkym, ale hlavne je mysliet pozitivne a nezabudnut sa usmievat na svet 🙂 takze si zvaz svoje pre a proti a podla toho sa rozhodni, tak ako to citis Ty, to je najdolezitejsie (a hlavne ziadne stresy a strach 😵 ) sme silne ! 🙂 🙂

deinad
21. jan 2011

@ronecek ahooj, hm neviem, ci sa plati za neuspesne rozmrazenie, u nas v CAR-e sa plati za zmrazenie embryi nie za rozmrazenie a za prenos embryi do maternice - KET je 160 eur. drzim palceky 😉

deinad
21. jan 2011

@nelly3 ahooj, neboj sa, to urcite embryjka nemohli byt, snaz sa byt v klude a nestresovat sa, nehovori sa mi to samorejme lahko, ale takto sa snazim aj ja ukludnovat a mysliet pozitivne, mna caka druhe KET-ko buduci tyzden. Kedy sa zahniezduju, no hovoria ze okolo 10. dna, ale tiez neviem, ci sa do toho pocitaju aj dni, kolko je embryjko oplodnene, drzim palce, aby si mala uz len pozitivne spravy 😉

deinad
21. jan 2011

@noe @kenya83 kocky tiez myslim, ze sa to neovplyvni ci budeme lezat alebo chodit...nezdvihat nic tazke a nenamahat brusne svaly...po ET som mala volno dva dni a chodila do prace a nevyslo, KET som bola dva tyzdne akoze PN a robila tiez len bezne veci, riady, varenie, chodenie so psami na prechadzku a tiez aj to hladkanie bruska 😉 a zase nic..tiez rozmyslam, co viac mam robit ci nerobit, aby sa to tentokrat podarilo...takze ja si dam tentokrat opat par dni volno a potom budem chodit do prace a davam si zavazok, ze na to nebudem moc mysliet (ale ci to vydrzim 😀 )

deinad
21. jan 2011

@kenya83 este otazka, ten fraxiparine je na predpis? mas zistenu poruchu zrazanlivosti alebo na co to je vlatne? pises, ze by si si pichala aj preventivne, ja som na take nebola nikdy vysetrovana, ibaze prave pri otehotneni sa to moze prejavit, ci nie? moc tomu nerozumiem..

noe
21. jan 2011

@sssilvy krasne ciarky, to vyzera slubne. A kedze je to KET, tak to nieje pregnyl, takze to bude babatko 😵 😵 😵

@kenya83 nic necitim, len ma pobolieva lavy vajecnik. Ale uz mame tyzden za sebou. Ako rychlo ubehol 😉

@deinad myslim, ze som niekde citala, ze radia normlane fungovat uz na druhy den a je pravdepodobnost uchytenia vyssia. Lebo sa lepsie prekrvuje maternica. Tak neviem. Snazim sa volit taku strednu cestu 🙂
Inak dnes by mali mat podla vasich vypoctov nase bobaciky uz 10 dni 😵 😵 😵

kenya83
21. jan 2011

@sssilvy jééééééj to je nádhera 🙂 zatiaľ len potichučku gratulujem ku // 😉
@deinad fraxiparine je na zrážanlivosť krvi. Kde Ti zistili poruchu zrážanlivosti krvi? Už si niekedy potratila bábätko? Fraxiparine bohužiaľ nie je na predpis, musí Ti ho predpísať hematologička. Keďže som už 2x potratila raz spontánne v 6tt a teraz pri IVF ET v 10tt MA tak som teraz objednaná 25.1. na veľké hematologické vyšetrenie kde sa zisťuje porucha zrážanlivosti, Leidenské mutácie. Ja už výsledky do KETU nestihnem tak mám známeho doktora, ktorý mi tieto injekcie predpíše a budem si ich pichať preventívne pokiaľ budú výsledky z hematológie. Ak by sa potvrdila nejaká mutácia budem si ich pichať denne až do konca tehotenstva.

kenya83
21. jan 2011

@deinad prečo Ti posúvajú termín an KET? 🙂

piskotka207
21. jan 2011

@sssilvy juuj to je super, drzim prsty, aby to dopadlo dobre 🙂

kenya83
22. jan 2011

@sssilvy ako? silnie čiaročka ??? 😉 😉 😉 Verím, že áno...

deinad
22. jan 2011

@noe no ved to je tazko, ja sa trosku bojim, ked som robila po ET normalne pri KET som oddychovala viac menej a i tak nic, takze vobec neviem, od coho to zavisi, takze nebudem to prehanat s vylyhovanim, ale par dni oddychovat budem urcite, myslim si, ze ked to ma prist, tak to urcite bude. Ja mam embryjka tiez po PK, tak myslim, ze aj to sa pocita 🙂 drzim palce aby boli dve silne // alebo pozitivne vysledky z krvicky.. 🙂

deinad
22. jan 2011

@kenya83 ja sa pytam na to len "preventivne" nebola som na hematologii ani som na zrazanlivost krvi nebola nikdy vysetrovana, ja len ze niektore kocky to tu uz viackrat spominali a chcem mat o tom informacie. Nemala som potrat ani MA, len sa mi 2x neuchytili embryjka, tak rozmyslam, ze cim to moze byt, ked sa snazim lekarov pocuvat aj posluchat a robit vsetko, aby mali v maternici dobre prostredie... 🙂
KET mi posunuli preto, lebo som slabo reagovala na estrimax, tak som ho musela brat miesto 2 tri tyzdne, aby mi maternica vystupila vyssie a sliznica bola dostatocne velka a prekrvena, mala som len 6 mm, ale dnes po UZ ma potesil, ze ma tolko ako ma mat teda 9 mm a teda dnes uz vkladam aj utros, moj den D bude v stredu 26.1, uz sa tesim. Ty uz mas 5 dni pripravy za sebou, tiez ti to odsypa veru a noe uz je 5 den po KET a ja idem o 5 dni na KET..hihi pekne sme sa tu stretli 🙂

noe
22. jan 2011

@deinad dakujem a prajem vsetkym // kolajnice 😵 26.1. je blizko, tak coskoro aj ty budes neoficialna tehulka 😵
a ta kuzelna 5 😉 no v tom by bol cert, aby nebola stastna 🙂 🙂 🙂
Ako sa to rata od vkladu? Lebo ja som bola v pondelok, to je dnes uz 6 den. Ci prvy den sa nerata?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre