Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

fiallinka
13. jan 2010

venika: no jsi výjimka, většina z nás asi chtěla děti později, ale to vůbec nevadí - dřív se rodily všem děti kolem dvacítky a bylo to normální 🙂...moje tchýně měla manžela plánovaně až ve 29 a všichni se na ni dívali jak na jojo. To odkládání dětí k třicítce taky není ideální trend...já jsem si jako malá plánovala, že budu mít děti v 25, tak to by bylo asi tak ideální...

baraf: držím v pondělí palce, napiš, jak jsi dopadla, ale se špiněním nevím - no ale čím jiným by to mohlo být..

atlaselka
13. jan 2010

Hezký den
Mirenkam na dnešk držím pěsti 🙂
Baraf tobě na pondělí.Já beru Estrofem tři dny,tak nevím,ale třeba to může být tím
Venika já si ted říkám že jsem taky měla začít dřív,když jsme zjistili,že to nejde,ale co člověk nadělá,neměli jsme kde být a tak.ted si říkám čím dřív tak líp,proč ne 😉

evaav
13. jan 2010

Já jsem taky chtěla vždycky děti nespěchala jsem proto,protože mi moji doktoři co jsem do té doby měla říkali,jak jsem hrozně v pořádku a pak když už se to táhlo tak dlouho tak mě poslali do SANUS a hned věděli kde je zakopaný pes a začalo se konečně něco dít
Venika to je dobře že chtělas takhle brzo děti moje kamarádka tak je měla žě se musela vdávat ve20lletech má dnes 8letého klka a 5letou holku a tento měsíc musí jít na odebrání vaječníku ,dělohy a všeho protože má špatný nález na čípku teda ten má už taky pryč ale dostalo se jí to někam dál takže dnes je ráda že ty dva raubíře má
To ale nepíšu,že se to může stát i tobě to určitě neeee 🙂 ale někdy ten život už je takový

venika86
13. jan 2010

Já právě po roce a půl snažení ztratila nervy a objednala se do CARU na spermio a další vyšetření sama. Moje doktorka měla pořád na všechno milion času a furt, že počkáme, počkáme. Nakonec jsme dopadli oba ne moc dobře. Já anovulace a manžel měl morfologii jen 4%. Jsem ráda, že jsem to začala řešit zavčas.

evaav
13. jan 2010

Chtěla jsem se zeptat jak to pak po tom KETU bude s tím odpočíváním já že naše mladá se dost často ráda nosí. To asi ze začátku nepůjde co?

venika86
13. jan 2010

evaav - všude se většinou píše, že první tři dny jsou nejdůležitější, takže to bych radši vynechala. I já jsem měla v pokynech - nezvedat nic těžkého.
Jistota je jistota ....

jani2
13. jan 2010

baraf - tak tiež netuším z čoho to môže byť, ten Estrofem dosť buduje a prekrvuje sliznicu maternice....možno sem-tam nejaká žilka praskne a potom to špinenie...najlepšie je ale zavolať si do CAR.....
mirenkam - tiež moc držím palce na dnešný KET 🙂 ...a potom napíš koľko emryjkov ti vkladali 😉
fialinka - tiež si myslím že okolo 25 je ideál pre dieťa, no len ja som sa vtedy len spoznala s manželíkom, potom som to chcela stihnúť do 30...ale v 28 prišla lapárka a diagnoza endometrioza a už som vedela, že to tak ľahké nebude.
evaav - ja moju malú už teraz "trénujem"...aby si sama všade pekne chodkala...bývame na kopci a keď sa vraciame z prechádzky, to ma stále zastavuje a volá "hopa", chce ísť na ruky, no už ju neberem, má predsa len už 14 kíl...potom síce celú cestu do kopca omrnčí ale musím nejak vydržať 😒
...nuž a dnes som sa dozvedela, že v mojom CAR zmrazujú po 1 embryjku, to ma potešilo, lebo si chcem dať vložiť už len jedno, dvojičiek sa už bojím....a ak by rozmrazovali 2-3, tak by mi to bolo ľúto 😉

mirenkam: 13.1 – KET
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 12.01 - 1.DC
jani: čaká na ms

evaav
13. jan 2010

Tak nějak pomalu pročítám tuto diskuzi od začátku momentálně jsem na str.86 a mám zvláštní pocit jestli to vůbec výjde 😒 počítám raději s malou šancí je to asi zázrak když se to povede a já mám zázraky vybrané asi po 1IVF nevím, nevím i když jak psala fialinka trošičku mě to svědomí hlodá ,že by to mohlo dopadnout spíše je to velké přání.
Musím vám napsat tenkrát po tom když se nám to povedlo jedna známá co tím neprošla pořád možná i do dnes si mysi ,že malá je nějaký jiný výrobek....omlouvám se za ten výraz,ale je to tak nemůže pochopit jak nám to udělali ale já ž nemám sílu něco vysvětlovat jen člověk si říká aby jedou neplácala nějaké nesmysly před naší Verčou až bude větší no snad so o tom někdy něco přečte,ale ona asi ne má děti levou zadní tak to nepotřebuje ale hlavně ,že furt potom pátrá
jani to máš fajn,že malou trénuješ to já taky ale někdy to je hrůza asi ty první dny nikam nepůjdu a hotovo

jani2
13. jan 2010

evaav - ale prečo tak pesimisticky, to na začiatku sa tam zišli babenky, ktoré si vybrali tých 70 neúspešných percent 😒 ....veď úspešnosť po KET je 30% a to je dosť veľa, veď IVF má len o 10% viac...takže veriť a radšej nečítaj.

atlaselka
13. jan 2010

Jj souhlas raději nic takového nečíst a věřit holčičky 🙂
Já se taky chystám pár dní prostě nedělat nic,ikdyž vy to máte těžší s dětma,to chápu.

evaav
13. jan 2010

Máte pravdu už to číst nebudu budu tady hezky bojovat s Váma 😉

atlaselka
13. jan 2010

Baraf nevím jeslti ještě přijdeš,psala jsi že špiníš a jakou jsi měla MS? já jsem dnes 3DC a skoro nic,včera odpo jen malinko špinění a dnes už vůbec nic.Tentokrát jsem teda ušetřila vložky 😀 asi to na každého působí jinak nebo nevím...

fiallinka
13. jan 2010

tak holky, hlásím, že jsem byla v CARu, ultrazvuk ok, hormony taky ok, vyfasovala jsem estrimax (takže ne estrofem, ale je to asi to samé, když sleduju příbalový leták) a kontrola 22. 1. ... Divné je, že jsem v tom centru byla úplně sama 🙂...ale oni přestavují, možná teď objednávají málo lidí, chtějí to dodělat, tak jen ty akutní... Ještě mne pozítří čeká nový hematolog, tak uvidím, jeslti si budu zrovna píchat injekce na ředění krve nebo ne..

Eva, Jani: já si tak trošku říkám, že možná je u nás šance i malinko větší než podle statistik, protože už jednou to ty naše embryjka zvládly, ale kdo ví. Někdy je to jak sázka do loterie - 2x nevyjde ivf ani kety a pak bác a dvojčata...

Ještě mne napadlo, jaké jsou vlastně u vás důvody ivf? U nás spermiogram.....

jani2
13. jan 2010

fialinka - tak super, a to ti brali aj hormóny?, ja si myslím, že v mojom CAR krv neberú....v 1.DC len telefonát a potom za 10-14 dní rovno UTZ, no uvidím...inak ja tiež dúfam, že sa už raz pri ET ukázalo, že embryjka boli kvalitné...prečo by tie zamrazené mali byť horšie?!.
...dievčata čo sa už pripravujete na KET strašne moc vám držím palce a veľmi by som chcela aby sme tou štatistikou poriadne zatriasli v tom pozitívnom smere! 😉

fiallinka
13. jan 2010

jani: jj, hormony a infekce - ale vím, že když jdou holky po neúspěšném ivf, tak to neberou, jen se začínají polykat prášky, ale teď to bral, protože naposled to mám staré dva roky, tak jestli se něco nezměnilo... a taky bych moc chtěla, aby to všem vyšlo...

atlaselka
13. jan 2010

fialinka u nás taky spermiogram,jednou katastrofa,pak lepší,pak zas lepší,jednou dobrej jak na houpačce,u mě anovulace,jeden neprůchodnej vejcovod,ted už i druhej je fuč,takže tak
Musíme protrhnout smůlu a mít štěstíčko,taky všem tady přeju mimi
dobrouu...

fiallinka
13. jan 2010

atlaselka: no, vy toho taky máte 🙂... u nás jen ten spermiogram, ale zas takový, že rychlých a schopných spermií není ani 1%, takže i kdybych byla úplně dokonale zdravá, stejně je šance na přirozené těhu rovna zázraku. Ty se sice někdy stávají, ale fakt jen někdy 😠

evaav
14. jan 2010

ahoj u nás to bylo,že jsem neměla ovulaci a manžel spermio říkali mi má jich hodně ale jsou taková nemoc řidičů líné 😕 ale když jsme šli na IVF tak se mu to najednou zlepšilo říkali mi,že až odrodím,že by se to u mě mělo zlepšit tak nevím jenže po porodu mi dali antikoncepci v injekcích DEpo proveru a to menzes není vůbec,ale neřekli mi že po vysazení dlouho trvá než se to vše rozjede když jsem se to dozvěděla tak jsem byla naštvaná že mi to vůbec dal tak když věděl doktor že nám to mimi moc nešlo od září se mi po konské dávce injekce menzes dostavila pak dvakrát to bylo skoro na den a ted před vánocemi se mi to zase nedostavilo tak jsem musela zase na injekci

baraf
14. jan 2010

ahoj holky, děkuju za odpovědi. zítra jdu znova do caru na kontrolu a možná mi upraví dávkování, povídala dr. tak uvidím zítra.
jo a u nás je problém manželova onkologická léčba....
tak všem držím palečky. papa

jani2
14. jan 2010

..tak pozerám, že dneska má katne Ketko, tak držím palce až sa malí bojovníci poriadne "zahryznú" 🙂...a dúfam, že sa nám dievčatá po KET ešte ozvú, kdeže ste?!...
baraf - ešte stále špiníš?...a čítam, že ste si tiež už všeličím prešli, manža je už teraz OK?
Evaav - prečo si brala tu depo proveru?...ja som od pôrodu mala tiež antikoncepciu Cerazzete ale nie preto, že by som bábo nechcela, ale mám endometriozu a vtedy je lepšie mať menštruačné krvácanie čo najmiernejšie a utlmovať vaječníky.
atlaselka - i u mňa to tak bolo, anovulacie, jeden vaječník totálne odpísaný, druhý tak dokrútený, že by embryjko muselo putovať 2 týždňe, kým by to maternice došlo...no, žiadna sláva 😢...moc ti prajem aby to už teraz konečne vyšlo!

mirenkam: 13.1 – KET
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 22.01 - UTZ
jani: čaká na ms

evaav
14. jan 2010

no nevím proč zrovna Depo prover ale jino antikoncepci teda hlavně v tabletách jsem brát nemohla po tom Hlp syndromu jsem měla moc špatná játra a ledviny.A hlavně že potom HS by se mělo dva až tři roky počkat než se tělo vzpamatje no jenže když jsem šla po roce na kontrolu tak se mě ptal jestli nechci jít do druhého dítěte,že prý jsem už v pořádku tak nevím
Jinak vlastně taky k tomu,že jsem neměla ovolaci tak při laparoskopii mi zjistili jeden ucpaný vejcovod

mirenkam
14. jan 2010

Ahoj holky, tak to naše embryjko zvládlo a KET se včera konal 😉
Jani 2 Měli jsme jen jedno zamražený, takže mi dali jen jedno 😅
mirenkam: 21.DC.... 1.den KET
katne: 14.1 – KET
baraf: 18.1 - KET
rebeca: 15.1 – UTZ
evaav: 19.1 – UTZ
atlaselka: 11.01 – 1.DC
fialinka: 12.01 - 1.DC
jani: čaká na ms

chrobacek
14. jan 2010

mir držím palečky 🙂)

mirenkam
14. jan 2010

chrobaček díky 😉

venika86
14. jan 2010

mirenkam - vidíš, že to nakonec dobře dopadlo 😉
Taky na Tebe moc myslím, průběžně nás informuj 🙂

mirenkam
14. jan 2010

Říkali mi včera, že to emryo vypadá velice dobře, tak snad se chytne 😉
Holky, stalo se vám někomu, že když vám zaváděli embryo, že zůstalo po transferu na té pipetě (nebo čím to tam zavádí)? Mně včera jo 😕 Tak si tam z toho dělali srandu, že když je to embryo tak lepkavé, že se určitě chytne a bude se mě držet zuby nehty..... 😉 Tak mě tak napadlo, nemůže se nějak poškodit, když bylo přilepeno a ten transfer dělali vlastně na druhý pokus? 😨

venika86
14. jan 2010

Šmankote, tak to nevím, 😨 ale mě při ET taky kontrolovali tu pipetu, jestli tam náhodou nezůstalo. Asi se to občas stává. Určitě by upozornili, kdyby nemělo být něco v pořádku.
Teď se hlavně těš na mimíska 🙂 🙂

mirenkam
14. jan 2010

venika já z toho všeho byla včera hotová.... doktor mi dělal kontrolní ultrazvuk před transferem, pak byl transfer, pak dělal ultrazvuk a ulazoval mi na obrazovce a vysvětloval, co je to embryo, do toho tam přišla zpátky ta embryoložka a říkala mu, že je ještě tam, tak mi ho zaváděli ještě jednou a pak ještě jeden ultrazvuk.... mi bylo z toho všeho na nic.... Tak oni nám ukazují něco na ultrazvuku a tvrdí, že je to embryo a přitom to není pravda.... 😲 Prý na to ultrazvuku byla vidět jen ta tekutina, ve které to embryo bylo.....

rebeca_1
14. jan 2010

Mirenkam,
netrap sa teraz takouto zalezitostou a teraz uz mysli len pozitivne!
Urcite neurobili chybu, urcite je vsetko v poriadku.
Teraz len vela oddychuj, prve 2-3 dni su velmi dolezite..
Hrozne moc ti drzim palceky!

baraf
14. jan 2010

jani2-už moc nešpiním, vlastně teď skoro vůbec, jakoby se to tím telefonem do CARu zastavilo... (ťuk,ťuk,ťuk) a diky za optání, manža je teď už v pohodě

mirenkam-mě taky kontrolovali tu pipetu, jestli tam něco nezůstalo.... bude to O.K., uvidíš

a děkuju, že jsem se k vám takhle mohla "vetřít" 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre