Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

deinad
29. nov 2010

ahojte babulky, drzím palce cakatelkam na vysledky, pripajam sa k vam, na KET som bola 25.11, kontrola 9.12., beriem utrogestan a estrimax a tiez kyselinu listovu, drzte palce aj mne 😉

pampeliska36
29. nov 2010

@deinad drzim palceeeeeeeeeeeeeeee 😀 😉

kiara15
29. nov 2010

@deinad ja som bola 26.11a kontrola 10.12,ako sa ti inak vodi 😉

matiasko
29. nov 2010

ahojte babulky 😵
tak aj ja sa pridavam KET ako kiara 26.11. jeden bobacik 😉
kontrola tiez 10.12. 😀
drziim nam palceky 😵

pampeliska36
29. nov 2010

holky a rozmrazily se vam ty embryjka "v pohode"?

matiasko
29. nov 2010

to mne po kazde 😉
az teraz posledne KET ( 2 KET v 2 IVF) sa jedno embryjko prestalo delit 😢
tak mi vlozili iba 1 bobacika nie je ani po PK ale dokina povedala ,ze sa pekne delil a ze ma sancu 😒
uvidime.mame este 3 mrazaciky po PK 😉

matiasko
29. nov 2010

a este som chcela napisat vzdy mi vkladali 2 bobacikov a pri KET aj 3 a nikdy to nevyslo 😖
tak teraz z 1 sme velmi ale velmi zvedavi 😒

balinka
29. nov 2010

@matiasko ahoj 😉 tak drzim palceky a preco ti vlozili iba jedno?ja idem na KETko 14.12,posledny krat do GF.mam 4 mrazacikov,vsetkych chcem rozmrazit a vlozit tri a nechcem ani PK a v januari som objednana na reprodukcnu imunologiu do Prahy 😀 😀 😀

matiasko
29. nov 2010

@balinka ahojky 😵
no je mi to luto ,ze ti to nevislo ☹
verila som tomu ,ze sa ti to teraz konecne podari 😠
ja som mala 2 prvojadra a 3 blastocysty a emb. sa rozhodla ,ze rozmrazia tie prvoj.
ale 1 s toho sa sice rozmrazilo ale prestalo delit 😒 ale druhe prezilo a pekne sa delilo tak povedala ze dame iba toto jedno 😕 😕 ale ja aj tak tomu moc neverim ☹ vsak ked mi tam davali aj 3 blast. a nic a teraz 1 😔 😔 😔
ale vsak uvidime 😨

kiara15
29. nov 2010

@matiasko jej tak spolu cakame 😉 no mne davali hetchujucu blakcocistu a tiez mi rozrazili 3 a ostal len jeden ☹ ale mu vkladam velku nadej 😉

martini
29. nov 2010

@balinka Takže 14. 12.? Tak to fakt budeme ketkovať a trpiteľský čakať úplne spolu. 🙂 Ja mám dve hatchujúce blastocysty zamrazené a asi ich dám rozmraziť obe.

balinka
29. nov 2010

@martini mne sa uz nechce nic,prednison mi nepredpisal,lebo az pri 3 ivf,najprv tam musim nechat min 3000 eury a az potom mi mozno predpise 😠 mam este 4zmrzlinky,chcem rozmrazit vsetky a vlozit 3 a nechcem ani PK.v januari idem do Prahy na reprodukcnu imunologiu a potom v januari si podam ziadost na 2 ivf a rozmyslam kde vlastne mozno do rf brno,ale zvazujem aj helios v martine...teraz neviem nic,ale jedno viem,ze aj tak sa to nepodari 😒

martini
29. nov 2010

@balinka Nebuď smutná (to máš z toho počasia určite). Ten prednison je asi riadne svinstvo, viem, že sú na tento liek rozdielne názory, tak možno preto nechce... Inač aj ja som minule rozmýšlala nad Martinom, lebo som niekde čítala, že tam robia aj soft. Ale my do Martina nepôjdeme, lebo ketko nám vyjde ešte tento rok!

balinka
29. nov 2010

@martini tak ty mas dve krasne blastocysty,ktore pekne ostanu v brusku...a Martinuz nebudes potrebovat,ale ja este vobec neviem co bude 😒

martini
29. nov 2010

@balinka Žiadna z nás nevieme čo bude...ale nedaj sa rozladiť jedným neempatickým lekárom...ja som tiež raz odchádzala z CARu so slzami v očiach a len tak-tak, že som sa nerozplakala rovno pred lekárom...slzy vyhŕkli až pred budovou...mala som chuť mu povedať, že možno je dobrý odborník, kvalitný lekár, ale nech ide pracovať do labáku s takýmto neľudským prístupom, že práca s ľuďmi mu nesedí... Takže hlavu hore, také niečo nás nerozladí...a máš štyroch mrazáčikov, to je dobré číslo. A do akého CARu chodíš? do GF v BA?

balinka
29. nov 2010

@martini ano do gf.aj o tej PK som sa rozpravala,tak hned mi povedala,ze je to lepsie,ovela vyssia sanca a bla,bla,bla...je to kazdeho osobna vec,ako to zvazi a ci do PK pojde,alebo nie...ja viem,ze lekari na embryjkach nesedia a je to na prirode,ale nepaci sa mi ten pristup,ale teraz mi nic ine neostava,iba verit mojim snehuliakom a modlit sa,aby prezili rozmrazenie a krasne sa delili 😉

martini
29. nov 2010

@balinka Aj ja som bola v GF v BA na IUI a tiež som bola trošičku sklamaná prístupom a odpoveďami typu "buď nám veríte alebo..." Ale snehuliačikov im tam predsa nenecháš 🙂 A možno PK pri už rozmrazených embryí nie je ideálna situácia. Ja som mala PK automaticky, lebo oplodnených embryí bolo 7 v úvode a len tri z nich vo výsledku sú použiteľné (jedno, ktoré sa neuhniezdilo po ET) a dve tie zmrazené. Niekedy je príroda nevyspytateľná a zabojujú práve tie slabšie...tak daj šancu každému snehuliakovi, ak sa bude dať. 🙂 Takže berieš len estrofem a ten liek na zražanlivosť krvi?

balinka
29. nov 2010

beriem iba estrofem a picham fraxik na riedenie krvi a na 14-ty den davam aj utros,ja nechcem PK,lebo boli aj take nazory,ze to je lepsie bez a pri ET som mala PK a aj tak sa neuchytilo,,,niekedy zabojuju aj tie najslabsie,tak to mozno budu tie moje 😝 ja som mala pri KETku obidve sestbunkove a to bolo bez PK,takze sa delili pekne,len skoda,ze to vzdali 😒

martini
29. nov 2010

@balinka A na vloženie troch embryí ti čo povedal lekár?

balinka
29. nov 2010

@martini oni stale svoje,ze ja mam mrazene po dve embryjka a ze,ked rozmrazia dve a pekne sa budu delit tak mi vlozia a tie dalsie na dalsi KET,keby nahodou...ale ja som jej jasne vysvetlila,ze sa nechcem dozit toho,ze sa pripravim na KET a posledne dve sa nerozmrazia 😒 a nebudu mat co vlozit,lebo to by som sa asi uplakala ☹ tak rozmrazia styri a vlozia tri,ked vobec preziju,lebo to je este otazne kolko ich vobec prezije,moze sa stat,ze zo styroch ostane jedno a povedala mi,ze je to na mne 😝

balinka
29. nov 2010

@martini a aby bola sliznica maternice vyssia popijame cervene vino...trosku 😀 😀 😀

martini
29. nov 2010

@balinka Aj my sme si včera otvorili víno, ale dnes mm odišiel hrať hokej a tak nechcem piť sama...nalejete mi trošičku z Vášho? 🙂

martini
29. nov 2010

@balinka ...Idem si otvoriť sama...čo už...takto sa to začína...alkoholizmus...kam som sa to dopracovala 🙂

balinka
29. nov 2010

@martini 🙂 🙂 🙂 ja som tiez sama,lebo mm pracuje v zahranici,ale uz dojde v stredu,tak sa tesiiiiiiiim 🙂 ja som pred KETkom tiez pila a sliznicu som mala 12,to mi povedal moj gynekolog,ale v gf robi utz sestra a ta mi povedala,ze 8,tak komu som mala verit?myslim si,ze doktorovi,asi to vie lepsie 😲 aj ja si pripadam,ako alkoholicka,ked po veceroch pijem sama 😉 😉 😉

balinka
29. nov 2010

@martini pozri astro.wendys.cz 😲 tak budem sexikovat o sto tristo,,,co ked 😉

martini
29. nov 2010

@balinka Tak na zdravie a na endometrium 🙂)))

martini
29. nov 2010

@balinka Idem online počítať 🙂

balinka
29. nov 2010

@martini aj Tebe na zdravie a pekne pocitaj 🙂 a potom sup sup a viac ziadne ET KET... 😀 😀 😀

matiasko
30. nov 2010

@kiara15 ahoj 😵
ano cakame ☹
moc tomu neverim ale uvidime 😵 vsak niekedy zabojuje aj 1 bobacik 😵
a ako sa citis 🙂

7bambulik9
30. nov 2010

@elana čo presne obsahujevyšetrenie na imunologiu? viem, že mi robili DNA diagnostiku markerov vrodenej trombofílie, koagulačné faktory...inšie mi nerobili. Potom mám aj na zrážanlivosť krvy. Vraj je všetko ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre