Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

malagycka
25. mar 2013

@hunka Ahoj! A neberieš utrogestan? Z toho môžeš mať hlien tiež, ale možno sa ti uhniezďuje bublinka a v takom štádiu by som to brala ako pozitívum. Ja idem na ket vo štvrtok.

hunka
25. mar 2013

@malagycka dakujem,beriem utrogestan 2x2..ale uz nastastie nespinim..este som poobede mala taku primes jasnocervenej krvi,ale fakt take bodky...a teraz uz dobre..tak ja len dufam, ze je to ok 😉 vkladali nam expandovanu blastocystu,tak neviem ci by sa tak rychlo uchytila..ale bola by som len rada..
tak drzim palce na stvrtkovy Ket 🙂

malagycka
25. mar 2013

ďakujem, prvé ivf nám nevyšlo, prvý krvný test pozitívny, druhý už nie, takže idem tam s miernou obavou, ale treba dúfať. Mali sme ťažké obdobie, tak neviem, ako by sme prijali ďalšie sklamanie, ale tak treba rátať so všetkým. Budem držať palce, potom daj vedieť, ako si dopadla.

dorotka66
31. mar 2013

ahojte, 27.3. som bola na KET a keďže mám antifosfolipidový syndróm pichám si clexane a beriem anopyrin. Včera som sa však dočítala v info letáku ku anopyrinu, že počas tehotenstva je nebezpečný ☹ Brali ste ho niektorá? Prípadne máte nejaké info z praxe? Chystám sa k hematologičke , ale mám chuť ho prestať brať...

sakura
1. apr 2013

@dorotka66
ahoj.. aj ja som po KET.. v príprave naň som užívala každý večer 1 tabletku a po vklade už len pol tabletky....
A čo tak čítam tak ho má skoro každá holka...

dorotka66
1. apr 2013

@sakura ďakujem sakura, ráno volám lekárke, prípadne za ňou zájdem, ale ráno si dám už len polku🙂 a držím palce, kedy si mala KET?

sakura
1. apr 2013

@dorotka66
a kam chodíš do centra? Pokial ti sama dr nekázala inak tak ja by som nemenila dávku...
Ja som mala KET 15 marca 🙂
POdla testu a krvi som tehu 🙂 Ale čakám ešte na sono 🙂
Držím ti silno silno palce aby ti to vyšlo 🙂

dorotka66
1. apr 2013

@sakura ďakujem sakura 🙂 no chodím do SPLNU v KE, ale toto riešim s hematologičkou, lekára v splne nič "vedľajšie" nezaujíma. inak som celkom rada, že vyšla VN po mojom KETe, lebo som naň občas úplne zabudla. a je to skvelá správa, že si tehu :- ) drž sa..

sakura
1. apr 2013

@dorotka66
čoo? Mne ich ordinovala dr čo mi robila KET.. mám ich zapísané v protokole...
Ďakujem velmi 🙂 Aj ja ti držím silno palec.. na krv ideš po 14 dnoch?

dorotka66
1. apr 2013

@sakura sakura my sme si už o splne písali niekde v iscare 🙂 to ja som chcela preniesť mrazáčikov, ale nešlo to, resp. šlo by to, ale s veľkým rizikom. a tak som zostala v splne a minieme čo máme (bolo 8, už je ich len 5). po 14 dňoch mám ísť na krv, ale to si absolvujem doma nie som z ke. ak ak sa stal zázrak a otehotnela som končím zo splnom 😉 no ja mám fosfolipidový syndróm, čo je hustá krv (ľudovo) a tak si pichám clexane a beriem anopyrin od hematologičky. v splne ich nezaujímajú tvoje diagnózy, no to som už za dva roky predýchala. sústredím sa len na teho......

sakura
1. apr 2013

@dorotka66
jeeeej ano, ano..som si spomenula 🙂)
Jeeeej tak dúfam že to vyjde 🙂 Budem siilno držať palce 🙂
Drž sa 😵 😵 😵

ratatooy
2. apr 2013

ahooj tak dneska frčím pro mrazáčky sem zvedava kolik jich dovezem domů😀hrozne to uteklo

pehu
2. apr 2013

@ratatooy Držím palce 🙂)). Já se už taky nemůžu dočkat až konečně začnem. Asi 23.4. si pojedu pro protokol 🙂, jdu tam volat, abych se domluvila.

ratatooy
2. apr 2013

tak sme doma bublinky jsme dovezly dve tak za 14 dní test

lucina100
2. apr 2013

ratatooy, tak máš 2 zavedeny? kolikátý jsi byla dneska den cyklu? Přeji hodně štěstíčka... Já dneska jsem 16tý a na UZ sliznice 8, prý nic moc a posunovali mi to pořád, nakonec na neděli rozmražení, pak to zase embrioložka změnila, nebo tam v neděli není, tak rozmražení budde v pondělí a v úterý až KET. Budu v úterý 23tí den cyklu. zdá se mi to pozdě, moc tomu nedávám a jsem sklamaná z toho. Já myslela, že to bude v pátek. ☹

sakura
2. apr 2013

@lucina100
ja som mala KET až na 24 DC .. Neboj, bude to ok 🙂 Držím palec 🙂

pillabea
2. apr 2013

@ratatooy držím palce!

lucina100
2. apr 2013

sakuro, Tys byla 24den cyklu a povedlo se? Bojím se, že to dostanu, než půjdu. nebo 4 dny předem jsem i špinila, tak to bude těsně před menckama. Spíš ta sloznice spadne ještě. Kdyby to aspoň rozmrazili a v ten den zavedli. Mám po 4 dnech počínající kompakt, tak na co čekat ještě do druhého dne. Co Ti zaváděli? Jsem z toho dneska hrozně zničená...

dorotka66
3. apr 2013

baby, kedy ste po KET prvý krát testovali? dnes som 8 deň po a chcem počkať do soboty, ale už som zvedavá 🙂 no nič mimoriadne sa so mnou nedeje. takže nečakám zázraky....

hunka
4. apr 2013

@dorotka66 ja som sa testovala uz 6ty den, bol tam slaby duch 🙂 a nemam az doteraz ziadneeee priznaky..vobec nic..dnes je tam uz riadna kolajnica 😀 a som12ty den 😉

sakura
4. apr 2013

@lucina100
ahoj, neboj 🙂 Máš utroš, nie? Ved dr. vedia čo robia 🙂
Mne vkladali 1 expandujúcu blastu 🙂

lucina100
4. apr 2013

ahojek,
děkuji. Mám 4 mražené po 4 dnech, začínající kompakt. ale budou tam do 5 dne, tak plastocita, doufám teda. . Utroš začínám dneska zavádět, aby to bylo 5 dní, když budou 5ti denní. Prý se to bere podle toho, kolikátý den se vyvíjí.V pondělí je rozmrazí a v úterý by měl být KET.
Sakuro, kterýj si den po kET a už jsi testovala?
Dorotko, klidně testni. Já po Et testla 7 den a byl tam duch už. 8 den, už by to mělo jít vidět. Držím pěsti.... 😉

malagycka
4. apr 2013

@hunka Ahoj! Gratulujem, dúfam, že sa ťa bude držať aspoň 9 mesiacov 🙂 Ja som bola na ket presne pred týždňov a už by som sa aj testla, ale chcem počkať do nedele. To bude 11. deň (vrátane vkladu), ale tiež žiadne príznaky, ešte prvých 5 dní ma sem tam pichlo v brušku, ale odvtedy nič, tak si nerobím nádeje. Otehotneli ste niekto, keď vám vložili len malých dvojbunkovcov?

sakura
4. apr 2013

@lucina100
no vidíš.. neboj... všetko bude ok....
Ja som si robila test na 4 deň.. začala som tak skoro aby som vedela že to nebude ovplyvnené liekmi.. no a na 6 som už mala ducha 🙂 najlepší je mamatest...

hunka
4. apr 2013

@malagycka Dakujem, este sa bojim co nam povedia zajtra, lebo sice palicka je silna, ale nie taka uplne ako ta testujuca..takze dufam, ze bublinka bude v poriadku a tam kde ma byt 🙂
a neboj sa ja som nemala anema vobec ,ale vobec ziadne priznaky 😉 a pichalo ma podbrusku len v den vkladu...

malagycka
4. apr 2013

@hunka no ved ani ja nemám, mna pichalo možno tak 3 dni po vklade a rýchlo som sa unavila a potom to vystredali vetry 😀, po prvom ivf si nepamätám na tekéto (ne)príznaky. Neviem sa dočkať testov o týždeň, v nedelu skúsim tehu test, ale na ten nespolieham, aj minule som mala deň pred krvou test negatívny a krv ukazovala, že som tehu, bohužiaľ len tá prvá.

makovicka53
4. apr 2013

baby beriete aj nejake vitaminy pripadne nieco ine ako bylinky pred vkladmi?

lucina100
4. apr 2013

sakuro, moc gratuluji. 6tý den už? Já měla minule 7 den ducha, ale toho jsme vytahovala očima přímo 😀 . Tak zkusím taky 6tý den.
makovicko, piju kontryhel. a po ET minule jsem brala mamavit vitamíny. Nyní jen listovku budu zobat a ty hormony,pak uvidíme del výsledku.

makovicka53
4. apr 2013

@lucina100 ja tiez pijem alchemilku, caj z malinika a beriem kyselinu listovu...patram ci treba brat aj nejake vitaminy...este si chcem nasadit vit. E...a beries hormony na sliznicu?

ratatooy
4. apr 2013

@lucina100 no ja sem byla nejak 17en cyklu tak jak mivam normalne ovulaci,sem myslela že se to má delat v tyto dobe??zaleží co jetě bereš,ja sem brala estrofem na upravu sliznice aby práve nebyla stará v den ET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre