Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

baraf
25. jan 2010

ahoj,

hlásím, že u mě pořád stejné.... co vy ostatní, jak jste na tom?

mikat1
25. jan 2010

ahoj holky, tak je to tam HCG 562 😉

misi33
25. jan 2010

velka gratulacia 🙂 🙂 🙂

dufam,ze ta budeme nasledovat 🙂

ja mam od piatku jednu blastocystu v brusku

venika86
25. jan 2010

Mikat - moc moc gratuluji!! Hned mám lepší náladu 😀 😀
Dalo mi zabrat vše dočíst, ale podařilo se.
Mě už se to taky blíží. Ve středu UTZ a příští týden snad KET.
Jinak všechny moc zdravím !!

baraf
25. jan 2010

Mikat-veeeeelká gratulace!!!

mikat1
25. jan 2010

😉 holky, díky držím vám pěsti, a ť se taky brzy dočkáte

rebeca_1
25. jan 2010

Mikat gratulujem!
Opatruj sa!

jani2
25. jan 2010

mikat - véééľmi blahoželám a som tiež zvedavá, či to bude jedno bábo alebo dve 😉 ..tak nás ešte neopúšťaj a daj vedieť a okrem toho, kde sú tie tehu vírusiky!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉
Venika - mne sa už tiež blíži UTZ, dúfam, že sliznica pekne rastie, až je kam uložiť embryjko...no a potom budúci týždeň pôjdem pre jednu z tých mojich blastocystičiek 😉 ...koľko a aké embryjka máš ty?
..inak tiež sa na úspešný výsledok moc neupínam, dúfam a bola by som moc rada, keby to vyšlo...ale ak nie, tak sa svet nezrúti, určite slzičku vyroním ale život ide ďalej...možno v tomto to máme mi mamičky jedneho dieťatka trochu ľahšie, rýchlejšie rozdýchame neúspech, predsa len jedno dietko už máme a preto prajem hlavne nemaminkám aby sa práve im zadarilo, je to krásne byť maminou 🙂
miši - mám ťa tiež zapísať do tabuľky, či si tu len nakukla????
..a tiež by ma zaujímalo ako dopadla modena, či katne...nemala by som im napísať do IP ako sa majú?...bojím sa, aby to nebolo také otravovanie 😒

mirenkam: 13.01 – KET, vložená blastocysta, 24.01 test – negat.
mikat: 13.01 – KET, vložené dve blastocysty, 19.01 test // , 25.01 krv HCG 562
modena: 13.01 – KET, vložené dve embryjka, 25.1 test
katne: 14.01 – KET
baraf: 18.01 – KET, vložené dve embryjka, 24.01 krvácanie
andi2 – 18.01. – KET, vložené dve morulky, 23.01 test // - zatiaľ potichučky
rebeca: 20.1 – KET, vložené dve blastocysty, 03.02 test
evaav: 26.1 – UTZ
fialinka: 27.01 - KET
atlaselka: 25.01 – UTZ
venika: 27.01 – UTZ
jani: 30.01 – UTZ
insolka: čaká na ms

venika86
25. jan 2010

jani2 - já mám pět expandovaných blastocyst. Budou mi zavádět dvě, tak snad se aspoň jedné bude u mě líbit 😵

rebeca_1
25. jan 2010

Dakujem Jani2, ja budem velmi vdacna za jedno jedine babenko. Len nech pride aspon to jedno jedine....

lenca.b
25. jan 2010

ahojte babulky prosim vas tiez ste museli mat pred KET po IVF dva cykli ? aaa ako dlho sa stimuluje pred KET

rebeca_1
25. jan 2010

Ahoj Lenca.b, ja som to tak mala. 2 cykly vynechane museli byt. A ja som stimulovala pred KET estrofemom, po 10 dnoch UTZ a 15 DC KET.
Drzim palce!

lenca.b
25. jan 2010

rebeca dakujem ti krasne a da sa ten estrofem zvladat aaa ozaj babulky co je lepsie si dat vlozit morulku alebo blastocyst?

jani2
25. jan 2010

lenca - to už je asi jedno, ak je to životaschopné embryjko, ujme sa či už je v štádiu blastocysty, či morulky 😉 ...a tie tabletky pred KET, to už je oproti stimulke brnkačka, neboj! 🙂 ...len škoda, že musíš čakať tie 2 cykly, ale doktori asi vedia prečo to tak musí byť 😢

lenca.b
25. jan 2010

no mne ET odlozili koli hroziacemu OHSS ☹ nakolko som mala hrozne vela vajok ale tak prva mrcha uz dorazila na 6 den od OPU a ja to mam pol na pol mam 4 morulky a 4 blastocysty tak neviem no 🙂....a co sa tyka stimulky ja som pri nej bola v pohode nic mi nebolo ani som nepribrala ani nic tak som zvedava lebo niektore babulky pisali ze ten estrofem je vraj horsi ☹

rebeca_1
25. jan 2010

Lenca.b, estrofem sa da zvladnut, mne osobne nic z neho nie je, ale baby tu davnejsie pisali, ze ich boli hlava a maju migreny a tak. Asi je to u kazdej z nas ine. Ja som sa ho tiez bala, lebo v septembri som mala OHSS a bola som hospitalizovana. Tak tiez som prosila baby aby mi napisali pocity z estrofemu. Ale teraz ani neviem ze ho uzivam.
A co sa tyka tych dvoch cyklov, tak to je tak vo Ferticente, mozno inde robia KET uz po mesiaci pauze. Mne doktor navrhol dve krvacania a potom KET.
A celkovo sa hovori ze blastocysty su vacsie bojovnicky, ale zase je mozne aj to co napsala Jani2. Mne povedala embryologicka, ze pri blastocystach je vacsia uspesnost.
Aj tak je to vsetko jedna velka loteria!

lenca.b
25. jan 2010

rebeca dakujem pekne za info a to ten OHSS sa ti rozbehol kedy tebe podali aj pregnyl? je teda zvlastne ze preco mi mrazili aj tie morulky ked vsetky boli v poriadku a vajicok bolo tiez dost 🙂 zeby chceli skusit morulku rozmrazit a nechat dalej rast na blastocystu ? a s tou loteriou je to asi pravda 🙂

misi33
25. jan 2010

som v soku
teraz som sa vratila z WC a krvavy vytok na nohavickach
som 4 den po KETe
co to moze znamenat?
hadam nie mrcha

rebeca_1
25. jan 2010

Lenca.b, mala som podany aj pregnyl / 2 ampulky /, a OHSS som mala 3 dni po odberoch. Zrazu som prestala prijimat tekutinu, stale som vracala a behom 48 hodin som pribrala 7 kg. Okamzite som bola hospitalizovana.
Myslim si, ze to funguje aj tak, ze rozmrazia a nechaju este kultivovat. Neviem...
Mne teraz rozmrazovali uz blastocysty.

Misi33, nebude to uhniezdovanim? To by bolo este asi velmi skoro na menstruaciu...
Skus byt pokojna zatial!

baraf
25. jan 2010

Misi33-může to být uhnízďování... jak už i mě tady psaly holky.... jsme na tom stejně. držím palečky,ať to přejde!!!!!!

lenca.b
25. jan 2010

rebeca takze u teba asi OHSS predpokladany nebol vsak ? pretoze mne ten pregnyl ani nepodali 🙂 prave koli tomu ze bolo podozrenie .... misi hlavku hore naozaj to moze byt uhniezdovanie halvne bud v klude hoci je to tazke

cisielko
25. jan 2010

Ahojte

Len sa chcem opýať, už 10 DC beriem tabletky pred KET..v piatok idem na sono..no mňa posledné dva dni bolí spodok ako keby som mala dostať mrchu..je to v poriadku? pri stimulke sa mi upchal vajíčkovod, ktorý chcú aby som si dala preč, ja som to všek riskla aj sním tak či to nemôže byť problém 😕 ...dakujem

rebeca_1
25. jan 2010

Lenca.b, v septembri nie. Mala som aj malo vajicok pri odbere /6/, 4 oplodnili a 3 blastocysty mrazili. Ked som sa vratila z nemocnice isla som rovno do centra a vtedy mi doktor povedal, ze pri dalsom moznom IVF sa to moze znovu zopakovat.
Teraz vsak hladkam bublinky v brusku a nemyslim na ziadne mozne IVF.
A ty preco si nemala transfer? Kvoli tomu podozreniu na OHSS urobili radsej odklad?

astrid55
25. jan 2010

caute baby,
pridavam sa k Vam..caka ma prvy KET, som z toho trochu nervozna :(...chcem sa opytat ako dlho ste odpocivali po KETku, treba lezkat alebo normalne fungovat? Dik

lenca.b
25. jan 2010

rebeca lebo som mala 21 vajicok a dalsich asi raz tolko ☹ takze bolo podozrenie tak mi pichli dipheereline a bolo to jasne a ja uz na IVF isto nepojdem jednak nechcem a po druhe to radsej KET mam 8 mrazacikov takze to mi staci

rebeca_1
25. jan 2010

Astrid55, je to individualne. Vela bab chodi do robotky a funguju uplne v pohode. Ja som bola celych 48 hodin v klude. A cele 2 tyzdne mam aj dovolenku.

Lenca.b, krasna urodicka! To mne sa moze o takej len snivat...

atlaselka
25. jan 2010

Ahojte dlouho jsme tu nebyla,ani asi dočítat nebudu,vy jste se nějak rozjeli holčičky,je tu i pár nových tváří,tak ahojte všechny nové.
Mirenkam je mi to moc líto..
Mikat blahopřeju at roste a je to tam 😉
Já nějak neměla čas,bylo to u nás dosti hektické,odvezli mě babičku do nemocnice,ta už je doma v pořádku,ale pak i tátu a to bylo horší,měl strašně vysokej tlak,ale pustili ho,jenže se to pak zhoršilo,měli jsme strach,tatka mimo,tak o víkednu jen lítačka,pak jsme nakonec jeli znovu,když se nechal přemluvit,no měli jsme strach,já asi trochu naměkko z těch prášků no nebylo mi nejlíp.tak jsme furt někde lítala,brečela jsem,nějak toho bylo najednou moc a nezvládla jsem to.ted už snad bude lépe a bude klid.
no dnes jsme byla na UTZ,akorát zase opět zmatky,já jsem už zvyklá,moje dr.tam nebyla a jak se doktoři střídaj,tak nic nevěděl.Já totiž chodím do ambulance tady u nás v nemocnici,pak na samotné OPU,IVF,KET se jezdí do Prahy.
No sliznice 12mm,jsme dnes 15DC,ale nic jiného mi neřekli,at si prej zavolám doktorku.Ale nebyla dnes v práci,tak sjem ji volala až ted odpo na mobil.Tak mám přijít zítra brzy ráno,napíše mi Ustrogestan a budu vědět víc kdy bude KET.
Takže tak.mějte hezký den

fiallinka
25. jan 2010

lenca-b: no, u blastocyst je podle toho, co jsem přečetla, o něco větší šance, že se chytí, ale mně se třeba chytily na poprvé obě osmibuněčné morulky 😉
atlaselka: to je fakt zvláštní, já budu mít ket 16. den cyklu, podle čeho oni to posuzujou...

atlaselka
25. jan 2010

Taky nevím ale každá to máme jiné,v papírech mám napsáno 14DC UTZ a KET 19-20DC..

rebeca_1
25. jan 2010

Evaav, zajtra budem na teba mysliet, nech ti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre