Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

aniii
23. júl 2010

@chrobacek gratuluju 🙂 A jaká byla dovča?

aniii
23. júl 2010

@eva5 mám to samé. Celý den žaludek jak na vodě, nezvracím, ale tohle je taky hrůza. Ani pít mi nic nechutná.

eva5
23. júl 2010

@bublina_dd ---já jsem měla první hcg 1500 další 4450 a další 9500 a uzv minulý pátek .....někomu špatně vůbec není moje skoro švagrová byla unavená a pořád spala ,tak jak píšeš Ty........ale mě je zle .....jsem si říkala,že tady o tom nikdo nepíše a je nás hodně co máme termín v březnu ,tak jsem to chtěla zjistit ....
můj nejmilejší přítel je kyblík 😀 nosím ho pořád sebou...teda pokud se odvážím jít ven ☹

eva5
23. júl 2010

@aniii --je to nepříjemný a někdy to trvá dost dlouho ---------snažím se něco do sebe dostat -----nechci jít do nemocnice a dostávat výživu do žíly-----

onno
23. júl 2010

Ahoj chodím do Heliosu dnes jsem byla na KET nechala jsem si vložit 1 embryo.Z prvního IVF máme chlapečka. Jen jsem se chtěla zeptat jaký máte postup.14 den jsem byla na ultrazvuku a píchl mě pregnyl a že mám užívat Ultroš 2-0-2 a ethinylestradiol večer jednu tabletku.Moc dík

jancica74
23. júl 2010

@chrobacek no to je super,hod fotku do alba,ju?a jak se cítíš,ok?a co dovča?piš,piš,piš 🙂

jancica74
23. júl 2010

@onno ahoj já měla jiný postup,vložili mi 3 embrya 17DC,ale mě žádný Pregnyl nedali a brala jsem Prednison a Anopiryn a do ted utrogestan 2-2-2.....

jancica74
23. júl 2010

@eva5 já sice nezvracím,ale dost mě natahuje,jinak i v noci mi bývá jako bych byla přiopilá,nevím jakou polohu mám zaujmout,po ránu je to nejhorší - musím se najíst,jinak doslova omdlévám ☹ ale během dopoledne se to upraví a je mi docela fajn,někdy mě i dost píchá v děloze ,ale to za chviličku přejde....A únava?spala bych celý den 🙂

berulenicka
23. júl 2010

@eva5 Mně nejdřív bylo taky pořád zle..asi týden jsem mohla jíst jen rohlíky. Teď už je to o něco lepší, i když většinou stejně ráno zvracím a zbytek dne nemám moc hlad, ale vždycky do sebe něco dostanu. 🙂 Co si pamatuji, tak při prvním těhu mi bylo skvěle, takže teď si to vynahrazuji. Nevím jestli je mi zle, protože čekáme dvojčátka nebo je prostě každé těhotenství jiné..

jancica74
23. júl 2010

@gejbicr halo,halo,tak jak ??jdeš na vklad?určitě ano,vid?

jancica74
23. júl 2010

@gejbicr jéé omlouvám se,právě jsem si to přečetla na jiném foru ☹ ale vidíš snaží se a vypadá to nadějně,to už vydržíš....bud ráda,že se tě ujal primář - nechce vklad dokud to nebude jako v peřince 🙂 věřím,že se jim to podaří a ty se konečně dočkáš....ozvi se zase,ju?pa a nesmutni 😉

gejbicr
24. júl 2010

jancica-já už včera neměla sílu to psát ještě sem☹((díky za podporu,už mi je dnes líp...uvidíme jak to bude vypadat za deset dní...

jancica74
24. júl 2010

@gejbicr ahoj chápu tě....drž se a věř určitě to tentokrát vyjde.. 🙂

chrobacek
24. júl 2010

@jancica74 ahojky fotku mi dr. nedal tak až 20.8. 😉

jancica74
24. júl 2010

@chrobacek to je škoda,že?mě ji dal sám a druhou založil do karty....jinak už mě vypsal z gyncentra,takze ve středu už jdu ke svému gynekologovi....tam si o fotku říct musím - jelikož za ní chtěji 200kč 😒

chrobacek
24. júl 2010

@jancica74 no jo ale my jsme byli tak rádi, že je vidíme a že vidíme slyšíme srdíčka, že na fotku si počkáme z NT screeningu 🙂 to budou lepší 🙂 a já jsem zůstala na gyndě rovnou v centru jsem tam spokojená 🙂

jancica74
24. júl 2010

@chrobacek jasně 🙂 já se šíleně bála tam jít,když mi jej ukazoval 2, jsem se dokyho ptala jestli má srdíčko - smál se a říkal,že to nebliká mé bříško,ale to srdíčko 🙂 tak mi spadl kámen ze srdce a manža to hned vytrubil do světa 😀 ale jen těm úplně nejbližším 🙂 co ty?chodíš do práce,nebo máš nemo?

chrobacek
24. júl 2010

@jancica74 no nám ty srdíčka pustil a první mlátilo dost nahlas a druhé bylo slyšet mín tak už jsem panikařila proč... tak mě dr. uklidnil, že jak jsou nad sebou tak to druhé je od té sondy dál tak to není tak slyšet.... no ale každopádně do toho utz to byly nervi protože žádné těhu příznaky nemám.... tak jsem se bála jestli tam vůbec něco je ... a jsou tam obě 🙂, jinak já chodím do práce zrovna ted dodělávám resty po dovolené .. a u nás to ví akorát pár kamošek jinak nikdo z rodiny vůbec to budeme říkat až po tom NT scr.

jancica74
24. júl 2010

@chrobacek jéé tak mě ho nepustil - byla jsem u něj cca 5 min,měl po dovolené a navíc já tam měla jít už 20,ale volala mi sestra,ze si ještě dovču prodloužil a že mám přijít až ve čtvrtek - a tam bylo narváno.... 😠 ani jsem mu nestačila poděkovat pořádně,ale chystám se tam pro papíry přes týden,tak jim tam hodím nějaký prezent....hlavně embryoložce do labiny a sestřičkám ze sálu - ta bonboniera a nějaké kafčo se zákusky mě nezabije...navíc dělám ve zdravotnictví,taky sem tam něco dostanu,tak na revanž... 😒 tak vy jste tajnůstkáři?to je super,my bychom to nevydrželi,hlavně manžel - on děti nemá,je jedináček a rodičové jsou již tak mooooc nadržení na vnoučka..

soni1
24. júl 2010

@chrobacek, poslala som ti IP

stephanie
24. júl 2010

ahoj holky, nezlobte se, že vám sem lezu...chtěla bych vás poprosit o radu...mám před KETem, dostala jsem dnes menzes a zapomněla jsem, odkdy se má užívat estrimax..moc děkuji za odpověď!!! 😵

jancica74
24. júl 2010

@stephanie ahoj,já neporadím já brala jiné léky tak se nezlob. 😉

bublina_dd
24. júl 2010

@stephanie - ahojky, no radšej si zavolaj do centra... Tam Ti to musia vysvetliť ak si zabudla. Ak sú tie lieky na rast sliznice maternice tak, ja som brala od 1 dňa menzes, ale radšej si to pre istotu prever. 🙂

stephanie
24. júl 2010

holky díky...já brávala vždy 3x1 estrimax (estrofem), ale teď nevím, jestli mám užít už 1. tabletu už večer (menzes jsem dostala odpoledne) , nebo mám začít až zítra ráno...
Je to můj 4. KET a prostě se mi to úplně vykouřilo z hlavy, jak jsem ho užívala předtím 😲

gejbicr
24. júl 2010

stefanie-ahojky,mě v Caru řekli že když ms dostanu do oběda tak se ten den počítá..ano,bublina má pravdu-léky jako je estrimax,ethinylestradiol atd.se začínají brát hned 1.den ms.tak ty už jdeš na 4.KET? a kolik si necháš transferovat embryjek?a kolikabunkové jsou??to se ani jednou nepovedlo predtím??tak to ti budu moc držet pěsti,at to vyjde🙂)

stephanie
24. júl 2010

ahoj gejbicr...díky 😵 ...já otěhotněla hned po prvním KETu v lednu, ale potratila jsem to v 5 tt ☹ ...ty další bohužel taky nevyšly, po tom posledním jsem měla test pozitivní, ale jen jeden den, emryjko se hned pustilo...
Já vlastně ani nevím, jestli k tomu KEtu teď dojde, protože mám nějakou špatnou genetiku a čekám na vyjádření doktora...tak uvidím, jak to dopadne...Jinak embryjka mám ještě 3, nechávám si zavádět vždy 2 a všechny jsou blastocysty..v Caru, kde chodím, zamražují jen blasty...

gejbicr
24. júl 2010

stephi-kam chodíš do Car?ptám se proto že já chodím do Heliosu do Brna a tam mrazí taky jen blasty:::

stephanie
24. júl 2010

já chodím do Reprofitu do Brna 🙂
a ty máš po nebo před KET?

gejbicr
24. júl 2010

já už mám tu cestu za mimi taky pěkně vyšlapanou☹(( stimuluju naKET,ale sliznice ještě není dostatečná-jedna skoro půlka má 5,5mm a druhá 7mm-já prostě musím mít zase něco extra☹( takže 2.8. mám přijet do Caru udělají mi ambulatní malinký zákrok-pry se jakoby mechanicky podráždí sliznice/prý je to jako když prohrabeš hrabičkama půdu,aby byla zkypřená/,aby potom dorostla po celém vnitřním obvodu pravidelně-do té doby těch deset dní budu brát pořád Ethinylestradiol a k němu od včera Proveru..takže potom se uvidí co dál..máme jen dvě blasty-nanučky,takmě chce primář prostě tu dělohu připravit na 100%..tak ti nenavrhli udělat to vyšetření PGD u embryjek,aby se tranferovala jen opravdu zdravá embrya??nebo jak hodně máš horší genetiku??

gejbicr
24. júl 2010

stephi-ještě mi řekni dle tvých zkušeností,když ti mrazili po dvojicích-když je rozmrazovali-přečkaly zdárně obě blasty to rozmrazení?víš mám strach když máme jen dvě tak aby to obě ustály🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre