Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

rebeca_1
25. jan 2010

Evaav, zajtra budem na teba mysliet, nech ti UTZ dopadne co najlepsie! Mozno vo stvrtok bude KET aj bez liekov...
Drzim palce, ved zajtra sa ozvi ako si dopadla!

andi2
25. jan 2010

Ahojda.evaav tak držím pěsti at je zítra vše o.k. 😉 fiallinka já šla ted na ket 17 dc prý aby to bylo co nejpřirozenější páč zaváděli asi 5 denní embrya.Ještě to tam pak po UZ embryoložka předemnou počítala ty dny. 😉

andi2
25. jan 2010

mikat gratulka. 😵 😵

jani2
25. jan 2010

..len vkladám tabuľku, malá ešte nespí, tak ju už musím uložiť, pá 😉

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 24.01 test – negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 24.01 krvácanie
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
evaav: 26.1 – UTZ
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 27.01 – UTZ
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms
astrid: čaká na KET

fiallinka
25. jan 2010

jani, jak jsem uviděla v tabulce u sebe to datum, tak vidím, že ket bude na mé oblíbené číslo 🙂, tak třeba to bude dobré znamení... ale řeknu ti, já mám z toho jakýsi strach, z toho, že se to nepovede ale i naopak z toho, že se to povede... Jurýsek už nemá horečky, ale pořád není ve své kůži, blbě spí, chce se nosit, pořád mám o něho strach a zároveň už jsem z něho hrozně unavená...a teď jsem si to představila dvojnásobně 😉

cisielko
25. jan 2010

No vidím, že nás je tu ožehnene, ktoé bude na KEt čakáme alebo už ho máme za sebou 🙂

Jani..super tabulka..asoň mám prehľad 🙂

Mikat, Andi..blahoželám potichučky 🙂

Mirienkam..je mi to ľúto, vidím, že si mala vložené jedno ako ako budem mať aj ja, ako pozerám tak väčší úspech je pri 2 no ale ked ja mám len jedno 😠

Ostatným čakateľkám držím palce 😉 neviete mi poradiť či tá bolesť vaječníkov ako pri mrche je teda ok, beriem tabletky už 10DC a v piatok mám sono..

jani2
25. jan 2010

fialinka - tá 27 sa páči aj mne, pri IVF som mala embryotransfer 7.7 a vyšlo to, takže tie sedmičky asi fakt prinášajú šťastie, tak nech sa ti zadarí 😉 ...ja budem mať KET asi až 5.2, teda čísla nič moc 😒 (možno ak tak súčet je fajn 😉 ). Inak aj ja sa trošku obávam toho druhého dieťatka, ale tiež len vtedy keď je Janka prechorená....tiež si neviem predstaviť ten dvojnásobný strach. Keď mala Janka horúčky, každú polhodinu som merala teplotu, dávala obklady, po lyžičkách vlievala čaj...no neviem ako to budem zvládať pri dvoch...ale radšej takéto myšlienky odožeňme, povedzme si, že bude len dobre a basta 🙂
cisielko - no je nás tu dosť, myslím si že táto témička aj dosť "žije", len keby sa nám ozvali aj ostatné KETáčky, ktoré už majú embryjka v brušku a my nevieme ako dopadli....asi im fakt napíšem do IP a ak budú mať chuť, tak sa ozvú 🙂
...a to bolenie vaječníkov netuším, možno sa ti blíži aj ovulka, predsa len vaječníky si idú svojim bežným tempom a pri tých tabletkách to viac vnímaš...no však na UTZ ti dr. určo povie 😉

atlaselka
25. jan 2010

Jj už je nás tu hodně a když jsme u těch čísel nebo tak.tak já u IVF jsem si dělala test kolem svých narozenin a ted jeslti bude KET tak zas budu mít svátek 😵

fiallinka
25. jan 2010

jani: no 7.7. to je jasné, to muselo vyjít...já to minule měla 15.2., to tak dokonalé nebylo 🙂... a já vím, že to s tím strachem tak je, ale stejně... ale jinak ta 27 je fakt můj favorit 🙂
cisielko: taky mne napadlo, že by ty bolesti mohly být k ovulaci...

jani2
25. jan 2010

andi - tak som si náhodou všimla v tvojom pase, že tvoja dcérka má dnes 14 rokov, tak jej blahoželám, to už je veľká slečna! 😉

cisielko
26. jan 2010

ďakujem za rady, eln to je dosť skoro na ovu ael kto vie, teraz mám všetko pošahané 😠

andi2
26. jan 2010

Ahojda.jani jo dcera měla narozky.Už je to slečna. 😉 Tak u mě ty dvě čárky nevím ale to byly asi z Pregnylu i když minule byl Pregnyl dýl a byly tam dvě a bylo to mímo.Testla jsem zase 7 den a je pořád stejná mám to v albu.Ted počkám jestli dorazí ms a když ne tak testnu fakt až den před kontrolou. 😉 fiallinka tak držím pěsti na ketík. 🙂

fiallinka
26. jan 2010

andi, co blbneš, když je pořád stejná, tak to z pregnylu fakt nebude, ten se odbourává mnohem rychleji, a navíc ta 1000 je málo. Vsaď se 😉

evaav
26. jan 2010

Ahoj tak ket tento cyklus nebude folikul je ale neroste,tak jsem dostala lék Estrofem mám ho brát od dru
hého dne cyklu. Prý těmy léky si pojistí sliznici a už je prý nebude zajímat jestli folikuk roste nebo ne.Jen nevím jak ten Estrofem se bere dlouho jestli do toho ketu nevím mám tabletu 1rano a večer.No nevadí co se dá dělat,aspon se dostanu s chřipky a třeba s lékama to bude nadějnější.
budu aspon sledovat jak se daří vám.
Andi já když vidím ty tvoje testy tak toje stejný jako jsem měla já tenkrát na začátku,ale to jse si je dělala až po krvi abych viděla jak to na testu jaké to je 🙂 takže naděje je velká 😉
Ted ještě aby ms dorazila v čas klidně si má jít kdyžtak na vyvolání 😒

rebeca_1
26. jan 2010

Evaav, neboj ten cas preleti, aspon si dobre preliecis tu chripku.
S estrofemu pojdes na istotku, neboj! Tam to sadne.
Estrofem sa uziva celych 12 tyzdnov, dokonca sa vysadza postupne, nie naraz. Ja som tiez zacinala dvomi tabletami a od 6 DC uzivam 3 tablety. Ved doktor ti vsetko vysvetli..
Tak sa zatial liec, nech si zdrava ako ryba pred KETom!

fiallinka
26. jan 2010

Evi, to je škoda, že to nebude už teď, ale pak zas budeš mít jistotu, že sliznice roste dobře
holky, kolik polykáte utrogestanu? Já zatím 3x denně 2 a úplně se z toho tak hodinu po spolknutí motám, ale mám pokyn ráno a dopoledne polykat a večer zavádět, tak to nechci měnit...

rebeca_1
26. jan 2010

Fialinka ja vkladam 3 krat denne po 2 tablety. Vobec nic necitim, uplna pohoda.
Ked som chodila ale k lekarovi do Viedne, vtedy som uzivala 3x2 a tiez mi nic z nich nebolo.

baraf
26. jan 2010

ahoj

Andi-tak to opravdu vypadá nadějně

Evaav-to bude za chvilku, uvidíš. a estrofem Ti připaví pořádnou "postýlku" pro mimi

já to nakonec nevydržela a volala do CARu-mám přijít zítra na krev, tak uvidíme

evaav
26. jan 2010

fiallinka , já to tak nějak tušila,ale zase abych něco zbytečně uspěchala to to chvílku vydržím tenkrát jsem do centra jezdila třičtvrtě roku taky jsem nadávala,že se nic něděje ale nakonec se vyplatilo čekat na ten asi správný okamžik. Navíc se do mě dává kašel tak abych je mrnousky někde nevykašlala 😀 .
Tak zítra to čeká tebe budu držet pěsti 🙂

atlaselka
26. jan 2010

Ahojte tak hlásím že KET budu mít v sobotu 30.1.teda jestli to mrazáčci zvládnou..a mám brát dál Estrofem 3xdenně po jedné tabletce a Utrogestan 3xdenně po dvou.
Evaav to mě mrzí,ale ono to uteče 😉
Fialinko ty zítra vid,tak na tebe budu myslet

jani2
26. jan 2010

Andi - tak to už zasa nie, ja som ťa do tabuľky zapísala ako tehulku, tak neblbni...čiarky tam musia ostať!!!
Evaav - škoda, že to tento mesiac nevyšlo, viem si predstaviť, že už si bola aj psychicky pripravená a zrazu nič...ale nevadí, nech sa radšej všetko 100%-tne pripraví aby mali embryjka, čo najväčšiu šancu!
rebeca - to vážne tie tabletky brať celých 12 týždňov??? 😨 ..som myslela, že len Utroš...inak ja beriem teraz len 2 tabletky denne a od soboty len 1 tabletku denne + 1 Utrogestan...akosi menej než vy ostatné, dúfam, že je to v poriadku...a koľko jednotiek má tá vaša tabletka Estrofemu (moj Ethynilestradiol má 25 jednotiek)
fialinka - na zajtrajšok vééééľmi držím palce a pamätaj, tá sedmička to istí!!!! 🙂
atlaselka - takže KET v sobotu?!..neboj mrazáčkovia to pekne zvládnu
baraf - tak uvidíme a aj napriek všetkému držím ešte palce!!! 😉 ..bolo by to pekné prekvapko...
...bola by som radšej, keby sa tu viac tehulkovatelo!
...a písala som katne aj modene do IP, aby sa ozvali, tak snáď dajú o sebe vedieť!

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 24.01 test – negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 24.01 krvácanie
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 30.01 – KET
venika: 27.01 – UTZ
cisielko: 29.01 - UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms
evaav: čaká na ms
astrid: čaká na ms

atlaselka
26. jan 2010

Jani můj Estrofem má 2mg. a že by se bral tak dlouho ju? taky nevím,vím že Utrogestan jo,ale Estrofem?,no nevím,já se ani neptala,dnes jsem začala balení a vystačí mi na devět dní.
A snad se holky ozvou

rebeca_1
26. jan 2010

Ahoj Jani2, mne to doktor tak povedal. Estrofem budem uzivat celych 12 tyzdnov a potom postupne vysadzat. To mam ale potom este volat do centra, ako postupne. Vraj sestricky mi potom povedia. Ale to ma samozrejme este cas. Ved este ani tehulka nie som.
Ja mam estrofem 1mg.
Utrgestan tiez vkladam celych 12 tyzdnov v pripade tehotenstva.
Aj mne sa Jani2 zda, ze mas mensie davky ale lekar urcite vie, preco ti to tak napisal. Kazda mozeme byt ina...

Baraf, tiez si myslim, ze by to bolo uzasne a mile prekvapenie! Co ked? Drzim Palce!

Fialinka, pozeram na tabulku a co nevidim? Zajtra sa ide pre snehuliacikov! Drzim palce!

Mirenkam, Modena, zajtra mate krvicku! Date nam vediet ako ste dopadli?
Mirenkam aj napriek tym negativnym domacim testom, hore hlavu! Zlom vaz a drzim palce!
Miminko pride, verim tomu! Budes kocikovat, zo srdca ti to zelam!

baraf
26. jan 2010

jani2,rebeca-překvapení by to fakt bylo bezvadný. uvidíme. a děkuju 🙂

rebeca-a jak se cítíš?

rebeca_1
26. jan 2010

Baraf, stale rovnako. Som nejaka uzimena, podbrusko boli stale rovnako, zatial ziadne spinenie ani krvacanie. Klop-klop! A prsia tiez citim. Ale ako som uz pisala davnejsie, je mozne, ze je to vsetko sposobene liekmi. Tazko povedat...
Nemusis Baraf dakovat, kazda kazdej predsa praje miminko...

baraf
26. jan 2010

Rebeca-tak to opravdu vypadá nadějně ťuk,ťuk. já jsem z toho zítřka pěkně nervozní, i když je to pořád jen takové špinění-krvácení.......no uvidíme zítra. v krvi by už asi něco bylo....nebo je brzy? asi ne, když mi říkali,ať dojdu.

rebeca_1
26. jan 2010

Baraf, tak ver este prosim!
Ked to nie je krvacanie, tak bojuj este prosim! Mne sa to zda byt hrozne skoro na menstruaciu.
Tiez si myslim, ze to bude fajn, ked mas ist, ked ta volali na krv. Ved to uz tam musi ukazat.
Aj lezis Baraf alebo uz si to cele vzdala? Dufam, ze nedvihas nic tazke.

Ani si nevies Baraf predstavit ako velmi ja tuzim po babatku, hrozne! Uplne najviac!
Kiezby to vyslo!
... ale kupit sa neda ...

baraf
26. jan 2010

Rebeca-ještě jsem to úplně nevzdala,neboj...pořád DOUFÁM.
přes den odpočívám, občas se jdu projít. Lukáška mám celý den ve školce, takže odpočívat můžu. to je dobrý

věřím,že po děťátku toužíš. to je obrovská touha, to já vím. být maminkou je fakt kráááásný.držím palečky aby to vyšlo. nabíjíš mě obrovskou pozitivní energií tak musíš mít pozitivní myšlenky i u sebe!!!! držím palečky

rebeca_1
26. jan 2010

To je dobre, ze veris.
Vies Baraf, my sme mali velky pohreb v rodine, prave v den mojho KETu. Moja maminka sa psychicky zrutila a ja som jej odnasala vsetku tu energiu, ktoru som mala pripravenu prave pre tento cas. Bolo to tazke.
Sama sebe sa teraz divim ako to cele bravurne zvladam, i ked aj mne je hrozne smutno.
Snazim sa mysliet skutocne pozitivne, ved to je najdolezitejsie.
Posielam energiu aj vsetkym Vam, i ked mne je z Vas vsetkych asi momentalne najsmutnejsie.

Krasne si mi napisala, ake je to krasne byt maminkou. Baraf, uplne ma to dojalo, slzicky mam na krajicku!
Dakujem ti zato..

astrid55
26. jan 2010

caute baby,

hlasim, ze dnes mi vlozili 3 mrazacikov (jeden je vraj velmi slabunky, ale vraj by mohol pomoct aspon jednemu lepsie sa zahniezdit). Velmi sa tesim, dost intenzivne som sa na to pripravovala, absolvovala som aj akupunturu, dokonca aj tesne pred KET. Drzim Vam vsetkym palce, drzte aj mne ! Poradte ako dlho mam lezat respektive co mam robit? Mam jest chilli? Lezat? Som pripravena podstupit cokolvek 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre