Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

mmonna
21. nov 2008

Ja som chcela,nech mi to UTZ vyjde na tie predvianocne trhy,a nakoniec sa mi to aj splnilo 🙂 chcela som ist do tej Wiedne pozriet,ale asi bude stacit len Blava...ved aj tam moze byt pekne 🙂 Ja chodim do Blavy do caru,ktora je vzdialena od nas 120km,aby si bola v obraze...

leny2
21. nov 2008

Je, tak daleko, to nemáš teda jednoduchý. Dnes jel můj muž služebně do Bratislavy, tak jsem si vzpomněla na tebe. Ty jsi z Bratislavy?

cilka2
21. nov 2008

zvláštne je však to , že už mám za sebou 2 ET , tiež som brala utrogestan a menzes som vtedy dostala na 5-6 deň od ET, 2-3 dni pred očakávaným menzesom.
tak teraz prečo nie?
mne je toto zvláštne, nie? a teraz menzes nikde...
nevadí vydržíme ten stres... 😝

orsulka
21. nov 2008

cilka......mne sa to stalo presne naopak...1xKET....nedostala som......2 KET dostala som v poho na 6-7 den po KET......telo proste zakaždym reaguje inak......len nechapem, prečo ti lekar nepovedal, či vysadiť alebo nie.....

cilka2
21. nov 2008

neviem ani ja , bude ako bude...

mmonna
21. nov 2008

Leny,ja som z Trencina,a ta Bratislava je 120km od TN......mam to fakt daleko..ved sme tam prevozili benzinu na slaka....

Cilka...nic ine Ti nezostava,len cakat...ja som po ET dostala,i ked som brala Utros....hned po prvom nega teste z krvi....ale aj Nun to mala podobne,ako aj Ty......a ona dnes sla k mudrovi,tak si pockaj na nu,co napise,co jej povedal.....

orsulka
21. nov 2008

pozri......ak si tehu, tak to nedostanes....ak nie...tak pride.....a presne tak ako si napisala, budeš vedieť na čom si.....mne prisla tak na treti den po vysadeni.......

ale TEBE želám, nech nepride!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cilka2
21. nov 2008

ďakujem ti veľmi pekne , potom sa ozvem čo nové
majte sa a držím palce všetkým aj tým ktorým to už vyšlo a aj tým ktorým to určite čoskoro vyjde
prajem to každej z vás z celého srdca...
hlavne tým , ktoré dieťatko ešte nemajú , viem čo zažívajú a hlavne keď je to už pár rôčkov ako aj u nás ☹

leny2
21. nov 2008

Mmonny, co byste pro mimi neudělali, u nás se říká "peníze boud, my nebudem". Taky se tím občas řídím. Jinak by se z toho člověk zbláznil.

mmonna
21. nov 2008

Cilka,urcite sa ozvi,a nevesaj hlavu......vyjde to urcite aj Tebe.....preco by si mala byt vynimka?Nunca bude urcite tu..tak si na nu vycihaj a popytaj sa....ona by nas urcite nezradila a neodisla by z tejto temy..... 🙂

Leny,ved jasne,uz sme urobili dost,mozno by som sa na druhe IVF uz nedala.....ked mam pocuvat muza kolko to stalo,este sme sa aj zadlzili..tak som mu povedala,ze ked to vyjde,tak malicke nebude dostavat Vianocne darceky,lebo bolo velmi drahe 🙂
Ale u nas by vraj mal byt od Noveho roka prispevok na druhe aj tretie dieta okolo 20tis....tak by to akurat na tie dvojky vyslo 🙂 a vratilo sa to...

nunca
21. nov 2008

Tak hlásím příchod, zastihla mne u nás vánice jako o vánocích 😀 .
Cilko, je pravda, že to máme podobné, ale já už všechny léky (Utroš) vysadila před 16 dny (haluz co?), divím se, že Ti ho nechali, když těhu není potvrzené z krve, měla by sis tam zavolat a zeptat se 😉 .
Tak vás moc nepotěším, protože vím velké kulové, dnes jako na potvoru tam bylo lidí (kolem 40), nebylo kde sedět, tak nás posílali do zasedačky 😒 . To se na mě ještě sestra utrhla, že jsem měla ještě ráno zavolat, že by mi řekla zrovna kolik je tam lidí a atˇ nejezdím 😠 . Jenomže včera ukrutné bolesti břicha (celého), po chvíli to přestalo a potom zase, myslela jsem, že je to moje poslední hodinka. Dnes spíše bolí na levé straně. V caru mi vzali tedy aspon krev (co jsem si vydupala) a zabalila to po dvou hodinách čekání, poněvadž jsem musela utíkat pro dítko do školy 😕 . Takže jsem se dnes k doktorovi ani nedostala, ale tedˇ jsem volala na výsledky a vše je prý v normě i Hcg (neřekl kolik), ale asi má bobky, protože mi nabídl, že dnes slouží večer na gyn. v nemocnici, tak když bude zle, mám dorazit 😨 . Takže mu to normální asi taky nepřipadá a určitě mám dojet příští pátek na konzultaci a kontrolu. Takže si vyberte, může to být prý cysta (taky prý to může být nebezpečné) nebo mimoděložní 😲 (taky se to prý stává) nebo ranné těhu a nebo taky prý možná stačilo, že jsem 2 špinila (zajímavé, protože teplota neklesla jako vždy u ms 😠 ). Tak fakt nevím a doktor zřejmě taky ne, docela mě vyděsil totiž tím, že mám kdyžtak rovnou jet do nemocnice 😲 .
Mmonno, tak to jekrásné Hcg, že by dvojky 🙂 🙂 , gratulujiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!

artep26
21. nov 2008

Jé MM promin, já jsem si to nějak popletla 😉
Holky hezký víkend pa 😀

mmonna
21. nov 2008

Artep,pekny vikend aj Tebe....
Nun,urcite bez dnes vecer.......ak Ti to nerobi problem..moze to byt ohrozenie aj do buducna,pokial tam je cysta alebo co.......ved do piatka buduceho tyzdna to moze byt desna..a takto nebudes musiet cakat a vybavi Ta hned.....si zahadny pripad 😉

nunca
21. nov 2008

Mmonny, ani nevíš, jak děsně mě to štve 😠 😠 , raději bych spadala do klasického standartu a ne nějaké zvláštnosti 😔 . Do nemocnice jet je pro mě tedˇ momentálně problém, víš, auto v opravně jako na potvoru (takže jsem se i tak dnes kodrcala busem 😒 ) a do nemocnice je to 30 km a ještě s přestupama 😠 , takže to budu nejspíše řešit až bude fakt nejhůře a čekat hold na pátek (zase!!!!) příští týden. Takže se musím ještě stále strachovat, to víš, že nejraději bych taky už věděla, co je to se mnou ....???

Holky, taky se přidávám k přání krásného víkendu (doufám, že se nic mimořádného nestane 😕 ) a posílám raději všem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , kdo ví totiž, jaké bude počasí ....??? 😉

nunca
21. nov 2008

Doufám, že se tady taky ukážete o víkendu, já tu budu určitě ....... 😀 😀 😀 .

ili5
21. nov 2008

dobrý den, dlouho jsem tady nebyla. Konečně jsem se začla chystat na KET. Dnes je 18 den co beru divinu a šla na UZ do Olomouce k Dostálovi. Myslela jsem, že v pondělí půjdu na Ket a nakonec mi řekl, že mám na pravém vaječníku cystu 49mm, endometrium 10mm, takže mi napsal antikoncepci na 2 měsíce a dnes mi píchnul Agolutin a jak nezmizí cysta, tak se ket prý neuskuteční. Prosím vás má někdo z vás s tímto zkušenosti? Byla jsem na 1. ivf v Ostravě a tam to šlo i přes cystu. V říjnu jsem byla na laparoskopii odstranit cystu a endometrium a dnes mám zase. Nedělá se ta cysta z diviny? Moc se mi nechce věřit, že by to nešlo přes cystu. Poraďte prosím. Šla některá z vás na ket a měla cystu? Děkuji, přeji hezký den. 🙂

nunca
21. nov 2008

Ili, já ji měla taky a na KET jsem šla, i když záleží asi na caru, protože v minulém caru v Brně mi taky KET nechtěli udělat kvůli cystě, tak Ti moc neporadím, ale Divinou to určitě nebude, protože já ty cysty mívám zásadně, když neberu žádné hormony. Nevím to jistě, ale je to nedostatkem progesteronu (proto po aplikaci Agolutinu skoro vždy praskne). Prostě nedochází k synchronizaci estrogenů v první části cyklu s progesteronem v druhé části a tím nedojde k uvolnění vajíčka, ale roste dál a vzniká cysta.
Ale znám i případy, kdy při cystách došlo k přirozenému otěhotnění 😉 .

ili5
21. nov 2008

Já na ně taky trpím často, jsem už 2x operovaná na ně, ale mě dojalo, že mě nevezmou na ket. Já je budu mít furt, tak nevím co s těma zmrzlíma. Nebralas něco, abys je neměla? Progesteron, mám si něco koupit co toto obsahuje k těm hormonům? Děkuji.

nunca
21. nov 2008

Nic jsem na ně nebrala, ani myslím nic na to není (možná se domluvit s doktorem na nějakých lécích co obsahují progesteron, snad by nebylo na škodu se zeptat na odběry hormonů, jak na tom jsi 😉 ). Já jsem jednu dobu zkoušela kapky od Naděje (bylinky), existují speciálně na cysty, tak třeba zkus toto, najdeš to na netu nebo i ve zdravých výživách se ještě zkus mrknout 😉 . Moc Ti držím pěstičky, atˇ ty cysty zmiznou a Ty můžeš brzy na KET 😉 😉 😉 .

nunca
21. nov 2008

Jinak mě se začaly tvořit tedˇ poslední 2 roky, ale tak 3 krát do roka, i když tedˇ je mám spíše taky každý měsíc 😕 , ale zatím vždy zmizely budˇ samy nebo po injekci Agolutinu 😉 .

ili5
21. nov 2008

Já je mám už 15 let, mám je neustále, tak jsem si vybrala špatnýé gyncentrum, já si totiž převezla zmrzlé do fakultky. Nenapadlo mě se informovat, jestli jim vadí cysty. Byliny na to piju skoro pořád, kontryhel. Stejně si myslím, že možná praskne sama, tak mě zbytečně vyhnal bez ket a zbytečně jsem jedla divinu, budu se trávit antikon. 2 měsíce...Zrovna jsem tady našla nějaký GYNEK, prášky, na vysušení cyst. zkusím se zeptat v lékárně, ať v únoru proběhne ket.

ili5
21. nov 2008

dnes mi píchnul Agolutin a mám hrozné bolesti v pravo, až do zad mi to jde. Vzala jsem si algifen od bolesti, snad to přejde. Tak si říkám, že asi mi to drtí tu cystu. Bylo ti taky špatně po injekci?

macous
21. nov 2008

Ahoj holky, tak vás v rychlosti zdravím 🙂 Koukám, že je to tady samá nová tvářička - tak vás vítám 😵
Nunca - teda to jsem z toho jelen, mimoděložní je moc nebezpečné, kdyby to prasklo, tak to radši ani nenapíšu co by se stalo 😕 Budu držet palce, aby to bylo v pořádku, ať tak nebo tak, hlavně, aby nebyly komplikace 😉

Jinak jsme dnes byly na UTZ, jsme 6 tt, mímís měří půl cm a tluče mu krásně srdíčko, další utz za deset dní. 😵

Holky co nejste v tabulce a plánujete sem chodit, připište se, ať je jasno 😀 😀
Všem hezký víkend.

macous
21. nov 2008

Leny2 - 31 let, Arleta, 1 dítě, 1.IVF + ICSI, od 22.6. stimulace - krátký protokol - Merional, Synarel, Prednison, 4.7. OPU (13 vajíček), 8.7. ET (1 embryjko), 8 zamraženo, 22.7.TT - negativní, 11.9. KET, TT 25.9. - negativní, 2.KET - 4.11., TT 18.11. - pozitivní, HCG 2121, 2.12. UTZ

Dáša24 - 26 let, 1. IVF+ICSI říjen 07, //, porod v 6 měsíci-kluk umřel, příčina nevysvětlitelná,
1.KET srpen 08-TT negativní, 2.KET 5.9.( poslední 2 embrya) - TT negativní, 2.IVF+ICSI, OPU 28.10.08, ET 31.10.- 2 embrya

Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček, 14 embryjek,PK- 12 embryjek, ET 1 embryjko,I.stupeň OHSS HCG O, červen/08 KET 2 embria estrimax- HCG 0; srpen/08 - KET 2 embria - negativní HCG; září/08 KET č.3 zavedena 1 blastocysta - HCG 0; říjen/08 IVF č.2 - OPU 24/10- 5 embrijek, 28/10 - ET 2 morulky (+3 mrazáčci, ale jeden je nic moc), 11.11. HCG 504,21.11. utz - máme srdíčko a 0,5 cm

Artep26 - Sanus Pardubice, 1.IVF + ICSI - protokol s antagonisty (Puregon+Ormimís v bgalutran+Prednison); OPU 17.9. (21 vajíček) - ET nebyl kvůli OHSS, 12 mrazáčků; 1.KET 15.10 - 1 embryo, tt neg., 2. KET 14.11.08 - 2 embrya, žádný mrazáček; tt 27.11.08

Musilka - Pronatal Praha 1. IVF říjen 2008 krátký protokol, OHSS, 11 mrazáčků, KET leden 2009

Mmonna - Gyn Fiv Bratislava, 1.IVF 09/08, dlhy protokol, 2mrazaciky, ET-neusp, KET 4.11.- 2 blastocysty, TT - pozit., HCG 2100

Dusice - Pronatal Praha, 1.IVF+ICSI - dlouhý protokol, 14.9.- OPU (5 vajíček), 17.9.- ET (2 embryjka), 27.9. pozitivní TT, 29.9.- MS, 15.11.- KET(poslední 2 embryjka), TT dle lékaře až 3.12.

nunca
21. nov 2008

Ili, špatně mi bylo vždy příšerně a to jsem dostala vždy dvojitou dávku Agolutinu na jeden vpich, aby to prý řádně zabralo a taky mi doporučoval být potom obezřetná, protože to prasknutí a následné vyřinutí toho obsahu cysty do břicha může vést k takovému stavu, který se v chirurgii označuje jako NPB (náhlá příhoda břišní), někdy vyžaduje hospitalizaci 😲 . Takže to není sranda a takové podobné stavy jsem měla, bohudík "jen" dva a už bych to zažít nechtěla (ukrutné bolesti celého břicha, třes, ....) 😒 .

nunca
21. nov 2008

Mac, moc Ti gratuluju k srdíčku 🙂 🙂 🙂 , jsem moc ráda, že Ti to už vyšlo a přibyde další štastná maminka 😉 .
Já vím, co se může stát, ale raději na to nemyslím, i když jsem v pozoru, ale pořád si myslím, že nakonec to bude spíše ta cysta a proto mám takové příznaky jako těhu, už jsem to taky jednou měla ☹ (zvýšená teplota, bolesti prsou, únava, bolesti hlavy a podbřišku, časté močení, hojný výtok,...).
A co Ty, už taky máš nějaké příznaky, které patří spíše k těm nepříjemným (já docela nesnáším a nesnášela jsem to častý močení, poněvadž jediné, co mě vždy zajímalo jako první, když jsem někam dorazila bylo, kde mají WC 😀 ).

nelynka
22. nov 2008

dobre ranko, je tu niekto?

macous, co tam vsetko chces do te tabulky?

mmonna
22. nov 2008

Dobre ranko.....Mac,blahozelam....moc moc moc.......len skoda,ze Ti tam nenasli dve 🙂 jednemu tam bude smutno.......

Ale kde je Dasenka?Nevie nikto nic o nej?

Nun,drz sa...a keby bolo najhorsie,tak aj sanitkou.......snad to nejak prezijes do toho piatka......

Ja sa na 14tu chystam s rodinkou do kina na Madagaskar 2,mala sa uz ide zblaznit za tym cely tyzden..odpocitavala dni,kedy uz pojdeme...a vonku krasne snezi...proste total Vianocna atmoska......

Nely,Ty si dnes spinila?nic sa neboj,to nic nebude,.....a co ten testik?este si nenabrala odvahu?

nelynka
22. nov 2008

mmonna ahoj, ano rano som zacala spinit a priznam sa, urobila som si test, aby som vedela ci je to dobre alebo nie, bol negativny, takze sa rozbieha mrcha ☹

mmonna
22. nov 2008

Nie Nely....urcite nie.......nehadz flintu do zita...moze to byt skoro......mala si nejake priznaky,ako prsia,a take to divne posklbavanie v bruchu?ak ano,to je nezvratny znak.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre