Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

venika86
12. jan 2010

Fiallinka - tak to je super, já ji čekám kolem víkendu, tak budem kousek od sebe 😉

evaav
12. jan 2010

Fiallinka děkuji i za jedno bych byla ráda ale kdzž píšeš že 2 tak to budu ještě mít větší radost a jak ty to tak znáš? Ty jsi zdravotní sestra možná to tu někde je ale nestíhám to dočítat jinak koukala jsem na vašeho fešáka moc pěknej já se musim naučit sem dát nějaké foto
Jinak mě se holka taky narodila předčasne v31+4 a měla 1240g a dnes to na ní nikdo nepozná já měla preeklepsi a help syndrom tak doufám že podrhé to bude lepší jestli to dopadne

jani2
12. jan 2010

cisielko - tak ešte dobre že si volala teraz, keby si volala v 1DC, tak by si sa do CAR musela narýchlo hnať.
Fialinka - hurá, takže to začína...budem držať palce!
Atlaselka - ja sa toho mimimaternicového bojím tiež, pretože oba vaječníky mám v zrastoch...takže je tam aj väčšie percento uchytenia embryjka...no musíme veriť, že nás to obíde...inak fakt škoda práve toho zdravého vajíčkovodu 😔
Evav - ja mám tiež predčiasniatko, dokonca v 26tt a je z nej šikulka ako hrom....no bála som sa, v takto nízkom týždni to môže dopadnúť všelijak...ale našťastie je všetko ok....musím aj ja vložiť nejaké fotky, len najprv nad tým asi trochu pomaturujem...inak čítala som, že ak si už raz preeklampsiu mala, vraj druhý krát sa už nedostane.

atlaselka
12. jan 2010

Jj holky už tak toho je dost,co všechno musíme přežít,už to že to pořád nejde,pak jeslti budem reagovat na stimulaci,kolik bude vajíček,kolik se jich oplodní..pak nervy,jestli vyjde test pozitivní nebo negativní.pak se člověk raduje,že test vyšel,Hcg stoupá a pak najednou bác,krvácení,Hcg se zastavilo a je z toho mimoděložní.tot můj příběh 😉
Jinak já mám dva mrazáčky,tak doufám že aspon jeen by to mohl zvládnout.Já bych tak chtěla mimi,až je mi z tooh někdy ouvej
vy už teda jak koukám Jani i Evaav máte dětičky
Jani ted to čtu,že máš andělíčka,to je mi moc líto

jani2
12. jan 2010

atlaselka - bohužiaľ nie som tu sama, kto ma anjelíka...aj Fialinka o jedno dvojčiatko prišla...a obe sme sa rozhodli vybojovať súrodenčeka pre naše detičky a určite sa nám to podarí 🙂
...a verím, že aj tvoji mrazáčikovia zabojujú a budeš zas tehulka, ale tentokrát budú bábätka tam kde sa patrí - v brušku v maternici 🙂

fiallinka
12. jan 2010

Jani: jj, začíná a já mám normálně radost... sice pořád vím, že šance je malá, ale stejně se těším... možná bych měla trošku brzdit a zase se na to podívat trošku negativně
Eva: ale ne, nejsem odborník, jen jsem si toho dost načetla a navíc jsme se o tom bavili i tady 🙂... a jinak já mám Jurču 35+6, takže zas tak nedonošený není 🙂, neměl žádné problémy, naštěstí, po tom všem 🙂

atlaselka
12. jan 2010

Jani určo podaří!!! a díky moc
Fialinka jsme na tom asi stejně,já se na to taky těším,aspon se zas něco děje,když s eneděje nic,je to hrozný.Taky bych se na to neměla asi tak upínat a být rochu při zemi..jenže když ty roky tak letěj a nejsme nejmladší tak to jde těžko že 🙂

atlaselka
12. jan 2010

Chtěla jsme napsat že já nejsem nejmladší,nevím kolik je vám holčičky 😉

evaav
12. jan 2010

Atlaselka vím je to boj od začátku až do konce ale oprav do konce neboj svět nesmí být taková svina na tebe určitě taky musí čekat potom všem štěstí
My než jsme se dočkali taky to trvalo víc jak čtyři roky a byl to boj a stál za to a kolikrát jsem už nedoufala ale když jsem viděla jak malá bojuje tak si říkám pokusím se o to znovu a uvidíme Ted moje známe čekají druhé nebo první a mají to že se jen otřou o trenky jak se říká a kolikrát si toho ani neváží je mi pak z toho zle že je nás tolik co si děti přejem a musíme proto tolik skusit .
jani2 tak to jste opravdu brzo a vidíš jste na tom dobře i proto jdu do toho znovu říkám si,že snad do toho alespon 30týho týdne donosím samozdřejmě bych byla ráda za normální průběh celé těhotenstvíale to je ted daleko ed budu čekat jestli KET dopadne dobře

fiallinka
12. jan 2010

atlaselka: mně táhne na 32... a jinak právě doteď jsem si říkala, že to budu brát spíš tak, že to nevyjde, že je to jen pokus, ale stejně zjišťuju, že tomu nějaké šance dávám...hrozně bych byla ráda, kdyby jsme to "dvojčátko" nakonec měli, jen narozené o trošku později jak Juja...ale chápu, že to bych asi chtěla moc...

atlaselka
12. jan 2010

Evaav jj je to tak,mám dokonce kamarádku,která otěhotněla hned napoprvé a nechápe,že prostě my tak dlouho / 4,5roků/ že pro to neděláme víc,že to je dlouhá doba,že by se z toho zbláznila.Ale co má člověk dělat ví,když to prostě nejde 🙂
Fialinka mě bude v srpnu taky 32
Oboum přeju aby jste sourozenečka měli !!

evaav
12. jan 2010

mě bude v dbnu 30let

evaav
12. jan 2010

mě bude v dubnu 30let

venika86
12. jan 2010

tak mě bylo 23, ale i tak bych už moc chtěla mimčo 😉

rebeca_1
12. jan 2010

Ja budem mat na jar 32 a o babatko sa snazime od mojej 24. Uz dlhych 8 rok a tento mesiac vkladam do KET uplne vsetko!

Baby podari sa nam to, vermu tomu!

jani2
12. jan 2010

..tak ja tu suverene vediem, som tu najstaršia 😉 ...ja mám už 35 a Janičku som teda mala v 33...takže ak vám zavelím, že do roka musíte byť tehu, tak sa opovážte neuposlúchnuť!!!!!! 😵
Fialinka - aj ja sa na KEtko moc teším, tiež si uvedomujem, že percentuálne to skôr nevýjde ako výjde...ale v ten mesiac bude tá šanca otehotnieť aspoň nejaká a budem môcť veriť, že som tehulka.. 🙂 😉 🙂 ..treba veriť a snáď sa nám pošťastí.
Evav - tiež som bola na toho hore naštvaná, keď som predčasne porodila..myslela som si, že už som si tú smolu neplodnosťou a rokmi snaženia odkrútila a bum prišla ešte taká rana...kým moja susedka a rovesníčka čaká 4 dieťa..a to s tretím chlapom a ešte sa rozčuľuje, že zas má v bruchu pankharta - to je jej vyjadrenie...tak kde je tá spravodlivosť? 😒
viete čo dievčatá, ja niekedy strácam prehľad kto kedy ide na KET, tak si urobme taký malý prehľadný rozpis:

katne: 14.1 – KET
mirenkam: 13.1 – KET
rebeca: 15.1 – UTZ
fialinka: 12.01 - 1.DC
jani: čaká na ms

..tak mi napíšte ako na tom termínovo ste a ja vás pripíšem 😉

cisielko
12. jan 2010

No urobila som dobre, že som zavolala do centra ale to aj vdaka vám lebo ste mi poradili..ešte raz dakujem 🙂

Ja mám 29, našťastie nemám žiadneho anjelika len srdičko pranúce po malom, mrávom batôžteku 🙂 všetkým vám držím palce aby sa vám to podarilo 😉

rebeca_1
12. jan 2010

Jani2 a ty co to tu stvaras prosim ta?
Ty si uzasna!
Presne 15.1. mam UTZ!
Teda ty mas ale prehlad o nas vsetkych!

Dakujeme ti za razny rozkaz.
To tehotenstvo musi prist, ked si nam dala teketo nariadenie, neverim ze nepride...

Drzim palce vsetkym!

mirenkam
12. jan 2010

ahoj holky, mně bude za měsíc 28 😒 takže zatím 27 😉

insolka
12. jan 2010

Ahojte kočky no zachvilku sa kvám pridam už sa neviem dočkať buduci tyždem idem k doki ale zatial to vyzera tak že pre mna KEt bude vo february 😅

paraple98
12. jan 2010

Dobry vecer damy, zdravim a hlasim, ze jsem ziva a zdrava a moc seomlouvam, ze jsem tu uz dlouho nebyla....ale KET se u nas presouva z ledna na unor, tak proto 😉 Jinak vsem preji vse nej do noveho roku, zdrave deti, tehulkam krasna a zdrava miminka a snazilkam konecne ty // 😉

jani2
12. jan 2010

rebeca - o dve stránke dozadu ste to tu nahlásili, tak len zosumarizuvávam... 😉

evaav
12. jan 2010

jani2 já jedu na ultrazvuk 19.1 tak u 😉 vidíme

atlaselka
12. jan 2010

Tak já včera 11.1.-1DC
hezký večer a dobrou

fiallinka
12. jan 2010

jani: výborně, někdo tomu musí velet 🙂
venika: asi jsi nejmladší, ale to je jen dobře - věk na miminko už máš a kdyby se náhodou teď nepovedlo (což není možné 🙂, tak spoustu času před sebou 🙂

rebeca_1
12. jan 2010

Insolka, Paraple tak nech Vam teraz dni plynu co najrychlejsie, ked sa to uz posunulo!
Pride ten cas a aj Vy do toho vhupnete s plnym nasadenin. Ja som cakala na KET od septembra a musela som ist az teraz v januari. Dokonca kvoli 2 dnom som musela cakat mesiac. A to som mala pichnutu vyvolavacku a menstruacia mi prisla az na 17 den po pichnuti, katastrofa!

Insolka ale predsa som si myslela ze my dve pojdeme spolu. Co sa stalo, ze ides az vo february?

Jani2 nase zlaticko, len si to pekne rekapituluj /mozes pokojne aj kazdy den/ a davaj nam vediet kto, kedy a co! To je mile! Potrebujeme tu niekoho na nejake take statistiky... Ha-ha...
Drzim palceky!

jani2
12. jan 2010

Takže na dobrú noc posielam ešte jeden prehľad a ako ste správne pochopili, máte rozkazom otehulkovať 🙂

mirenkam: 13.1 – KET
katne: 14.1 – KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 12.01 - 1.DC
jani: čaká na ms

rebeca_1
12. jan 2010

No vyborne Jani2, skvela praca!
Teraz mame o vsetkych podrobny prehlad...

Mirenkam zajtra sa drz! Posielam ti double davky pozitivnej energie!
Nech doktor vlozi bublinky co najhlbsie! Nech si prva tehulka!

venika86
13. jan 2010

Dobré ránko holčiny!
Já mám teď takový rituál, že si každý den hned ráno čtu příspěvky a vždy mě to tak krásně naladí 🙂
Jsem moc ráda, že jsem našla tuto stránku a můžu se poděli o své obavy právě s Vámi.

fialinka-máš pravdu, ještě mám před sebou hodně času, to mě taky někdy utěšuje. Ale já chtěla miminko už v 17. 😅 Takže v podstatě už čekám 6 let. Všichni nademnou vždy kroutili hlavou ...

mirenkam - Moc na tebe od rána myslím a prožívám s tebou. Věřím, že dnešní den bude den D!! 😉

baraf
13. jan 2010

ahoj,

omlouvám se, že vám sem "lezu" ale čeká mě KET teď v pondělí. teda snad.... beru Estrofem 3x1 a začala jsem špinit. chtěla jsem se zeptat, jestli jste to některá z vás taky tak měla? může to být tím estrofemem?
díky moc a držím palečky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre