Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

pimma
19. máj 2010

kefalinek... kedy mas ket? ides prvy krat?

awe
19. máj 2010

ahojte kocky 😉
pimma - to je super, hladkaj brusko, drzim palceky, nech ti cakanie rychlo ubehne a nech je na konci krasny vysledok 😵
kefalinek - musis verit, KET je uspesny, rovnako ako ET, ked sa zmrzlinka rozmrazi ma taku istu sancu ako cerstve embyjko 😉
zuuuzanna - ja som mala KET 18DC.
kotruse - KET je uspesny, prajem vela sily a optimizmu a pozri na mna, ja som mala len jedno embryjko zmrazene a vidis, vyzera to najdejne, // su 😉 drzim velmi palce 🙂
matelko - nadherne babatka, aj ja chceeeem 😵

awe
19. máj 2010

isoptinka - dakujem, v piatok vecer sa urcite ozvem, aj ja som zvedava na vysku hcg 😉

kotruse
19. máj 2010

Ahoj holky
pro evika: my jsme nevhodní pro adopci u nás (mám vrozenou nemoc, která sice s těhu. nesouvisí, ale pro socíálku musí být žadatel zdravý) a když jsem před dvěma lety ukecala manžela na dítě z ciziny, tak jsem zjistila, že nejsou pořádně vyřešeny mezinárodní smlouvy a získat třeba černouška .....(už bych brala klidně i pruhované mimčo 😅 ) není jako venku.
Taky jsem se nepřiznala k věku, v lednu mi bylo 44 let a to je taky důvod proč zkoušíme darovaná vajíčka a zamražená embrya. Když jsem začínala, tak jsem měla i 11 "dobrých" embryí, ale lékaři nám neudělali imunologii. Stačil jim spermiogram a neřešili proč musíme spermie napíchávat (jinak se nevyvíjely). Když jsem si prosadila toto vyšetření v Plzni, tak jsme zjistili, že manžel má protilátky proti spermiím a proto se embrya nechytala. Bohužel tu před lety nebyla taková informovanost a my jsme vyplýtvali spoustu let a peněz.....až jsem skončila při prosincové stimulaci jen s jedním embryem. Spousta lidí kolem mě říká, že už mám přestat. Jsou to všechno lidi co mají vlastní děti a mnohdy i vnoučata a vůbec nechápou že si prostě život bez dětí nedokážu představit a jelikož si nemohu adoptovat, tak je pouze toto cesta. Všem nám držím palce a pokud jste některá "věkově zkušenější" tak mi dejte vědět, že nejsem sama "střelená". Krásný večer.......a jsem zvědavá na krev awe 😀

kefalinek
20. máj 2010

awe mam prve KET pondelok 24. mam sono a tam sa dohodneme ale do konca buduceho tyzdna urcite. uz aby to bolo, drzim palceky na krv.
kotruse drzim palceky

zuuuzana7
20. máj 2010

ahojte baby, tak mne dne prisla ms, len mam taku dilemu na treti dc by som mala s tymi tabl. na sliznicu maternice zacat, a my ideme od 3-6 do barcelony, a teraz neviem ci sa da et posunut na ten 16-17-ty den???
alebo ci to o mesiac odlozit ... ☹

zuuuzana7
20. máj 2010

awe aj ja drzim palce 🙂

kefalinek
20. máj 2010

zuzi mne napisali ze et sa da spravit az do 20 dna takze si myslim ze by to nemal byt problem

kotruse
20. máj 2010

Zuzi, opravdu se et provádějí v různých dnech, ale většinou to posuzuje lékař podle děložní sliznice. Mě dělali et v různých dnech a teď minulý týden to byl et ten 20 den cyklu, ale asi se domluv s lékařem ať máš jistotu.

pimma
20. máj 2010

baby, ktory den po vklade sa embryjka uhniezduju? nemala som PK.

elana
20. máj 2010

To záleží na hodně okolnostech, ale pokud jsi neměla PK, tak v průměru 2.-4. den.

pimma
20. máj 2010

elana, vdaka, dnes som 2.den po 🙂 tak aspon chcem byt v klude, ked sa budu zahryzkavat 😉

awe
20. máj 2010

pimma - to zalezi na tom, kolkobunkove embryjka ti vkladali, najvyssie stadium 100bunkova blastocysta sa zahniezduje do 48 hodin od transferu, menej bunkove sa mozu aj neskor 5 - 6 den. Ja som bola v klude len v den transferu a na druhy den, potom som uz fungovala normalne, dokonca som dvihala tazke kufre a aj male dieta....treba sa spravat uplne normalne 😉
baby, vsetkym drzim palce, cakatelkam nech to rychlo ubieha 😉 ja mam uz zajtra krvicku 😵

pimma
20. máj 2010

awe.. ja som mala 3 dnove embrya pred zamrazenim, takze velke neboli. tiez som teraz dost aktivna, hned po ket som sla do prace 🙂 teraz chcem hlavne byt kludna po psychickej stranke. lebo po 1.ET mi o 2 dni zomrel svokor a niesla som to velmi tazko, tak mozno aj preto to nevyslo. teraz chcem byt stastna, spokojna, mysliet na bambulky a nic ine ma nezaujima 😵
awe.. uz mas vysledky krvi? 🙂

pimma
20. máj 2010

awe.. uz vidim ze krv zajtra.. drzim palce 😵 😵 😵

zuuuzana7
20. máj 2010

baby dakujem, napisala som do centra pre istotu mail, kedze som sa hore v tych dcd poplietla, lebo z dovci prideme na moj 19 dc, a na dovcu ideme na moj 15 dc ... len nechcem vyzerat ako nerozhodna koza...
len si myslim, ze by to mohlo vyjst ci uz pred dovcou keby som mala et alebo po, na dovce aspon mysliet nebudem a po budem vyrelaxovana z dovci 🙂 tymto by som si eventelne mohla cakacie nervaky esetrit 😅

zuuuzana7
20. máj 2010

sory za preklepy a nezrozumitelne slova, ale silno verim, ze vy ste pochopili 😉

awe
20. máj 2010

pimma - je mi luto tej smutnej udalosti 😔 mas pravdu, teraz mysli na drobcekov, oni to vycitia a ostanu pekne u mamicky v brusku 😉 kedy presne mas krvicku?

zuzan - uvidis, co ti odpisu z CAR, ono KET byva v zavislosti od velkosti sliznice, ja som mala 14DC 9,6mma na KET som isla az 18DC, aby bola perinka pekna, vysoka 🙂 tak ci tak, ci tento alebo buduci mesiac - budem drzat palce,ozvi sa, co ti odpisali.

pimma
20. máj 2010

awe, dakujem. na krv idem az 1 juna 🙂 na den deti .. 😵

kotruse
21. máj 2010

Tak, awe je teď na krvi. Moc držím palce aby to dobře dopadlo 🙂 . Já jdu až v úterý, ale nějak se necítím. Sice si snažím pořád vsugerovávat, že to konečně vyšlo, ale..... Na udělání testu z moči nějak nemám. Zbytečně bych ještě víc znejistěla a myslím že být v klidu a pohodě je důležitější. Kdysi mi jedna "spolubojovnice" při et říkala, že vždy vydrží až do krve, že má delší dobu naděje. Tenkrát jsem to nechápala, ale dnes to dělám taky tak. Tak holky, všem mnoho síly a snad se odpoledne potěšíme s awou!
Zuzi, rozhodně nevypadáš jako nerozhodná koza. Hlavně musíš být v pohodě. Když se jen upneš na IVF a podřídíš tomu celou organizaci života tak to může být spíš k neprospěchu. Vím o čem píšu, protože 8 let opravdu vše plánujem podle vyšetření, stimulací,transferů a člověk je potom ještě víc zklamaný a vlastně si od toho stresu vůbec neodpočine. Myslím, pokud nejsi taková "starucha" jako já (to už jde o každý měsíc), tak si klidně užíj dovolenou a běžte příští měsíc kdyby tento byl po návratu už pozdě 🙂

awe
21. máj 2010

ahojte kocky, tak mame vysledky z krvicky, hodnota hcg 13 dni po KET je 1500 😵 😵 😵 a to som mala ist na krv zajtra....to by bolo este viac, baby, doki mi povedal, ze to vyzera na dvojky 😀 a to nam vkladali 1bublinku, tak sa asi rozdvojila 😉 o tyzden mame ultrazvuk, tak uvidime, ci sa nam dvojickovska teoria potvrdi 😵 😵 😵 dakujem vam vsetkym za podporu.

evik73
21. máj 2010

Awe moc gratuluji,to je super zpráva 🙂 🙂 Hcg je úžasné,ale ještě to nemusí znamenat dvojčátka....ale pokud si je přeješ,tak ať je tam máš 😀 😀 To budou nervíky do UTZ viď? 😀 😀 Je štěstí,že se to povedlo a jestli je jedno nebo dvě...hlavně aby bylo/a zdravé/á 🙂 Nááááádhera 😅

anikka
21. máj 2010

ahojte, dlho som na MK nebola, vidim ze je tu vela pozitivnych sprav 🙂 nie ako zaciatkom roka. Ja idem na KET v pondelok, tesim sa ale aj sa strasne bojim. Prvy krat to nevyslo, tak dufam ze teraz to uz vyjde. Chcem zostat doma cele 2 tyzdne.

awe
21. máj 2010

evik - dakujeeem 🙂 ja si tiez hovorim, ze je uplne jedno, ci tam bude jedna alebo dve bublinky, hlavne nech je babatko silne a zdrave, ja budem vdacna aj za jedno a velmi by som sa tesila samozrejme aj z dvoch 😉 a presne tak, zasa cakat...na uzv....potom na srdiecko....ale to patri k tomu, dolezite je, aby bolo vsetko v poriadku 🙂 evik a ty si mala aku hodnotu Hcg?

anikka - drzim palce, nech ti to tentokrat vyjde. Kolko embryjok ti idu vkladat? 😉

evik73
21. máj 2010

Awe já jsem měla oproti tobě prd 😀 14 den po Ket 496 myslím,mám to v albu 😅 Ono právě to HCG každé taky ukazuje jinak,taky jsem hledala,kdo měl jak vysoké a opravdu kolikrát měla holčina dost vysoké a přitom jedno mimi....záleží asi taky jak stará embryjka zavedli,kdy se zakousli a tudíž se začlo HCG dostávat do krve a moči!!!Proto má i někdo // 9 den a někdo až třeba 13 den...je to různé!!!A jak už jsme řekli,hlavně že miminko je,ať jedno či dvě,jen aby bylo zdravé 🙂 🙂

evik73
21. máj 2010

Anikka tak ti taky budu držet palečky,jako všem kočkám tady a věř,že tentokrát se to podaří,tento rok je magický na plození dětiček 🙂 🙂

pimma
22. máj 2010

awe,... uzasna sprava 🙂 tesim sa s tebou 😵 jupiiii

awe
22. máj 2010

pimma - dakujem 😉 aj tebe sa cakanie pomalicky krati...budes tiez testovat, ci vydrzis az do krvicky?

pimma
22. máj 2010

budem testovat radsej doma, keby som mala cakat na vysledok po telefone, tak by som to v robote asi nezvladla najlepsie 😖
ale chcem sa nejak psychicky nastavit na to tak, aby som uz negativny vysledok tak zle neprezivala, teda ak sa to vobec da

pimma
22. máj 2010

nie som az taka pesimistka 🙂 , len si nechavam zadne vratka, aby to menej bolelo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre