Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

vm72
20. okt 2008

To víš že jo,nedej se!
Já se taky chci vždycky vyptat na spoustu věcí,ale potom tam čumím jako blb a na polovinu věcí zapomenu... 😅
No a jak se mám? Dneska celkem dobře.I když-relativně... To víš,ten neúspěch asi nezkousnu nikdy.Jen je to někdy (jako třeba dneska) malinko snesitelnější.Mám před sebou posledních 14 dní,než zase nastoupím do rachoty,tak si je budu patřičně užívat.Ale fakt je,že by mě ani ve snu nenapadlo,když jsem měla po OPU 11 embtyí,že se tam budu muset nakonec vrátit...Ale to už jsem tu asi psala...

macous
20. okt 2008

Tak to mi říkej, já měla embrijí 12 a teď zrovna píšu z práce 🙄
Tak teď jich budu mít a míň a z práce už psát nebudu - doufám, já to tak moc chci, už to bude na pováženou, jestli mi to teď zase nevyjde, tak nevím, co budu dělat, jedině si dát pauzu a jet třeba do lázní na odpočinek 😀 , ale když mi teď ET nedopadne, tak pokud budou mrazáčci, tak to asi odložím, jsem už z hoto taková utahaná jak kotě. 14 dní doma a pak 14 dní v práci a takhle čtyřikrát za sebou 😔

vm72
20. okt 2008

Tak to já jsem doma od 18.6. v kuse.Tím spíš se mi do práce vracet nchce.Já jsem s tím 100% počítala a teď je to příšerný. 😖
A co se týká nějakých odkladů,tak možná kdyby mi bylo míň,ale když je mi 36,5 není opravdu už moc času na nějaké pauzy a odpočinky. ☹
Takže Ty teď jedeš 2.kolo IVF?

macous
20. okt 2008

Přesně tak, mám za sebou ET,KET,KET,KET a to bez úspěchu, tak teď mě čeká v pátek OPU při druhém IVF, snad už to vyjde 😅 bojim, bojim
Já si dám pauzu tak měsíc dva a to ještě nejsem na tuty rozhodnutá 😔

vm72
20. okt 2008

Tak to jsem an tom úplně stejně.Já taky měla ET,KET,KET,KET a nic z toho...
Já si dám teď taky pauzu,ale jenom nucenou-než našetříme korunky a potom hned hurá do dalšího kola.Akorát teda jak jsem byla při prvním natěšená,o to víc se teď strachuju,jak to nakonec dopadne.Ten optimismus po několika neúspěších z člověka nějak opadne... 😖

macous
20. okt 2008

Tak to máš pravdu, to už jsme si psaly v "uplakaném tématu" viď? Já si pamatuje, že máme oslavu ve stejný den, ty svátek a já narozky 😀 tak snad se nám to oběma podaří teďka, akorát jsem zapoměla, kam chodíš do CARu?

artep26
20. okt 2008

Ahojda holky,
Mac tak ať ti to dobře dopadne.
Ahoj Věruš 🙂
Holky trošku jste mě tu nahlodaly, jsem z toho trošku vedle, že se vám takhle nedaří. ☹

grej
20. okt 2008

Holky, myslete třeba na Kruguer!! Ta měla taky ET, KET, KET, KET a než měla jít na poslední KET tak se zadařilo přirozeně 😉 Takže to jde, věřte tomu!!!

vm72
20. okt 2008

Díky grej,já tomu napomáhám alespoň inseminacema,ale po těch všech neúspěších se ta naděje někde z mého nitra doluje jen velmi,velmi ztěžka...
macous-chodím do CSR Sanus v Pardubicích.
ahoj artep- onehdy jsme si psaly,že jsi mjě viděla v čekárně a já pořád přemýšlím,jestli jsi ta,co si myslím,ale podle fotečky co máš v pasu asi ne... 😅

vm72
20. okt 2008

ne CSR ale CAR 😉

mmonna
20. okt 2008

Ahojte....som tu po prvy krat,ale myslim,ze tato tema je pre mna trefna....No citam vas uz dost dlho...aspon odvtedy,odkedy mi nevyslo IVF,a teraz sa chystam na KET,asi za 18dni...este neviem,ako mi to vyjde....dnes som dostala mrchu....citala som "vm72"o Tvojich skusenostiach,bohuzial neuspesnych.....ja mam tiez 36rokov,a preto som sa chcela hlavne poradit s Tebou,lebo si rovnako stara ako ja...a spolocne mame aj to,ze i ja mam dceru, Miriamku,ktora ma 7rokov.....
Minuly rok som mala dva krat mimomaternicove,pricom mi na druhy krat zobrali vajcovod...pri rengene vajcovodov mi druhy oznacili ako nepriechodny.....takze sme sa s muzom odhodlali na umele,co nevyslo...mam este dvoch mrazacikov,a to jedinych.....tak som z toho dost zufala,lebo ak to nevyjde,i mi sme neni nejak obzvlast pri peniazoch,a budem musiet tiez setrit...no neviem,ci budem mat na druhe IVF odvahu zo strachu,ci sa to podari.....Dakujem,ak ste toto precitali dokonca/je to hrozne dlhe/ 🙂 ale vystizne 😉

artep26
20. okt 2008

Věrko ahoj 🙂
No asi sis mě prostě nevšimla, ale myslím že jsem tě viděla, že jsi to byla opravdu ty.
Já měla na sobě džíny, zelený (hodně 🙂 ) svetr a černou vestu. Seděla jsem naproti dveřím, ale za chvíli přišla sestra a odvelela vás dozadu k laborce 😉
grej jasný že myslíme pozitivně, jak jinak po tolika letech 😀 😀 😀 ale sama víš že po té době už někdy prostě přestávám doufám, že se to snad povede. No já jsem žabař oproti třeba Věrce, ještě nevím ani výsledky 1. KETu a už plaším 😒 😀

vm72
20. okt 2008

mmonna-jasně že jsem si to přečetla až do konce.A víš co? Těší mě,že tady nejsem taková "mladice" sama. 😉 Holčiny mají jednu výhodu alespoň v tom věku.Jinak jsme tak nějak na stejné lodi,jak se říká.
Mrzí mě,že ti to nevyšlo a přesně vím co asi teď prožíváš.Máš ale ještě ty dva mrazáčky,tak nevěš hlavu a věř že to budou ti praví bojovníci.
Pokud jde o ten strach z opětovného neúspěchu,tak na tom jsme taky stejně.On člověk jde do prvního pokusu plný nadějí a radostného očekávání a ten pád na tvrdou zem je potom hodně krutý.Ale věř mi,že až se z toho nejhoršího "vylížeš",pokud by nedopadl ani ten poslední KET,za nějakou dobu se zase nakopneš do boje.Já to mám taky za sebou.My jsme se s manželem domluvili,že pokud to nevyjde,tak prostě končíme,ale když potom ta situace přišla a viděl mě jak se doma trápím,sám přišel s návrhem že to zkusíme znovu.V ten moment jsem se zase nabila odhodláním,že ten zatracený osud jednou musíme pokořit.
Bohužel to nemůžeme zkoušet hned,ale až něco našetříme,ale i na to se teď už s odstupem pár týdnů dívám z úplně jiného pohledu.Ono přece jenom když jsem od června na neschopence,je to na rodinném rozopočtu sakra znát a takhle se alespoň co nejdřív hneme z místa a taky kvůli malé-můžeme zase pár "radostí" dopřát jí,když byla celou dobu jaksi "pozapomínaná" tím že jsme sunuli peníze do CARu.
Tak ještě jednou-přeju moc,moc štěstí!

dasa24
20. okt 2008

ahoj holky,

macousku to bude je super a to bude ok 😀 minule jsem měla 15 folikulů, 15 vajíček ani mě to minule nenapadlo se zeptat kolik mám sliznici, jak velký jsou folikuly, prostě řekli pozítří OPU, pak za 3 dny ET a podařilo se a byli //. PK jsem měla taky
Oni vědí co dělají 😉 to bude v pohodě 😉 ¨

artep jak ti je? kolikátý den po KET už jsi? 😉

Vm72 počkej za pár dní nám zase napíšeš že máš opět // 😵

artep26
20. okt 2008

Ahoj Dáší,
jsem dnes 5. den 😒 se to trošku vleče nebo co 😀 😀 😀
A ty už jsi se stimulkou začala?? Nebo kdy začínáš??
Mac já bych to taky neřešila, řekli že OPU bude a na PK bych se pak domluvila s nima, oni ti poradí 😉

dasa24
20. okt 2008

artep, to teda mě letí že už jsi 5 den 😉 🙂
Budeš testovat brzo? 😉 Já vždycky už od 8 dne 😀

Já už jsem začla se stimulkou včera, v ne mám kontrolní UTZ.
Vyšlo mi to úplně super i ted s tou ne,alespon jsem nemusela chybět v práci 😀 Jsem sice z Prahy ale s manželem děláme u Ml. Bol. tak to dojíždění když mě řeknou abych tam byla třeba ve 12h, tak to nemá ani cenu jít do práce 😀

mmonna
20. okt 2008

Dakujem Ti velmi pekne Vm72.Ja som Monika,a ta Tvoja skratka co znamena?Ja chodim do prace stale,dokonca som ani po IVF nelezala,co si teraz vycitam...citila som sa dobre,tak som zavarala cele tri dni az do noci.....takze je to isto moja chyba,ze sa to nepodarilo.....ale vobec mi to nedoslo,zeby som mala lezat s nohami vyviazanymi na luster 🙂 teraz to budem tak robit,a ked sa to nepodari,tak uz potom mi to asi neni dano....asi si Panbozko povedal,ze jedno mi musi bohate stacit 😢 Ja by som asi potrebovala takeho manzela ako mas Ty....nie som si ista,ci po tomto,ak by to nevyslo,by siel do toho dalej....a keby,tak by mi asi vycital kopec zbytocne vyhodenych penazi....No pre mna je to uz asi posadnutost,i ked ja by som to skor nazvala neskutocna tuzba po dietatku....Aj ja Ti drzim velmi palce...bolo by to velmi pekne,keby to nam,uz takym "postarsim",vyslo 🙂 A preco vlastne sa vam nedari?Isto si to tu uz pisala,prepac,ale asi by som musela vela prejst,aby som to nasla...

artep26
20. okt 2008

Dáši tak ať se stimulkování daří a je dost folíků a vajuch 😉
No já jsem zatím v klídku, ruse mě nesvrbí. Zkusím testnout v pátek, to budu 9. den od KETu tak nevím zda Pregnyl ještě nebude znát. Měla jsem sice jen 1 dávku, ale holky z jiných témat mi psaly, že je to brzo. No nevím, vím že holky testují i od 7. dne.
Tak ti to hezky vychází na dny, viď?? Já chodila do práce, píchala jsem si ráno než jsem šla, jen 5. den stimulky jsem si musela píchat v práci v 9 , protože mi přibyl ještě Orgalutran a ten jsem musela spolu s Puregonem píchat v 9.
A v pondělí 8. den stimulky jsem už měla OHSS, tak mě nechali doma, OPU bylo ve středu no a pak mraženíčko no a teď KET. Oni v práci neradi vidí absence, hlavně když je to hodně za sebou. Šéf byl běsný, když jsem musela do Sanusu. Nikomu to nepřeju tyhle nervy, ty lidi se ani neuvědomují, jak nám je když tohle podstupujeme a ještě jsou nepříjemní 😠 ☹ ☹

dasa24
20. okt 2008

artep, zkus to v pátek, pregnyl by tam být neměl, já už jsem si to vždycky ca 12-13 den potvrdila krví, abych se zbytečně neládovala hormony......

Jak se ti prosím tě projevil OHSS? Já doufám že se mě to vyhne 😅

Některý lidi jsou opravdu hroný jak píšeš....., hrůza, všem bych to přála zažít co prožíváme my.....

Orgatrultran mám taky.. 🙂 No v práci jsem od 8h-16:40, takže jsi na píchání skočím k místnímu Dr., nechce se mi to píchat v práci, všude kolem mě lítají lidi.....a nemusejí to vědět 😀
Se šéfem to mám v pohodě, no vlastně on je můj manžel 😀 😀 😀 ale nešetří mě, jsem jako jiný zaměstnanec, to jsem ráda 😀

vm72
20. okt 2008

Moni,já jsem Věra a ta 72 je rok narození. 😕 😀
Víš,taky jsem strašně ráda,že se k tomu celému manžel takhle postavila,ale na druhou stranu ten důvod proč musíme cpát finance a nervovat se kvůli IVF je ten,že já jsem vpořádku,ale manžel má špatné spermijky.Takže tak trochu asi i výčitky svědomí,z jeho strany.I když je jasné,že za takovéhle věci člověk nemůže.Obzvlášť když je abstinent,sportovec,nekuřák... Bohužel ale jak se říká že sportem ku zdraví,tak manžel jezdí od svých asi 10let závodně na kole a to je taky jeden z důvodů,proč má spermie takové jaké má... 😖 I kdyby ale teď s tím seknul,myslím si,že za ty roky si je tak systematicky poničil,že už by nás to stejně nevytrhlo. 😒
Jinak s tím ležením.neležením po ET/KET,tak já jsem rozhodně PRO.Už z toho důvodu,že si alespoň můžeš s čistým svědomím říct,že jsi pro to udělala maximum,co se jen dalo udělat.Navíc já mám práci fyzicky velmi náročnou,tak by ani nebylo na místě jezdit se tam po transferech dřít.Takže jsem celé IVFko od OPU doma,ale vlastně nakonec mi to taky nebylo k ničemu.No,ale stejně až budu v dalším kole,zase budu raději odpočívat.
A co se týká toho nahoře,jak tam řídí kolik kdo má mít dětiček,tak maličko nechápu,proč by je diopál narkomanům,alkoholikům a jiným existencím a ne nám,které se o ně s přírodou vyloženě perem...?! TO by byla od něho pěkná nespravedlnost,ne??? Takže hlavu vzhůru,holčičko,ono se to štěstí jenou MUSÍ usmát i na nás!!! 😵

vm72
20. okt 2008

diopál- dopřál

leny2
21. okt 2008

Ahoj holky,
Macous, to vypadá na velmi dobrou úrodu tolik folíků, budu držet palečky.
Daso, ať ti folíci pěkně rostou.
Artep, s testováním nespěchej, ať nejsi pak zklamaná.
Věruško, to bys asi koukala, kdybys našla tento cyklus dvě čárečky, já bych ti to tak přála, abys nemusela do rachoty.
Mony, vítám tě mezi námi.

Já jsem se včera objednala na UTZ na 30.10. v 14.45 hod. tak jsem zvědavá, jak to všechno tento cyklus bude, jestli dopadne KET atd. Jinak chodím do práce, tak vás moc holky nestíhám, ale jak mám chvilku, hned vás dočítám.

musilka
21. okt 2008

Ahoj holky jdu jsem pro pár rad.... jsem teď po OPU ale kvůli hyperstimulaci neproběhne ET ale až za dvě tři mrchy KET.
Chci se zeptat na pár otázek. Když vyndaj mrazáčky tak dělaj taky PK ?
Musí se zase žádat pojišťovna jako o IVF?
Vy co chodíte do pronatalu... nevíte jak je to tam s tou rekonstrukcí? Kdybych totiž mohla na KET po dvou mrchách tak mi to vyjde někdy na polovinu prosince ale nevím jestli v tu dobu nebudou zavřený 😒

musilka
21. okt 2008

mockrát díky za odpovědi 😉

artep26
21. okt 2008

Dáší já měla OHSS celkem v pohodě. Měla jsem jen vysoké hodnoty v krve, hodně mě vajucha tlačily 😀 protože jsem jich měla 21 a prostě mi bylo mizerně celkově. Všude mě tlačilo, ať jsem seděla nebo stála. Prostě jsem musela ležet, abych byla v pohodě. Po OPU jsem hodně pila a srovnalo se to, já měla OHSS asi jen v začátku a díky tomu že nebylo ET tak se mi nerozjel jako u jiných holek.
Leny jo jo, vydržím neboj 😉 😉 😉 Manža chce v neděli, tak jestli to do té doby nedostanu, tak to nechám na neděli.
Musil ahojda 😀 😀 😀 koukám už se pomaličku informuješ 🙂
Musil nevím jak je to s mrazáčkama a PK, mně řekli v pátek že ve středu bude KET. Myslím že PK se u mrazáčků nedělá a ruku do ohně za to nedám. Já měla 3 mrazáčky a přežil 1, PK jsem neměla protože jsem jí neplatila. Ani mi nic nikdo nenabízel.
O nic se nežádá, je to součástí žádost kopletního IVF, takže žádné papírování nebude, jen vysolíš další korunky, u nás je to 3050 Kč za každý KET.
Jsem z HK takže do Pronatalu nechodím 😅 😒

musilka
21. okt 2008

artep jojo chci vědět co mě čeká. Moc ráda bych KET už v tom prosinci. Ale bylo by to někdy před štědrým dnem a to mě asi pošlou do řitě.... Zítra se poradím s mudrem

artep26
21. okt 2008

musil uvidíš, u nás jsou moc ochotní, já taky musela na IVF čekat, měli dovolenou 🙄 🙄 🙄

musilka
21. okt 2008

artep no a já myslím právě že maj v pronatalu o vánocích zavřeno.... 😒 🙄
Takže budu muset čekat a KET bude až na konci ledna ☹

artep26
21. okt 2008

Musil aspoň se dáš do kupy, chápu tě, já se modlila ať mi naroste sliznice a KET může býtt hned další cyklus. Ty prodlevy jsou děsný 🙄 😖
Ale neboj dočkáš se, ono to uteče. To asi půjdeš do práce, viď?? Já si neumím představit že bych se tam musela vrátit, to by mě ranilo. Doufám, že mi tohle IVF vyjde a nebudu se tam muset vrátit ☹

musilka
21. okt 2008

No právě. Počítám že příští pondělí klušu makat a to mě štve hodně. Další tři měsíce v tom blázinci ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre