Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

renata0028
18. sep 2008

Přeji hezký den,
jdu na UZ teď v pátek a tam se dozvím termín, akorát mě bolí v krku atd., tak se zeptám, jestli můžu do toho jít nebo ne 😠 (kvůli infekci, když se tělo brání bacilům, tak aby se i nebránilo mrazáčkovi)
Imisko, je mi to moc líto ☹ , že máš takový problém. (Mně jedna laparka stačila-měla jsem srůsty). Ale myslím si, že nejdřív musíš dobrat mrazáčky. Ale na druhou stranu Vy si platíte IVF, ne? Tak by to mohli umožnit.

jmisa
18. sep 2008

Imis, schválení pojišťovnou platí jen 3 měsíce, většina CAR má v prosinci větší či menší pauzu, tak bych v klidu vyzkoušela KET a v lednu případně požádala o 2.IVF.

artep26
18. sep 2008

Ahoj holky, tak se k vám taky hlásím. Pravděpodobně v říjnu nás čeká 1. KET, na ET bohužel nedošlo kvůli rozjíždějícímu se OHSS. Dnes v 1 budu volat kolik embryek bude zamraženo.
Můžete mi poradit, co mám pít aby mi narostla sliznice?? A jak je to se zamražením?? Počet po kolika se zamrazuje určuje embryolog nebo se na to můžu přeptat?? Ráda bych KET 2 mimísků tak jsem myslela zamrazit po 3. Je můžné se s nima domluvit??

leny2
18. sep 2008

Ahoj holky,
Artep, ty chodíš do Prahy do Pronatalu, viď? Já když jsem tam byla na OPU a na ET, tak se se mnou nikdo nebavil o embryích, jen nám řekli kolik jich máme zamražených, ale další podrobnosti ne, takže jsem to nechala na nich. Zamrazili mi je po 2. Tak nemůžu poradit, ale zeptat se tam na to můžeš.

artep26
18. sep 2008

Ahoj leny, ne já chodím do Pardubic. No právě se mi nechce jim radit, ale ráda bych zamrazila po těch 3 aby byla větší šance, že mi do bříška půjdou 2 😀 Kdy budeš testovat?? 🙂

leny2
18. sep 2008

Je, já jsem ale popleta, promiň.
Na testování mám ještě čas, dneska jsem 7.den po KETU. Ještě furt se držím.

artep26
18. sep 2008

Leny nic se neděje, já chodim do tolika diskuzí, že už si nepamatuju skoro nic 😀
tak budu držet palečky, chce to alespoň těch 9 dní vydržet, viď?? Nebo to vydřžíš ještě dýl?? Já jsem na sebe zvědavá, jak dlouho to vydržím ...
Leny po kolika ti zamrazili?? A kolik jich nakonec bylo životaschopných?? Sonduji víš ... 😅

leny2
18. sep 2008

Mě je zamrazili po dvou embryích. Teď při prvním KETu jedno nepřežilo, takže mi transferovali jen jedno. Takže mám ještě 3x2.

artep26
18. sep 2008

No já bych se právě chtěla zeptat, jestli je možné zamrazit po 3, když eventuelně 1 nepřežilo, aby bylo možné transferovat 2. Myslíš že se můžu přeptat?? Nebo nejsou rádi když se do toho motáme?? 😒

leny2
18. sep 2008

Za zeptání nic nedáš. Myslím, že by to bylo dobrý.

artep26
18. sep 2008

Já si taky říkám, ale budu nervní a určitě se zakoktám a bude mi trapně 😅
No ale lína huba, holé neštěstí, viď??

leny2
18. sep 2008

Neboj, to zvládneš. Já si vždycky vypíšu na lísteček na co všechno se chci doktora zeptat, abych na něco nezapomněla.

artep26
18. sep 2008

Já vím, jen co tu holky psaly, tak se s nimi laborka moc nechce vybavovat, tak se bojím aby mě neutřeli a nepoložili to ... ☹ no snad ne .. 😵

leny2
18. sep 2008

Já myslím, že v Pardubicích v Sanusu ne, tam vám docela říkají dost podrobností o embryích, co sleduju.

artep26
18. sep 2008

No zkusím to.
Jdu na chvíli na čerstvý vzduch s pesankou 😀 tak zatím pa.

jmisa
18. sep 2008

Artep, za zeptání nic nedáš.

artep26
18. sep 2008

No už se mi to blíží, tak si pomalu půjdu sepsat tu řeč. 😀
Taky jsem dostala pořádný hlad, tak asi půjdu pomalinku něco chystat.
Manža mi teď přivezl 10,5 l džusů, tak jsem šťastná jako blecha. Už nemůžu vidět ani vodu, ani čaje. Je mi z toho na zvracení. Tak džusíky budou alespoň změna. 😀

aliccia1
18. sep 2008

☹ Tak jsem to nevydrzela, a dnes rano jsem testovala, bohuzel tam byla jen jedna carecka.Procetla jsem uz par disksi, a dost holek uz 9. den melo //... Ja jsem dnes 9. den poKet. Zkusim to jeste o vikend, ale moc tomu neverim..

artep26
18. sep 2008

Ali nezoufej, třeba je ješzě brzy. Neházej flintu do žita a zkus to tak za 2-3 dny 😉

leny2
18. sep 2008

Aliccia, to je třeba ještě brzy, někomu se ukáže fakt až 12.den. Už na mě jdou mrákoty z toho testování.

aliccia1
18. sep 2008

Kdy testujes ty??

leny2
18. sep 2008

Ali, já nevím, já se tak strašně bojím. Dneska jsem 7.den po KETu, tak mám ještě čas, ale jinak jsem 30.den cyklu.

aliccia1
18. sep 2008

Jo, ja vlastne zapomela, ze jsi byla pozdeji nez ja.Semnou byla Annie29. Kdyz jsem byla tehotna s nasi malou, tak jsem 10. den mela //, uvidime tedy o vikend. Jinak nic me neboli nic necitim, jen k veceru me poboliva podbrisek, ale to asi tim jak tady poletuju...

dasa24
18. sep 2008

ahoj holky,

alicia doufám že se ti ukážou // 🙂
Já už jsem testovala od 8 dne a jen /, 11 den jsem si skočila na krev, která byla HCG 0, tak jsem přčedevčírem vysadila hormony.

U mě je to právě to, že po ET jsem měla už od 8 dne //, takže já to beru trochu jinak ☹

aliccia1
18. sep 2008

Cau Daso, takze myslis ze Et a Ket ukazuji vysledky jinak?

leny2
18. sep 2008

Strašně se bojím, že začnu krvácet, chodím se strachem na záchod, no psycho. Potřebovala bych trochu zaměstnat hlavu jinýma myšlenkama, abych na to tolik nemyslela.

aliccia1
18. sep 2008

Jo presne jak pises- Ja minuly tyden vubec nemyslela ze jsem po Ketu- delala jsem vse normalne, a vlastne jsem mela i jine problemy, takze na Ket a vysledek jsem ani nemela cas myslet.Za to tento tyden na to docela myslim, a premyslim co a jak, no jak pises proste psycho. Taky chodim koukat na Wc atd. atd.

leny2
18. sep 2008

No, myslím, že jsme na tom všichni stejně s tím strachem.

renata0028
18. sep 2008

Jo, jo s tím strachem máte pravdu. Taky, taky.....(chodím na WC a kontroluji se a víc se pozoruji, jestli mně nebolí břicho atd.-takže se těším na příští KET 😉 ) Manžel se diví, ale je to tak. 😒
Artep, taky chodím do PCE a měli jsme nejdřív 13 vajíček, pak z toho zralých jenom 9 (aby je mohli napíchat), a zamrazili nám to 3-2-2 (2 nám rovnou dali). Minule jsme měli 3 - akorát se jedno nevyvíjelo, tak nám potom dali dva.

artep26
18. sep 2008

Renat a mohla sis říct po kolika je zamrazí??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre