Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rebeca_1
28. jan 2010

Fialinka, ja som vtedy nevedela vobec prijat tekutinu. Ja som stale len vracala. Bolo to hrozne... Vedela som ake je dolezite pit pri IVF, ale mne to vobec neslo.
Preto sa uz teraz bojim dalsieho pripadneho IVF programu. A dakujem Bohu, ze pri KET take nie je.

rebeca_1
28. jan 2010

Jani2, teraz neviem ci som mala niekedy alebo mam polycysticke vajecniky. Vies, ja sa uz lekarov radsej na nic nepytam, ja im uz uplne doverujem i ked.... Ale ked som chodila k lekarovi do Rakuska, on mi nejake cysty liekmi rozbijal. Takze asi ano.

astrid55
29. jan 2010

baby ahoj,

ja nic necitim, som po KET od utorka. Je tu niekto po uspesnom KET, kto nemal vobec ale vobec ziadne priznaky?

rebeca_1
29. jan 2010

Astrid55, davnejsie tu bola jedna kocka, ktora vobec nic necitila a ani sa netestovala a bola tehulka. Sice neskor potratila, ale to az v nejakom cca 13 tyzdni.
U kazdej z nas je to ine. Nepremyslaj nad tym, bud pokojna! Urcite to dobre dopadne!

paraple98
29. jan 2010

Ahojte kočky 😉

Díky za držení palců, protože to pomohlo a dneska mrcha dorazila, takže mám v sobě už 1x divinu a 1x divigel 😀 😉 a 12.2. mám UTZ 🙂

fiallinka
29. jan 2010

astrid: no já jsem byla na ket ve středu a sice mne trošku bolí bodbříšek /ale to je z toho zákroku/ a jinak taky vůbec nic - minule jsem si nejdřív nějaké příznaky vsugerovala, pak úplně přešly a stejně to bylo tam 🙂

venika86
29. jan 2010

Dobré ránko, nebo už dopoledne 🙂
Holky, já jsem tak zvědavá, jak to všem dopadne, že nevíte 😀
Já už se taky těším na úterý, ale někdy mě přepadne depka. Nechci se na to moc upínat a pak být zase tak strašně zklamaná. Rodiče už taky hrozně chtějí vnoučátka a já cítím strašný tlak ....
Rebeca, fiallinka - nějak cítím v kostech, že Vám to výjde 😉

astrid55
29. jan 2010

rebeka a fiallinka,

dakujem za nadej. Dneska som nejaka precitlivena a priznam sa, mam uz trochu depku. Neviem sa na nic koncentrovat a uz vobec sa prinutit mysliet na nieco ine. Ja som o svojom IVF a teraz KETku ani nikomu (okrem mojej mamy) ani nehovorila, takze hram taku dvojitu hru pred znamymi a manzelovou rodinoou, ze akoze sa nic nedeje a ze vobec nie som uz skoro polroka na hormonoch a ze skusam vsetko mozne,aby som sa stala maminou. Robim sa celych cas, ze akoze je vsetko cool. Viem, ze to nie je celkom normalne, ale mam na to svoje dovody. Znami su dost nabozensky zalozeni, ti by to asi nepochopili a manzelova rodina tak trochu tlaci na pilu, tak sa to snazim ignorovat. Ale asi mi to uz zacina liezt na mozog. Tak trosku som sa Vam vyhovorila, velmi sa ospravedlnujem za tento pesimizmus.

venika86
29. jan 2010

astrid - myslím, že právě tady to všichni chápou. Neboj, všechno dobře dopadne 😵

baraf
29. jan 2010

ahoj holky, přeju krásný den,

něco nového u vás?

u nás noc dobrá, Luky spal, ale vstával v 5..... 😠 ale kouká na pohádky a leží a já se dala do úklidu....

fiallinka
29. jan 2010

Astrid, nemáš se za co omlouvat, protože právě proto tady kecáme, abysme se podpořili - a tady máš fakt jistotu, že to chápeme 🙂. U mně to pár lidí ví, ale taky ne moc - sice by to všichni chápali a většina lidí okolo nás ví, že máme Juriho z ivf, ale spíš nechci, aby se všichni ptali, jak to dopadlo a řešili to se mnou... o to víc ale kecám tady, nevydržím o tom s nikým nemluvit...

Venika: já mám pocit, že to Rebece vyjde, taky... a u sebe nevím, spíš jsem pesimista, ale třeba to vyjde, už mi říkalo víc lidí, že to taky taky vidí...tož nevím...

Každopádně dnes měl být s Jurim manžel a nějak se to vyvrbilo, že musel pryč.. tak ho má zas tchyně... a já se tvářím, že mi není dobře... ach jo, nechce se mi lhát, ale ani jí to všechno říkat... ona by hlavně byla zklamaná, kdyby to nevyšlo, tak ji nechceme zbytečně trápit...

rebeca_1
29. jan 2010

Venika, kiezby si mala pravdu! Dakujem. 🙂
Astrid55, ved konik a my tu vsetky sme tvoje butlave vrby, pokojne sa len vyrozpravaj! Urcite ti bude lahsie pri srdiecku. A nemaj depku, skodi babatkam! Posielam ti energiu! 😉
Paraple98, uzasne. Zase sa nam trosku pozmeni tabulka, tesime sa... a drzime palceky! 😉
Fialinka ako sa citis? Zeby si podbrusko citila len kvoli zakroku a katetru? Ved to vobec neboli, mne doktor povedal pocas KET, ze da dovnutra paky a bude to neprijemne. No ja som to aj s tym uplne plnym mocovym mechurom v pohode zvladla. Mna podbrusko boli kazdy den ale len sem-tam. No som zvedava ako dopadneme...
Velmi ti drim palce! 😵
Jani2 tak ako? Tesis sa? Zajtra budes tehulka! A dakujeme ti za tabulky, vdaka tebe mame uzasny prehlad. 😵
Baraf, aka bola noc? Dufam, ze maly pekne prespal celu noc a nemusela si mu varit cajicky a podavat lieky..
😉

rebeca_1
29. jan 2010

Venika, Fialinka dakujem. Ved ja Vam 3.2. napisem ako som dopadla. Nechcem sa doma testovat. Musite vydrzat so mnou..
🙂

baraf
29. jan 2010

Rebeca-noc dobrá, tak to bylo fajn... ale jinak mu je pořád stejně, je mi ho líto. jůůů a ty už ve středu budeš oficiálni těhulka!!

fiallinka
29. jan 2010

Rebeca, no já vím, že bych to po tom katetru snad ani cítit neměla, vůbec to nebolelo, ale asi je to z toho, přece jen tam cosi strčili, že... ale minule mne to ze začátku taky pobolívalo, jen jsem myslela, že je to ještě z OPU. Tak asi nebylo...

Jani, tak ty už zítra? Jé....

rebeca_1
29. jan 2010

Baraf, to je len nejake nachladnutie, nejaky virus. Uvidis, za chvilu bude Luky zdravucky ako rybka!
Fialinka, presne tak, cosi tam strcili a to cosi je uz urcite zahryznute v mamainke...

atlaselka
29. jan 2010

Ted mě volali sami z Pronatalu,že ani jedno není na transfer,nevyvíjej se,tak tady bulím.. ☹

venika86
29. jan 2010

Ježiškute to mě moc mrzí ☹ taky mi vrhkly slzy do očí. Drž se, moc tě objímám. Je potřeba to ze sebe dostat ven.
A říkali co dál??

rebeca_1
29. jan 2010

Atleska, to mi je velmi luto. ☹ Ako sa to len mohlo stat? Ty si mala ist zajtra na KET. Kolko si mala mraziacikov a este nejake mas? Dufam, ze nebudes musiet absolvovat cele IVF.. ☹
No nic Atleska, spoliehaj na velmi plodnu jar! Urcite ti bocian miminko prinesie! 😵
Viem aka si teraz smutna ale hlavu hore! My sa predsa musime uz dockat babatiek!!!

atlaselka
29. jan 2010

Díky moc,no jsem mimo no..půjdem do dalšího IVF,musím se spojit se svoji doktorkou tady u nás.Nevíte kdy bysme mohli jít do dalšho boje? asi tak v dubnu že?

atlaselka
29. jan 2010

Rebeca měli jsme jen dvě,takže další IVF ☹ mrzí mě to že nedostali aspon šanci,co nadělám.díky moc..

baraf
29. jan 2010

Atlaselka-je mi to moc,moc líto, vyplakej se, vyvztekej a bude líp, uvidíš. mě už je taky docela fajn. taky půjdem do dalšího IVF, mrazáčky už nemáme...

Rebeca-jo,jo je to nějaká viroza, dokonce teď usnul, takže mu musí být opravdu zle.... protože on jinak po obědě už dlouho nespí

rebeca_1
29. jan 2010

Atlaselka, doktori doporucuju 3 cykly bez stimelacie ale kedze u teba neprislo ani ku KET, tak ty by si mohla ist mozno aj skor. Ved dokor ti povie.
Teraz sa len dobre zotav a nacerpaj nove sily!
Drzim palce!

fiallinka
29. jan 2010

Atlaselka: sakra, to je mi strašně líto, to byla moje noční můra a u tebe se naplnila... ach jo, to mražení je očividně naprd... Atli, moc na tebe myslím, bobátko. Ale myslím, že do dalšího ivf budeš moct už tak s pauzou jednoho měsíce... radši se rychle zeptej, ať máš před sebou nějakou reálnou představu..

No, to ta tabulka vypadá pěkně blbě ☹

h.jitka
29. jan 2010

atlaselko, drž se.

jani2
29. jan 2010

baraf – drobec malý, tie prvé dni choroby sú najhoršie, nech mu to len čoskoro prejde!
rebeka – ja som už tiež moc zvedavá na tvoj test, si na rade s testovaním, tak potrebujeme ďalšiu optimistickú správu 🙂
atlaselka – to je mi veľmi ľúto, toto je asi nočná mora všetkých KETáčiek 😢 ...ale je tu tiež baraf, ktorej sa nezadarilo, pôjdete spolu do ďalšieho IVF....už len tie sily nazbierať!
..a asi došlo k omylu, ja idem zajtra len na UTZ....tú sliznicu viem len preto lebo som bola na ročnej preventívke u svojej gyndošky...už som bola u nej vycapená na UTZ, tak som to využila a opýtala sa.
...a kde sa nám túla modena, tá nás len stále naťahuje, potvora jedna 😉

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 27.01 krv– negat. 😢
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562 🙂
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.01 test ???
katne: 14.01 – KET, 26.01 test ???
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 27.01 krv – negat. 😢
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
astrid: 26.01 – KET, vložené tri embryjka, 09.02 test
fialinka: 27.01 – KET, vložené dve embryjka 8- a 4-bunkové, 10.02 test
atlaselka: 30.01 – KET, embryjka sa po rozmrazení nevyvíjali 😢
venika: 02.02 – KET
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
h.jitka: 02.02 – UTZ
paraple: 12.02 - UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
anii: čaká na ms

atlaselka
29. jan 2010

Děkuju moc holčičky za podporu,bude to dobrý,musím nabrat zase síly do dalšího boje.Ted tu byla moje maminka na skok,překvapila mě,tak jsme si poplakali spolu 🙂
Já bych co nejdříve,protoe jsem v takové blbé situaci,jsem na nemocenský,už to bude půl roku,mám obavy aby mě ještě dr.nechala doma.jinak bych musela na pracák.
A doktorce zavolám ještě dnes za chvilku
ještě jednou díky moc

rebeca_1
29. jan 2010

No ozaj Jani2, teraz som uz na rade s testovanim ja. Len kebyze sa nam uzvu aj tie kocky co uz su otestovane, aby nam sem vniesli trosku pozitivnej energie.
Nejako sme tu vsetky zosmutneli, kiezby som to mohla v stredu napravit...

astrid55
29. jan 2010

rebeca,

a ako sa citis, mas nejaky priznaky? Si dobre trpezliva ked si este doma netestovala. Klobuk dole... 😎

rebeca_1
29. jan 2010

Astrid55, prve dni po KET ma bolelo podbrusko stale, tiez aj prsia a navyse k tomu aj nadcha, take mensie prechladnutie. Teraz citim podbrusko len sem-tam a prsia ma po mensej pauze znovu zacali boliet. Ale uz v utorok cakam menstruaciu, takze sa uvidi. Ale predmenstruacne minibolesti, ktore mavam pravidelne sa zatial nedostavili. Tuk-tuk... Nebudem sa ani testovat, chcem vediet vysledok az z krvicky, dokonca si nemienim robit ani test na pamiatku. Ja som asi divna, co ja viem.
A ty sa ako citis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre