Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lucina100
6. apr 2013

@ratatooy tak jsem to četla znova teď a je to 6-7 den svého stáří. Tak píšou, že po 3 dnech kultivace se zahnízdí na 3-4 den- Tudíš u Tebe je to na druhý až třetí den. Středa, čvrtek. Taky to tak budu mít.

lucina100
6. apr 2013

lekariOnline.cz- IVF tam je spousta otázek a odpovídají lékaři. V seznamu najdeš nejčastější kladené otázky a v každém je třeba víc otázek.

kvetkokvetko
6. apr 2013

dievcata, este sa chcem opytat, ze co znamena ak by sme stopli pripravu na KET? To hned vysadim lieky, dnes som 16 DC a cakam na ms. a potom zase od 1DC beriem lieky alebo cakam jeden cyklus a az v tom zacne priprava. dakujem.

ratatooy
7. apr 2013

@kvetkokvetko jj pole me vysadiš hned leky a začneš až znova jak se to bude hodit prvni den cyklu u nas chteji ale mezi ketama 3mesice pauzu ale jinak to bude asi u stopnutých cyklů

lucina100
7. apr 2013

@kvetkokvetko já pauzu neměla, šla jsem hned po KET ten první cyklus na celé IVF. proč to chceš přerušit? Raději si zavolej do CAru. Určitě Ti poradí.

ratatooy
7. apr 2013

@lucina100 proím te a psaly ta i jak dlouho muže to ružové krvacení přetrvávat?

lucina100
7. apr 2013

@ratatooy tak na to jsme nekukala. Kukni na ty stránky a najdeš tam spousta otázek, je to dobře uspořádáno. Jak to vypadá, máš stále špinění?

ratatooy
7. apr 2013

@lucina100 jj stále ale jen jako když se utřu tak na papiře jinak to ani neni poznat

dorotka66
7. apr 2013

kočky, tak test bol negatívny, rozhodli sme sa, že pôjdeme na dovolenku a v júli pokračujeme. držte sa. ;-

lucina100
7. apr 2013

@dorotka66 to je mi líto. Drž se a v červnu hodně štěstí!!!

kvetkokvetko
7. apr 2013

@lucina100 dakujem, urcite to neprerusim sama, v pondelok volam do CAR, ze co bude dalej. V sobotu som sa zobudila s anginou a dostala ATB. V den KET to bude 7 den uzivania ATB, tak neviem, asi by bolo lepsie to odlozit. Radsej mesiac neskor ako si potom vycitat, ze to mozno kvoli tomu nevyslo.

lucina100
7. apr 2013

Mělas říct doktorovi, že jsi před KEt, mohl Ti dát něco jiného, nebo léky, které se můžou brát v těhu.

angie2601
7. apr 2013

@kvetkokvetko podľa mňa Ti tiež navrhnú prerušenie...V Heliose by to určite urobili, lebo ako povedali, nemalo by to vraj význam...Takže ak by aj náhodou nechceli prerušiť, tak ja by som osobne asi na tom trvala...ale tak je to Tvoje rozhodnutie

makovicka53
7. apr 2013

@dorotka66 mrzi ma to ...oddychni si, naber novych sil a sup dalej bojovat 🙂

kvetkokvetko
8. apr 2013

@angie2601 @lucina100 tak moja dr. v CAR bola taka nejednoznacna, ze sliznica je pripravena, ze nech ma daju do piatku do poriadku... boze, preco takato dilema...keby jednoznacne povedala ano alebo nie, tak jej absolutne verim,ale takto mam pochybnosti...este som pislala jednemu dr. do ciech, tak pockam ci a co mi odpise...

lucina100
8. apr 2013

@kvetkokvetko Já třeba při ET měla chřipajznu, jak brno za 2 dny po přenosu. A doktorka mi říkala, že aspoň tělo bojuje s chřipkou a nevšimne si, že má cizí útvar v těle a lépe ho přijme. Mluvila s nadsázkou, lae mě to fat vyšlo 😉 Ale já mám často angíny a chřipky, takže jsme víc marod, jak zdravá,tak se to dalo čekat. Hlavně do sebe dávej probiotika. jogurty, tučné sýry, atd. To bude v poho. Do pátku je daleko....

drahomira123
8. apr 2013

tak baby je to tammmmm 😀 😀 😀 😀 😀 dnes test pozitívny....už len o tri týždne na ultrazvuk...a ešte jedna velká otázka ostáva že koľlo? či jedno alebo dve lebo som so vkladala dve....ale fuuuu dvojičky to neviem ako zvládnem

lucina100
9. apr 2013

@drahomira123 gratuluju. Podle HCG může být náznak. Jak je velmi velké,můžou být dvojčata. I když my měli hodně a byl to 1, ale velký macek 🙂 I tak budeš mít skoro dvojčátka, když malý má 5 měsíců teprv, že? To bude zahůl 😀 . Já jedu dneska pro mimča, tak snad se budu taky radovat.

lucina100
9. apr 2013

@drahomira123 prosím Tě, chtěla bych se zeptat. Zvedala si malou po KETU, nebo si polehávala? Já mám raubíře a nevím, jak to budu dělat.

ratatooy
9. apr 2013

@lucina100 ja mam taky raubíře a uplnymu nezvedání sem se nevyhla on chce navic furt nosit takže když chtel vzít šla se s nim sednout na gauč ale jeden den sem mela zahul a pak sem začla ružove špinit těžkoříctjestly to bylo zavrtavaní nebo z namahy,každopádne i dr řikal ža když chci neco zvedat tak si mam prvně čupnout a pak zvednout nezvedat jen tím že ohneš záda,ale prvni den p ketu sem byla radi vic v klidu a jk sem začla cejtit břicho na 10 minut sem lehla a bylo to ok

ratatooy
9. apr 2013

@drahomira123 ahojj gratulujíííííííí mooc,jsem na tom stejne podle testiku to pomalu vypadá že je to tam ale co podle testíku na testy prdím ja to proste vím,a otazka taky zustava jedno nebo dve,ja tušim dve,tak už jedno mame kouka že vy taky,ale co 3deti chceme tak by to bylo naráz sice by byl zahul ale zase jak už sou vetší tak se dost zabaví spolu

lucina100
9. apr 2013

@ratatooy díky. A co špinění, už je to dobré? Dnes jsi týden, budeš testit? Možná i to špinění bylo, že jeden se nechytl a ten druhý se zahryz. Určitě Ti tovýjde. Mělas hned první cyklus úspěšný a z toho máš nanučky krásné, nikde nen ípřekážka. Já za chvíli vyrážím, máme to dost od ruky. Chlapi ještě spí, tak je jdu budit 😀 . Malý se taky rád nosí...... Já mám dělohu vzadu a otočenou, tak mají co dělat se tam zavrtat a endometriozu.

ratatooy
9. apr 2013

@lucina100 jj přestalo to,ja sem testovala už od 3 dne abych videla kdy bude pryč pregnyl a test ze 3dne a 7dne je stejnej mezi tím je uplne minimále videt čarka toho 5 dne takže už hcg asi zase roste

ratatooy
9. apr 2013

@lucina100 tak at vám to dobře dopadne držím palce

lucina100
9. apr 2013

@ratatooy děkuji.

angie2601
9. apr 2013

@kvetkokvetko kam vlastne chodíš do CAR? Prekvapilo ma postavenie lekárky..že nepovedala jednoznačnej odpoveď...v Martine by sa to stať nemohlo...mne po schválení žiadosti zistili v krvi vysoké hodnoty boreliózy...Keď som im povedala, čo je vo veci, tak hneď povedali, že musím byť úplne fit...takže som sa ohlásila až potom, keď bolo všetko v poriadku...tuším o 3 mesiace sa to posunulo...

zuzu1108
9. apr 2013

@lucina100 Ahoj 🙂 . Drzim ti dnes paste 🙂 . Budete vkladat jdve ci jedno 🙂 ?chcela som sa ta opytat. aj ja mam maternicu otocenu do zadu aj mi endometriozu zistili v Brne. a ja som este nebola na Ket (stale mi do toho nieco prichadza,pre co sa to neda 😒 )
A vidim ze jedno dieta uz mas. Aj to mate z ivf ak smiem vediet? ja len pre to ze ci by si mi mohla napisat ako sa potom vklada embrio (ci je to velmi obtiazne alebo bolestive) ked mam otocenu maternicu.
Dakujeem 🙂 .

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 Ahoj 🙂 . Aj mne pred stimulaciou zistili hranicne hodnoty boreliozy a tiez mi dr.povedal ze ak sa potvrdi z dalsieho testu na boreliu, ze nie ze to treba odlozit. Ja chodim do Heliosu Brnenskeho. Tearz mi zase robili testy ci sa to nepotvrdi a brala si dlho atb na boreliu?@kvetkokvetkovo a ja som mala ist na Ket vo februari a zostala som chora mala som nejaku virozu ci co to bolo za pliagu brala som dvojo atb.a som to radsej odlozila, nechcela som to riskovat. A teraz v aprili mi opat neodporucili zase kvoli kardiologii ist na Ket. Takze urcite je lepsie byt v poriadku a potom ist na to 🙂 . Drzim paste 🙂 .

angie2601
9. apr 2013

@zuzu1108 vyše mesiaca som brala Doxyhexal, či ako presne sa volali tie tabletky...3 balenia určite...No a keď som šla na kontrolu, tak mi dala ešte jedny ATB...tie neviem, ako sa volajú, ale bola to taká modrozelená krabička a 3 tbl. v jednej...No a na kontrolu krvi som mala ísť zač. januára...No ale som ochorela, brala ATB, takže sa to posunulo na koniec januára...V polke mesiaca boli výsledky, všetko bolo OK, tak som hneď volala do Heliosu v MT. Super u mňa bolo to, že som už potom dlho nečakala a najbližšiu nedeľu som už začala užívať Proweru...

zuzu1108
9. apr 2013

@angie2601 Tak to si mala super, ze to aj tak rychlo cele ustupilo 🙂 . Tie dalsie si mala Sumamed to asi na doliecenie. a ty si si aj nasla nejakeho kliesta na sebe? leboja nechapem ako mne mohla vyjst hranicna borelioza v oktobri.Neviem o nicom co by ma stiplo.Tak aj ty si mala dlhy protokol. A bola si uz na Et,Ket 🙂 ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre